Jump to content

289 (+446, +κάτι ψιλά) νέες θέσεις ειδικότητας


isis

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 515
  • Created
  • Last Reply

καλησπερα.Τι εγινε τελικα με τις θεσειςαυτες τις289 που ειπωθηκε οτι προκειται να ανοιξουν?Εγκριθηκαν?Ανακοινωθηκαν σε ΦΕΚ?Υπαρχει καποια ιστοσελιδα οπου μπορω να τις δω?Ευχαριστω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

συγγνωμη αλλα αυτα που ειδα εγω σε αυτους της πασπ τι ειναι δηλαδη;;;

http://www.pasp-med.gr/files/documenta/the...euteres-447.pdf

http://www.parliament.gr/ergasies/nomosxed...promiq.1049.pdf

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είδες πουθενά 8 νέες θέσεις Παθολογίας στο Αττικό;

Μπα. Άρα οι πραγματικές λίστες είναι άλλες :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στην ιστοσελίδα της Νομαρχίας έχουν αυξηθεί οι θέσεις παθολογίας από 23 σε 31 (8 νέες θέσεις) για το Αττικόν.

Έλεος.

Ο συνάδελφος που αντέγραψε από την ιστοσελίδα της forthnet το κείμενο του μεγαλύτερου πακέτου διορισμών( 20000 θέσεις) ανάμεσα στις οποίες ιατρικού και νοσηλευτικού προσωπικού και είναι απόφαση συνεδρίασης του υπουργικού

συμβουλίου που έλαβε χώρα τον Φεβρουάριο του 2007. Μπείτε στην ιστοσελίδα του παρόχου σταθερής τηλ να δείτε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι, αυξήθηκαν οι θέσεις στο Αττικό, αλλά αυτές οι θέσεις δεν ήταν σε καμία από τις δύο λίστες που κυκλοφόρησαν,ούτε έχουν βγει σε ΦΕΚ ακόμα!

Αίσχος να παίζουν με τα νεύρα μας... emcrybaby

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι, αυξήθηκαν οι θέσεις στο Αττικό, αλλά αυτές οι θέσεις δεν ήταν σε καμία από τις δύο λίστες που κυκλοφόρησαν,ούτε έχουν βγει σε ΦΕΚ ακόμα!

Αίσχος να παίζουν με τα νεύρα μας... emcrybaby

ειναι με κληρωση!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ειναι με κληρωση!

emquestionemquestionemquestion

Κλήρωση γίνεται σε νέες θέσεις, όταν δεν έχει το Νοσοκομείο λίστα! Για τις άλλες παίρνους τους αμέσως επόμενους στη λίστα...Τόσο δύσκολο είναι;

Οι νέες θέσεις στα νοσοκομεία που τις πήραν, μπήκαν κανονικά, σαν να μην τρέχει τίποτα στο site της Νομαρχίας: απλά αντικατέστησαν το 3 π.χ. με 5 ας πούμε.

Τί, θέλαμε και ειδική ανακοίνωση για τις αλλαγές???

Δεν είμαστε καλα... :splaaaats:

:antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ειναι με κληρωση!

emquestionemquestionemquestion

Κλήρωση γίνεται σε νέες θέσεις, όταν δεν έχει το Νοσοκομείο λίστα! Για τις άλλες παίρνους τους αμέσως επόμενους στη λίστα...Τόσο δύσκολο είναι;

Οι νέες θέσεις στα νοσοκομεία που τις πήραν, μπήκαν κανονικά, σαν να μην τρέχει τίποτα στο site της Νομαρχίας: απλά αντικατέστησαν το 3 π.χ. με 5 ας πούμε.

Τί, θέλαμε και ειδική ανακοίνωση για τις αλλαγές???

Δεν είμαστε καλα... :splaaaats:

:antegeia:

Συμφωνώ..έτσι είναι....!!!!Δεν ξέρω ο aedia τι μπορεί να έχει στο μυαλό του...."ΥΠΟΠΤΟΝ.....ΠΟΛΥ ΥΠΟΠΤΟΝ!!!!"

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κατι παιζει περιεργο.

Το μόνο περίεργο που παίζει είναι τα σχόλιά σου.

Σε παρακαλώ να σταματήσεις να παραπληροφορείς με υστερίες.

Είπαμε, δεν σβήνω τα posts σου επειδή βαριέμαι και μόνο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν, μετά από μια μελέτη που έκανα, επειδή δεν έχω τι να κάνω...

οι...17(ΔΕΚΑΕΠΤΑ) νέες θέσεις στο Αττικό - μετά από σύγκριση Νομαρχίας και cso (γιατί δεν μπορώ να τα ξέρω όλα απ' έξω) είναι:

Ακτινοδιαγνωστική +2

Αλλεργιολογία +1

Αναισθησιολογία +1

Δερματολογία +1

Οφθαλμολογία +10

Παθολογία +8

Παιδιατρική -8(???????????)

ΩΡΛ +2

Δε γνωρίζω πότε άλλαξαν οι θέσεις αυτές- όλες μαζί ή σιγά σιγά, πάντως είναι λίγο πολύ άσχετες με τις 289+446

Εκτός από: τις 2 θέσεις Ακτινοδιαγνωστικής και τις 2 θέσεις ΩΡΛ (που περιλαμβάνονται στο 446 ακριβώς έτσι) ενώ στα...φυλλάδια οι θέσεις της Αλλεργιολογίας ήταν +4, της Αναισθησιολογίας +2, της Δερματολογίας +3, της Παθολογίας +2, σε αντίθεση με αυτό που προστέθηκε.

Με κάθε επιφύλαξη τα παραπάνω δεδομένα...

