Jump to content

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ - ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ ΦΟΙΤΗΤΩΝ

Recommended Posts

@fertomasa,για σένα!!! :lol:  ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!! Πάντα σου άρεσε και πάντα το επέλεγα με νόημα για να το αναρτήσω εδώ μέσα...  emclapping     

Τροποποιήθηκε από Myriam
Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους
  • Απαντήσεις 6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Από το Athens medical School Wiki και μια αναρτηση που έγινε χθες για το θέμα.... "Ο Στεφανάδης, καθηγητής καρδιολογίας στο Ιπποκράτειο και βουλευτής της ΝΔ, φιλοξενεί χαλαρά στο σπίτι του τον

Και για να πούμε και κάτι ευχάριστο, θερμά συγχαρητήρια στην Elpi για την πρόσφατη αναγόρευσή της στη βαθμίδα του Assistant Professor (Επίκουρη Καθηγήτρια!) την προηγούμενη εβδομάδα, παρά το σκληρό αν

Posted Images

Καλημερα σε ολους

μπηκα σημερα στη σελιδα κι εχω μεινει αφωνη. Για ποιο λογο ολα αυτα? 

Εχουμε ξαναπει οτι το φορουμ δεν ειναι χωρος να λυνετε τα οποια προσωπικα σας. Yπαρχουν τα pm. Η δημοσια εκθεση δε συναδει με την πολιτικη του φορουμ. Μπορειτε να ανατρεξετε στον κανονισμο του. Επισης νομιζω μπορειτε να διαφωνειτε χωρις χαρακτηρισμους, οι οποιοι το γνωριζετε οτι ουτως η αλλως θα διαγραφουν. Τελος δε θ αφησουμε το φορουμ να γινει π@@@@@ γιατι αυτο το φορουμ εχει moderation. 

Ελπιζω να ηταν ενα μεμονωμενο περιστατικο εκνευρισμου  μεταξυ διαδικτυακων "φιλων" και να μην αρχισει περιοδος επανειλημμενων report και " κοπτοραπτικης " στις αναρτησεις. 

καλη συνεχεια εξεταστικης

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Το υπουργείο Παιδείας ακυρώνει το νόμο Διαμαντοπούλου που προβλέπει τη διαγραφή των «αιώνιων φοιτητών», με τροπολογία που κατατέθηκε στη Βουλή.

Έτσι, αναμένεται να καταργηθεί η διάταξη που προέβλεπε ότι όσοι φοιτητές δεν εγγραφούν σε δύο συνεχόμενα εξάμηνα, τότε χάνουν αυτοδικαίως την ιδιότητα του φοιτητή.

Παράλληλα ο Νίκος Φίλης με τη διάταξη που έφερε στη συζήτηση στη Βουλή, για την ιδιωτική εκπαίδευση, καταργεί και την υποχρέωσή των «αιώνιων» φοιτητών να επαναγράφονται ανά εξάμηνο, ενώ με άλλη ρύθμιση αποκλείει τη μετακίνηση πανεπιστημιακών από περιφερειακά ΑΕΙ σε πανεπιστήμια της Αττικής και της Θεσσαλονίκης.

Σύμφωνα με την εφημερίδα το Βήμα, παρ' όλο που στην εισηγητική διάταξη αναφέρεται ότι το υπουργείο Παιδείας καταργεί μόνο την αυτοδίκαιη διαγραφή λόγω μη εγγραφής σε δύο εξάμηνα (τροποποίηση της παρ. 2 του άρ. 33 του Ν. 4009/2011), επειδή καταργεί επίσης τη διάταξη που αναφέρει μέχρι πότε διατηρείται η φοιτητική ιδιότητα (παρ. 1, άρ. 49 του Ν. 4009), τελικά αδρανοποιεί συνολικά τη διάταξη του προηγούμενου νόμου-πλαισίου η οποία παρέχει τη δυνατότητα είτε διαγραφής μετά το ν+2 είτε  συνέχισης της φοίτησης με τις προϋποθέσεις του εσωτερικού οργανισμού των ΑΕΙ.

Πηγή:iefimerida.gr (31-8-2016)

Τροποποιήθηκε από musician
Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Και για να πούμε και κάτι ευχάριστο, θερμά συγχαρητήρια στην Elpi για την πρόσφατη αναγόρευσή της στη βαθμίδα του Assistant Professor (Επίκουρη Καθηγήτρια!) την προηγούμενη εβδομάδα, παρά το σκληρό ανταγωνισμό από τους "ντόπιους" μνηστήρες που διεκδικούσαν τη θέση (αφού εσύ το κρατάς μυστικό, θα το αφήσω εγώ να διαρρεύσει :))

Ελπιδάκι χίλια μπράβο και πάντα επιτυχίες, έστω και μακριά από την πατρίδα! (ουδείς προφήτης στον τόπο του...).

