Jump to content

Ι.Σ.Α. μωρέ!


xalia

Recommended Posts

Αααααα και το χειρότερο...

στο δρόμο σου φωνάζουν... ΑΝΤΕ ΡΕ ΓΙΑΤΡΕ/ΑΝΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΓΙΑΤΡΕ/ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ (ΜΑΛΑΚΑ)

χαχαχαχαχαχα σε καλό σου! Έχω ένα τέταρτο που γελάω!

Αν και το είδα μετά από 1,5 χρόνο,κάποια πράγματα είναι διαχρονικά!

Κάτι ξέρω εγώ που δεν το βάζω το σηματάκι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 years later...
  • Απαντήσεις 83
  • Created
  • Last Reply

Δικαίωμα διαγραφής από τον Ιατρικό σύλλογο

Ο κάθε ιατρός έχει το δικαίωμα να διαγραφεί από τον ιατρικό σύλλογο στον οποίο ανήκει και να παραμείνει χωρίς να είναι εγγεγραμμένος εφόσον δεν ασκεί την ιατρική.

Μέχρι πρότινος ο ιατρικός σύλλογος Αθηνών ενημέρωνε τα μέλη του πως αν διαγραφούν για μεγαλύτερο από 5 έτη διάστημα χάνουν την άδεια ασκήσεως επαγγέλματος. Βασιζόντουσταν στο Φ.Ε.Κ. 16 τεύχος Α' του 1939 επί Γεωργίου του Β' στο οποίο αναφερόταν ότι η μη άσκηση της ιατρικής επί πενταετίας δίνει δικαίωμα στο φορέα που εκδίδει την άδεια να την ακυρώσει. Την άδεια παρεπιπτόντως την χορηγεί η δ/νση υγείας της εκάστοτε νομαρχίας.

Σε απανωτά γραπτά ερωτήματα προς τον Ι.Σ.Α. η κα Παϊζη Ελένη (προϊσταμένη του Ι.Σ.Α.) δήλωνε πως δεν μπορούν να διαγραφτούν τα μέλη και να παραμείνουν χωρίς εγγραφή σε κάποιο ιατρικό σύλλογο της χώρας για διάστημα μεγαλύτερο της πενταετίας. Σήμερα πλέον την διαβεβαίωσε η νομική σύμβουλος του Ι.Σ.Α πως δεν ισχύει κάτι τέτοιο και εφόσον ο ιατρός δεν ασκεί την ιατρική στην χώρα μπορεί να μην είναι μέλος σε κανέναν ιατρικό σύλλογο.

Δύο χρόνια μετά....πήραν τη σωστή απόφαση emkafes

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

58029_173670942653292_100000311623013_440444_3326443_n.jpg

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δηλαδή θα επιστρέψουν συνδρομές σε μερικούς συνεπείς άνεργους γιατρούς, που λόγω έλλειψης πληροφόρησης από πλευράς ΙΣΑ, έσπευσαν να τις πληρώσουν; :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 years later...

θα πηγαίνω εναλλάξ με 2 αυτοκίνητα (και τα εναλλάσσω με τους γονείς μου υπάρχει πρόβλημα αν το οδηγούν και αυτοί?)
Κάποια αυτοκίνητα είδα έχουν μπρος πίσω αυτοκόλλητο κάποια πισω μονο!!

τι ισχύει?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αποτι ξερω δεν υπαρχει κατι επισημο.

προσωπικα το εχω μονο στο μπροστινο τζαμι, σιγα μην γεμισω το αυτοκινητο με αυτοκολλητακια.

υ.γ. ευτυχως που γλυτωσαμε πλεον το αυτοκολλητακι της ασφαλειας......

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ακριβώς και γω αυτό σκέφτηκα ότι είναι υπερβολικό το μπρος πίσω!

Έλεγα να το βάλω πίσω!! θα κάνω ένα γκάλοπ να δω που το 'χουν οι περισσότεροι αλλιώς και γω μπροστά με βλέπω να το βάζω!!

*δεν υπάρχει πρόβλημα να οδηγούν το αμάξι με το σήμα και "μη γιατροί" φαντάζομαι?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.