Jump to content

Κατατακτήριες Εξετάσεις - Ιατρικής Λάρισας


xaxanth

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους σας!!!!!

Θα ήθελα βοήθεια σχετικά με τις κατατακτήριες στην ιατρική Λάρισας. Δίνω Βιοχημεία, Φυσιολογία και Ιατρική Φυσική. Αυτό που θέλω να μάθω είναι αν μπορώ να βρω, και αν ναι που???, παλιά θέματα εξετάσεων. Αλλιώς, θα μπορούσε κάποιος να με φωτίσει λέγοντάς μου που να δώσω βάση στο διάβασμά μου???? Έχοντας υπόψη βέβαια τι κάνουν μέσα στη σχολή....

Σας παρακαλώ!!!!!! Φωτίστε με!!!!!!!!!!!!!

]

emhelp

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 11 months later...

"ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΘΕΩΡΗΤΙΚΗ ΣΧΟΛΗ (ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΙΑ) ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ; ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΠΕΡΣΙΝΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΩΝ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΩΝ; ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ; ΞΕΡΩ, ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ. ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ, ΚΑΠΟΙΟΣ, ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΕΙ ΣΕ ΠΡΩΤΗ ΦΑΣΗ; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ"

(από το μέλος IOYLIA)

Μπορείς να δώσεις από οποιαδήποτε σχολή ΑΕΙ.

Για θέματα, αν βρεθεί κάποιος από Λάρισα να απαντήσει... Πάντως γενικά στις κατατακτήριες τα θέματα που πέφτουν στις κανονικές εξετάσεις του πρώτου έτους στα αντίστοιχα μαθήματα είναι τα πιο "SOS"...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

βιοχημεία stryer, φυσική του ανρθωπίνου σώματος, αυτή που δίνει η αθήνα, και φυσιολογία δεν θυμάμαι το βιβλίο, είναι όλα βιβλία που κκάνουν κανονικά στο α εξάμηνο

λάρισα ναι, και πέρυσι μπήκε μόνο μια κοπέλα γιατί δεν βρέθηκεάλλος να γράψει προβιβάσιμους βαθμούς, έτσι έμαθα

εμείς που είμαστε α εξάμηνο γιατί δεν τα κανουμε αυτά τα μαθήματα?!!!!!!!!!!!!τέσπα καλή επιτυχία στην κοπέλα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

φυσικά και μπορείς να δώσεις. λυπάμαι που δεν ημουν νωριτερα μελος γιατι γνωριζω την υλη σκεπτομουν καποτε να δωσω αλλά μετά το διορισμό μου ειπα να το αφησω!! :rolleyes:

Καλή επιτυχία σου εύχομαι σε ότι και αν κανεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 months later...
  • 3 months later...

Μηπως γνωριζει κανειες σε ποια μαθηματα στην ιατρικη Λαρισας οι αποφοιτοι ΤΕΙ της Νοσηλευτικης;

Τροποποιήθηκε από maria85
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μαρία δε γνωρίζω να σου πω με απολυτη σιγουρια. Θα το κοιταξω ομως (αυριο γιατι τωρα ειναι λίγο αργα για τηλεφωνα) και θα σου απαντησω!

Αναμένεις λοιπον και για οποια αλλη απορία mail me!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...
Μηπως γνωριζει κανειες σε ποια μαθηματα στην ιατρικη Λαρισας οι αποφοιτοι ΤΕΙ της Νοσηλευτικης;

ιατρικη χημεια,ιατρικη φυσικη και βιολογια 1 και 2 μαζι απο οσο γνωριζω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

Καλημέρα...

ενδιαφέρομαι πολύ σοβαρά για κατατακτήριες ιατρικής στη Λάρισα. Επισκέφθηκα ένα φροντιστήριο, κάποιο απο τα απαγορευμένα παραπάνω... και δεν ξέρω τι να κάνω....

Μήπως έχει κάποιος τα βιβλία να μου τα δανείσει να βγάλω φωτοτυπίες και να τα επιστρέψω???????

Και οποιαδήποτε σχετική πληροφορία με τις κατατακτήριες???? Αξίζουν τον κόπο??? Μπορώ να τα καταφέρω μόνη μου αν διαβάσω από τώρα????

Ευχαριστώ προκαταβολικά....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

Καλησπέρα παιδιά. και γω απο λάρισα, τελειώνω τη βιοχημεία και σκεφτομαι να δωσω κατατακτηριες για ιατρική. Ισχύει οτι παιρνουν 2 ατομα μόνο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα παιδιά. και γω απο λάρισα, τελειώνω τη βιοχημεία και σκεφτομαι να δωσω κατατακτηριες για ιατρική. Ισχύει οτι παιρνουν 2 ατομα μόνο?