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Σε πολεμική ατμόσφαιρα έχει περιέλθει ο χώρος της Παιδείας με αφορμή το νομοσχέδιο του υπουργού Νίκου Φίλη για την ελληνόγλωσση εκπαίδευση. Στις ρυθμίσεις του νομοσχεδίου υπάρχουν διατάξεις οι οποίες έχουν προκαλέσει μπαράζ αντιδράσεων, όπως αυτή για τους πολυθρύλητους αιώνιους φοιτητές» οι οποίοι… επιστρέφουν (μετά την «κατάργησή» τους το 2012 με το νόμο Διαμαντοπούλου – φοιτητές που διαγράφηκαν λόγω μη εγγραφής τους σε δύο συνεχόμενα ακαδημαϊκά εξάμηνα), αλλά και τις αλλαγές στον τομέα τις ιδιωτικής εκπαίδευσης.

Ο κ. Φίλης πάντως διευκρίνισε ότι «το θέμα της ρύθμισης για τους φοιτητές που θα έχουν τη δυνατότητα επανεγγραφής, αφορά ενεργούς φοιτητές. Είναι φοιτητές που για δυο συνεχή εξάμηνα, για οποιονδήποτε  λόγο, δεν πήγαν να εγγραφούν, είναι ενεργοί, δεν έχουν διαγραφεί, τους δίνουμε τη δυνατότητα να γραφτούν στο εξάμηνο τους». (Πηγη:Protagon 31-8-2016)

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
18 λεπτά πριν, sjjggst said:

Και για να πούμε και κάτι ευχάριστο, θερμά συγχαρητήρια στην Elpi για την πρόσφατη αναγόρευσή της στη βαθμίδα του Assistant Professor (Επίκουρη Καθηγήτρια!) την προηγούμενη εβδομάδα, παρά το σκληρό ανταγωνισμό από τους "ντόπιους" μνηστήρες που διεκδικούσαν τη θέση (αφού εσύ το κρατάς μυστικό, θα το αφήσω εγώ να διαρρεύσει :))

Ελπιδάκι χίλια μπράβο και πάντα επιτυχίες, έστω και μακριά από την πατρίδα! (ουδείς προφήτης στον τόπο του...).

Θερμα συγχαρητηρια!! Μπραβο!emrespect

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
38 minutes ago, sjjggst said:

Και τα δικά μου θερμά συγχαρητήρια! emclapping   Η κοπέλα είναι πανέξυπνη,φιλομαθής και πολύ  δραστήρια σε όλα της!!!! emrespect

Πάντα και παντού πολλές επιτυχίες και πολλά Μπράβο!! Θα της ευχηθώ και ιδιωτικά.

Τροποποιήθηκε από Myriam
Σύνδεσμος στη δημοσίευση
1 λεπτό πριν, Myriam said:

Και τα δικά μου θερμά συγχαρητήρια! emclapping   Η κοπέλα είναι πανέξυπνη,φιλομαθής και πολύ  δραστήρια!!!! emrespect

Πάντα και παντού πολλά συγχαρητήρια και πολλά Μπράβο!! Θα της ευχηθώ και ιδιωτικά.

Αν και δεν την γνωρίζω την κοπελα,ειναι σημαντικο να διαπρεπουν ελληνες στο εξωτερικο!

Συγχαρητηρια λοιπον!!Σε ποια ειδικοτητα ,αν επιτρεπεται?

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
9 λεπτά πριν, Myriam said:

Και τα δικά μου θερμά συγχαρητήρια! emclapping   Η κοπέλα είναι πανέξυπνη,φιλομαθής και πολύ  δραστήρια σε όλα της!!!! emrespect

Πάντα και παντού πολλές επιτυχίες και πολλά Μπράβο!! Θα της ευχηθώ και ιδιωτικά.

Τόσο δραστήρια που συνήθως σπάει τα νεύρα σε μας τους φυσιολογικούς ανθρώπους που είμαστε από Θεσσαλονίκη και μας αρέσει κάπως το "χαλαράαααα"...:)

Τροποποιήθηκε από sjjggst
Σύνδεσμος στη δημοσίευση
7 λεπτά πριν, tourist said:

Αν και δεν την γνωρίζω την κοπελα,ειναι σημαντικο να διαπρεπουν ελληνες στο εξωτερικο!

