Jump to content

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ - ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ ΦΟΙΤΗΤΩΝ

Recommended Posts

Να αισθάνεσαι ντροπή για τα αγγλικά του Τσιπρα (που όντως ειναι για γέλια) και  για τα ελληνικά του Μητσοτάκη που θεωρεί πως οι Περιστεριωτες (όπου Περιστεριωτης όποιος δεν γεννήθηκε τρώγοντας παντεσπάνι) είναι προορισμενοι μόνο για ψυκτικοι. Αυτός ο γελοίος όμως ο Τσιπρας έδωσε την τελευταια στιγμη ευκαιρία σε παρα πολλούς να εκπληρώσουν τα όνειρά τους και να κάνουν την καριέρα που τους αξίζει αντί να τιμωρηθούν για τις οποιες δυσκολίες αντιμετωπισαν. Δεν χρειάζεται να είσαι αριστερός(λεμε τωρα) αλλά να μην εισαι αχαριστος. 

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους
  • Απαντήσεις 6,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Από το Athens medical School Wiki και μια αναρτηση που έγινε χθες για το θέμα.... "Ο Στεφανάδης, καθηγητής καρδιολογίας στο Ιπποκράτειο και βουλευτής της ΝΔ, φιλοξενεί χαλαρά στο σπίτι του τον

Και για να πούμε και κάτι ευχάριστο, θερμά συγχαρητήρια στην Elpi για την πρόσφατη αναγόρευσή της στη βαθμίδα του Assistant Professor (Επίκουρη Καθηγήτρια!) την προηγούμενη εβδομάδα, παρά το σκληρό αν

Ανεβάζω το πρωινό βίντεο της εκπομπής του Αντ1 με τη συνέντευξη της Υπουργού Παιδείας κατά την οποία αναφέρθηκε στο υπάρχον καθεστώς υπέρβασης των ορίων φοίτησης κι αποδείχθηκε  περισσότερο διευκρινισ

Posted Images

Ποιός σχολίασε τα αγγλικά του τσίπρα....

Με αφορμή αυτό το βιντεο (το οποίο σχολιάζεις 17 ωρες αφου εγινε edit) σχολιάστηκε ο τρόπος που αντιμετώπιζε τον προσωπικό του (και κατ επεκταση του θεσμού και της χωρας ) εξευτελισμό σε μια σειρα απο ζητηματα (αγγλικα, στροφη 360 μοιρων, σκοπια, δημοψηφισμα,  μάτι, μνημόνιο)...... αυτή η κυνικότητα κυρίως...

Η διαταξη διάσωσης ήταν μια ευνοϊκη συγκυρία αποσπασματικη, και οχι αποτελεσμα μιας πολιτικής για την παιδεια. Αυτο αποδειχθηκε και αργοτερα, καθως δεν αλλαξε τιποτα, ουτε βελτιωθηκε η διαταξη αυτη.  Ειμαι απολυτως βεβαιος, οτι αν γινόταν τωρα ο τι εγινε το 2015, ο ΣΥΡΙΖΑ δεν θα εδινε με τοση ευκολια διαταξη διασωσης.

Να υπενθυμισω σε οσους επιλεκτικά ξεχνούν, οτι ο ΣΥΡΙΖΑ δεν υπηρξε ποτε αυτοδύναμος και ποτε κυβέρνηση. Ηταν σε μια κυβερνηση συνεργασίας με τους ΑΝΕΛ. 

Και ενα tip: οι διαταξεις διάσωσης ειναι χρήσιμες μονο σε αυτους που διαβάζουν και δινουν μαθήματα.. υπο την εννοια αυτή ειναι απολυτως απαραίτητες αλλα οχι ικανές για να παρει καποιος πτυχίο...οποτε το προτείνω ανεπιφύλακτα παράλληλα με τις κινητοποιήσεις...😉

Τροποποιήθηκε από asamotref
Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Δεν ήθελα να αναμειχθώ σε αντιπαραθέσεις κομματικών αποχρώσεων.

Αλλά αισθάνομαι μια αγανάκτηση απέναντι σε αυτούς που θέλουν να με διαγράψουν. (Ξέρουμε ποιοί είναι αυτοί, αλλά δεν ξέρουμε ποιοί θα είναι στο μέλλον.)