Προστέθηκαν 25 θέσεις και αφαίρεσαν 8 από την Παιδιατρική(?) αυτό μου φαίνεται λίγο κουφό- όλα τα στοιχεία είναι μετά από σύγκριση.

Ουδεμία ευθύνη φέρω για λάθος δεδομένα των παραπάνω ιστοσελίδων!!!!(Αυτό το ξαναείπα? :huh: )

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ(ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ):

Άρα οι πραγματικές λίστες είναι άλλες :)

emevlogies

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν, μετά από μια μελέτη που έκανα, επειδή δεν έχω τι να κάνω...

οι...17(ΔΕΚΑΕΠΤΑ) νέες θέσεις στο Αττικό - μετά από σύγκριση Νομαρχίας και cso (γιατί δεν μπορώ να τα ξέρω όλα απ' έξω) είναι:

Ακτινοδιαγνωστική +2

Αλλεργιολογία +1

Αναισθησιολογία +1

Δερματολογία +1

Οφθαλμολογία +10

Παθολογία +8

Παιδιατρική -8(???????????)

ΩΡΛ +2

Δε γνωρίζω πότε άλλαξαν οι θέσεις αυτές- όλες μαζί ή σιγά σιγά, πάντως είναι λίγο πολύ άσχετες με τις 289+446

Εκτός από: τις 2 θέσεις Ακτινοδιαγνωστικής και τις 2 θέσεις ΩΡΛ (που περιλαμβάνονται στο 446 ακριβώς έτσι) ενώ στα...φυλλάδια οι θέσεις της Αλλεργιολογίας ήταν +4, της Αναισθησιολογίας +2, της Δερματολογίας +3, της Παθολογίας +2, σε αντίθεση με αυτό που προστέθηκε.

Με κάθε επιφύλαξη τα παραπάνω δεδομένα...

Προστέθηκαν 25 θέσεις και αφαίρεσαν 8 από την Παιδιατρική(?) αυτό μου φαίνεται λίγο κουφό- όλα τα στοιχεία είναι μετά από σύγκριση.

Ουδεμία ευθύνη φέρω για λάθος δεδομένα των παραπάνω ιστοσελίδων!!!!(Αυτό το ξαναείπα? :huh: )

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ(ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ):

Άρα οι πραγματικές λίστες είναι άλλες :)

emevlogies

αρα μας δουλευουν κ αν μειωσουν κ αλλες θεσεις απο ειδικοτητες με ζητηση μεγαλη οπως η παιδιατρικη,τοτε σιγουρα θα προσφυγουν πολλοι στη δικαιοσυνη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κατι παιζει περιεργο.

Το μόνο περίεργο που παίζει είναι τα σχόλιά σου.

Σε παρακαλώ να σταματήσεις να παραπληροφορείς με υστερίες.

Είπαμε, δεν σβήνω τα posts σου επειδή βαριέμαι και μόνο.

δηλαδη για εσενα δεν ειναι περιεργο αυτο που κανουν?γιατι εισαι τοσο επιθετικος?δε σου κανει εντυπωση που βγαλανε στη νομαρχια εντυπα κληρωσεων?αλλα κ κληρωσεις να μη γινουν,δεν ειναι περιεργο που ανοιγουν θεσεις στη νομαρχια που δεν υπαρχουν στο cso?που δεν υπηρχαν πριν κ ουτε στις λιστες τις δαπ υπαρχουν?με τη λογικη τους μπορει αυριο να δωσουν 20 θεσεις παθολογιας καπου κ 20 χειρουργικης κ οσοι ειναι εκει γραμμενοι το τελευταιο διαστημα να ειναι οι "μαγκες".παρανομιες,αυθαιρεσια κ μπαχαλο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν ειναι περιεργο που ανοιγουν θεσεις στη νομαρχια που δεν υπαρχουν στο cso?

συγγνώμη, αλλά τι νομίζεις οτι είναι το cso ?

στο γραφείο διασυνδεσης του απθ υπαρχουν 2-3 ατομα (με πολύ καλη διαθεση και με ορεξη για δουλειά έχω να δηλώσω),

τα οποία όμως δε μπορουν να ενημερώνουν τη σελίδα σε όλους τους τομείς με την ταχύτητα που θα περιμέναμε.

Η καθυστερηση τις περισσοτερες φορές δεν οφείλεται σε αυτους, καθώς δεν ενημερώνονται αυτοματα για κάθε αλλαγη

που γίνεται και η πληροφόρηση τους περιοριζεται στα mail που θα στειλουν στους αναλογους φορεις ή διευθύνσεις υγείας,

οπότε η ενημέρωση της ιστοσελιδας εξαρτάται από την ευθιξία του εκάστοτε φορεα να απαντήσει (αν απαντήσει...)

ΜΗΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΑΝΤΟΥ ΣΥΝΩΜΟΣΙΕΣ...

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΕΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ!

(απλά το cso δεν εχει προλάβει να ενημερωθει.)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν ειναι το θεμα ποιος ενημερωνεται πρωτα.το θεμα ειναι οτι οι νεες θεσεις ΔΕΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΗΚΑΝ ΑΠΟ ΠΟΥΘΕΝΑ.ουτε φεκ,ουτε υπουργειο,ουτε λιστες υπουργειου προς παραταξεις.αυτο δεν ειναι περιεργο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το θέμα δεν είναι το πως δεν ενημερώθηκε το cso, αλλά πώς ενημερώθηκε η Νομαρχία, ενώ εμάς τους άμεσα ενδιαφερόμενους, ΚΑΝΕΝΑΣ δε μας ενημερώνει!!!

(Καλά κάνει που δεν ενημερώθηκε, γιατι έχουμε κάτι να συγκρίνουμε...)

emgreece

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.