Jump to content

Γυναίκες και άνδρες: Μόνο σεξ ή και φίλοι;

olizyz

Γυναίκες και άνδρες  

88 members have voted

1. 1. Υπάρχει φιλία μεταξύ ανδρών και γυναικών?

• ναι, φυσικά
      36
    • όχι .. μόνο εραστές
      25
    • εξαρτάται από το αν "λέει" ο άλλος.
      27

Recommended Posts

εχω μια ερωτηση που μ'απασχολει, και θα ημουν ιδιαιτερα ευγνωμων, εαν οι γυναικες συναδελφοι θα μπορουσαν να με διαφωτισουν..

γνωριζω μια γυναικα και της πιανω την κουβεντα. Και σε καποια φαση μου λεει για καποιον οτι ειναι "ο κολλητος της". Τι εννοει ? ο γκομενος της η' απλα και μονο ενας καλος της φιλος ? Εως τωρα το εκλαμβανα ως "γκομενος" οποτε και ποτε δεν το συνεχιζα να της ζητησω το κιν..

Σωστε με ! Με τρωει η απορια ! Τι εννοειτε οταν λετε "ο κολλητος" μου ?

Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

• Απαντήσεις 141
  • Created
  • Last Reply
εχω μια ερωτηση που μ'απασχολει, και θα ημουν ιδιαιτερα ευγνωμων, εαν οι γυναικες συναδελφοι θα μπορουσαν να με διαφωτισουν..

γνωριζω μια γυναικα και της πιανω την κουβεντα. Και σε καποια φαση μου λεει για καποιον οτι ειναι "ο κολλητος της". Τι εννοει ? ο γκομενος της η' απλα και μονο ενας καλος της φιλος ? Εως τωρα το εκλαμβανα ως "γκομενος" οποτε και ποτε δεν το συνεχιζα να της ζητησω το κιν..

πες μας τι πινεις και δε μας δινεις :splats:

κι εδώ (είδα και το σχετικότατο τόπικ με τους κουραμπιέδες)

να σημειώσω ότι εντός εξαμήνου ξεκινάω την Ψυχιατρική στην Ελευσίνα

οπότε όποιος emarup emarup emarup emarup πιστεύει πως θέλει να εκμυστηρευτεί κάτι προσωπικό του

παιδιά ελεύθερα, δε θέλω ντροπές!!!!

σιγά μην είχε γκόμενο και έλεγε ότι είναι ο κολλητός της... λες να θέλει να το παίξει δίπορτο(ύποπτο) το αισθημα μου δίπορτο(ύποπτο)?

:lol: από τώρα σου την σπάει ο κολλητός της ε? :)

και εμένα οι κολλητοί μου την σπάνε...

Τροποποιήθηκε από ania

εγώ πάντως όταν λέω "ο κολλητός μου" εννοώ τον πολύ καλό μου φίλο που του εκμυστερευόμαι τα πάντα ( ή σχεδόν τα πάντα)... δηλαδή όχι γκόμενος (σιγά μη λέμε κ στο γκόμενο τα πάντα emcolgate )

O κολλητός για τις γυναίκες είναι συνήθως αυτός που έχουν στο περίμενε, και του λένε όλες τις φρικτές λεπτομέρειες για τους γκόμενους-καθάρματα που δεν τους φέρονται καλά, ενόσω ο κολλητός καλύπτει συναισθηματικές ανάγκες και ίσως (αν πιάσουν τα 30) και δεν παίζει τίποτα καλύτερο μπορεί-ίσως να τακτοποιηθούν με αυτόν...Μετάφραση:καληνυχτάκιας-ταξιτζής, καλό παιδί, καβάντζα κλπ...

:splaaaats:

ΥΓ: Μιλάω για το συνηθέστερο σενάριο, από το οποίο δεν κινδυνεύεις γενικά. Απορία: πως και γιατί έως τώρα εκλάμβανες τον κολλητό ως γκόμενο;

Τροποποιήθηκε από invitro

αν ειναι ωραια, ιςχυει ο, τι ςου πε η in vitro .Αν δεν ειναι , ο κολλητος μπορει να ειναι αυτος που αυτη γουςταρει και δεν μπορει να εχει ......( λειτουργουν αντιςτροφα τα πραγματα βλεπεις )

παιζει κι ενα τριτο ςεναριο ...να ειναι ο γκομενος που εχει βαρεθει και θελει να ξαποςτειλει .....