Κι άλλη τόση μια αγανάκτηση αισθάνομαι επειδή αναφέρθηκε η λέξη αχαριστία σε σχέση με ένα κόμμα που αν για ένα λόγο με άφησε να τελειώσω τις σπουδές μου, είναι όχι επειδή με αγαπάει ή επειδή αγαπάει τους γιατρούς και την μεσαία τάξη, αλλά επειδή θέλει να παίξει άλλα παιχνίδια.

Αν οκάθε Πολάκης - μετά τόσα χρόνια στο Υγείας - ήθελε ποτέ να αγαπήσει τους γιατρούς φοιτητές, δε θα υποχρέωνε σε ταμείο ανεργίας ...χωρίς το επίδομα, το φτωχαδάκι που μόλις τελείωσε το αγροτικό και του εξυπηρέτησε το δημόσιο σύστημα υγείας στα πάρεργα της επικράτειας βάζοντας λεφτά κι από την τσέπη των γονιών του, κι αφού προηγουμένως του πλήρωνε εισφορές για δυο ταμεία ταυτόχρονα. Και μετά να μιλάμε για ηθικοποίηση  και ευγνωμοσύνες.

Και κανείς δεν είναι αχάριστος και ούτε ταυτιζόμαστε με κόμματα. Αυτά.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
58 minutes ago, asamotref said:

Και ενα tip: οι διαταξεις διάσωσης ειναι χρήσιμες μονο σε αυτους που διαβάζουν και δινουν μαθήματα.. υπο την εννοια αυτή ειναι απολυτως απαραίτητες αλλα οχι ικανές για να παρει καποιος πτυχίο...οποτε το προτείνω ανεπιφύλακτα παράλληλα με τις κινητοποιήσεις...😉

Εγώ πάλι,συμφωνώ μόνο στο παραπάνω,παιδιά, και....ειρήνη υμίν!!!! Οι δημοσιεύσεις Φερτό,ανέκαθεν,άναβαν τα αίματα...τα δικά μου,καταρχήν!!! :anavwfwties:embeer

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Περί ευγνωμοσύνης ο λόγος...επειδή αναφέρθηκε προηγούμενα σε ποστ όπου έγινε edit.

Mπορεί να ζούμε στο 2019 αλλά είμαστε ο καθένας κι η καθεμιά μας σύνολα εμπειριών, προσώπων, βιωμάτων του παρελθόντος μας δλδ του '10, του '11, του '13, '14, '15, του '18 κ.ο.κ, καλού και κακού παρελθόντος που είτε θέλουμε να το αγνοούμε επιτηδευμένα, εύκολα-δύσκολα, είτε να το κουβαλάμε παντού από ανάγκη ως παρακαταθήκη-θεμέλιο. Επιπλέον, είμαστε,καθένας και καθεμιά μας, όλοι μαζί οι άνθρωποι που γνωρίσαμε, ζήσαμε, επικοινωνήσαμε, αγαπήσαμε, μισήσαμε, ποθήσαμε, θρηνήσαμε, χάσαμε, ξαναβρήκαμε, μαλώσαμε, συναναστραφήκαμε..γνωστοί, άγνωστοι, συγγενείς, φίλοι, εχθροί, συνάδελφοι. Τους κουβαλάμε διαρκώς επάνω και μέσα μας είτε το δεχόμαστε, είτε όχι,μέσα από φίλτρα μνήμης συνειδητού κι ασυνείδητου.

Δε μου αρέσει καθόλου να προσποιούμαι πως κάθε μέρα "ξεφυλλίζω μια νέα σελίδα στο βιβλίο της ζωής μου" όταν  εννοώ πως αδιαφορώ,ξεχνώ ή σκίζω τις προηγούμενες κατάδικες μου σελίδες που με έφεραν στο σημείο που βρίσκομαι σήμερα, μόνη ή με παρέα, άδεια ή γεμάτη, πλούσια ή φτωχή από δύναμη, όνειρα, παλμό. Με αυτήν την έννοια, δεν ξεχνώ ποτέ, δεν διαγράφω ποτέ όσους με στήριξαν, με υποστήριξαν, με ενθάρρυναν, με παρηγόρησαν, με αγάπησαν, με άκουσαν, με γνώρισαν, μου πρόσφεραν ακόμη και την κριτική ή τις αδυναμίες τους. Η ευγνωμοσύνη είναι lifetime commitment. Με φοβίζουν οι άνθρωποι που ξεχνούν,διαγράφουν κι ακόμη περισσότερο, αυτοί που παριστάνουν πως ξεχνούν και διαγράφουν...γιατί σίγουρα, κρύβουν κάτι λίγο ή πολύ και το πιθανότερο είναι να το  κρύβουν κι απ'τον ίδιο τον εαυτό τους.  :)