Οι θέσεις είναι στο σύνολο 9. 4 για αποφοίτους Τ.Ε.Ι., 3 για Α.Ε.Ι. και 2 για οδοντιατρική
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Γειά σας!Νέα στο φόρουμ νέα και στην Ιατρική Λάρισας.Γράφτηκα πριν λίγες μέρες στην σχολή(είμαι οδοντίατρος και πέτυχα στις κατατακτήριες)και έμαθα πως με νέο νόμο(απόλυτη αδικία κατά τη γνώμη μου να θέλεις να σπουδάσεις και να σου δυσκολεύουν τη ζωή)οι φοιτητές από κατατακτήριες δε δικαιούνται συγγράμματα.Γράφτηκα στο στ εξάμηνο κ ευελπιστώ οτι θα μου αναγνωρίσουν αρκετά από τα μαθήματα (λόγω συνάφειας των σχολών)από τα 3 πρώτα έτη.Ωστόσο σίγουρα θα έχω κάποια χρωστούμενα(που δεν είναι κοινά) και σαφώς πολλά πολλά ακόμα που έρχονται...και εδώ χρειάζομαι τη βοήθεια σας!Παρακαλώ πολύ όποιον/α θα μπορούσε να μου δανείσει για να βγάλω φωτοτυπίες(αν και αυτό το σπορ θα είναι ακριβό...αλλά τι να κάνεις?)ή να μου δανείσει απλώς για κάποιο διάστημα κατά καιρούς για μελέτη και φυσικά να του επιστραφούν θα του ήμουν απόλυτα υποχρεωμένη!!!Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων όλους!

ΥΓ.Επιθυμητές και όποιες πληροφορίες μπορεί να δώσει κανείς(που ήταν σε ανάλογη θέση ή και όχι)σχετικά με αναγνώριση μαθημάτων,παρακολούθηση παλιών εργαστηρίων κ.α.Οποιαδήποτε πληροφορία τώρα που είμαι στην αρχή σίγουρα θα ήταν πολύτιμη!Ευχαριστώ και πάλι!

Τροποποιήθηκε από Comfortably Numb
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΓΕΝΙΚΑ

Μάθημα ΠΑΘΟΛΟΓΙΑ

Ø
Παθολογία,
Kumar
Parveen
,
Clark
Michael
Τόμος Α + Β
Διαθέτης (Εκδότης): K. & Ν. ΛΙΤΣΑΣ Ο.Ε

Ø ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ
Εσωτερική
παθολογία,
Kasper
Hauser
,
Braubwald
Longo
,
Fauci
Jameson
Διαθέτης (Εκδότης): ΠΑΡΙΣΙΑΝΟΥ

Ø
ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ
Βασικός διαγνωστικός και θεραπευτικός οδηγός, Tierney Lawrence M.,Saint Sanjay,Thompson Clinton E.,Whooley Mary
Διαθέτης (Εκδότης): ΕΚΔΟΣΕΙΣ Π.Χ. ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ

Μάθημα ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ

Ø Κλινική χειρουργική, M.M. HENRY, J.N. THOMPSON Διαθέτης (Εκδότης): ΠΑΡΙΣΙΑΝΟΥ

Ø ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ Σύγχρονη γενική χειρουργική, Παπαδημητρίου Ιωάννης Δ Τόμος Α+Β Διαθέτης (Εκδότης): ΠΑΡΙΣΙΑΝΟΥ

Μάθημα ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΗ

Ø Επίτομη παιδιατρική, Ματσανιώτης Νικόλαος Σ.,Καρπάθιος Θεμιστοκλής Ε.,Νικολαΐδου - Καρπαθίου Πολυξένη Διαθέτης (Εκδότης): K. & Ν. ΛΙΤΣΑΣ Ο.Ε.

Ø ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑΣύγχρονη παιδιατρική, Lissauer Tom,Clayden Graham Τόμος Α+Β Διαθέτης (Εκδότης): ΕΚΔΟΣΕΙΣ Π.Χ. ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ

Μάθημα ΜΑΙΕΥΤΙΚΗ-ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΑ

Ø ΕΠΙΤΟΜΗ Μαιευτική & Γυναικολογία, Ιωάννης Ε. Μεσσήνης Καθηγητής Μαιευτικής & Γυναικολογίας Πανεπιστημίου Θεσσαλίας Διαθέτης (Εκδότης): ΚΟΝΤΟΓΕΩΡΓΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Ø ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ Γυναικολογία και μαιευτική , Δ. Ε. ΛΩΛΗΣ Διαθέτης (Εκδότης): ΠΑΡΙΣΙΑΝΟΥ

Μάθημα ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗ

Ø Η Ψυχοδυναμική Ψυχιατρική στην κλινική πράξη, Glen O. Gabbard - Επιμέλεια:Θωμάς Ν. Υφαντής Διαθέτης (Εκδότης): ΒΗΤΑ ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΜΕΠΕ

Ø ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ Ιατρική Ψυχολογία και Ψυχοπαθολογία - Μια σύγχρονη Ψυχιατρική, Νικηφόρος Β. Αγγελόπουλος Τόμος Α+Β Διαθέτης (Εκδότης): ΒΗΤΑ ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΜΕΠΕ

ΕΙΔΙΚΑ

1ο ΕΞΑΜΗΝΟ

Μάθημα ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ

Ø Ιστορία της ιατρικής, R. MARGOTTA Διαθέτης (Εκδότης): ΠΑΡΙΣΙΑΝΟΥ

Ø ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ Εισαγωγή στην ιστορία της ιατρικής, Πεντόγαλος Γεράσιμος Διαθέτης (Εκδότης): Εκδόσεις Επίκεντρο Α.Ε