Συγχαρητηρια λοιπον!!Σε ποια ειδικοτητα ,αν επιτρεπεται?

Αυτό θα το αποκαλύψει μόνη της όταν μπει στο forum, εγώ ήδη άνοιξα πολύ το στόμα μου αλλά δεν κρατήθηκα από τη χαρά μου! :) 

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Θέλει ο @sjjggst να κρυφτεί και η χαρά δεν τον αφήνει eminlove1

Ευχαριστώ όλους για τις ευχές σας. Και σε εσάς εύχομαι να κάνετε πραγματικότητα τα ταλέντα σας πρώτα από όλα και μετά τους στόχους σας (δυστυχώς καμιά φορά αυτά τα δυο δεν συμπίπτουν :( ). Και να δουλεύετε πολύ και μεθοδικά. Εγώ ήμουν τυχερή γιατί οι όποιες επιτυχίες είχα τα τελευταία χρόνια έγιναν γιατί έχω τον @sjjggst να με προσέχει, να με ενθαρρύνει, να πιστεύει σε εμένα, να με οδηγεί και πολλές φορές να με επαναφέρει στην πραγματικότητα (μιας και ως γνωστών είμαι λίγο άλλα αντί άλλων!). Και είναι αυτός που με οδηγεί να ασχοληθώ με το πιο μεγάλο μου ταλέντο ;) (που καμία σχέση με την ιατρική δεν έχει). @sjjggst jag älskar dig ρε!

Να είμαστε καλά όλοι!

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
44 minutes ago, Elpi said:

Ευχαριστώ όλους για τις ευχές σας. Και σε εσάς εύχομαι να κάνετε πραγματικότητα τα ταλέντα σας πρώτα από όλα και μετά τους στόχους σας (δυστυχώς καμιά φορά αυτά τα δυο δεν συμπίπτουν :( ). Και να δουλεύετε πολύ και μεθοδικά. Εγώ ήμουν τυχερή γιατί οι όποιες επιτυχίες είχα τα τελευταία χρόνια έγιναν γιατί έχω τον @sjjggst να με προσέχει, να με ενθαρρύνει, να πιστεύει σε εμένα, να με οδηγεί και πολλές φορές να με επαναφέρει στην πραγματικότητα (μιας και ως γνωστών είμαι λίγο άλλα αντί άλλων!). Και είναι αυτός που με οδηγεί να ασχοληθώ με το πιο μεγάλο μου ταλέντο ;) (που καμία σχέση με την ιατρική δεν έχει). @sjjggst jag älskar dig ρε!

Να είμαστε καλά όλοι!

Πάλι με συγκινείς με τα γραφόμενα σου για τον άνθρωπο που έχεις δίπλα.... Ολη η πεμπτουσία σε μία σχέση είναι αυτή που περιγράφεις με απλά λόγια.Προσοχή,στήριξη,ενθάρρυνση,πίστη,καθοδήγηση και "γείωση"  του άλλου με αγάπη,σεβασμό και διακριτικότητα στην ιδιαιτερότητα του!!!  Και μόνο η χαρά κι ο αυθορμητισμός του  σήμερα να το ανακοινώσει  δημόσια  φτάνει για να "μυρίσουμε" την ποιότητα σχέσης κι επικοινωνίας εμείς οι υπόλοιποι! :)

Συγχαρητήρια καταρχήν για τη ζωή και τις επιλογές που έκανες σε αυτήν ή την τύχη που είχες  να γνωρίσεις τον "άνθρωπο" σου και μετά,συγχαρητήρια  για τα...επαγγελματικά,Ελπίδα!!! Τίποτε δε χαρίζεται και δεν είναι τυχαίο!! Μπορώ να πω δημόσια,νομίζω,αν και σου το έχω εκδηλώσει ιδιωτικά πως σε θαυμάζω.....χωρίς να έχουμε συναντηθεί ή μιλήσει ποτέ από κοντά! Πολύ σπάνια δε,αισθάνομαι και σκέφτομαι έτσι για μία γυναίκα που δε γνωρίζω κιόλας εκ του σύνεγγυς...Πόσο μάλλον να το γράφω αυτό και δημόσια! emypoklinomai 

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Το τραγούδι!!!  emclapping        emrespect        emypoklinomai      Κι ακούγεται ΔΥΝΑΤΑ!!!!  :cool05: 

...Κάτι πιο νοσταλγικό με άρπα  κι ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ. emharp

