Jump to content

ΑΛΛΕΣ 446


Recommended Posts

aidia, αν έχεις πληροφόρηση από νομικό σύμβουλο του Υπουργείου γιατί δεν το λες τόσον καιρό παρά μας λες τι λένε στη Νομαρχία Καβάλας και στο καφενείο του Μπαρμπα-Τέλη στη Ζάτουνα της ορεινής Αρκαδίας;

Επειδή λοιπόν ο Υφυπουργός έχει βγάλει Δελτίο Τύπου ανακοινώνοντας ότι θα ενημερώνει ένα μήνα πριν από κάθε αλλαγή, γράψε στον dvrach που είναι εκπρόσωπος του ΣΦΙΑ το όνομα του νομικού συμβούλου, ώστε να επιδιώξει ο ΣΦΙΑ συνάντηση να διευκρινίσει το θέμα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 140
  • Created
  • Last Reply
Έλα ρε. Τότε άμα έχεις πρόσβαση στο νομικό σύμβουλο του υπουργείου, τι αγχώνεσαι; Δε θα σε ενημερώσει εκείνος;

δεν ειναι θεμα "προσβασης".ετσι μου ειπαν σαν απλη ενημερωση οτι το φεκ σπαστων ειναι σχεδον ετοιμο κ θα βγει συντομα.μαλιστα μου ειπε να ειμαι σε εγρηγορση γιατι θα γινει το ιδιο οπως το πασχα.ξαφνικα με φεκ.ε αν μου λενε ψεματα χαλαλι τους.εγω ομως μιλησα με υπουργειο κ θεωρω οτι λενε την αληθεια.μακαρι να ηταν αηδιουλες αλλα δεν ειναι....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επαναλαμβάνω, aidia. Με ποιον μίλησες;

νομικη υπηρεσια υυκα που ειναι αρμοδιοι για τετοιου ειδους φεκ.δε ξερω αν λενε αληθεια.μου ειπαν ενημερωση δε θα υπαρξει αλλα ολα θα γινουν νορμαλ με φεκ το οποιο μαλιστα ετοιμαζεται κ μενουν τα τυπικα!πριν 10 μερες αυτα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ok. Εκ μέρους των συναδέλφων που διαβάζουν το forum και καίγονται για τέτοιες πληροφορίες, ένα θερμό ευχαριστώ που θυμήθηκες να τους ενημερώσεις μετά 10 μέρες και αφότου έχεις πει για Νομαρχίες Καβάλας και άλλα ωραία.

Εγώ πάλι πιστεύω ότι μας ψιλοδουλεύεις. Αλλά μπορεί και να κάνω λάθος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμένα πάλι γιατί μου είπαν ότι το μόνο ΦΕΚ που ετοιμάζεται είναι αυτό του νομοσχεδίου των προμηθειών; Και ότι η ιδέα για ενιαία δήλωση ειδικοτήτων μάλλον έχει ατονήσει;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμένα πάλι γιατί μου είπαν ότι το μόνο ΦΕΚ που ετοιμάζεται είναι αυτό του νομοσχεδίου των προμηθειών; Και ότι η ιδέα για ενιαία δήλωση ειδικοτήτων μάλλον έχει ατονήσει;

Την aidia την ενημερώνει άλλη καθαρίστρια φαίνεται.

Σόρυ Babangida, αλλά επειδή έχει νόημα να λέμε και ποιος μας ενημερώνει, τουλάχιστον εσύ μπορείς να γίνεις λίγο πιο σαφής από την aidia; ΠΟΙΟΣ ΣΤΟ ΜΠΟΥΤΣΟ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ; Εδώ πάει ο ΣΦΙΑ και τον δουλεύουνε ψιλό γαζί, ΠΟΙΟΙ στον ΜΠΟΥ είστε και σας ενημερώνουν επισήμως;

(Νταξ, φώναξα λίγο για να ξυπνήσω γιατί με έχει πιάσει νύστα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμένα πάλι γιατί μου είπαν ότι το μόνο ΦΕΚ που ετοιμάζεται είναι αυτό του νομοσχεδίου των προμηθειών; Και ότι η ιδέα για ενιαία δήλωση ειδικοτήτων μάλλον έχει ατονήσει;

Την aidia την ενημερώνει άλλη καθαρίστρια φαίνεται.

