Jump to content

Θα κανατε ποτε σχεση με καποιο/καποια που πασχει απο ψυχιατρικη ασθενεια?


Dr Lecter

Recommended Posts

'Θα κάνατε ποτέ σχέση με κάποιον που έχει ένα μάτι πράσινο κι ένα καστανό??'(μη ξεχνάμε πως είναι τέρας της φύσης για αυτό το λόγο).

Toν Ντέιβιντ Μπάουι λες εσύ; Ε, κοίτα, ειδικά πιο νέος, δεν θα μου κακόπεφτε.... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Θα έπρεπε να ανεχτείς και τους άλλους 3 εραστές του όμως στο ίδιο κρεβάτι ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ούτε με μεταιχμιακή διαταραχή προσωπικότητας. Όταν τους πιάνει η φάση ανασφάλειας γίνονται απελπιστικά κουραστικοί ,επίμονοι και κτητικοί... Δεν υπάρχει περίπτωση να τον χωρίσεις... Μόνο εαν αυτός σε βαρεθεί ,θα μπορέσεις να απαλλαχτείς...και αυτό ακόμα αμφίβολο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με σχιζοφρενή όχι.(η κατατονική θυμίζει πτώμα,η παρανοειδής δεν καταλαβαίνει το ανδρικό μεγαλείο,ο αδιαφοροποίητος τύπος έχει παραλήρημα και δεν επικεντρώνεται στη δραστηριότητα.Υπάρχει το targential thinking,οι φωνές,η επίδοση δυσχερένεται).

Με νυμφομανή ναι.(εφόσον υφίστανται τα κατάλληλα restrains και τα OCPs).

Με διπολική διαταρραχή ναι στη φάση μανίας.

Με σχιζοειδή ναι.(θα ανακουφίζεται από τη μακρόχρονη απομόνωση στο σπίτι).

Με σχιζότυπη ναι.(χρήσιμες οι μαγικές ιδέες).

Με ψυχαναγκαστική όχι.(αφήνουμε και περιθώρια στον αυτοσχεδιασμό).

Με υστερική ναι.(ωραίο το δράμα)

Με μεθοριακή ναι.

Με σωματόμορφη διαταρραχή ναι(θα φροντίσουμε να την ξεπεράσει).

Με ανορεξική ναι.(δεκτές οι αναλογίες μοντέλου).

Με βουλιμική ναι(αρκεί να κάνει εμετό στο μπάνιο και να κρύβει τα κομμάτια ψωμιού καλά).

Με διχασμό προσωπικότητας ναι(σίγουρα η μία προσωπικότητα θα διάκειται ευνοικώς).

Με διαχωριστική φυγή ναι(δεν ενοχλεί πάντα η απομάκρυνση σε εύλογο χρόνο).

Με υποχονδριακή όχι(πώς θεραπεύεται ο κολεόσπασμος?)

Ας δούμε και τις σεξουαλικές διαταρραχές.

Με επιδειξιομανή ναι(αρκεί το string να είναι μαύρο ή να απουσιάζει).

Με frotteur ναι(αρκεί να τρίβεται μόνο πάνω μας).

Με ηδονοβλεψία ναι(η θέα του σώματος της φίλης να μη δημιουργεί μόνο σε εμάς ευχαρίστηση).

Με παρενδυτική ναι(δανείζουμε και κανένα πουκάμισο κάπου κάπου).

Με μαζοχίστρια ναι(άντε θα κάνουμε και αυτή τη χάρη).

Με σαδίστρια όχι(πρόληψη πάντα το καλύτερο φάρμακο).

Με διαταρραχή φύλου όχι(σιγά μην αναγκαστούμε να ψάχνουμε).

Με bi ναι(δεν μπορείς να αποφύγεις ποτέ τις φίλες).

Με ψυχρή όχι(δε θερμαίνουμε εμείς).

Μακριά από τα πρεζόνια,τις χρήστριες LSD,ινδικής κανάβεως,κοκαίνης και αμφεταμινών.Μακριά από τις χρήστριες ηρεμιστικών.(Εξαιρούνται το GABA και το ROHYPNOL).