Μάθημα ΑΓΓΛΙΚΑ I

Ø Check Your Vocabulary for Academic English, David Porter Διαθέτης (Εκδότης): MACMILLAN HELLAS ΕΚΔΟΤΙΚΗ ΑΕ

Ø ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ Analyzing the Grammar of English with Exercises, Pantelis Kontopodis Διαθέτης (Εκδότης): ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΚΟΝΤΟΠΟΔΗΣ

2ο ΕΞΑΜΗΝΟ

Μάθημα ΑΓΓΛΙΚΑ ΓIA ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - IATΡIKH IΙ

Ø English for Academic Study: Vocabulary, Colin Campbell Διαθέτης (Εκδότης): Ανδρέας Μπέτσης

Ø ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ English for Medical Purposes, Pantelis Kontopodis Διαθέτης (Εκδότης): ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΚΟΝΤΟΠΟΔΗΣ

3ο ΕΞΑΜΗΝΟ

Μάθημα ΑΓΓΛΙΚΑ ΓIA ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - IATΡIKH IΙΙ

Ø English for Health Sciences, Martin Milner Διαθέτης (Εκδότης): New Editions ΑΕ

Ø ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ English for Academic Study: Reading - Course Book, John Slaght, Paddy Harben Διαθέτης (Εκδότης): Ανδρέας Μπέτσης

4ο ΕΞΑΜΗΝΟ

Μάθημα ΑΓΓΛΙΚΑ ΓIA ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - IATΡIKH IV

Ø English for Academic Study: Writing - Course Book, Anne Pallant Διαθέτης (Εκδότης): Ανδρέας Μπέτσης

Ø ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ English for Academic Study: Extended Writing & Research Skills - Course Book, Joan McCormack, John Slaght Διαθέτης (Εκδότης): Ανδρέας Μπέτσης

Μάθημα ΙΑΤΡΙΚΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ

Ø Εισαγωγή στην ψυχολογία της υγείας, DiMatteo Robin Martin,Martin Leslie R Διαθέτης (Εκδότης): ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ Α.Ε

Ø ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ Ιατρική Ψυχολογία και Ψυχοπαθολογία - Μια σύγχρονη Ψυχιατρική, Νικηφόρος Β. Αγγελόπουλος Διαθέτης (Εκδότης): ΒΗΤΑ ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΜΕΠΕ

5ο ΕΞΑΜΗΝΟ

Μάθημα ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑ Ι

Ø Λειτουργικός έλεγχος αναπνοής με 52 κλινικά προβλήματα, Κ. Ι. Γουργουλιάνης Διαθέτης (Εκδότης): ΒΗΤΑ ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΜΕΠΕ

Ø ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ Παθολογική φυσιολογία, McPhee Stephen J Διαθέτης (Εκδότης): K. & Ν. ΛΙΤΣΑΣ Ο.Ε.

Μάθημα ΑΡΧΕΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΓΕΝΕΤΙΚΗΣ

Ø Αρχές ιατρικής γενετικής, Gelehrter T.,Collins F.,Ginsburg D. Διαθέτης (Εκδότης): ΕΚΔΟΣΕΙΣ Π.Χ. ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ

Ø ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ Βασικές αρχές ιατρικής γενετικής, Connor M.,Ferguson M Διαθέτης (Εκδότης): ΕΚΔΟΣΕΙΣ Π.Χ. ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ

6ο ΕΞΑΜΗΝΟ

Μάθημα ΠΑΘΟΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑ ΙΙ

Ø Ανοσολογία, Goldsby R.,Kindt T.,Osborne B.,Kuby J. Διαθέτης (Εκδότης): ΕΚΔΟΣΕΙΣ Π.Χ. ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ

Ø ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ Ιατρική ανοσολογία, Γερμενής Αναστάσιος Ε. Διαθέτης (Εκδότης): ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΠΑΠΑΖΗΣΗ ΑΕΒΕ

Μάθημα ΠΡΟΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΠΑΘΟΛΟΓΙΑ

Ø Κλινική εξέταση, Epstein Owen Διαθέτης (Εκδότης): K. & Ν. ΛΙΤΣΑΣ Ο.Ε.

Ø ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ Οδηγός για κλινική εξέταση, Bates Barbara Διαθέτης (Εκδότης): K. & Ν. ΛΙΤΣΑΣ Ο.Ε.