Σόρυ Babangida, αλλά επειδή έχει νόημα να λέμε και ποιος μας ενημερώνει, τουλάχιστον εσύ μπορείς να γίνεις λίγο πιο σαφής από την aidia; ΠΟΙΟΣ ΣΤΟ ΜΠΟΥΤΣΟ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ; Εδώ πάει ο ΣΦΙΑ και τον δουλεύουνε ψιλό γαζί, ΠΟΙΟΙ στον ΜΠΟΥ είστε και σας ενημερώνουν επισήμως;

(Νταξ, φώναξα λίγο για να ξυπνήσω γιατί με έχει πιάσει νύστα

τι να πω δηλαδη?τους ειπα ποτε βγαινει κ ειπαν δε ξερουν κ γιαυτο να ειμαι σε εγρηγορση ο ιδιος!συντομα παντως ειπαν γιατι ειναι σιγουρο οτι θα βγει κ μαλιστα ετοιμαζεται.παρε κ ο ιδιος αν νομιζεις οτι λεω ψεματα.ζητα την νομικη υπηρεσια για φεκ ειδικοτητων κ τετοια.θα σε συνδεσουν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε aidia, το κάνεις σοβαρά ή επίτηδες αυτό το πράμα; Αν το κάνεις για πλάκα, ok το παραδέχομαι, εγώ ψάρωσα.

Αλλά αν το κάνεις κατά λάθος το να πανικοβάλλεις τον κόσμο με ατάκες του στυλ "βγαίνει από μέρα σε μέρα, μου το είπε ο νομικός σύμβουλος", συμπληρώνοντας μετά ότι πήρες τηλέφωνο στο κέντρο, ζήτησες τους νομικούς συμβούλους για τα ...φεκ των ειδικοτήτων, και αυτός που σου απάντησε σού είπε ότι ετοιμάζεται...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμένα πάλι γιατί μου είπαν ότι το μόνο ΦΕΚ που ετοιμάζεται είναι αυτό του νομοσχεδίου των προμηθειών; Και ότι η ιδέα για ενιαία δήλωση ειδικοτήτων μάλλον έχει ατονήσει;

Την aidia την ενημερώνει άλλη καθαρίστρια φαίνεται.

Σόρυ Babangida, αλλά επειδή έχει νόημα να λέμε και ποιος μας ενημερώνει, τουλάχιστον εσύ μπορείς να γίνεις λίγο πιο σαφής από την aidia; ΠΟΙΟΣ ΣΤΟ ΜΠΟΥΤΣΟ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ; Εδώ πάει ο ΣΦΙΑ και τον δουλεύουνε ψιλό γαζί, ΠΟΙΟΙ στον ΜΠΟΥ είστε και σας ενημερώνουν επισήμως;

(Νταξ, φώναξα λίγο για να ξυπνήσω γιατί με έχει πιάσει νύστα

Πολύ ευχαρίστως.

Στο ισόγειο του υπουργείου υπάρχει το γραφείο ειδικοτήτων. Εκεί υπάρχουν 3 γυναίκες υπάλληλοι. Μου το είπε η πρώτη από αριστερά όπως μπαίνουμε.

ΖΗΤΩ Η ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ!!!

:anavwfwties::anavwfwties::anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε aidia, το κάνεις σοβαρά ή επίτηδες αυτό το πράμα; Αν το κάνεις για πλάκα, ok το παραδέχομαι, εγώ ψάρωσα.

Αλλά αν το κάνεις κατά λάθος το να πανικοβάλλεις τον κόσμο με ατάκες του στυλ "βγαίνει από μέρα σε μέρα, μου το είπε ο νομικός σύμβουλος", συμπληρώνοντας μετά ότι πήρες τηλέφωνο στο κέντρο, ζήτησες τους νομικούς συμβούλους για τα ...φεκ των ειδικοτήτων, και αυτός που σου απάντησε σού είπε ότι ετοιμάζεται...