*** Κι επιτέλους, ας ενημερώσει κάποιος για το πρόγραμμα του προέδρου τις επόμενες μέρες...μας ενδιαφέρει πότε θα βρεθεί και για πόσο στην πατρίδα του να κάμουμε τα κουμάντα μας...:unsure:emfear

Τροποποιήθηκε από Myriam
Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Καληνύχτα.   :lol:

Τροποποιήθηκε από Myriam
Σύνδεσμος στη δημοσίευση
10 ώρες πριν, Επισκέπτης 1 said:

Εμμενω στο αρχικό μου σχόλιο - αν δεν ηταν οι οντως προχειρες διατάξεις του Τσιπρα ορισμένοι δεν θα κελαηδουσαν τώρα 

Καληνυχτα. 

Καμία αντιρρηση, αλλά γιατί δεν ξεκινάς τις ευχαριστίες από τον Αντρέα Loveρδο που ξεκίνησε τη "διάσωση" (με την πιο.προχειρη και τσιγγουνικη διάταξη του κοσμου) το Αύγουστο του 2014? Προηγήθηκε των ρυθμίσεων μπαλτά νομίζω. Μήπως επειδή ήταν "μνημονιακος" ? :D

Ανεξαρτήτως ιδεολογικών τοποθετήσεων, ή θα θεωρήσουμε τους εαυτούς μας ως κανονικούς πολίτες με δικαιώματα και ένα από αυτά είναι το συνταγματικως κατοχυρωμενο  δικαίωμα στην παιδεία. (δεν είναι σχήμα λόγου, ακόμα και βαρυποινιτες φυλακισμένοι δικαιούνται και λαμβάνουν άδειες για να σπουδάσουν).  Ή γονατισμένα ανθρωπάκια που  τους έκαναν χάρη που τους άφησαν να πάνε στις εξεταστικές. Και οι δύο εκδοχές είναι απολύτως νόμιμες και προσωπικές και συναρτώνται από το πόσο σε εκτίμηση έχει κάποιος τον εαυτό του.

Προσωπικά αν είναι να ευχαριστήσω κάποιον, δεν είναι ο Λοβέρδος και ο Μπαλτάς αλλά η ομάδα των "επι πτυχίω" που κινητοποιήθηκε και ανέδειξε το θέμα.

Επίσης να υπενθυμίσω ότι έχουν περάσει 5 χρόνια από το 2014. Όλοι μας, πιστευω, έχουμε αποκομίσει γνώση και εμπειρία ασχέτως αν πήραμε ή όχι το "χαρτι". Σε κάθε περίπτωση αισθάνομαι ασφαλής ότι δεν πρόκειται να με διαγράψει κανείς από τη δεύτερη σχολή μου, τόσο ασφαλής ώστε να μην σπαταλήσω τον πολύτιμο χρόνο μου με την εξεταστική του σεπτεμβρίου και τις επόμενες.. :)

Τροποποιήθηκε από mikro kavouri
Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Mikrokavouri οι περισσότεροι δυστυχώς (ή ευτυχώς αναλογα με την οπτική) δεν έχουμε τη δυνατότητα να αντιμετωπίσουμε τόσο cavalier τη σχολή. Θέλουμε να βιοποριστουμε απο αυτήν και να κανουμε καριέρα. Οπότε δεν θεωρώ χάσιμο του πολυτιμου χρόνου μου την ενασχόληση με τη σχολή,πέρα απο τις εξεταστικές ή μη. 

Απο κει και πέρα δεν ζηταει κανει να απεμπολισεις την αξιοπρέπειά σου, να προσκυνησεις ή να χορέψεις τον χορο των 7 πέπλων προς τιμή του Τσιπρα ή του Μπαλτά ή του Λοβερδου.Εξαλλου πολύ μικρό τμήμα των λιμναζοντων ψήφισε με βάση τις διαγραφές.

