Jump to content

Διακοπες


Recommended Posts

Ερχεται το καλοκαιρι κ αρχισα να σκεφτομαι τις διακοπες. :splaaaats:

Εγω σκεφτομαι για Σαντορινη η Σκιαθο. :rolleyes:

Παντως προτεινω ανεπιφυλακτα Λευκαδα- οχι βεβαια οτι ειμαι απο το νησι, αλλα... :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Α κ ξεχασα, με τιποτα κερκυρα κ με καμμια μυκονο τον αυγουστο.

Α κ τιποτα μη νησιωτικο...οι χειροτερες διακοπες τις ζωης μου στην Κατερινη

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλα,νοειται Ελληνας και να πηγαινει διακοπες καπου που δεν υπαρχει θαλασσα κοντα?εγω ακομα και το χειμωνα θαλασσα αναζηταω,ποσο μαλλον το καλοκαιρι!

Η Μηλος οπου εχω παει,ειναι υπεροχη αλλα τα τελευταια χρονια εχει επικρατησει μια αποψη πως τα ζευγαρακια που πηγαινουν εκει χωριζουν!

Οποτε -εκτος και αν θελει καποιος να χωρισει η να δοκιμασει τη σχεση του-ας μη παει ζευγαρωμενος!

Κερκυρα που επισης ειχα παει,εβρεχε!Πικρα,δεν το συζητω!!

Η Χιος ειναι κορυφαια.

Συρος και η Πελοποννησος στα παραθαλασσια κομματια της!

that's it for now!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν και φέτος το καλοκαίρι no διακοπές για μένα λόγω έναρξης εργασίας στο εξωτερικό, θα γράψω τη γνώμη μου για τα προαναφερθέντα.

Καταρχάς, ένας γενικός κανόνας είναι ότι σχεδόν όπου κι αν πας εκτός των τειχών, καλά είναι, αρκεί να έχεις την κατάλληλη παρέα. Βέβαια ορισμένοι προορισμοί αρέσουν περισσότερο σε κάποιους αλλά αυτό είναι σε μεγάλο βαθμό θέμα γούστων. Όσον αφορά το προσωπικό μου γούστο:

-Μύκονος no more. Άκυρο. Έχει καταντήσει το θερινό Κολωνάκι. Γκλαμουριά, υπερβολική φασαρία, Λάκης Γαβαλάς ως φτερωτή βασίλισσα emjawdropemjawdropemjawdrop , ανόητες κοσμικές εκδηλώσεις και το νησί στην τελική δεν έχει και κάτι ιδιαίτερα γραφικό! Σιγά!

-Κέρκυρα, αντίθετα, έχει μια ομορφιά. Νησί του Ιονιου γαρ μέσα στο πράσινο, ένας ιταλικός αέρας μέσα στην πόλη, Λιστόν και Σπιανάδα, και κάποια υπέροχα μέρη παραέξω (Παλαιοκαστρίτσα, Ύψος, κτλ). Όχι Κάβος- κι εκεί άκυρο.

-Σκιάθο και Λευκάδα συμφωνώ απολύτως. Ήθελα να πάω αλλά δεν τα κατάφερα emnoemno

Επίσης ανεπιφύλακτα προτείνω Ρόδο και Κρήτη (αν δεν τιμήσεις το σπίτι σου, θα πέσει να σε πλακώσει... emoops )

Α και κάτι άλλο:

Η Μηλος οπου εχω παει,ειναι υπεροχη αλλα τα τελευταια χρονια εχει επικρατησει μια αποψη πως τα ζευγαρακια που πηγαινουν εκει χωριζουν!

ΣΟΒΑΡΑ? Ποιος στα πε αυτά?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σαντορίνη είναι ΤΕΛΕΙΑ!!!

Και Σκιάθος είναι πολύ ωραία barney...είχα πάει πριν 2 χρόνια και είχα περάσει πολύ όμορφα...

Νομίζω σε παλιότερα ποστ για διακοπές γράφουμε εντυπώσεις και απο Σκιάθο και απο Σαντορίνη...