εγω γιατι νομιζεις οτι εχω τρελαθει εντελως ετσι κ ρωταω τα παντα κ προσπαθω να αξιολογησω ακομα κ πληροφοριες τυπου καβαλας κ γιαννενα?παρε λεμε τηλ γιατι κ δυσκολο ειναι κ σε παραπεμπουν σε αλλα 5 τηλ μεχρι να πετυχεις τον αρμοδιο.κ λενε οτι θα βγει το φεκ ειναι ετοιμο τι μια,ετοιμαζεται την αλλη.κ οτι να ειμαστε σε εγρηγορση γιατι θα γινει δικην πασχα χωρις καμια ενημερωση.τι αλλο να σου πω?τωρα αν ειναι τοσο μαλ. να με δουλεψαν ετσι δε ξερω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

¨εγω γιατι νομιζεις οτι εχω τρελαθει εντελως ετσι κ ρωταω τα παντα κ προσπαθω να αξιολογησω ακομα κ πληροφοριες τυπου καβαλας κ γιαννενα?παρε λεμε τηλ γιατι κ δυσκολο ειναι κ σε παραπεμπουν σε αλλα 5 τηλ μεχρι να πετυχεις τον αρμοδιο.κ λενε οτι θα βγει το φεκ ειναι ετοιμο τι μια,ετοιμαζεται την αλλη.κ οτι να ειμαστε σε εγρηγορση γιατι θα γινει δικην πασχα χωρις καμια ενημερωση.τι αλλο να σου πω?τωρα αν ειναι τοσο μαλ
να με δουλεψαν ετσι δε ξερω.¨

ρε παιδια,αν ξερατε πως λειτουργουν στα υπουργεια και ποσο γραμμενους μας εχουν,δε θα πιστευατε τιποτα απο οσα σας λενε ουτε θα σας επιανε πανικος να τρεχετε στις διευθυνσεις ξημερωματα οπως εχω μαθει οτι κανουν καποιο για να προλαβουν.Το παθημα με τα μεγαλοβδομαδιατικα φεκ και πιο παλια με τα δεκαπενταυγουστιανα μαλλον δεν εγινε μαθημα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

¨εγω γιατι νομιζεις οτι εχω τρελαθει εντελως ετσι κ ρωταω τα παντα κ προσπαθω να αξιολογησω ακομα κ πληροφοριες τυπου καβαλας κ γιαννενα?παρε λεμε τηλ γιατι κ δυσκολο ειναι κ σε παραπεμπουν σε αλλα 5 τηλ μεχρι να πετυχεις τον αρμοδιο.κ λενε οτι θα βγει το φεκ ειναι ετοιμο τι μια,ετοιμαζεται την αλλη.κ οτι να ειμαστε σε εγρηγορση γιατι θα γινει δικην πασχα χωρις καμια ενημερωση.τι αλλο να σου πω?τωρα αν ειναι τοσο μαλ
να με δουλεψαν ετσι δε ξερω.¨

ρε παιδια,αν ξερατε πως λειτουργουν στα υπουργεια και ποσο γραμμενους μας εχουν,δε θα πιστευατε τιποτα απο οσα σας λενε ουτε θα σας επιανε πανικος να τρεχετε στις διευθυνσεις ξημερωματα οπως εχω μαθει οτι κανουν καποιο για να προλαβουν.Το παθημα με τα μεγαλοβδομαδιατικα φεκ και πιο παλια με τα δεκαπενταυγουστιανα μαλλον δεν εγινε μαθημα.

η αληθεια ειναι οτι δε βγαινει ακρη.αλλα οταν λεει το υπουργειο οτι θα βγει,η δαπ-πασπ τα ιδια,απο δω κ απο εκει λενε θα βγει.καποια αληθεια θα υπαρχει.δε μπορει ολα να ειναι ψεματα ουτε πιστευω οτι θα περιμενουν παλι το πασχα κ τις γιορτες για τα φεκ γιατι τοτε σιγουρα θα ειναι ολοι εξω απο τις νομαρχιες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επαναλαμβάνω, aidia. Με ποιον μίλησες;

λοιπόν, την ίδια ενημέρωση με την Aidia είχα και εγώ. Αφού τα θέλετε επώνυμα ορίστε: Κα Καψιώχα, Νομική Υπηρεσία ΥΥΚΑ. Το ό.τι ορισμένα πράγματα φαίνονται περίεργα, ανέφυκτα ή too good to be true που λένε και οι άγγλοι, δεν σημαίνει ότι είναι ψέματα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επαναλαμβάνω, aidia. Με ποιον μίλησες;

λοιπόν, την ίδια ενημέρωση με την Aidia είχα και εγώ. Αφού τα θέλετε επώνυμα ορίστε: Κα Καψιώχα, Νομική Υπηρεσία ΥΥΚΑ. Το ό.τι ορισμένα πράγματα φαίνονται περίεργα, ανέφυκτα ή too good to be true που λένε και οι άγγλοι, δεν σημαίνει ότι είναι ψέματα...

