Jump to content
ioan

[ Συζήτηση ] Πού είναι καλύτερα για κάθε ειδικότητα?

Recommended Posts

Ξερει κανεις για νεφρολογια στην Ελλαδα εκτοσ απο τα μεγαλα της Αθηνας και της θεσσαλονικης. Οπως για τα Ιωαννινα και το Ηρακλειο?

Αξιζουν γενικα σαν κλινικες ή ειναι μονο το ονομα των διευθυντων τους?

Ευχαριστω.

Μοιράσου αυτή τη δημοσίευση

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους
Ξερει κανεις για νεφρολογια στην Ελλαδα εκτοσ απο τα μεγαλα της Αθηνας και της θεσσαλονικης. Οπως για τα Ιωαννινα και το Ηρακλειο?

Αξιζουν γενικα σαν κλινικες ή ειναι μονο το ονομα των διευθυντων τους?

Ευχαριστω.

σκέψου και την Πάτρα στο Πανεπιστημιακό, είναι καλά

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Έχοντας τελειώσει Γιάννενα και με την εμπειρία ενός μήνα στην κλινική της νεφρολογίας στη συνιστώ χωρίς δεύτερη σκέψη.Ο Σιαμόπουλος -καθηγητής και διευθυντής- εκτός από καλός γιατρός ειναι και από τους λίγους καθηγητές στο νοσοκομείο που έχει και μια πιο..ανθρώπινη πλευρά..!Με τους φοιτητές είναι αρκετά αυστηρός αλλά με τουσ ειδικευόμενους τους έχει τελείως διαφορετική σχέση.Στην κλινική-τουλαχιστον όταν ήμουνα εγώ- ερχόταν μια φορά την εβδομάδα για επίσκεψη κ πραγματικά η επισκεψή του ε'ιχε καθαρά διδακτικό χαρακτήρα.Οι επιμελητές -γιατι όπωσ κατάλαβες με αυτούσ θα συνεργάζεσαι σε καθημερινή βάση- είναι όλοι καταπληκτικοί γιατροί και έχουν άψογες σχέσεις με τους ειδικικευόμενους.Στο πόδι του Καθηγητή είναι κυρίως ο Κατοπόδης -νομίζω οτι είναι Επίκουρος- ο οποίος τι να πω ...είναι απίστευτος δάσκαλος γιατρός και συνάδερφος.Είναι από τίς λίγες κλινικές που λειτουργεί ως ομάδα πραγματικά.Επειδή τη σκεφτόμουν και εγώ για ειδικότητα είχα μιλήσει με τους ειδικευόμενους οπότε αυτά που σου λέω δεν είναι απλά η προσωπική μου άποψη.Επίσης να σου πω οτι στο νοσοκομείο λειτουργεί 3 φορές την εβδομάδα ιατρείο υπερτασης από τουσ νεφρολόγους στο οποίο δεν είμαι σίγουρη αν πηγαίνουν και ειδικευόμενοι αλλα στα πλάισια του ΄τρέχουν΄ πρωτόκολλα κτλ που σημαίνει δημοσιεύσεις και ίσως διατριβές.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Μηχανημα πλασμαφαιρεσης εχουν στα Ιωαννινα, στην Πατρα,στο Ηρακλειο? Ξερει κανενας?Οι ειδικευομενοι στην Νεφρολογια στα Ιωαννινα το μαθαινουν αυτο?Παρακολουθουν μεταμοσχευμενους?Ξερει κανενας αν στα νοσοκομεια αυτα κανουν μεταμοσχευσεις νεφρου?

Ευχαριστω

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Μηχανημα πλασμαφαιρεσης εχουν στα Ιωαννινα, στην Πατρα,στο Ηρακλειο? Ξερει κανενας?Οι ειδικευομενοι στην Νεφρολογια στα Ιωαννινα το μαθαινουν αυτο?Παρακολουθουν μεταμοσχευμενους?Ξερει κανενας αν στα νοσοκομεια αυτα κανουν μεταμοσχευσεις νεφρου?

Ευχαριστω

για Πάτρα σίγουρα πριν από 5 χρόνια ήδη γίνονταν μεταμοσχεύσεις, τους παρακολουθούσε το Νεφρολογικό κι όχι το Χειρουργικό

έχει (φαντάζομαι σύγχρονη) μεγάλη μονάδα τεχνητού νεφρού (για σιγουριά εκεί βγάζαμε τα αέρια αίματος γιατί μετρούσε και ηλεκτρολύτες στιγμιαία)

έναν πολύ καλό επίκουρο

και νομίζω ότι αφήνουν να κάνεις βιοψία νεφρού

εννοείται πως η επισκεψη γίνεται και με τον υπέρηχο μαζί από δωμάτιο σε δωμάτιο όπου χρειάζεται

και τα τρία νοσοκομεία που αναφέρεσαι είναι πανεπιστημιακά, οπότε σίγουρα είναι αρκετά πλήρη σε εξοπλισμό

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Για την νεφρολογια στο Ηρακλειο ξερει κανενας τιποτα?

Ευχαριστω!

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Ευχαριστω

Μεταμοσχεύσεις γίνονται σε ελάχιστα νοσοκομεία...στα Γιάννενα από όσο ξέρω δε γίνονται (τελείωσα το 2004 όμως).

Ο Σιαμόπουλος είναι όντως πολύ καλός και σίγουρα η κλινική του λέει...

Εγώ θα πρότεινα να ψάξεις και Αλεξανδρούπολη! Πολύ καλή Παν/κή κλνική με άφθονα πρωτόκολλα, σίγουρη διδακτορική διατριβή, πολύ καλό κλίμα, μαθαίνεις και καλή παθολογία!