Η αλήθεια ομως δεν παύει να είναι πως αν δεν είχε βγει ο συριζα οσες παρατάσεις και αν ειχαν δοθεί απο τους "μνημονιακους" πολλοι αυτή τη στιγμή θα ειχαν στο χερι την διαπιστωτικη πράξη διαγραφής(ορισμένοι μαλιστα ειχαν διαγραφεί και επανεγγραφησαν). 

Γι'αυτο και θεωρώ εξόχως unfair  και ειρωνική τη χλευη προς το προσωπο καποιου που δεν " παιρνει" τα αγγλικά ενω ο ιδιος έλαβες παράταση απο αυτον να ολοκληρωσεις μια ολόκληρη σχολή που ενδεχομενως δεν "επαιρνες". Αναφέρομαι λοιπόν αποκλειστικά στα αγγλικά και οχι στις κωλοτουμπες Τσιπρα ή στις πολιτικές του. 

Υγ Δεν παραβλέπω την δράση των επι πτυχίω ναι ειναι οι πρωτοι που αξιζουν την ευγνωμοσύνη των φοιτητων. 

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Το δίλημμα ανάμεσα στη Σκύλλα και στη Χάρυβδη συνοψίζεται :

ανάμεσα σε αυτούς που μάς θέλουν για είλωτες και σε αυτούς που δε μάς θέλουν ούτε για είλωτες.

Προφανώς και δε χρειάζεται πολλή ευγνωμοσύνη για να μην τσιμπήσουμε σε ένα τέτοιο δίλημμα...

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
58 λεπτά πριν, Επισκέπτης 1 said:

Η αλήθεια ομως δεν παύει να είναι πως αν δεν είχε βγει ο συριζα οσες παρατάσεις και αν ειχαν δοθεί απο τους "μνημονιακους" πολλοι αυτή τη στιγμή θα ειχαν στο χερι την διαπιστωτικη πράξη διαγραφής(ορισμένοι μαλιστα ειχαν διαγραφεί και επανεγγραφησαν). 

Γι'αυτο και θεωρώ εξόχως unfair  και ειρωνική τη χλευη προς το προσωπο καποιου που δεν " παιρνει" τα αγγλικά ενω ο ιδιος έλαβες παράταση απο αυτον να ολοκληρωσεις μια ολόκληρη σχολή που ενδεχομενως δεν "επαιρνες". Αναφέρομαι λοιπόν αποκλειστικά στα αγγλικά και οχι στις κωλοτουμπες Τσιπρα ή στις πολιτικές του. 

Αυτή είναι η δική σου η αλήθεια. Όχι η δική μου, όχι του καθενός.

Δεν έχω όρεξη να πιάσουμε τα πολιτικά, by the way.  Το μόνο που θα σου απαντήσω είναι πως ο φοιτητής που δεν κατεβαίνει σε κάποιο μάθημα επειδή δεν είναι ή δεν αισθάνεται καλά προετοιμασμένος μπορεί κάλλιστα να διδάξει αξιοπρέπεια σε έναν κάγκουρα αρχηγό κράτους ( εκπροσωπεί υποτίθεται το έθνος) που έλαβε το πτυχίο/μεταπτυχιακό του κομματικώ τω τρόπω,  και ενώ γνωρίζει ότι δεν γνωρίζει αγγλικά, προτιμά να γίνει ρεζίλι παγκοσμίως παρά να φέρει ένα διερμηνέα από το ΥΠΕΞ (δωρεάν είναι εξ άλλου).

Και για να σε πληρώσω με το ίδιο νόμισμα, εάν εσύ είχες διάθεση και άμεσο λόγο να βιοποριστείς από τη σχολή θα ολοκλήρωνες τις σπουδές σου πριν τη (βέβαιη) επαναφορά της ΝΔ και τη (βέβαιη) επαναφορά του ν+2. που είχε άλλωστε προαναγγείλει.

Τα υπόλοιπα είναι προφάσεις εν αμαρτίες.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Edit γιατί σβήστηκαν οι προηγούμενες αναρτήσεις άλλων μελών όπου αναφέρονταν και στο δικό μου προφίλ οπότε έπρεπε ν'απαντήσω σε ό,τι με αφορούσε. :)

Ξαναγράφω γενικά.. Ο χώρος αυτός είναι δημόσιος κι όχι ιδιωτικός και γράφουν όσοι θέλουν κι όποτε θέλουν,είτε έγραφαν στο παρελθόν με άλλα προφίλ,είτε όχι... δικό τους θέμα! 