Ø ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ Κλινική σημειολογία και διαγνωστική, Αραπάκης Γ. Ι. Διαθέτης (Εκδότης): ΕΚΔΟΣΕΙΣ Π.Χ. ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ

Μάθημα ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΣΗΜΕΙΟΛΟΓΙΑ

Ø Η εξέταση του χειρουργικού ασθενούς, Σκαλκέας Γρηγόριος Διαθέτης (Εκδότης): ΕΚΔΟΣΕΙΣ Π.Χ. ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ

Ø ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑΧειρουργική με μια ματιά, P. GRACE, Ν. BORLEY Διαθέτης (Εκδότης): ΠΑΡΙΣΙΑΝΟΥ

7ο ΕΞΑΜΗΝΟ

Μάθημα ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΤΙΚΗ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΗ Ι

Ø Επίτομη ακτινολογία, Χριστοφορίδης Άνθιμος ΙΔιαθέτης (Εκδότης): University Studio Press Α.Ε

Ø ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΤΙΚΗ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΗ, ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ Σ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣΔιαθέτης (Εκδότης): ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Α. ΣΙΩΚΗΣ & ΣΙΑ ΕΕ

Μάθημα ΠΑΘΟΛΟΓΙΑ Ι

Ø Cecil βασική παθολογία, Andreoli Thomas E. 1935- Τόμος Α+Β Διαθέτης (Εκδότης): K. & Ν. ΛΙΤΣΑΣ Ο.Ε

Ø ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ Εσωτερική παθολογία, Σ. Α. ΡΑΠΤΗΣ Διαθέτης (Εκδότης): ΠΑΡΙΣΙΑΝΟΥ

Μάθημα ΘΕΜΑΤΑ ΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΙΑΣ

Ø Oxford εγχειρίδιο πνευμονολογίας, Chapman Stephen,Robinson Grace,Stradling John,West Sophie Διαθέτης (Εκδότης): ΕΚΔΟΣΕΙΣ Π.Χ. ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ

Ø ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ Κλινική πνευμονολογία και εντατική θεραπεία, Albert Richard,Spiro Stephen,Jett James Τόμοι Α+Β+ΓΔιαθέτης (Εκδότης): ΕΚΔΟΣΕΙΣ Π.Χ. ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ

Μάθημα ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ Ι

Ø Κλινική χειρουργική, M.M. HENRY, J.N. THOMPSON Διαθέτης (Εκδότης): ΠΑΡΙΣΙΑΝΟΥ

Ø ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ Σύγχρονη γενική χειρουργική, Παπαδημητρίου Ιωάννης Δ Διαθέτης (Εκδότης): ΠΑΡΙΣΙΑΝΟΥ

Μάθημα ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΙΑ

Ø ΠΕΡΙΕΓΧΕΙΡΗΤΙΚΗ ΙΑΤΡΙΚΗ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Γ.,ΦΙΛΟΣ Κ.,ΙΑΤΡΟΥ Χ.,ΒΡΕΤΖΑΚΗΣ Γ Διαθέτης (Εκδότης): ΕΦΥΡΑ ΑΕ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΑ – ΕΚΔΟΣΕΙΣ

Μάθημα ΟΡΘΟΠΑΙΔΙΚΗ-ΤΡΑΥΜΑΤΟΛΟΓΙΑ Ι

Ø Ορθοπαιδική, Συμεωνίδης Παναγιώτης ΠΔιαθέτης (Εκδότης): University Studio Press Α.Ε.

Ø ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ Oxford εγχειρίδιο πνευμονολογίας, Chapman Stephen,Robinson Grace,Stradling John,West Sophie Διαθέτης (Εκδότης): ΕΚΔΟΣΕΙΣ Π.Χ. ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ

+ Ορθοπαιδική χειρουργική, Πουρναράς Ι. Διαθέτης (Εκδότης): ΕΚΔΟΣΕΙΣ Π.Χ. ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ

8ο ΕΞΑΜΗΝΟ

Μάθημα ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΗ ΙΑΤΡΙΚΗ

Ø Υγιεινή, Αρβανιτίδου - Βαγιωνά Μ Διαθέτης (Εκδότης): University Studio Press Α.Ε.

Μάθημα ΠΑΘΟΛΟΓΙΑ ΙΙ

Ø Παθολογία, Kumar Parveen,Clark Michael Τόμος Α+Β Διαθέτης (Εκδότης): K. & Ν. ΛΙΤΣΑΣ Ο.Ε.

Ø ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ Σύγχρονη διαγνωστική και θεραπευτική (1ος τόμος), S. J. MCPHEE, M. A. PAPADAKIS, L. M. TIERNEY Διαθέτης (Εκδότης): ΠΑΡΙΣΙΑΝΟΥ

Μάθημα ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΙΙ

Ø Κλινική χειρουργική, M.M. HENRY, J.N. THOMPSON Διαθέτης (Εκδότης): ΠΑΡΙΣΙΑΝΟΥ

Ø ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ Σύγχρονη γενική χειρουργική, Παπαδημητρίου Ιωάννης ΔΔιαθέτης (Εκδότης): ΠΑΡΙΣΙΑΝΟΥ

Μάθημα ΟΡΘΟΠΑΙΔΙΚΗ ΙΙ

Ø Πρακτικές προσπελάσεις στην ορθοπαιδική, McRae Ronald Διαθέτης (Εκδότης): ΕΚΔΟΣΕΙΣ Π.Χ. ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ

Ø ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ Ορθοπαιδική Ι: Κλινική Αντιμετώπιση Καταγμάτων, McRae Ronald Διαθέτης (Εκδότης): ΕΚΔΟΣΕΙΣ Π.Χ. ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ

Μάθημα ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗ

Ø Εισαγωγή στην κοινωνική ψυχιατρική, Μιχάλης Μαδιανός Διαθέτης (Εκδότης): ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ Α. ΚΑΣΤΑΝΙΩΤΗΣ ΑΕΒΕΔΕ

9ο ΕΞΑΜΗΝΟ

Μάθημα ΙΑΤΡΙΚΗ ΤΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

Ø Ιατρική της εργασίας, Αθηνά Λινού Διαθέτης (Εκδότης): ΒΗΤΑ ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΜΕΠΕ

Μάθημα ΜΑΙΕΥΤΙΚΗ-ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΑ Ι

Ø ΕΠΙΤΟΜΗ Μαιευτική & Γυναικολογία, Ιωάννης Ε. Μεσσήνης Καθηγητής Μαιευτικής & Γυναικολογίας Πανεπιστημίου Θεσσαλίας Διαθέτης (Εκδότης): ΚΟΝΤΟΓΕΩΡΓΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Ø ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ Γυναικολογία και μαιευτική , Δ. Ε. ΛΩΛΗΣ Διαθέτης (Εκδότης): ΠΑΡΙΣΙΑΝΟΥ

Μάθημα ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΗ Ι

Ø Βασική παιδιατρική Nelson, Behrman Richard E.,Kliegman Robert,Στεργιόπουλος Κωνσταντινος Τόμος Α+Β Διαθέτης (Εκδότης): K. & Ν. ΛΙΤΣΑΣ Ο.Ε

Ø ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ Σύγχρονη παιδιατρική, Lissauer Tom,Clayden Graham Τόμος Α+Β Διαθέτης (Εκδότης): ΕΚΔΟΣΕΙΣ Π.Χ. ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ

Μάθημα ΝΕΥΡΟΛΟΓΙΑ Ι

Ø Νευρολογία, Βασιλόπουλος Δημήτριος

Διαθέτης (Εκδότης): ΕΚΔΟΣΕΙΣ Π.Χ. ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ

Ø ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ Εγχειρίδιο κλινικής νευρολογίας, Bradley Walter G.,Daroff Robert B.,Fenichel Gerald M.,Marsden David Διαθέτης (Εκδότης): ΕΚΔΟΣΕΙΣ Π.Χ. ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ

Μάθημα ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗ Ι

Ø Η Ψυχοδυναμική Ψυχιατρική στην κλινική πράξη, Glen O. Gabbard - Επιμέλεια:Θωμάς Ν. Υφαντής Διαθέτης (Εκδότης): ΒΗΤΑ ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΜΕΠΕ

Ø ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ Ιατρική Ψυχολογία και Ψυχοπαθολογία - Μια σύγχρονη Ψυχιατρική, Νικηφόρος Β. Αγγελόπουλος Τόμος Α+Β Διαθέτης (Εκδότης): ΒΗΤΑ ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΜΕΠΕ

10ο ΕΞΑΜΗΝΟ

Μάθημα ΙΑΤΡΟΔΙΚΑΣΤΙΚΗ ΤΟΞΙΚΟΛΟΓΙΑ

Ø Ιατροδικαστική διερεύνηση του θανάτου, Μιχαλοδημητράκης Μανώλης Διαθέτης (Εκδότης): ΕΚΔΟΣΕΙΣ Π.Χ. ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ

Ø ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ Ιατροδικαστική, Α. ΚΟΥTΣΕΛΙΝΗΣ Διαθέτης (Εκδότης): ΠΑΡΙΣΙΑΝΟΥ

Ø ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ Τοξικολογία , Α. ΚΟΥTΣΕΛΙΝΗΣ Διαθέτης (Εκδότης): ΠΑΡΙΣΙΑΝΟΥ

Μάθημα ΝΕΥΡΟΛΟΓΙΑ ΙΙ*

Ø ΝΕΥΡΟΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ, ΧΑΡΗΣ ΚΟΥΡΤΟΠΟΥΛΟΣ Διαθέτης (Εκδότης): ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΕΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ - ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΕΡΕΥΝΩΝ ΠΑΝ/ΜΙΟΥ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

+Βασική νευρολογία , I. WILKINSON, G. LENNOX Διαθέτης (Εκδότης): ΠΑΡΙΣΙΑΝΟΥ

Ø ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ Εισαγωγή στη νευροχειρουργική, Δ. ΣΑΚΑΣ Διαθέτης (Εκδότης): ΠΑΡΙΣΙΑΝΟΥ

+ Βασική νευρολογία , I. WILKINSON, G. LENNOX Διαθέτης (Εκδότης): ΠΑΡΙΣΙΑΝΟΥ

Ø ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΝΕΥΡΟΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ, ΧΑΡΗΣ ΚΟΥΡΤΟΠΟΥΛΟΣ Διαθέτης (Εκδότης): ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΕΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ - ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΕΡΕΥΝΩΝ ΠΑΝ/ΜΙΟΥ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