Προσοχή στις κλαμπόβιες υπό επήρρεια ecstasy,adam,eva και άλλων συνθετικών ναρκωτικών.

Μακριά από τις sniffers κόλλας,βαφών και sprey.(Χαζεύουν μετά από λίγο και γίνονται απερίσκεπτες).

με νυμφομανη δεν θα στο συνιστουσα εκτος κι αν δεν ειχεσ προβλημα να κανεις κολλητιλικια με τη γονορροια... :P

η ανορεξικη ειναι επισης κακη περιπτωση γτ κι αν δεν εχει εκπεσει σε επιπεδα Λ-Π-Τ (λιγο-πριν-τον ταφο) εχει τοσα ορμονικα που καλυτερα με την Χαιδω... :blink:

η βουλιμικη δεν συμφερει...

με μαζοχιστρια ναι?...το να ναι η αλλη κομμενη κ ραμμενη 100 φορες δεν ειναι οτι το πιο σεξουαλικο...ουτε επισης να κυκλοφορει με μαυρισμενο ματι αλα Ροκι...

το να ειναι ο αλλος μπαι δεν ειναι διαταραχη...

κ στο κατω κατω...ποιος ειναι νορμαλ στις μερες μας?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πάντως (για να συμπληρώσω τον ΣΠΕΓΚΕΡ)

εγώ θα διάλεγα την πολλαπλή προσωπικότητα

και θα πήγαινα και με τις 2 :blink:

Λες να μην το έχουν σκεφτεί κι άλλοι ... αλλά δεν είναι τόσο ενδιαφέρον όσο ακούγεται ... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λες να μην το έχουν σκεφτεί κι άλλοι ... αλλά δεν είναι τόσο ενδιαφέρον όσο ακούγεται ... :P

χμμμμ, μάλλον κάτι ξέρεις εσύ...

ή να πω καλύτερα εσείς???...

emkiss τρελιάρες

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συνεχίζουμε τη λίστα προτίμησης.

Με γενικευμένη αγχώδη διαταρραχή όχι(ηρεμία πάνω από όλα)

Με κοινωνική φοβία ναι(αρκεί να μη φοβάται το σημαντικό)

Με ερωτομανιακή ψευδαίσθηση ναι(δεν πειράζει να στέλνει γράμματα στο διάδοχο της Αγγλίας)

Με οξεία ψύχωση όχι(να αναγνωρίζει τα κάλλη μας)

Με σχιζοφρενικόμορφη διαταρραχή όχι(με την παρέμβασή μας ο κίνδυνος επιδεινώνεται)

Με δυσθυμία όχι(πάντα να γελάει και χωρίς νιτρικό οξύ)

Με κυκλοθυμία ναι(όταν είναι down παίρνουμε τάιμ άουτ)

Με φετιχίστρια ναι(πλούσιο υλικό)

Με ζωόφιλη όχι(κίνδυνος εθισμού στη λειχία)

Με αλκοολική ναι(άλλα κόλπα)

Με κοκαινομανή όχι(δεν είμαστε έντομα που την καταβροχθίζουν)

Με χρήστρια κεταμίνης όχι(αηδιαστική η σιελλόρροια)

Με χρήστρια PCP όχι(να μας αισθάνεται πλήρως ψυχή τε και σώματι χωρίς dissociation).

Με body builder ναι(τα ανδρογόνα σηκώνουν τη libido).

Τροποποιήθηκε από spergebiet
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σιγά το παράξενο.......