Ωστόσο, μεταμοσχεύσεις γίνονται μόνο σε οργανωένα κέντρα μεταμοσχεύσεων (π.χ. για Θεσ/νίκη : Ιπποκράτειο)

Μηχαήματα πλασμαφαίρεσης δεν έχω ιδέα που υπάρχουν...άρα προφανώς ΔΕΝ υπάρχουν σε Γιάννενα και Αλεξ/πολη...

Καλό ψάξιμο! Αξίζει τον κόπο!

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Στην Πατρα ο Βλαχογιαννης δεν ειναι καθηγητης που εχει κανει ειδικοτητα στην Φρανκφουρτη?Στην νεφρολογια ενννοω.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Πού θα προτείνατε αναισθησιολογία ανεξάρτητα απο αναμονή για Αττική;

Ευχαριστώ πολύ.

( με καλές δυνατότητες για μετέπειτα εξειδίκευση για ΜΕΘ )

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Παθολογία πρώτο μέρος σε στρατιωτικά ξέρω ότι δε λέει απο επιστημονικής απόψεως αλλά ισχύει ότι είναι πιο μικρή η αναμονή? Είναι λίγες θέσεις και ήδη υπάρχουν αρκετές δηλώσεις οπότε υποθέτω έπηξαν κι αυτά αλλά δε μπορώ να βγάλω άκρη στη νομαρχία. Μπορεί κάποιος που το έχει ψάξει να πει τη γνώμη του?

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Η Παθολογία στο 251 είναι σούπερ.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

έχει κανείς καμιά ιδέα για το πού είναι καλύτερα για ρευματολογία; όποια πληροφορία έχετε είναι ευπρόσδεκτη, ειδικά για Θεσσαλονίκη ή Πάτρα.. Thanx! emthanx

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
ΚΑΤ Ιπποκράτειο

Εκανα στο πεμπτο ετος τη ΜΕΘ στο Ιπποκρατειο.

Ο δ/ντης ειναι πολυ προσιτος και ευγενικος ανθρωπος.

Αμα εχεις καλο δ/ντη τα εχεις ολα (εγω μεχρι τωρα εχω πεσει σε μαλακες). :withstupid:

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Πολύ καλές εντυπώσεις μου έχει αφήσει εμένα και η ΜΕΘ στον Ερυθρό Σταυρό παρόλο που σα νοσοκομείο περνάει λίγο απαρατήρητο. ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ο διευθυντής και γενικά όλοι οι επιμελητές, η οργάνωσή τους και κυρίως η διάθεσή τους να μεταδώσουν γνώση!!!

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
έχει κανείς καμιά ιδέα για το πού είναι καλύτερα για ρευματολογία; όποια πληροφορία έχετε είναι ευπρόσδεκτη, ειδικά για Θεσσαλονίκη ή Πάτρα.. Thanx! emthanx

Για Θεσσαλονίκη Αγ.Παύλος Φοίνικα είναι καλά. Τα πιο πολλά περιστατικά της Β.Ελλάδος καταλήγουν εκεί.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Γεια σας!Ξέρει κάποιος που είναι καλύτερα για ειδικότητα Νευρολογίας από άποψη εκπαίδευσης στην Ελλάδα?

Ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Για γαστρεντερολογία στην Αθήνα που αξίζει να δηλώσεις? Το πανεπιστημιακό της Λάρισας έχει καλή κλινική?

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Για νεφρολογια κανενας ξερει τον Βλαχογιαννη στην Πατρα?Πατρα , Ιωαννινα ή Πατρα ή Ευαγγελισμος ή Λαικο?

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

καλησπέρα και από εμένα!!! παν/κή έχει το κατ, το αττικό και η αγ.όλγα. γενικότερα-πέρα από παν/κή- ποιά ορθοπαιδική κλινική θα προτείνατε για να κάνω ειδικότητα; τι παίζει με ερυθρό,γεννηματά, νίμιτς, 401, αττικό και κατ; αν κάνει κάποιος ειδικότητα σε κάποια από αυτά τα νοσοκομεία ας γράψει τις εντυπώσεις του! ευχαριστώ!!!! emhelpme

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Παιδιά έχει κανενας πληροφορίες για Ορθοπεδική στην Θεσσαλονίκη? Σε ποια νοσοκομεία είναι καλύτερα απο άποψη εκπαίδευσης και εργασιακού περιβάλλοντος ? Απο τις αναμονές στο cso δεν είδα πουθενά το ΑΧΕΠΑ. Δεν υπάρχει ορθοπεδική εκεί? Ευχαριστώ !!!

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

καλημερα παιδια.Ενδιαφερομαι για την ειδικοτητα της ουρολογιας.Σκεφτομαι να δηλωσω για το εννιαιο κομματι στο λαικο της αθηνας.Που αλλου εχετε υποψιν οτι γινεται σωστη δουλεια να δηλωσω κ το σπαστο κομματι μπας κ γλιτωςω λιγο χρονο απτην ζωη μου...

Οποιαδηποτε πληροφορια ευπροσδεκτη :)

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Αν είναι ακόμα ο Σοφικίτης στα Γιάννενα, τον συστήνω α-νε-πι-φύ-λα-κτα.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

συμφωνω με την προλαλησασσα.

ο σοφι ειναι καλος και ο γιαννακης που εγινε επικουρος πολυ καλος.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΛΠΙΣ, ΕΙΔΙΚΟΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΤΟΥ ΚΛΙΝΙΚΗ; ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ . emiloveyou

Σύνδεσμος στη δημοσίευση