οπως και να χει λοιπον( δεν της ειναι γκομενος !!!!!!!!) , ελευθερο το πεδιο .....ορμα !!!!!!!!!!!!!!( και καλη τυχη )

υγ κοιτα να μην της γινεις εςυ κολλητος μονο :rolleyes:

Τροποποιήθηκε από lilpapaki

Μου έχει τεθεί ΠΑΡΑ πολλές φορές η ίδια ερώτηση.

Όταν εγώ λέω "ο κολλητός μου", εννοώ ο κολλητός μου (και εν προκειμένω, ο Σταύρος. Εχει τρελή σημασία να αναφερθεί το όνομα, ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ).

Επίσης, όταν εγώ λέω "ο κολλητός μου" εννοώ ο κολλητός μου ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ. Όχι fuck buddy, η αιώνια "φιλική" καβάτζα που προτιμούν να συντηρούν οι περισσότερες -επιπόλαιες κατά την άποψή μου- γυναίκες κάθε φορά που τις παρατάει ο εκάστοτε γκόμενος..

Τέλος, τον κολλητό μας ΤΟΝ ΕΜΦΑΝΙΖΟΥΜΕ σχετικά γρήγορα. Δεν είναι φάντασμα....

ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ, ΝΑ ΕΞΗΓΟΥΜΑΣΤΕ.

εγώ πάντως όταν λέω "ο κολλητός μου" εννοώ τον πολύ καλό μου φίλο που του εκμυστερευόμαι τα πάντα ( ή σχεδόν τα πάντα)... δηλαδή όχι γκόμενος (σιγά μη λέμε κ στο γκόμενο τα πάντα emcolgate )

χαχαχαχα ...ςωςτη !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πρόσεχε τον κολλητό μη στην πέσει. Συνήθως αυτοί έιναι gay γιατί δεν υπάρχουν κολλητιλίκια μεταξύ άντρα-γυναίκα. Κάποια στιγμή ο άντρας δαγκώνει τη λαμαρίνα και ή θα της την πέσει ή θα φύγει.

Μήπως σου είπε ότι είναι πισωκορκολητός (θυμάστε το παλιό ανέκδοτο με τον Κορκολή??? χαχαχα)

Kαλά είμαστε με τα σωστά μας? Οταν λέμε κολλητός εννοούμε κολλητός, δλδ καλύτερος φίλος και τίποτα παραπάνω!! τί μαλακίες είναι αυτές? Και αν τον είχε γκόμενο γτ να στον πει "κολλητό" και να μην στον πει γκόμενο? Αν δλδ ήθελε πράγματι να σε αποφύγει??

ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΚΑΙ ΣΑΧΛΑΜΑΡΕΣ?ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΟΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΜΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ?Η΄ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΥΠΟΧΘΩΝΙΟ ΚΡΥΦΟ ΠΟΘΟ ΟΤΙ ΚΑΠΟΤΕ ΘΑ ΤΗΣ ΤΗΝ ΠΕΣΕΙ ΟΤΑΝ ΑΥΤΗ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ "ΦΑΛΟΚΡΑΤΙΚΑ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ", Η' ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ "ΧΤΕΝΙΖΟΥΝ ΤΟ ΚΑΝΤΑΙΦΙ" Η' ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΟΥ "ΜΕΛΩΝΟΥΝ ΤΟ ΜΠΑΚΛΑΒΑ"..ΜΕ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΔΟΥΝ ΩΣ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΣΤΡΕΦΟΝΤΑΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΤΗ ΦΙΛΙΑ...ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕ.....

ΑΥΤΑ!!!

