Jump to content

Photo

Συστατικη Επιστολη

• Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 Kapselidakis

Kapselidakis

Ψαράκι (επίπεδο Ι)

• Members
  • Pip
  • 1 posts

Posted 20 April 2005 - 11:49 AM

Παιδακια καλημερα βρηκα το site καταλαθος. Ειμαι καινουριος. Βρισκομαι αυτη την στιγμη Γερμανια για σπουδες οπως αρκετοι απο εμας και προσπαθω να βγαλω μια ακρη. Θα ηθελα αν υπαρχει καμια συστατικη επιστολη καλη ,να μου στειλει κανενας γιατι ειναι μεγαλη αναγκη. Το εμαιλ μου ειναι kapselk@hotmail.com.
Ευχαριστω πολυ!!!

Edited by Kapselidakis, 20 April 2005 - 11:53 AM.

#2 Αποφρακτικός_Ειλεός

Αποφρακτικός_Ειλεός

Ασκληπιός (επίπεδο ΧΙΙΙ)

• Prominent Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,082 posts

Posted 20 April 2005 - 03:59 PM

έτσι απλά γίνονται αυτά ρε φίλε? Σε ποιόν θέλεις να σε συστίσω??????

#3 κερατσίνι

κερατσίνι

Ιατρός (επίπεδο V)

• Prominent Members
  • PipPipPipPipPip
  • 153 posts

Posted 20 April 2005 - 05:40 PM

Ωραίος ο νέος. Είχα 3-4 συστατικές και δεν ήξερα τι να τις κάνω. Αν τις βρω θα τις στείλω.

Μα είσαι σοβαρός;;; :blink: :blink: :blink: :blink: emeleos

#4 timwria

timwria

Αγροτικός (επίπεδο VI)

• Prominent Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 303 posts
  • Interests:music lover,pc,friends,books και αλλα πααααρα πολλα

Posted 20 April 2005 - 11:55 PM

μηπως ηθελε να πει κατι αλλο το απιδι και αμεσως το αποπηρατε? :huh:

#5 Λουκρητία

Λουκρητία

Ειδικευόμενος (επίπεδο VII)

• Prominent Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 673 posts

Posted 20 April 2005 - 11:58 PM

μηπως ηθελε να πει κατι αλλο το απιδι και αμεσως το αποπηρατε?  :huh:

View Post

Ας μας το κανει πιο σαφες!
emquestion

#6 lonestar

lonestar

Αγροτικός (επίπεδο VI)

• Prominent Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 475 posts

Posted 21 April 2005 - 12:13 AM

Αν βρεις, θέλω και εγω δύο....απ'ολα και χωρίς κρεμμύδι.
Σοβαρά όμως...
emhehe

Ωρε καψελιδάτση...ίντα είν΄οι συστατικές επιστολές ωρε; τραπουλόχαρτα,να μπορούμε όλοι να μοιράσουμε;;!!

(καλά βρε,μη βγάλεις τη μαχαίρα!! πλάκα έκανα...)

Edited by lonestar, 21 April 2005 - 12:19 AM.

#7 KonstantinosMD

KonstantinosMD

Brain is Offline

• Admin
  • 1,753 posts
  • Interests:Υπολογιστές, Gadgets, Φίλοι, Ταξίδια, Πούρα, Τάβλι, Καφές, Αλκοόλ, Αίμα, Μπαχάλεμα, Πισίνες, Αφρόλουτρα, Μασάζ, Γυαλιά Ηλίου, Ρολόγια, Ρούχα, Εσώρουχα, Κάλτσες, Πλύσιμο, Διάστημα, Μουσική, Εξωγήινοι, Βρυκόλακες, Γυναίκες Εξωγήινοι, Γυναίκες Βρυκόλακες, Γυναίκες με Μαλλιά, Βιβλία, Κόμιξ, Ταξίδια... τα κλασικά όπως όλοι

Posted 21 April 2005 - 01:03 AM

βρε δεν σοβαρεύεστε λέω εγώ; :angry:

κάτι άλλο θα εννοούσε το παιδί και το αποπήρατε!!!

φίλε Καψελιδάκη, τι ακριβώς είναι αυτό που θέλεις γιατί δεν καταλάβαμε....

προφανώς δεν μιλάς για κάποια γραμμένη συστατική επιστολή από κάποιον γιατρό ή καθηγητή, γιατί καταλαβαίνεις πως αυτές δεν μοιράζονται έτσι στο άσχετο!!!!

τί θέλεις ακριβώς;
emermm emermm emermm

#8 Lord Admin

Lord Admin

MD,JD, MSc, MRCS

• Admin
  • 3,920 posts
  • Interests:Live long and prosper

Posted 21 April 2005 - 08:52 AM

Λέτε να θέλει κανένα πρότυπο συστατικής στα Γερμανικά για να του το υπογράψει γιατρός στη Γερμανία;
Εγώ έτσι το κατάλαβα... αλλά φίλε ich kann kein Deutsch που λέμε...