Ετσι κι αλλίως καμία δε στέκει στα λογικά της.. Οπότε το ερώτημα είναι, Θα βρεθεί ποτέ ισσοροπημένη γυναίκα που να ξέρει τι θέλει στην σχέση της;

Γιατί, μη μου πεις ότι ξέρεις κανέναν άντρα που να ξέρει τι θέλει!!!! :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πολλά λέτε. Η απάντηση είναι σαφής. Όποιος-α τα φτιάχνει με γιατρό (χωρίς να είναι ο ίδιος-α) και παραμένει μαζί του παραπάνω από λίγους μήνες είναι σίγουρα ψυχασθενής.Οπότε όλοι μας όσοι είμαστε παντρεμένοι ή σε μόνιμη-σοβαρή σχέση έχουμε δεσμό με ψυχασθενή, απλώς δεν το ξέρουμε emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και γιατί αυτό? Τι κακό έχουν δλδ οι γιατροί εκτός από ανεργία, περίεργα ωράρια, συναισθηματική αστάθεια (σύμφωνα με μία έρευνα που έγινε για τι συσχέτιση απιστίας και επαγγέλματος οι γιατροί έρχονται πρώτοι και με διαφορά) κλπ???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εδώ πρέπει να επισημάνουμε τη σημαντική διαφορά στην αντιμετώπιση ανδρών και γυναικών.

Ενώ ο άνδρας που αυνανίζεται δημοσίως κινδυνεύει με φυλάκιση,η γυνή που αυνανίζεται δημοσίως απολαμβάνει επιδοκιμασίας και υψηλών απολαβών στα πλαίσια του στριπ-κλαμπ.

Επίσης ενώ ο παρενδυτικός άντρας που συλλαμβάνεται με ζαρτιέρες εν ώρα εργασίας κινδυνεύει με απόλυση ,η γυναίκα που φοράει κοστούμια και γραβάτες θέτει υποψηφιότητα για προαγωγή.

Πρόκειται για σαφή κοινωνική αδικία σε βάρος του άρρενος πληθυμού.

Τροποποιήθηκε από spergebiet
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και γιατί αυτό? Τι κακό έχουν δλδ οι γιατροί εκτός από ανεργία, περίεργα ωράρια, συναισθηματική αστάθεια (σύμφωνα με μία έρευνα που έγινε για τι συσχέτιση απιστίας και επαγγέλματος οι γιατροί έρχονται πρώτοι και με διαφορά) κλπ???

Not much.

House:"Gorgeous women do not go to medical school.

Unless they are as damaged as they are beautiful.

Where you abused by a family member?

Cameron:"No!"

House:"Sexually assulted?"

Cameron:"No!"

House:"But you are damaged, aren't you?"

Τροποποιήθηκε από Clemence
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...
Εδώ πρέπει να επισημάνουμε τη σημαντική διαφορά στην αντιμετώπιση ανδρών και γυναικών.

Ενώ ο άνδρας που αυνανίζεται δημοσίως κινδυνεύει με φυλάκιση,η γυνή που αυνανίζεται δημοσίως απολαμβάνει επιδοκιμασίας και υψηλών απολαβών στα πλαίσια του στριπ-κλαμπ.

Επίσης ενώ ο παρενδυτικός άντρας που συλλαμβάνεται με ζαρτιέρες εν ώρα εργασίας κινδυνεύει με απόλυση ,η γυναίκα που φοράει κοστούμια και γραβάτες θέτει υποψηφιότητα για προαγωγή.

Πρόκειται για σαφή κοινωνική αδικία σε βάρος του άρρενος πληθυμού.

πολύ σωστά....

να πω και εγώ για το αν θα έκανα...σχέση....

δεν θα έκανα...εδώ είναι καλά και μας στέλνουν σε ψυχίατρο... που να τα φτιάξεις και με καποιον τρελό με πατέντα...

όχι οτι όλοι μας δεν έχουμε το κατιτι μας... υπάρχει αλήθεια κάποιος μη πειραγμένος 100%?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

διαβάζω το τοπικ εδώ και 10 λεπτά.

μία γελάω και μία είμαι σοβαρή. δεν ξερω που να καταλήξω.

η δική μου απάντηση είναι δεν ξέρω. εφοσον κάποιος δεν είναι εσώκλειστος σε κάποιο ίδρυμα τότε έχει και εκείνος ίσα δικαιωματα με των υπολοίπων.