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Ελληνικο pop-rock 80's...αφιερωνεται σε ολο το forum..!!!:D

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Ανευ περαιτερω εξηγησεων ο συδυασμος  2 τραγουδιων που απεχουν πολλα χρονια μεταξυ τους.... κοινο σημειο  τους ο τιτλος...:lol:

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

14359019_1079138712205583_79154676339577

Τροποποιήθηκε από C'est pas moi, je le jure!
Alphonse Allais
Σύνδεσμος στη δημοσίευση

14355133_635231266657710_4116346193105244732_n.jpg?oh=53657161bf7d459656e1c9c108b51998&oe=58856D24

Τροποποιήθηκε από Myriam
Σύνδεσμος στη δημοσίευση
23 ώρες πριν, Elpi said:

Να είμαστε καλά όλοι!

22 ώρες πριν, Myriam said:

Πάλι με συγκινείς με τα γραφόμενα σου για τον άνθρωπο που έχεις δίπλα.... Ολη η πεμπτουσία σε μία σχέση είναι αυτή που περιγράφεις με απλά λόγια.Προσοχή,στήριξη,ενθάρρυνση,πίστη,καθοδήγηση και "γείωση"  του άλλου με αγάπη,σεβασμό και διακριτικότητα στην ιδιαιτερότητα του!!!  Και μόνο η χαρά κι ο αυθορμητισμός του  σήμερα να το ανακοινώσει  δημόσια  φτάνει για να "μυρίσουμε" την ποιότητα σχέσης κι επικοινωνίας εμείς οι υπόλοιποι! :)

Θα με κάνετε να κοκκινίσω και δεν το θέλω, γιατί εκτός από πανέμορφο και πανέξυπνο, είναι γνωστό πως είμαι και ιδιαίτερα ντροπαλό αγόρι...

Στα σοβαρά τώρα, η μοναδική σταθερή παράμετρος στις επιτυχίες και στις αποτυχίες μας είναι ο...εαυτός μας και μόνο. Και ο καθένας οφείλει να δίνει τα συγχαρίκια του ή τα αναθέματά του αποκλειστικά στον εαυτό του, κάθε φορά. Όλοι οι υπόλοιποι που βρίσκονται γύρω μας ή στις ζωές μας έχουν μικρό μερίδιο "ευθύνης" στις προσωπικές, μικρές και μεγάλες νίκες ή ήττες του καθενός από εμάς.

Η επιτυχία ανήκει αποκλειστικά στην Ελπίδα, εγώ απλά έτυχε να βρίσκομαι "στα πέριξ" της ζωής της (και δεν σκοπεύω να αποχωρήσω σύντομα...)

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

emarup Πραγματικά σεμνός και ντροπαλός!   :lol:     Σε τιμάει να το ισχυρίζεσαι αυτό..πως δηλαδή ο καθένας καταφέρνει τα πάντα μόνος  κι ευθύνεται ο ίδιος για την πορεία της ζωής και τις επιτυχίες ή αποτυχίες του κλπ.

ΟΜΩΣ κάθε  άνθρωπος,άλλος λιγότερο κι άλλος περισσότερο,διανύει πιο εύκολα κι ανώδυνα το βίο του μέχρι το τέλος (μόνοι γεννιόμαστε-μόνοι πεθαίνουμε, άλλωστε) όταν τον μοιράζεται με κάποιους,με τους οποίους,ψυχικά κυρίως,εναρμονίζεται! 

@sjjggst,το σωστό ταίριασμα αποφέρει ψυχοσωματική ηρεμία,εσωτερική ισορροπία κι έχει τεράστιο αντίκτυπο στη δημιουργικότητα μας κάθε μέρα! Οταν ο ένας συμπληρώνει τον άλλο,τον οργανώνει και συντονίζει το ανεκμετάλλευτο δυναμικό του,εξελίσσοντας τον προς  το καλύτερο,το αποτέλεσμα είναι μεγαλειώδες στην ατομική πορεία του καθένα ξεχωριστά! Φαντασμαγορικό θα έλεγα...Οι δύο μαζί κινούν βουνά αντί ένας μόνος του! :)  Εμείς οι "αριστεροί" (τρομάρα μας! ) δίνουμε μεγάλη σημασία στη συλλογικότητα και στο δόγμα: "Η ΙΣΧΥΣ ΕΝ ΤΗ ΕΝΩΣΕΙ"! emwin

Εξάλλου,τα όμορφα συναισθήματα με τα οποία μία ισορροπημένη σχέση τροφοδοτεί τη δημιουργικότητα μας (του καθένα μας) είναι το "καύσιμο" για ό,τι κάνουμε γύρω-τριγύρω! Ο έρωτας εμπνέει δημιουργικά ή αποβλακώνει...Στην περίπτωση σας συμβαίνει το πρώτο,ευτυχώς! Συχνότατα,συμβαίνει το δεύτερο βέβαια;)   emtherapeftiki Βασικά,το ταίριασμα είναι το μεγάλο στοίχημα και η πρόκληση αρκεί τα δύο μέρη να είναι  ώριμα ή έτοιμα να ωριμάσουν μαζί,αλληλοσυμπληρούμενα.

