Jump to content

Τράπεζα θεμάτων ΔΟΑΤΑΠ


Recommended Posts

Βρε καλά μου παιδιά γιατί προσπαθείτε να μας πείσετε πως οι εξετάσεις αυτές είναι αξιοκρατικές;;; :rolleyes:

emstar Πόσοι άραγε από τους «επιτυχόντες» έψαξαν και διάβασαν για να βρούνε τις απαντήσεις και πόσοι τις βρήκαν έτοιμες από τα διάφορα φροντιστήρια;

emstar Η διαφορά με την Ισπανία και τις άλλες χώρες είναι πως οι εξετάσεις αυτές στην Ελλάδα ΔΕΝ είναι διαγωνισμός. Ως διαγωνισμός ίσως να έχει κάποιο νόημα να είναι γνωστά τα θέματα – οι 100 πρώτοι περνάνε.

Όταν όμως το μόνο που ζητείται είναι να πιάσει κάποιος την βάση και όχι να γράψει καλύτερα από τους άλλους τότε απλά αποτελούν κοροϊδία. Ειδικά όταν η βάση αυτή είναι το 50/100 (έστω και με αρνητική)

Δεν έχει νόημα αυτή η κουβέντα

Το να βαπτίζουμε και άλλους «γιατρούς» ικανούς για ειδικότητα, βάζοντας τους στις λίστες ΔΕΝ βοηθάει τα προβλήματα του κλάδου.

Αυτό το ξέρουν όλοι: Και οι επιτυχόντες, και η κυβέρνηση και οι φοιτητές και απόφοιτοι των ελληνικών πανεπιστημίων...

emdots

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 155
  • Created
  • Last Reply

Μια ωρα ή δυο να απαντησει την ερωτησουλα το θεμα ειναι οτι η μεγαλη Νεα Δημοκρατια βολεψε και την κουτση(κου) Μαρια εν οψη εκλογων και αρνητικου κλιματος εις βαρος της.Τωρα το κατα ποσο επρεπε να γινουν ιατροι οι 1000 που περασαν αυτο ειναι αλλου παπα ευαγγελιο.Σιγουρα παντως ουτε οι μισοι και αυτο το ξερουν οι ιδιοι που ακομα και ενα μηνα μετα τριβουν τα χερια τους για το θεοσταλτο δωρο της τραπεζας ερωτησεων(απο την οποια επωφελουμαι και εγω και καθε δικατσας θελοντας και μη!).

Το ζητημα ειναι οτι και επισημως πλεον η ιατρικη στην Ελλαδα ΕΚΛΕΙΣΕ.Το μαγαζι "γιομισε'.Η επιπολαιοτητα της Νεας Δημοκρατιας να διατηρησει τις ψηφους της και να αναστρεψει το εις βαρος της κλιμα οδηγησε στη διαλυση και υποβαθμιση του ιατρικου επαγγελματος στην Ελλαδα πλεον και επισημως.Η μη εφαρμογη των κοινοτικων οδηγιων,οι συνεχεις προσφυγες και η αναδρομικη τους ισχυ και η ηλιθια αντιμετωπιση τους απο τα δικαστηρια αλλα και η ελληνικη λογικη της ευκολιας,της επιπολαιοτητας οδηγησαν και στην επισημη διαλυση της ιατρικης στην Ελλαδα τουλαχιστον για τη γενια μας.Η Κουτσικου εντωμεταξυ μετα το ΔΙΚΑΤΣΑ αποφασισε να διαλυσει και τα επαρχιακα ΤΕΙ και ΑΕΙ.Μπρος στην ψηφο ολα περριτευουν...

Απορω με τη χαρα καποιου δικατσα που πηρε ενα πτυχιο οπως οπως και που μετα απο απο 4-10 χρονια συνεχομενων αποτυχιων σε 2 μαθηματα καταφερε να περασει μαθαινοντας απεξω τις ερωτησεις που καποιοι αλλοι απαντησαν γι'αυτον!Χαρα για πιο πραγμα;!Που πλεον οι αναμονες ειναι 100 χρονια;! Που για να βρεις αγροτικο στην Κολοπετινιτσα περιμενεις 10 προκηρυξεις ή μηπως χαρα που χαρη στις απαντημενες απο τον κ.Φουντα ερωτησεις περασε μετα απο 8 χρονια και στα 30-35 του ξεκιναει την καριερα του σαν ανεργος "επιστημονας" και που πρεπει οι γονεις του να τον ζησουν αλλα 5 χρονια τουλαχιστον;

Βεβαια ο στοχος επετευχθει...Εγινε ο γιοκας και η κορη της μικρο-,μεσοαστικης οικογενειας ιατρος! Αντε και μια καλη νυφη τωρα! Να δω βεβαια με τι λεφτα θα την κερδισετε τη νυφη γιατι πανε οι εποχες που ελεγες ειμαι ιατρος και επεφτε το γκομενακι....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν πειράζει. Υπάρχουν ακόμα κάτι τρελά βουνά και άγονες επαρχίες που δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα το νέο:

Το μαγαζί στην Ελλάδα όντως γιόμισε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Dude δεν ευχηθηκα τιποτα...Την πραγματικοτητα ειπα.Σκληρη ή οχι αυτη ειναι.Και δεν τα λεω μονο εγω αλλα ολοι οσοι εχουν κοινη λογικη και γνωση της καταστασης.Το οτι ειμαι δικατσας δεν σημαινει οτι θα υποστηριξω τον καθε μεγαλοκαταθετη σε ρουμανικους λογαριασμους που με μια κιθαρα και ενα ματσο δολλαρια εγινε ιατρος πλεον και με τη βουλα(γιατι χωρις τις ερωτησεις ακομα θα γρατζουναγανε την κιθαρα τους καποιοι!).

300 τη φορα παει στην ευχη 1000 τωρα και αλλοι τοσοι σε 3μηνες ειναι too many.Δεν χωραμε μαγκες εκ των πραγματων!Γιατι αντε και γιναμε ιατροι,ΠΟΥ θα δουλεψουμε;!Μια μικρη χωρα ειναι η Ελλαδα και εχει ηδη 60000 ντοκτορες!Σημασια δεν εχει να γινεις ιατρος αλλα καλος ιατρος κατι που εχει ξεχαστει απο ολους εδω και χρονια.Καποιου του ελεγαν να διαβασει για το δικατσα ωστε και να αποκτησει γνωσεις και να περασει και θυμωσε και ηθελε στο πιατο την αναγνωριση πτυχιου λες και του την χρωσταγανε.Ηρθε ομως η Νεα Δημοκρατια και η Κουτσικου και απεδωσε τα του Καισαρος τω Καισαρι(καπως ετσι τελοσπαντων). :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και εγώ την αλήθεια λέω.

Κάτσε να σου πω και πως το λένε στην πατρίδα μου:

«Την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο»

:P:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.