+ Εγχειρίδιο κλινικής νευρολογίας, Bradley Walter G.,Daroff Robert B.,Fenichel Gerald M.,Marsden David Διαθέτης (Εκδότης): ΕΚΔΟΣΕΙΣ Π.Χ. ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ

Ø ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ Εισαγωγή στη νευροχειρουργική, Δ. ΣΑΚΑΣ Διαθέτης (Εκδότης): ΠΑΡΙΣΙΑΝΟΥ

+ Εγχειρίδιο κλινικής νευρολογίας, Bradley Walter G.,Daroff Robert B.,Fenichel Gerald M.,Marsden David Διαθέτης (Εκδότης): ΕΚΔΟΣΕΙΣ Π.Χ. ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ

Μάθημα ΩΤΟΡΙΝΟΛΑΡΥΓΓΟΛΟΓΙΑ**

Ø Κλινική ωτορινολαρυγγολογία και στοιχεία χειρουργικής κεφαλής και τραχήλου, Δανιηλίδης Ιωάννης Διαθέτης (Εκδότης): University Studio Press Α.Ε

Ø ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ Σύγχρονη ωτορινολαρυγγολογία, Χελιδόνης Εμμανουήλ Διαθέτης (Εκδότης): ΕΚΔΟΣΕΙΣ Π.Χ. ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ

Μάθημα ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΑ**

Ø Κλινική οφθαλμολογία, Στάγκος Νικόλαος Τ Διαθέτης (Εκδότης): University Studio Press Α.Ε

Ø ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ Εισαγωγή στην οφθαλμολογία και στη νευροοφθαλμολογία, Ψύλλας Κωνσταντίνος Γ Διαθέτης (Εκδότης): University Studio Press Α.Ε.

Μάθημα ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΑ*

Ø Καρδιολογία, Φίλιππος Κ.Τρυποσκιάδης Διαθέτης (Εκδότης): ΛΑΓΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Ø ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ Παθήσεις της καρδιάς, Στεφανάδης Χριστόδουλος Ι. Τόμος Α+Β Διαθέτης (Εκδότης): ΕΚΔΟΣΕΙΣ Π.Χ. ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ

Μάθημα ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΙΑ*

Ø Δερματολογία στην πράξη, D. VIVIER Διαθέτης (Εκδότης): ΠΑΡΙΣΙΑΝΟΥ

Ø ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ Δερματολογία, αφροδισιολογία, Χρυσομάλλης Φώτης Διαθέτης (Εκδότης): University Studio Press Α.Ε.

Μάθημα ΟΥΡΟΛΟΓΙΑ*

Ø Σύγχρονη ουρολογία, Μελέκος Μ. Διαθέτης (Εκδότης): ΕΚΔΟΣΕΙΣ Π.Χ. ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ

Αυτά τα ολίγα χρειάζομαι όπως φένεται ...(χώρια τα επιλογής)Ευελπιστώ οτι θα βρω κάποια άκρη στηριζόμενη και στη δική σας βοήθεια!Προς το παρόν ενδιαφέρομαι κυρίως για τα μαθήματα εως 7ου-8ου εξαμήνου(που θα ξεκινήσω από Σεπτέμβρη) και τα υπόλοιπα σιγά σιγά..εν καιρώ!Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 5 months later...

Καλησπερα! Καταρχην συγχαρητηρια για το κουραγιο και την θεληση να αποκτησεις και δευτερο πτυχιο και που τα καταφερες τελικα!Επειδη φετος βρισκομαι και εγω στην ιδια θεση (ειμαι πτυχιουχος Μοριακης Βιολογιας & Γενετικης) ως υποψηφια για να δωσω στην ιατρικη Λαρισας, θα ηθελα να σε ρωτησω πως ηταν, τι προσπαθεια κατεβαλες κ.λ.π..Αν θυμασαι θεματα που θα μπορουσαν να με βοηθησουν, το οτιδηποτε..Οποιαδηποτε πληροφορια θα ηταν πολυ χρησιμη..Εχω πελαγωσει καπως και πιστευω πως με καταλαβαινεις, απ οτι διαβασα παραπανω και συ τελειωσες μια δυσκολη σχολη και θελεις να συνεχισεις τις σπουδες σου, και μπραβο σου και παλι!!!Δυστυχως ομως η Ελλαδα σπρωχνει τα παιδια της στο εξωτερικο και αυτοι οι λιγοι που παραμενουν δυσκολευονται να ανταπεξελθουν!Απαραδεκτο να μην δικαιουνται βιβλια οι ηδη κατοχοι ενος πτυχιου..