Και για πες μας αναλυτικά λοιπόν ή δώσε μας αν έχεις την καλοσύνη το τηλέφωνο να την πάρουμε εμείς τι σου είπε?

Σου είπε και εσένα ότι από μέρα σε μέρα βγαίνει "νύκτα" ΦΕΚ για ενοποίηση ειδικοτήτων? Γιατί με αυτό έχεις παράκρουση η αηδία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπερα ξερει κανεις τι γινεται με τις θεσεις Παθολογιας στο Αττικο?

Σημερα στη σελιδα της Νομαρχιας εμφανιζεται οτι εχουν ανοιξει 8 νεες θεσεις και απο 23 εχουν γινει πλεον 31.Πριν απο μια εβδομαδα μου ειχαν πει οτι εχω δυο χρονια αναμονη ενω τωρα φαινεται οτι ξεκιναω αμεσακαι για αυτο και τα ειχα μαζεψει και ηρθα τον Μαρτιο στην Γερμανια και την Δευτερα κανονικα ηταν να ξεκινησω εδω.Στο Αττικο που επικοινωνησα μαζι τους σημερα μου ειπαν οτι δεν εχουν καμια τετοια ενημερωση ενω στην νομαρχια οτι αυτους εχει ενημερωσει το υπουργειο και οτι δεν υπαρχει λογος να ενημερωσουν το νοσοκομειο γιατι αυτοι κανουν τους διορισμους και οτι το σχετικο ΦΕΚ εχει υπογραφει και οτι οι πρωτει νεοι διορισμοι θα ξεκινησουν τη Τριτη.Ξερει κανενας τιποτα για αυτο? Μπορει καποιος να μου πει αν ειναι σωστα αυτα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπερα ξερει κανεις τι γινεται με τις θεσεις Παθολογιας στο Αττικο?

Σημερα στη σελιδα της Νομαρχιας εμφανιζεται οτι εχουν ανοιξει 8 νεες θεσεις και απο 23 εχουν γινει πλεον 31.Πριν απο μια εβδομαδα μου ειχαν πει οτι εχω δυο χρονια αναμονη ενω τωρα φαινεται οτι ξεκιναω αμεσακαι για αυτο και τα ειχα μαζεψει και ηρθα τον Μαρτιο στην Γερμανια και την Δευτερα κανονικα ηταν να ξεκινησω εδω.Στο Αττικο που επικοινωνησα μαζι τους σημερα μου ειπαν οτι δεν εχουν καμια τετοια ενημερωση ενω στην νομαρχια οτι αυτους εχει ενημερωσει το υπουργειο και οτι δεν υπαρχει λογος να ενημερωσουν το νοσοκομειο γιατι αυτοι κανουν τους διορισμους και οτι το σχετικο ΦΕΚ εχει υπογραφει και οτι οι πρωτει νεοι διορισμοι θα ξεκινησουν τη Τριτη.Ξερει κανενας τιποτα για αυτο? Μπορει καποιος να μου πει αν ειναι σωστα αυτα?

Ισχυουν οι 8 θεσεις - συντομα και οι διορισμοι. Καλη τυχη! ( αν δεν πας να παω εγω?? :) )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

aidia και salma,αν λεγατε απλα οτι σας ειπαν στο υπουργειο,οτι το φεκ θα βγει,μπορει και να σας πιστευα..

ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ομως να σας ειπαν οτι "θα βγαλουμε το φεκ νυχτα"..

Η' αυτοι δουλευουν εσας, η' εσεις εμας. Και κατα την προσωπικη μου αποψη συμβαινει το δευτερο.. :splats::splats::splats:

sorry για την ντοματα,αλλα πηγαινατε γυρευοντας..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ξερει κανεις αν καποιος εχει δηλωσει για 2 χρονια για παθολογια με σκοπο να κανει Νεφρολογια και ειναι να ξεκινησει μεχρι τον Ιουλιο αντε τον Αυγουστο αν έχοντας κανει και αγροτικο αναγκαζεται να κανει ενα 6μηνο,18μηνες η 21 μηνες ?Το αντιστοιχο νομοσχεδιο ειναι το νομοσχεδιο με τις προμηθειες?Ξερει κανενας αν εχει αλλαξει στον χρονο ειδικευσης τιποτα τετοιο?