μάλλον η καθεμιά και ο καθένας κάτι άλλο εννοεί, να τον γνωρίσεις τον κολλητό και να προσέξεις πολύ πώς θα αντιδράσει όταν καταλάβει ότι ενδιαφέρεσαι για εκείνη ... πίστεψέ με, όποια και να είναι η σχέση τους, κολλητός που να ξεκινάει κρίση Ε μόλις σε δει να την πλησιάζεις, που να αρχίζει να σου μπαίνει μόλις δει εκείνη να ενδιαφέρεται και που να σε προσβάλλει με κάθε τρόπο σε τρίτους ότι δεν είσαι στο ύψος ή το βάθος της φίλης του, είναι μάλλον μια άσχημη περίπτωση. αν εκείνη το επιτρέπει, ή ακόμα χειρότερα το ενθαρρύνει, θα σου έλεγα να προσέξεις μήπως είναι εκείνη άσχημη περίπτωση και ο κολλητός της απλά ένα ακόμα θύμα της ;)

ανάλογα με το ποιόν του καθενός πάνε αυτά ... καλή τύχη αλλά μάτια ανοιχτά emrose

Κολλητός είναι κολλητός. Του λες τον πόνο σου και γενικά σε βοηθά να μεταφράζεις τις αντιδράσεις των αντρών. Το καλύτερο να εχει ο κολλητός σου σχέση ώστε να μην μπλεχτούν τα πράγματα και στο τέλος σου έρθει κεραμίδα από κει που δεν το περιμένεις....

δεν ξερω ρε παιδια.. μυστηρια μου τα λετε..

ως τωρα θεωρουσα τον "κολλητο" ως κατι παραπανω απο φιλο, γιατι μου'χε τυχει να πω σε καποια να βγουμε, μου'πε οτι ειχε σχεδια να βγει με τον "κολλητο" της και τελικα την ειδα με τον "κολλητο" της πανω σε μηχανη σε πολυ "κολλητη" φαση..

Anyway,η αληθεια ειναι οτι με το γυναικειο μυαλο δεν βγαζεις ακρη (no offense ladies) οποτε το ολο θεμα θα παραμεινει ενα αλυτο μυστηριο (οπως το γυρος η' πιτσα), με τη διαφορα οτι το "γυρος η' πιτσα" παραμενει το κορυφαιο,διαχρονικο,υπαρξιακο,μεταφυσικο ερωτημα..

πιστεψε με clemence,εαν "κολλητος" οποιασδηποτε αρχισε να με προσβαλλει η' να μου τη μπαινει, συντομα θα μετανιωνε την ωρα που γεννηθηκε.. Οπως εγραψα κι αλλου, ειναι εγκληματικο καποιος να προκαλει ανθρωπους για τους οποιους δεν γνωριζει τιποτα.. Και δεν ειναι οτι ειμαι κακος ανθρωπος.. Απλα οπως ποτε δεν προκαλω,αλλο τοσο δεν δεχομαι να με προκαλουν.. Απο κει και υστερα, εαν οποιοσδηποτε γουσταρει πολεμο, i'm always more than happy to oblige..

στη μαχη δεν υπαρχει ελεος.. show none,expect none..

στη μαχη δεν υπαρχει ελεος.. show none,expect none..

αρκεί να αξίζει το άτομο, αλλιώς αν είναι ''για ένα πουκάμισο αδειανό, για μιαν Ελένη'' όλη η φασαρία, να την αφήσεις στον κολλητό και να μή χάνεις το χρόνο σου ... δεν είναι η ποιότητα του αλλά η δική της που πρέπει να προσπαθήσεις να διακρίνεις emkiss

Eγώ συμφωνώ με τη Σοφούλα...

Ο κολλητός είναι κολλητός...το λέει η λέξη...δε χρειάζεται επεξήγηση!!!!

Και φυσικά μπορεί να υπάρχει φιλική σχέση μεταξύ άντρα και γυναίκας!!!Τελλλλος!!!!

Τροποποιήθηκε από Mariza

Και φυσικά μπορεί να υπάρχει φιλική σχέση μεταξύ άντρα και γυναίκας!!!Τελλλλος!!!!

Μαριζα εισαι υποπτη ..... ;):D

Τροποποιήθηκε από lilpapaki