και στην τελική κανείς δεν είναι να μένει μόνος. Μην ξεχνάμε όλοι μας οτι ναι μεν τα φάρμακα βοηθάνε στην αντιμετώπιση κάποιας ψυχιατρικής ασθένειας μιας και εχει επηρεαστεί και ο εγκέφαλος και ειναι απαραίτητη η χημική παρέμβαση. Αλλά δεν υπάρχει κάποια πρόοδος χωρίς την προσοχή, τον σεβασμό, την φροντίδα, και εν ολίγεις την ίδια αντιμετώπιση με έναν άλλο άνθρωπο από έναν άνθρωπο!

φιλάκιααα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πολύ ενδιαφέρουσα ερώτηση..

Αν το ήξερα από πριν και συνέχιζα, θα ήμουν αυτοκαταστροφική και μαζοχίστρια η ίδια..

Αν παρουσιαζόταν μετά, εξαρτάται από το πόσο μετά, από τον συναισθηματικό δεσμό που θα είχα αναπτύξει μαζί του, από την ικανότητα μου να τον βοηθήσω, από την πρόγνωση της νόσου του..

Ας πούμε δεν θα εγκατέλειπα ποτέ τον σύζυγό μου, όσο βαριά άρρωστος και αν ήταν, θα ήταν τεράστια προδοσία...

Αν είχα και παιδιά θα με τρόμαζε η κληρονομικότητα, φυσικά όμως δεν θα έφευγα...

Αν επρόκειτο για χαλαρή σχέση και δεν ήμουν και τόσο δεμένη μαζί του κι ένωθα οτι "βουλιάζω" κι εγώ θα έφευγα τρέχοντας.. αν πάλι είχα την ικανότητα να βοηθήσω, παραμένοντας η ίδια υγιής, ίσως έμενα μέχρι να νιώσει καλύτερα, αλλά αν δεν υπήρχε πιθανότητα οριστικής ίασης μάλλον θα απέφευγα να επενδύσω τη ζωή μου...

Τροποποιήθηκε από anekdoto
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...
ούτε με μεταιχμιακή διαταραχή προσωπικότητας. Όταν τους πιάνει η φάση ανασφάλειας γίνονται απελπιστικά κουραστικοί ,επίμονοι και κτητικοί... Δεν υπάρχει περίπτωση να τον χωρίσεις... Μόνο εαν αυτός σε βαρεθεί ,θα μπορέσεις να απαλλαχτείς...και αυτό ακόμα αμφίβολο...

είχα σχέση με κοπέλα με μεταιχμιακή διαταραχή. πέρασα πολλά καψώνια αλλά κατα τα άλλα ήταν φανταστική εμπειρία λόγω των παρορμήσεων που είχε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

Έπεσα τυχαία πάνω σε αυτό το τόπικ. Μου φαίνεται λοιπόν παρά την παλαιότητα να απαντήσω ότι δε θα έκανα σίγουρα σχέση με άτομα διαταραχής προσωπικότητας cluster B (μεταιχμιακή, ναρκισσιστική, ιστριονική και αντικοινωνική). Μία εμπειρία με έναν τέτοιο ασθενή μπορεί να σε τρελάνει. Είναι οι ασθενείς που δε φαίνονται ότι πάσχουν από κάτι, απλά σιγά σιγά προσπαθούν να σε πείσουν ότι φυσιολογικό είναι το ψέμα και η έλλειψη ενσυνείδησης και εμπάθειας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα έπρεπε να ανεχτείς και τους άλλους 3 εραστές του όμως στο ίδιο κρεβάτι ;)

και ο ντειβιντ ειναι ενα "χαρουμενο αγορι?" ..μα καλα αυτος δεν ειναι παντρεμενος με το πρωην τοπ μοντελ Ιμαν??????????????????

τςτςτςτςτς,ενας ακομη μυθος γκρεμιστηκε....για φαντασου

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ πάντως παρά το προφανές ψυχιατρικό background, έχω κάνει αρκετές σχέσεις...

οπότε οι γυναίκες μάλλον δεν τα κοιτάνε αυτά...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.