Σε ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Γειά σας!Νέα στο φόρουμ νέα και στην Ιατρική Λάρισας.Γράφτηκα πριν λίγες μέρες στην σχολή(είμαι οδοντίατρος και πέτυχα στις κατατακτήριες)και έμαθα πως με νέο νόμο(απόλυτη αδικία κατά τη γνώμη μου να θέλεις να σπουδάσεις και να σου δυσκολεύουν τη ζωή)οι φοιτητές από κατατακτήριες δε δικαιούνται συγγράμματα.Γράφτηκα στο στ εξάμηνο κ ευελπιστώ οτι θα μου αναγνωρίσουν αρκετά από τα μαθήματα (λόγω συνάφειας των σχολών)από τα 3 πρώτα έτη.Ωστόσο σίγουρα θα έχω κάποια χρωστούμενα(που δεν είναι κοινά) και σαφώς πολλά πολλά ακόμα που έρχονται...και εδώ χρειάζομαι τη βοήθεια σας!Παρακαλώ πολύ όποιον/α θα μπορούσε να μου δανείσει για να βγάλω φωτοτυπίες(αν και αυτό το σπορ θα είναι ακριβό...αλλά τι να κάνεις?)ή να μου δανείσει απλώς για κάποιο διάστημα κατά καιρούς για μελέτη και φυσικά να του επιστραφούν θα του ήμουν απόλυτα υποχρεωμένη!!!Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων όλους!

ΥΓ.Επιθυμητές και όποιες πληροφορίες μπορεί να δώσει κανείς(που ήταν σε ανάλογη θέση ή και όχι)σχετικά με αναγνώριση μαθημάτων,παρακολούθηση παλιών εργαστηρίων κ.α.Οποιαδήποτε πληροφορία τώρα που είμαι στην αρχή σίγουρα θα ήταν πολύτιμη!Ευχαριστώ και πάλι!

Καλησπερα! Καταρχην συγχαρητηρια για το κουραγιο και την θεληση να αποκτησεις και δευτερο πτυχιο και που τα καταφερες τελικα!Επειδη φετος βρισκομαι και εγω στην ιδια θεση (ειμαι πτυχιουχος Μοριακης Βιολογιας & Γενετικης) ως υποψηφια για να δωσω στην ιατρικη Λαρισας, θα ηθελα να σε ρωτησω πως ηταν, τι προσπαθεια κατεβαλες κ.λ.π..Αν θυμασαι θεματα που θα μπορουσαν να με βοηθησουν, το οτιδηποτε..Οποιαδηποτε πληροφορια θα ηταν πολυ χρησιμη..Εχω πελαγωσει καπως και πιστευω πως με καταλαβαινεις, απ οτι διαβασα παραπανω και συ τελειωσες μια δυσκολη σχολη και θελεις να συνεχισεις τις σπουδες σου, και μπραβο σου και παλι!!!Δυστυχως ομως η Ελλαδα σπρωχνει τα παιδια της στο εξωτερικο και αυτοι οι λιγοι που παραμενουν δυσκολευονται να ανταπεξελθουν!Απαραδεκτο να μην δικαιουνται βιβλια οι ηδη κατοχοι ενος πτυχιου..

Σε ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 6 months later...

παιδιά θέλω να δώσω κατατακτηριες απο νοσηλευτική (ΤΕΙ) ξέρει κανένας τι παίζει? είναι αντικειμενικα ή και εδώ με μέσον μπαίνουν?? που μπορώ να βρω βιβλία??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 5 weeks later...
  • 1 year later...

Καλησπέρα,

Το θέμα αφορά τους φοιτητές που πέρασαν μέσω κατατακτηρίων, όχι μόνο το 2014-15 αλλά και πέρσι και πρόπερσι, δηλαδή από τότε που εφαρμόστηκε ο νόμος 4009/2011 («νόμος Διαμαντοπούλου»).

Όπως είναι γνωστό, ο νόμος αυτός απαγορεύει στους φοιτητές από κατατακτήριες να πάρουν βιβλία , βάζοντας ουσιαστικά φρένο στο στόχο τους να σπουδάσουν κάτι που επέλεξαν 100% , χωρίς ίχνος τύχης στην επιλογή τους.

Για το λόγο αυτό , γράφοντας και σε όσα φοιτητικά fora μπόρεσα να βρω, πιστεύω πως πρέπει να κινητοποιηθούμε, όλοι οι ενδιαφερόμενοι από όλα τα τμήματα για να διεκδικήσουμε το αυτονόητο δικαίωμά μας να παίρνουμε βιβλία όπως κάθε άλλος φοιτητής. Είναι απαραίτητη η ΑΜΕΣΗ δραστηριοποίησή μας, λαμβάνοντας υπ’ όψη ότι πρόσφατα ανακοινώθηκε από το νέο αναπληρωτή Παίδείας κύριο Κουράκη, η πρόθεση για αλλαγή του νόμου 4009/2011.

Εκεί ΠΡΕΠΕΙ να θυμίσουμε/βάλουμε κι εμείς το θέμα των βιβλίων.

Προτείνω να απευθυνθούμε προσωπικά ο καθένας με email προς :

τον υπουργό Αριστείδη Μπαλτά στο abaltas@central.ntua.gr

τον αναπληρωτή υπουργό στο kourakis@parliament.gr

(ή σε όποια άλλα emails τους μπορεί κανείς να βρει)

Όπως και στο https://en-gb.facebo.../tasos.kourakis για τον κ. Κουράκη.

Για να υποστηρίξω τα παραπάνω έφτιαξα και ένα κείμενο το οποίο ανέβασα στο

http://www.gopetitio...Ξ¬ΟΡιΟ.html

για συλλογή υπογραφών.