Καλωσορίζουμε όλους.

Τροποποιήθηκε από Myriam
Σύνδεσμος στη δημοσίευση
On 8/5/2019 at 9:36 AM, mikro kavouri said:

Προσωπικά αν είναι να ευχαριστήσω κάποιον, δεν είναι ο Λοβέρδος και ο Μπαλτάς αλλά η ομάδα των "επι πτυχίω" που κινητοποιήθηκε και ανέδειξε το θέμα.. :)

Μας το έχεις πει ιδιωτικά και δημόσια στο παρελθόν και τώρα..ΟΛΟΙ βοηθάμε ο ένας τον άλλον, με τον τρόπο μας ο καθένας!!! ΑΛΛΗΛΕΠΙΔΡΑΣΗ λέγεται αυτό. :)

Πιθανόν η επιτροπή,τότε αλλά και σήμερα, να έκανε πολύ λιγότερα αν δεν υπήρχαν άλλοι αγχωμένοι,ταλαιπωρημένοι συνάδελφοι να παρακολουθούν το φόρουμ, να συμμετέχουν με ιδέες, ιδιωτικές συζητήσεις μελών του φόρουμ με  μέλη της επιτροπής, τηλέφωνα, mails και ζυμώσεις κάθε είδους...προστριβές, ανταγωνισμοί, διαφωνίες, καυγάδες, χιούμορ και light θέματα ή τραγούδια.

Eυχαριστούμε όλους!!!  Μαζί καταφέραμε πολλά και προσπαθούμε προσωπικά και συλλογικά ξανά.

Τροποποιήθηκε από Myriam
Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Παιδιά μόλις με πήραν τηλ από το υπουργείο για το email που είχα στείλει την προηγούμενη εβδομάδα , μίλησα με μια κυρία Παπαδά , μου είπε ότι δεν υπάρχει ενημέρωση και δεν έχει ετοιμαστεί τίποτα για τις μεταβατικές διατάξεις και την μορφή τους  , και ότι θα ετοιμαστεί από συνεργάτες της υπουργού , μου είπε να πάρω τηλέφωνο προς το το τέλος του μήνα ώστε εάν υπάρχει ενημέρωση να με ενημερώσει και να θέσω τα ερωτήματα μου , όπως μπορείτε να πάρετε και εσείς !! Ξανά λέω ,τόσο καιρό μας έλεγαν για: κατηγορίες , εξαιρέσεις , 2 χρόνια , 1 χρόνος , τι 2 χρόνια παραπάνω . Δεν έχει ετοιμαστεί τίποτα , και από ότι φαίνεται είναι διατεθημενοι όντως να κάνουν διάλογο , ελπίζω το φοιτητικό κίνημα αν υπάρχει αλλά και ο καθένας μας μόνος του να συμμετάσχει σοβαρά σε αυτόν !!

Καλή συνέχεια και σταματήστε να τσακωνεστε Δημοκρατία έχουμε ο κάθε ένας έχει άποψη και είναι απολύτως σεβαστή  !!!

Τροποποιήθηκε από Dimitris1996
Σύνδεσμος στη δημοσίευση
On 8/5/2019 at 3:42 PM, Dimitris1996 said:

Παιδιά μόλις με πήραν τηλ από το υπουργείο για το email που είχα στείλει την προηγούμενη εβδομάδα , μίλησα με μια κυρία Παπαδά , μου είπε ότι δεν υπάρχει ενημέρωση και δεν έχει ετοιμαστεί τίποτα για τις μεταβατικές διατάξεις και την μορφή τους  , και ότι θα ετοιμαστεί από συνεργάτες της υπουργού , μου είπε να πάρω τηλέφωνο προς το το τέλος του μήνα ώστε εάν υπάρχει ενημέρωση να με ενημερώσει και να θέσω τα ερωτήματα μου , όπως μπορείτε να πάρετε και εσείς !! Ξανά λέω ,τόσο καιρό μας έλεγαν για: κατηγορίες , εξαιρέσεις , 2 χρόνια , 1 χρόνος , τι 2 χρόνια παραπάνω . Δεν έχει ετοιμαστεί τίποτα , και από ότι φαίνεται είναι διατεθημενοι όντως να κάνουν διάλογο , ελπίζω το φοιτητικό κίνημα αν υπάρχει αλλά και ο καθένας μας μόνος του να συμμετάσχει σοβαρά σε αυτόν !!