Δες τα λίγο...αν και είναι νωρίς ακόμα νομίζω...κάτσε να περάσει το Πάσχα και μετά βλέπουμε.... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κέρκυρα για δουλειά.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το μόνο σίγουρο είναι προς το παρόν η Νάξος!! emcolgate

Από 'κει και πέρα, επειδή ακούγεται πολύ η Ίος τα τελευταία χρόνια, ενδέχεται να την τιμήσω με την παρουσία μου. Βασικά είναι ανάλογα την παρέα.. :D

ΥΓ: Αααα, και σχεδόν στάνταρ κάνα σ/κ Μύκονο!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αμοργός, Σχοινούσα, Δονούσα, Ηρακλειά, Άνω Κουφονήσι, Κίμωλος, Αντικύθηρα, Σίκινος, Τέλενδος, Ψέρριμος, Αρκειοί, Σαρία, Θύμαινα!!!!! emiloveyouemiloveyouemiloveyou

Ευτυχώς που οι υπόλοιποι πάνε στην Σαντορίνη!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λουκρητια,μετα τα πρωτα 8 μ'εχασες :D !!

Ειναι στην Ελλαδα ολα αυτα :lol: ?Πανε πλοια εκει?Και με τι ειναι γεματα?Με συνταξιουχους και κρι-κρι :cool05:emiloveyou ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειναι πανεμορφα ολα αυτα και φυσικα βρισκονται στη Ελλαδα. Για πλοια, το καλοκαιρι δεν θα δυσκολευτεις, υπαρχει τακτικη συγκοινωνια, συνηθως απο τα γυρω μεγαλα νησια.

Το χειμωνα λιγο δυσκολα. Τα δρομολογια ειναι μια φορα την εβδομαδα, μπορει να γινουν και μια φορα το μηνα λογω καιρου. Εγω μολις γυρισα απο ενα απο αυτα. Πηγα για Καθαρη Δευτερα αλλα με εκλεισε ο καιρος και καθησα 2 εβδομαδες (αλλο που δεν ηθελα!).

Κρι-κρι δεν θα δεις στα πλοια (δυστυχως), σε καποια απο αυτα παει μεχρι και Blue Star.

Οι συνταξιουχοι πανε στην Υπατη για λουτρα οποτε ουτε τετοιους θα δεις!!!

Οταν λεω πως ευτυχως οι περισσοτεροι πανε Σαντορινη, το εννοω. Το χειροτερο ειναι να αλλοιωθουν τουριστικα τουτοι οι παραδεισοι. :wub::( Δυστυχως σε καποια απο αυτα, αυτο ηδη συμβαινει. Αλλιως ηταν η Αμοργος πριν 10 χρονια και αλλιως τωρα. Και τι να πω και για το Ανω Κουφονησι. Βρισκεις πολυτελειες Μυκονου πια εκει. Αν συνεχισει ετσι θα το διαγραψω απο τη λιστα μου! :(

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ελαφονησος....κλασσικη περιπτωση αποτομα τουριστικοποιημενης περιοχης! Εχει βγει απο τη λιστα μου εδω και καιρο. Τον Αυγουστο δεν μπορεις να απλωσεις ουτε την πετσετα σου στην παραλια. Στο κακο συντελεσε και η ευκολη προσβαση του νησιου.

Οσο για τα πλοια που ρωτησες πριν. Να και ο ενδοξος Σκοπελιτης! Δεν μασαει τιποτα! Ενωνει τη Ναξο με τις Μικρες Κυκλαδες και την Αμοργο! post-1253-1143494825.jpg

Αλλα υπαρχουν και αλλοι τροποι για να πας! post-1253-1143494879.jpg

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αμα δεν το ξερατε, το καλοκαιρι πρωτα γεμιζει η Ζακυνθος και επειτα οσοι δεν τα καταφερουν να πανε Ζακυνθο αναγκαστικα πρεπει να διαλεξουν καποιο αλλο νησι!

Zante for ever B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

.....Καλα ειναια ολα αυτα αλλα με τη Χαλκιδικη δε συγκρινεται κανενα μερος...Δευτερο ποδι εκτος και αν γουσταρετε clubbing και μπουζουκινγκ οποτε πατε καλυτερα στο πρωτο.... emnuke

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

.....Καλα ειναια ολα αυτα αλλα με τη Χαλκιδικη δε συγκρινεται κανενα μερος...Δευτερο ποδι εκτος και αν γουσταρετε clubbing και μπουζουκινγκ οποτε πατε καλυτερα στο πρωτο.... emnuke