#9 NIKITA

NIKITA

Το προφίλ του εγκληματικού νου

• Prominent Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1,300 posts
  • Interests:Who's the one with the sickest mind now?

Posted 21 April 2005 - 03:54 PM

Λέτε να θέλει κανένα πρότυπο συστατικής στα Γερμανικά για να του το υπογράψει γιατρός στη Γερμανία;
Εγώ έτσι το κατάλαβα...

Κι εγώ έτσι κατάλαβα και νομίζω ότι και στους υπόλοιπους πέρασε από το μυαλό, αλλά προτίμησαν να κάνουν πλάκα. Αν όντως λοιπόν ζητάς φόρμα συστατικής στα Γερμανικά και επειδή δεν μου άρεσε το δούλεμα που σου έγινε παρόλο που δεν ήσουν σαφής, αν επιβεβαιώσεις θα σου στείλω με πμ.

#10 pastel

pastel

Τελειόφοιτος (επίπεδο IV)

• Prominent Members
  • PipPipPipPip
  • 135 posts

Posted 23 June 2008 - 07:48 PM

Δεν ξέρω αν η ερώτησή μου σχετίζεται με το συγκεκριμένο τόπικ, αλλά ήθελα να ρωτήσω το εξής:

Στις αιτήσεις στο εξωτερικό, εν προκειμένω στη Γερμανία, μαζί με τη μετάφραση του πτυχίου χρειάζεται να στείλεις και τα γνήσια αντίγραφά του ή αρκεί να στείλεις τη μετάφραση και απλά τους λες ότι θα τη φέρεις αν σου τη ζητήσουν; Ούτως ή άλλως και να τους τα στείλεις δε μιλάνε Ελληνικά οπότε τζάμπα κόπος. Ή κάνω λάθος;

#11 ВАСИЛИЙ

ВАСИЛИЙ

Νομπελίστας (επίπεδο Χ)

• Prominent Members
  • 1,252 posts

Posted 24 June 2008 - 08:31 AM

Δεν ξέρω αν η ερώτησή μου σχετίζεται με το συγκεκριμένο τόπικ, αλλά ήθελα να ρωτήσω το εξής:

Στις αιτήσεις στο εξωτερικό, εν προκειμένω στη Γερμανία, μαζί με τη μετάφραση του πτυχίου χρειάζεται να στείλεις και τα γνήσια αντίγραφά του ή αρκεί να στείλεις τη μετάφραση και απλά τους λες ότι θα τη φέρεις αν σου τη ζητήσουν; Ούτως ή άλλως και να τους τα στείλεις δε μιλάνε Ελληνικά οπότε τζάμπα κόπος. Ή κάνω λάθος;

κναεις επικυρωση του μεταφρασμενου(σφραγγιδα χαγης---γινεται στο μεταφραστικο τμημα του υπουργειου εξωτερικων---ειναι στο μοναστηρακι)

#12 ВАСИЛИЙ

ВАСИЛИЙ

Νομπελίστας (επίπεδο Χ)

• Prominent Members
  • 1,252 posts

Posted 24 June 2008 - 08:33 AM

Παιδακια καλημερα βρηκα το site καταλαθος. Ειμαι καινουριος. Βρισκομαι αυτη την στιγμη Γερμανια για σπουδες οπως αρκετοι απο εμας και προσπαθω να βγαλω μια ακρη. Θα ηθελα αν υπαρχει καμια συστατικη επιστολη καλη ,να μου στειλει κανενας γιατι ειναι μεγαλη αναγκη. Το εμαιλ μου ειναι kapselk@hotmail.com.
Ευχαριστω πολυ!!!

καλα καταλαβατε....ψαχνει για ετοιμη συστατικη επιστολη απο ελλαδα.....βεβαια ειναι λιγο κουλη η παιτηση...αλλα εαν εχει κανεις...

#13 navis

navis

Ιατρός (επίπεδο V)

• Prominent Members
  • PipPipPipPipPip
  • 246 posts

Posted 24 June 2008 - 10:25 PM

κναεις επικυρωση του μεταφρασμενου(σφραγγιδα χαγης---γινεται στο μεταφραστικο τμημα του υπουργειου εξωτερικων---ειναι στο μοναστηρακι)

Πρεπει να στειλεις και τα γνησια αντιγραφα μαζι, αυτο που θα πας στο μοναστηρακι για να στο μεταφρασουν, θα στο συρραψουν μαζι με τη μεταφραση η οποια θα ειναι σφραγισμενη απο την υπηρεσια και θα τα στειλεις και τα δυο μαζι. Σκετη η μεταφραση δεν ισχυει. Εμενα (για άλλη χωρα ομως) μου ειχαν γραψει σαφως οτι η μεταφραση πρεπει να συνοδευεται απο το πρωτοτυπο (ή γνησιο αντιγραφο).

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users