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά, τώρα που έψαξα κι εγώ, το Αττικό είχε 2 θέσεις για ΩΡΛ πριν λίγες μέρες-(1/6) ενώ τώρα στο site της Νομαρχίας, δείχνει ότι προσφέρει 4 θέσεις!

Σημειωτέον ότι τις 2 επιπλέον θέσεις τις είδα εγώ στο πολλύφυλο .pdf των 446 θέσεων και όχι σ'αυτό που περιμένετε (των 289 που ήταν κ το πρώτο κ περιμένετε να πέσουν υπογραφές κλπ....) Απόδειξη, το site του cso.auth... που δεν έχει κάνει ακόμη ενημέρωση με τα νέα δεδομένα....

Έχει να πει κατι κανένας για δικά του θέματα???Για ψάξτε όλοι στη Νομαρχία αν έχετε κρατήσει ιστορικό θέσεων που έδιναν τα διάφορα Νοσοκομεία...

Και πείτε μου... :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ξερει κανεις αν καποιος εχει δηλωσει για 2 χρονια για παθολογια με σκοπο να κανει Νεφρολογια και ειναι να ξεκινησει μεχρι τον Ιουλιο αντε τον Αυγουστο αν έχοντας κανει και αγροτικο αναγκαζεται να κανει ενα 6μηνο,18μηνες η 21 μηνες ?Το αντιστοιχο νομοσχεδιο ειναι το νομοσχεδιο με τις προμηθειες?Ξερει κανενας αν εχει αλλαξει στον χρονο ειδικευσης τιποτα τετοιο?

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όπως έχουμε πει πολλές φορές εδώ μέσα και ας ακουγόμαστε κάποιοι γραφικοί και καχύποπτοι, οι θέσεις που πραγματικά δίνονται δεν έχουν καμία σχέση με αυτές που πλουσιοπάροχα ανακοίνωσαν στους εν αναμονή ιατρούς οι ΣΦΙΑ, οι ΔΑΠ και όλες οι άλλες δημοκρατικές δυνάμεις.

Οι πραγματικές θέσεις δίνονται με τροποποιήσεις διάρκειας, με ΦΕΚ που ξέρουν μόνο λίγοι και με νέες θέσεις που καμία σχέση δεν έχουν με αυτές που δήθεν ανακοίνωσε το Υπουργείο στους φοιτητές.

Και βεβαίως, αν ψαχτείτε καλά, θα δείτε ότι οι θέσεις σε διάφορα νοσοκομεία έχουν αρχίσει να αλλάζουν, αλλά όχι με πακέτα 289, 446 κλπ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό είναι ξεκάθαρο, θα μπουν σκόρπιες οι θέσεις για παραπλάνηση...Σιγά μην τις πετάξουν όλες μαζί , γιατί έτσι θα γνωστοποιούνταν πολύ πιο εύκολα...

Με βαρύγδουπα 446 ή 289 θα το μάθει κ η κουτσή Μαρία :bloodomen: Κάτι που δε θέλουν κάποιοι emeleos

Το ερώτημά μου είναι, δε, έχει βγει ΦΕΚ για αυτή την προσθήκη των 2 θέσεων ΩΡΛ ας πούμε???

Γιατί δε βρίσκω κάτι εγώ???? emdots

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

aidia και salma,αν λεγατε απλα οτι σας ειπαν στο υπουργειο,οτι το φεκ θα βγει,μπορει και να σας πιστευα..

ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ομως να σας ειπαν οτι "θα βγαλουμε το φεκ νυχτα"..