Όποιος θέλει να στείλει ατομικά email μπορεί να χρησιμοποιήσει ελεύθερα το κείμενο αυτό ή μέρος του αν συμφωνεί με όσα γράφονται.

Αυτό που είναι ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ είναι πως πρέπει να δράσουμε ΤΩΡΑ για να μπει το αίτημά μας στις αλλαγές του νόμου 4009/2011.

ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

Παρακάτω το κείμενο που έγραψα :

Σύμφωνα με το νόμο 4009/2011 (άρθρο 80 , παράγραφος 10) «Από το ακαδηµαϊκό έτος 2012-2013 δεν χορηγούνται δωρεάν έντυπα διδακτικά συγγράµµατα σε φοιτητές που παρακολουθούν πρόγραµµα σπουδών για τη λήψη δεύτερου πτυχίου».

Συνεπώς, οι εισακτέοι μέσω κατατακτηρίων εξετάσεων φοιτητές σε σχολές τριτοβάθμιας εκπαίδευσης, δε δικαιούνται δωρεάν διδακτικά συγγράμματα και αναγκάζονται να επιβαρύνονται το κόστος αγοράς όλων των βιβλίων που απαιτούνται για την ολοκλήρωση των σπουδών τους , ένα κόστος που σε πολλά τμήματα είναι τόσο υψηλό που η συνέχιση των σπουδών γίνεται απαγορευτική.

Εμείς, οι επιτυχόντες μέσω κατατακτηρίων εξετάσεων, κάναμε την επιλογή του τμήματος εισαγωγής απολύτως συνειδητά και επιλέξαμε στοχευμένα την εισαγωγή αποκλειστικά σε αυτό, παρά τις δύσχέρείες που πιθανά αντιμετωπίζουμε (εργασία, οικογένεια , οικονομικές δυσκολίες, ανεργία). Άρα, η βούλησή για μάθηση και γρήγορη ολοκλήρωση των σπουδών είναι ισχυρή.

Το βασικό μέσο για αυτά, είναι να έχουμε το αυτονόητο : δωρεάν συγγράμματα.

Δυστυχώς, μέσω του Ν.4009/2011 η Πολιτεία περιέκοψε συλλήβδην το δικαίωμα για δωρεάν συγγραμματα , σαν να επρόκειτο απλά για μια παροχή πολυτελείας και όχι για αυτονόητη υποχρέωση κάθε πολιτισμένου κράτους που θέλει να επενδύσει στο επιστημονικό ανθρώπινο δυναμικό του για να ξεπεράσει τις δυσκολίες που αντιμετωπίζει.

Με την υπογραφή μας ζητάμε την στήριξη του δικαιώματος των εισακτέων φοιτητών μέσω κατατακτηρίων εξετάσεων, να έχουν δωρεάν συγγράμματα κατά τη διάρκεια των σπουδών τους, όπως ακριβώς έχουν όλοι οι φοιτητές της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης.

Για φοιτητές που έχουν περάσει με κατατακτήριες και δεν δικαιούνται δωρεάν συγγράμματα υπάρχει σχετικό topic εδώ : http://www.greekmeds...ao/#entry483697

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 years later...

Καλησπερα παιδια. Ενδιαφερομαι για κατακτηριες Ιατρικης Λαρισας, ( κοιταζω και κρητη αλλα δεν μου εχουν απαντησει σχετικα με την αναγνωριση μαθηματων και καταταξη εξαμηνου) , ειμαι οδοντιατρος. Υπαρχουν καπου που μπορω να βρω, κατεβασω, προμηθευτω σημειωσεις-διαφανειες- που κανουν οι καθηγητες σε γενικη μορφολογια, ιατρικη φυσικη, ιατρικη βιολογια και γιατι οχι και σοσ θεματα? επισης δινουμε αλλα θεματα με τους υπολοιπους υποψηφιους?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 5 months later...
On 9/5/2006 at 4:44 PM, olizyz said:

Δύσκολο….τι μαθήματα δίνει??? Και από ποια βιβλία μήπως σε βοηθήσουμε ετσι… Μα καλά Λάρισα??? Μόνο 2 είναι οι θέσεις.

Και εγώ να τα παρατήσω δηλαδή που το σκέφτομαι ε ; 😋

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 months later...
  • 1 year later...

Καλημέρα. Εδώ και δύο μήνες ξεκίνησα διάβασμα και μαθήματα μέσω skype με στόχο να δώσω κατατακτήριες για την ιατρική Λάρισας. Είμαι ήδη 35 ετών και διορισμένος στο δημόσιο στο πεδίο της υγείας αλλά έχω όρεξη να προσπαθήσω και να διαβάσω και με ενδιαφέρει πολύ το αντικείμενο. Το μεγάλο μου θέμα είναι ότι μένω μόνιμα σε νησί και δεν μπορώ να μετακομίσω στην Λάρισα προς το παρών, οπότε αποφάσισα αν περάσω να πηγαίνω στις εξεταστικές και να δίνω όσα μαθήματα μπορώ. Πιστεύετε ότι είναι κάτι εφικτό?????

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.