Εδώ θα συμφωνήσω. Στο πρώτο πόδι γίνεται της Πόπης- όλη την εβδομάδα, και τους τρεις μήνες του καλοκαιριού, το ποδάρι αυτό είναι λίγο πιο βαθιά από τα άλλα δυο, μια που καθώς είναι εντελώς δίπλα στη Θεσσαλονίκη κατακλύζεται σίγουρα από πολλούς Σαλονικιούς :D Χαμός από μαγαζιά, τα έχει όλα: κινηματογράφο, ρεμπετάδικα, μπουζούκια, γερμανικές μπυραρίες, clubάκια, πιτσαρίες, σουβλατζίδικα, κινέζικα εστιατόρια :splats: Όταν λέμε απ'όλα, εννοούμε εντελώς απ'όλα! Η θάλασσα όμως είναι διαμάντι παρά την πολυκοσμία. Ανάμεσα μάλιστα στο πρώτο πόδι και το δέυτερο, όπως πολλάκις έχω πει, έχει ένα νησάκι πράσινο και παρθένο, σεβαστού μεγέθους, στο οποίο ο κόσμος φτάνει συνήθως με ιστιοφόρα που κάνουν τη διαδρομή, ή με βαρκούλες. Για τους λάτρεις του μοναχισμού και της απομόνωσης (γουόκμαν στα αυτιά, ουρανός-θάλασσα, θάλασσα-ουρανός :wub: ). Και περνάμε στο δεύτερο πόδι (εκεί να δείτε θάλασσα, τοπία, ομορφιά.....). Καμιά σχέση με το πρώτο πόδι, το δεύτερο είναι σαφώς πιο ήσυχο, και ιδανικό και ψυχοθεραπεία. Πας, αράζεις, χαλαρώνεις, απολαμβάνεις μπάνια και ήρεμη ζωή. Και όσο πλησιάζεις προς το τρίτο πόδι, λίγο πριν το Άγιο Όρος, τα πράγματα γίνονται πιο ενδιαφέροντα, μια που από κάποιο σημείο κι έπειτα δεν είσαι απόλυτα βέβαιος αν είσαι μέρος πίνακα ζωγραφικής ή αν απλά βιώνεις μια διαφορετική πραγματικότητα.

Αν έχεις αυτοκίνητο για να μπορείς να μετακινείσαι ανάμεσα στα "πόδια" είσαι πασάς. Αν πάλι δεν έχεις, δεν τρέχει και κάτι φοβερό, μια που έχει λεωφορεία κάθε μια ώρα για όλα τα χωριά.

Φιλενάς, μην ξεχαστείς!!!- μου χρωστάς λίγη Χαλκιδική και φέτος.... emblush

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν εχω προγραμματισει κατι (που καιρος για διακοπες ..ενω δεν εχω παρει πτυχιο ακομα ? <_< )

μου λειπουν τα Χανια :wub: ...αν καταφερω να την κοπανησω ..εκει θα με βρειτε :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Μαλιστα...δεν τα ηξερα αυτα :P !!

Ας τα εχουμε υποψην μας λοιπον :D ...

Ελαφονησο κανεις?Τι λεει :P ?

Μμμμμ! από τα καλύτερα καλοκαίρια της ζωής μου!

Κιθάρα και βραδυνό μπανάκι στην παραλία του Σίμου να κάθεσαι να μετράς πόσα αστέρια θα πέφτουν!

Αααααχ, θέλω να γυρίσω στα παλιά!

Ουυπς δεν είναι το τόπικ "θέεεεελω....." αυτό?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νάξος,Ρόδος,Σαντορίνη,Σκιάθος,Πάρος,Κρήτη και όλα τα Επτάνησα νομίζω είναι τα must... emwhistlingemsecret

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΛΕΥΚΑΔΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ,ΤΟ ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΟ ΝΗΣΙ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ...(ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ,ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ!)ΠΑΡΑΛΙΕΣ ΕΞΩΤΙΚΕΣ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παραλία εγκρεμνών και το στόμα ανοιχτό (...αν και πολλά τα σκαλιά)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Ε,ΝΑΙ ΠΑΡΑΛΙΑ ΕΓΚΡΕΜΝΩΝ ΚΑΙ ΑΣ ΜΑΣ ΠΛΑΚΩΣΟΥΝ ΟΙ ΒΡΑΧΟΙ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΚΑΝΑΣ ΣΕΙΣΜΟΣ...ΤΕΤΟΙΑ ΟΜΟΡΦΙΑ,ΧΑΛΑΛΙ ΚΑΙ ΟΙ ΒΡΑΧΟΙ ΠΟΥ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙΣ ΝΑ ΦΑΣ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.