Jump to content

[ Συζήτηση ] Πού είναι καλύτερα για κάθε ειδικότητα?

Recommended Posts

On 15/8/2020 at 7:32 ΜΜ, το έλυτρο said:

Θα πρέπει να "στάξεις" πρώτα.

να στάξεις ιδρώτα. δλδ να δουλέψεις και να διαβάζεις όπως κάθε σωστός ειδικευόμενος σε μάχιμη κλινική, ώστε να μπορέσουν να σε εμπιστευτούν οι συνάδελφοί σου

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους
  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 461
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

απο συνθηκες εργασιας ακομα καλυτερα ειναι στο Παιδων Πεντελης αλλα εκει δεν θα δεις τοσα πραγματα οσα στα 2 πανεπιστημιακα που ανεφερες.

Αυτο που καταστρεφει την χειρουργικη εκπαιδευση στην Ελλαδα ("ως επιμελητης μαθαινεις να χειρουργεις") ειναι οτι δεν υπαρχει ελεγχος για στην εκπαιδευση των νεων χειρουργων απο κανενα, αλλα κυριως το

Wizard, συμφωνώ με το δεύτερο απολύτως. Αλλά αφού και συ παραδέχεσαι ότι είναι βαριά ειδικότητα (γιατί έχω την εντύπωση ότι στη Ν/Χ δεν αρκεί μόνο να ξέρεις να "κόβεις" και να "ράβεις" αλλά θέλει και

Καλησπέρα παιδιά, έχει κανείς άποψη για την ενδοκρινολογια στο Ιπποκράτειο Θεσσαλονίκης?

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά. Για γενικό κομμάτι χειρουργικής ή παιδοχειρουργικής είναι πολύ καλά στο Παίδων Πεντέλης (ακόμα και για όσους ενδιαφέρονται μετά για ειδικότητα ενηλίκων).

Πολύ καλό κλίμα μεταξύ ειδικευομένων και επιμελητών/διευθυντών. Είναι καλή αρχή για πρώτο κομμάτι ειδικότητας καθώς είναι εκπαιδευτικά (παίρνεις αρκετά χειρουργεία σχετικά νωρίς) και ο φόρτος εργασίας είναι διαχειρίσιμος τόσο καθημερινά όσο και στις εφημερίες. Στην παρούσα φάση δεν υπάρχει καθόλου αναμονή.

Γενικά είναι πολύ καλή επιλογή για όποιον μένει Αθήνα και κυρίως βόρεια ή ανατολικά προάστια. 

Όποιος θέλει περισσότερες πληροφορίες μπορεί να μου στείλει pm.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά, για πλαστική χειρουργική στο γεννήματα έχετε κάποια πληροφορια?αξίζει?Γιατί η αναμονή είναι στα 8 χρόνια.. Ευχαριστώ 

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Αλλού γράφεις ότι κάνεις Γ/Χ αυτή την στιγμή. Εκεί που είσαι αξίζει ; Εκπαιδεύεσαι  ;

Ε, τπτ δεν διαφέρει στην πλαστική.

Τροποποιήθηκε από kopritis
Σύνδεσμος στη δημοσίευση
  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά!έχετε κάποια πληροφορία για πλαστική χειρουργική Θεσσαλονίκη; Αξίζει πιο πολύ Παπαγεωργίου ή Παπανικολάου;

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
  • 1 month later...

Καλησπέρα,

θα ήθελα τη βοήθεια σας, θελω να δηλώσω Παθολογια (2 χρονια) στον Ευαγγελισμό. Στη λίστα αναμονής ομως ειδα οτι ο Ευαγγελισμός ειναι μαζι με Οφθαλμιατρείο Αθηνών και Πολυκλινικη. Τι πρεπει να κανω για μπω στην αναμονή μονο για τον Ευαγγελισμό; 

Ευχαριστω εκ των προτέρων 

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
44 λεπτά πριν, drdoc said:

Καλησπέρα,

θα ήθελα τη βοήθεια σας, θελω να δηλώσω Παθολογια (2 χρονια) στον Ευαγγελισμό. Στη λίστα αναμονής ομως ειδα οτι ο Ευαγγελισμός ειναι μαζι με Οφθαλμιατρείο Αθηνών και Πολυκλινικη. Τι πρεπει να κανω για μπω στην αναμονή μονο για τον Ευαγγελισμό; 

Ευχαριστω εκ των προτέρων 

Στον Ευαγγελισμό θα είσαι.Το Οφθαλμιατρείο είναι μόνο για ειδικότητα οφθαλμολογίας και στην Πολυκλινική πηγαίνεις μόνο λίγους μήνες(rotation) για πρωινά(δε γίνονται εφημερίες) εξωτερικά ιατρεία.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
  • 1 month later...

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτησω πληροφορίες σχετικά με την ειδικότητα καρδιολογιας στα στρατιωτικά νοσοκομεια της Αθήνας. Αν έχει κάποιος προσωπική εμπειρία ή γνωριζει πληροφορίες, συγκεκριμένα από αποψη αριθμού και ποικιλίας περιστατικών στα επείγοντα, εκπαιδευση και ενασχόληση με επεμβατικά (κεντρικές γραμμες, στεφανιογραφίες, βηματοδότες) και υπέρηχο. Ευχαριστώ.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Καλησπερα στην παρεα! Αν καποιος εχει πληροφοριες για ΩΡΛ στην αθηνα θα του ειμαι υποχρεη. Γενικα θα ηθελα να δω και πιο εξεζητημενα χειρουργεια οπότε αυτο που καταλαβα απο αλλα ποστ ειναι πως προτεινονται τα πανεπιστημιακα για αυτο το κομματι. Οσον αφορα όμως την δυνατοτητα να "πιασεις" δεν ξερω που ειναι καλυτερα. Οποιαδηποτε βοηθεια ευπροσδεκτη πραγματικα! 

Και θα ηθελα να ευχαριστήσω οσους μπαινουν στον κοπο και απαντάνε στις ερωτησεις! Μακαρι να ειχα και εγω πληροφοριες να δωσω για πολλα απο τα ερωτήματα που βλεπω στο φορουμ... 

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
  • 2 weeks later...

Καλησπέρα!! Θα ήθελα να ρωτήσω για γενική ιατρική ποιο νοσοκομείο της Θεσσαλονίκης προσφέρει καλό επίπεδο εκπαίδευσης?

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Γεια σας!

Είμαι ακόμα στο πέμπτο έτος, αλλά προφανώς σκέφτομαι τι θα κάνω για ειδικότητα. Είμαι ανάμεσα σε παιδιατρική & γενική ιατρική (σε αυτή τη φάση).

Επειδή οι περισσότερες πληροφορίες εδώ είναι από τουλάχιστον 10 χρόνια πίσω, θα ήθελα να ρωτήσω (και ζητώ συγγνώμη αν έχει τεθεί η ερώτησή μου αλλού και δεν το έχω δει): πού είναι καλύτερα για εκπαίδευση σε καθεμία και τι προοπτικές έχουν;

Σύνδεσμος στη δημοσίευση