Η' αυτοι δουλευουν εσας, η' εσεις εμας. Και κατα την προσωπικη μου αποψη συμβαινει το δευτερο.. :splats::splats::splats:

sorry για την ντοματα,αλλα πηγαινατε γυρευοντας..

dog δεν ειπε κανεις οτι θα βγει νυχτα το φεκ.ειπαμε οτι θα βγει ξαφνικα ενα πρωινο.αλλα ξαφνικα ενα πρωινο σημαινει οτι καποιοι θα τη στησουν απο τη προηγουμενη νυχτα.κ τελοσπαντων επειδη πολλοι κανουν τους εξυπνους ας παρουν τη Καψιωχα να πειστουν κ οι ιδιοι.αλλα μετα δε θελω σχολιακια κ ντοματες.γιατι καποιοι θελουν με το ζορι να κανουν τους αλλους ψευτες κ αχρηστους?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όπως έχουμε πει πολλές φορές εδώ μέσα και ας ακουγόμαστε κάποιοι γραφικοί και καχύποπτοι, οι θέσεις που πραγματικά δίνονται δεν έχουν καμία σχέση με αυτές που πλουσιοπάροχα ανακοίνωσαν στους εν αναμονή ιατρούς οι ΣΦΙΑ, οι ΔΑΠ και όλες οι άλλες δημοκρατικές δυνάμεις.

Οι πραγματικές θέσεις δίνονται με τροποποιήσεις διάρκειας, με ΦΕΚ που ξέρουν μόνο λίγοι και με νέες θέσεις που καμία σχέση δεν έχουν με αυτές που δήθεν ανακοίνωσε το Υπουργείο στους φοιτητές.

Και βεβαίως, αν ψαχτείτε καλά, θα δείτε ότι οι θέσεις σε διάφορα νοσοκομεία έχουν αρχίσει να αλλάζουν, αλλά όχι με πακέτα 289, 446 κλπ

<br>Όπως έχουμε πει πολλές φορές εδώ μέσα και ας ακουγόμαστε κάποιοι γραφικοί και καχύποπτοι, οι θέσεις που πραγματικά δίνονται δεν έχουν καμία σχέση με αυτές που πλουσιοπάροχα ανακοίνωσαν στους εν αναμονή ιατρούς οι ΣΦΙΑ, οι ΔΑΠ και όλες οι άλλες δημοκρατικές δυνάμεις.<br>Οι πραγματικές θέσεις δίνονται με τροποποιήσεις διάρκειας, με ΦΕΚ που ξέρουν μόνο λίγοι και με νέες θέσεις που καμία σχέση δεν έχουν με αυτές που δήθεν ανακοίνωσε το Υπουργείο στους φοιτητές.<br>Και βεβαίως, αν ψαχτείτε καλά, θα δείτε ότι οι θέσεις σε διάφορα νοσοκομεία έχουν αρχίσει να αλλάζουν, αλλά όχι με πακέτα 289, 446 κλπ<br>

Να κάνω και εγώ ένα σχόλιο;....Γιατί τα παλιό λαμόγια δεν έβγαζαν κάθε χρόνο και απο 300 νέες θέσεις;πραγματικές όμως όχι 289 νέες θέσεις!!! και περίμεναν ιούνιο μήνα και ανακοίνωσαν για τις 1200;300 θέσεις Χ 4χρόνια κυβέρνησης =1200!!!Αυτό δεν θα ήταν το τιμιότερο;

Σας το λέω και από άλλες παρόμοιες περιπτώσεις που γνωρίζω για άλλους κλάδους,όπως για παράδειγμα τις κρίσεις των εκπαιδευτικών για το ποιοί θα γίνουν διευθυντές και υποδιευθυντές.Επρεπε να είχαν ξεκινήσει από τον μάιο και ανακοίνωσαν απο το υπουργείο παιδείας ότι "παγώνουν" για μέτά τις εκλογές!!!

Αν βάλουν τώρα περίπου 500 γαλάζια παιδιά σε θέσεις(τόσες είναι περίπου)...θα δυσαρεστήσουν άλλα 1000 περίπου γαλάζια παιδιά που έχουν κάνει αιτήσεις και όσο νάναι όλοι έχουν τον βουλευτάκο τους!Οι 1000 δυσαρεστημένοι,τί θα ψηφήσουν άραγε; Ε....για να μην τους "χάσουν" αναβάλουν τις κρίσεις για μετά τις εκλογές. Ξέρετε πώς λέγεται το φαινόμενο αυτό; ΚΑΘΕΣΤΩΣ ΟΜΗΡΙΑΣ!!!και δυστυχώς έχουν και εμάς τους γιατρούς στο ίδιο καθεστώς!!Αυτή είναι η τακτική τους!!! οργανωμένο σχέδιο!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.