Ελα τώρα...μου δίνεις ερεθίσματα και με ωθείς να γράψω δοκίμιο! :P Τα ξέρω αυτά! Πολύ καλά! Αγαπημένο μου θέμα!   Θα μας "εγκαλέσουν" πάλι για τα "υπαρξιακά" μας οι "σοβαροί κι αποστειρωμένοι" του τόπικ!   

Εχω διαβάσει Παπανούτσο,φουλ!!! Τον έχω για τα "επείγοντα" και  τα "δύσκολα",οδηγό και συμβουλάτορα!  :lol:

ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ Ε.Π. ΠΑΠΑΝΟΥΤΣΟΥ-ΕΚΔΟΣΕΙΣ "ΔΩΔΩΝΗ",δεύτερη έκδοση,1973. (Τα σχετικά δοκίμια περί Ερωτος,Γάμου,Φιλίας)

Τροποποιήθηκε από Myriam
Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Θελω κι εγω να εναρμονιστω ψυχικα με καποια αλλα δεν μου καθεται.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

@sjjggst,@Elpi, ορίστε και το σχετικό άσμα για όσα έγραψα νωρίτερα!  

Το αφιερώνει ο καθένας μας όπου νομίζει!!! emflowers   Διαχρονικός Φοίβος με Σχοινά!  

"Σ'ό,τι βιώνεις,τρέμω αν κρυώνεις...πόσο μου μοιάζεις,με συμπληρώνεις και σαν δακρύσω,σπάσω ή ραγίσω...Θεέ μου πως να σ'το εξηγήσω!"   eminlove1         emrespect

Τροποποιήθηκε από Myriam
Σύνδεσμος στη δημοσίευση
6 ώρες πριν, sjjggst said:

Η επιτυχία ανήκει αποκλειστικά στην Ελπίδα, εγώ απλά έτυχε να βρίσκομαι "στα πέριξ" της ζωής της (και δεν σκοπεύω να αποχωρήσω σύντομα...)

Υποδειγμα,κατα τη γνωμη μου,αντρικης συμπεριφορας!! Πολυ σωστος...emrespect 

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
5 ώρες πριν, Myriam said:

Οταν ο ένας συμπληρώνει τον άλλο,τον οργανώνει και συντονίζει το ανεκμετάλλευτο δυναμικό του,εξελίσσοντας τον προς  το καλύτερο,το αποτέλεσμα είναι μεγαλειώδες στην ατομική πορεία του καθένα ξεχωριστά!

Εξάλλου,τα όμορφα συναισθήματα με τα οποία μία ισορροπημένη σχέση τροφοδοτεί τη δημιουργικότητα μας (του καθένα μας) είναι το "καύσιμο" για ό,τι κάνουμε γύρω-τριγύρω! Ο έρωτας εμπνέει δημιουργικά ή αποβλακώνει...

Myriam,100% ισχυουν αυτα που γραφεις...κι εγω ετσι πιστευω..σιγουρα και ο sjjggst  τα αποδεχεται  ολα αυτα, απλα (αν κρινω απο τα συγκεκριμενα posts,δεν τον γνωριζω κιολας τον ανθρωπο) ο ιδιος ανταποκρινεται απολυτα  στον ορισμο του gentleman..!;)

Θα μας "εγκαλέσουν" πάλι για τα "υπαρξιακά" μας..

..Αυτα  δεν ειναι παρα μονο ευχαριστα σχολια μεταξυ ''διαδικτυακων φιλων'' και μεχρι προτινος(εστω  κ  ''ιδιορρυθμων'') συνοδοιπορων σε ενα πολυ δυσκολο ''αγωνα''... να μην το ξεχναμε και αυτο..:)

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

μου ηρθε ενημερωση ότι ειχες κανει quote σε ποστ μου..αληθευει?

cest pas moi κλπ ,σ εσενα αναφέρομαι.

Τροποποιήθηκε από tourist
Σύνδεσμος στη δημοσίευση