Καλή συνέχεια και σταματήστε να τσακωνεστε Δημοκρατία έχουμε ο κάθε ένας έχει άποψη και είναι απολύτως σεβαστή  !!!

emshowoffemwin

Τροποποιήθηκε από Myriam
Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Μόλις τώρα, Myriam said:

Eχεις γίνει αχτύπητος...και στο γκρούπ κι εδώ!!! Πως τα προλαβαίνεις όλα?!!!    emshowoffemwin

Ενημερώσου και για το πρόγραμμα ταξιδίων του προέδρου...θα με βοηθούσες πολύ...πότε σκππεύει να πάει Χανιά,ας πούμε...:lol:

Χαχαχαχα αν πάει Χανιά δεν βλέπω και πολύ καλά τον φάρο !! Χαχαχαχα

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
1 minute ago, Dimitris1996 said:

Χαχαχαχα αν πάει Χανιά δεν βλέπω και πολύ καλά τον φάρο !! Χαχαχαχα

Ούτε και μένα....:lol: ....emfear....emevlogies

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

@Myriam εντωμεταξυ σου είχα πει , έχω τον τρόπο μου να μαθαίνω πληροφορίες ! 🙂

Τροποποιήθηκε από Dimitris1996
Σύνδεσμος στη δημοσίευση
3 λεπτά πριν, Myriam said:

Ούτε και μένα....:lol: ....emfear....emevlogies

Δείτε ρε παιδιά και την αισιόδοξη μεριά , τόσοι σεισμοί και δεν έπεσε ούτε ένα σπίτι , ούτε πέθανε κάνεις γουρλης είναι !! 😂😂😂😂

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
20 ώρες πριν, Myriam said:

Μιλάνε όλοι, μιλάει και ο μαρκάτος...🙄

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
1 hour ago, mikro kavouri said:

Μιλάνε όλοι, μιλάει και ο μαρκάτος...🙄

Μας ενδιαφέρει η τοποθέτηση του καθένα για το φλέγον θέμα του ασύλου που και συ...βρίσκεις  πως δεν πρέπει να καταργηθεί. Δε μας αφορά τι εκπροσωπεί και το βαρύ ιστορικό του Μαρκάτου που λίγο-πολύ όλοι θυμόμαστε και γνωρίζουμε. Αρέσκεσαι πάντα ν'απομονώνεις στοιχεία ή πρόσωπα κι έτσι το ενδιαφέρον μετατοπίζεται απ'τον κεντρικό προβληματισμό στη συζήτηση σε πρόσωπα-στόχους ή άλλα επιμέρους θέματα.

Ολοι στην ακαδημα'ι'κή κοινότητα δικαιούνται να έχουν άποψη και θέλουμε όλες τις απόψεις ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΑΣΥΛΟΥ!!!!!  :)

Τροποποιήθηκε από Myriam
Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Πάρα πολύ βαριά ιστορία  έχει ο Νίκος ο Μαρκάτος και ειδικά σε σχέση με το άσυλο. Θυμήθηκε την απόφαση της συγκλήτου του 1991, ξέχασε όμως την αντίστοιχη απόφαση το 1995... :)

Εντάξει, o καθένας έχει δικαίωμα να έχει γνώμη αλλά και κρίνεται με βάση τις πράξεις του. Και είναι κρίμα γιατί λέει πολύ σωστά πράγματα ο εντελώς λάθος άνθρωπος.

Τροποποιήθηκε από mikro kavouri
Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Εκτιμώ πως με την αναμενόμενη ψήφιση κατάργησης του ασύλου από την κυβερνητική πλειοψηφία τουλάχιστον κι ενδεχομένως κι από το κόμμα Βελόπουλου, θα υπάρξουν, με την ελεύθερη κι απρόσκοπτη παρουσία της αστυνομίας, μεγάλες φασαρίες είτε σπασμωδικά, είτε με διάρκεια στους πανεπιστημιακούς χώρους για μικρά ή μείζονα ζητήματα...δυστυχώς!!!  Η κυβέρνηση σπέρνει ανέμους. Χιουμοριστικό το παρακάτω. embandana

Lâimage contient peut-être : 4 personnes, personnes souriantes, texte

Τροποποιήθηκε από Myriam
Σύνδεσμος στη δημοσίευση