Jump to content

ειδικότητα και αναβολή από στρατό


drgreece

Recommended Posts

Λογικά ή αναβολή θα λήγει 31/12/07, μπορείς λίγο πρίν λήξει να πάς και να κάνεις διακοπή στο στρατολογικό γραφείο. Το χαρτί θα σου έρθει να παρουσιαστείς τον Μάιο, τότε θα πάς πάλι στο σ.γ. και θα ζητήσεις νέα αναβολή για κοινωνικούς λόγους που θα σου την δώσουν σίγουρα και έτσι μέχρι αρχές Αυγούστου θα είσαι πάλι Οκ. Τώρα αν αυτοι οι 7 μήνες (Δεκ με Αυγ) που κερδίζεις είναι αρκετοί για να ανοίξει η θέση που περιμένεις είσαι τυχερός, αλλιως δεν ξέρω!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Αν μπορεί κάποιος ας με βοηθήσει με το εξής:

Είμαι γεννημένος το 1982. Η θέση μου για ειδικότητα γενικής χειρουργικής ανοίγει τον 1/2009.

Αν ισχύουν αυτά που διάβασα δεν θα μπορέσω να διοριστώ γιατί δεν θα μπορώ να πάρω αναβολή ισόχρονη με το χρόνο άσκησης της ειδικότητας για το λόγο ότι θα έχω ήδη συμπληρώσει τα 32.Αν κόψω τώρα αναβολή δεν προλαβαίνω να μπω στρατό και να απολυθώ μέχρι να ανοίξει η θέση οπότε την χάνω και επιπλέον κάνω διαδακτορικό και θα ήταν ότι χειρότερο να φύγω τώρα...

Αν γνωρίζει κάποιος κάτι ή αν έχει κάποια ιδέα παρακαλώ πει.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν μπορεί κάποιος ας με βοηθήσει με το εξής:

Είμαι γεννημένος το 1982. Η θέση μου για ειδικότητα γενικής χειρουργικής ανοίγει τον 1/2009.

Αν ισχύουν αυτά που διάβασα δεν θα μπορέσω να διοριστώ γιατί δεν θα μπορώ να πάρω αναβολή ισόχρονη με το χρόνο άσκησης της ειδικότητας για το λόγο ότι θα έχω ήδη συμπληρώσει τα 32.Αν κόψω τώρα αναβολή δεν προλαβαίνω να μπω στρατό και να απολυθώ μέχρι να ανοίξει η θέση οπότε την χάνω και επιπλέον κάνω διαδακτορικό και θα ήταν ότι χειρότερο να φύγω τώρα...

Αν γνωρίζει κάποιος κάτι ή αν έχει κάποια ιδέα παρακαλώ πει.

Ευχαριστώ!

Γεννημένος το 1982 = Αναβολή μέχρι 31/12/2014

Αν μπεις για γενική χειρουργική το 1/2009, θα τελειώσεις 1/2015

Συνεπώς, δε δικαιούσαι αναβολή για ειδικότητα.

Αν σπάσεις την αναβολή, θα μπεις στρατό το Φεβρουάριο του 2008, θα τελειώσεις 2/2009 και το πολύ πολύ να χάσεις μια θέση στη λίστα της Χειρουργικής.

Οπότε, αν δεν μπορείς να εξασφαλίσεις ότι θα διοριστείς στη Χειρουργική μέσα στο 2008, φύγε για στρατό το συντομότερο, γιατί χωρίς πιστοποιητικό τύπου Α' δε θα μπορείς να διοριστείς.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν μπορεί κάποιος ας με βοηθήσει με το εξής:

Είμαι γεννημένος το 1982. Η θέση μου για ειδικότητα γενικής χειρουργικής ανοίγει τον 1/2009.

Αν ισχύουν αυτά που διάβασα δεν θα μπορέσω να διοριστώ γιατί δεν θα μπορώ να πάρω αναβολή ισόχρονη με το χρόνο άσκησης της ειδικότητας για το λόγο ότι θα έχω ήδη συμπληρώσει τα 32.Αν κόψω τώρα αναβολή δεν προλαβαίνω να μπω στρατό και να απολυθώ μέχρι να ανοίξει η θέση οπότε την χάνω και επιπλέον κάνω διαδακτορικό και θα ήταν ότι χειρότερο να φύγω τώρα...

Αν γνωρίζει κάποιος κάτι ή αν έχει κάποια ιδέα παρακαλώ πει.

Ευχαριστώ!

Γεννημένος το 1982 = Αναβολή μέχρι 31/12/2014

Αν μπεις για γενική χειρουργική το 1/2009, θα τελειώσεις 1/2015

Συνεπώς, δε δικαιούσαι αναβολή για ειδικότητα.

Αν σπάσεις την αναβολή, θα μπεις στρατό το Φεβρουάριο του 2008, θα τελειώσεις 2/2009 και το πολύ πολύ να χάσεις μια θέση στη λίστα της Χειρουργικής.

Οπότε, αν δεν μπορείς να εξασφαλίσεις ότι θα διοριστείς στη Χειρουργική μέσα στο 2008, φύγε για στρατό το συντομότερο, γιατί χωρίς πιστοποιητικό τύπου Α' δε θα μπορείς να διοριστείς.

Kovasevic αφού καθάρισες χθες το παιχνιδάκι καθάρισες και σήμερα!!!

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.