Jump to content
Sign in to follow this  
atsipo

[προκηρύξεις αγροτικών] Μαρτιος- Οκτωβριος 2005

Recommended Posts

Το αγροτικό είναι μια ελληνική έμπνευση

Χουντική για την ακρίβεια...

Σωστά, πάντως: Παιδιά τι γίνεται με τις αναμονές; Τι κάνουμε (όλοι μας); Γιατί, μια ζωή αγροτικό... δεν λέει και πολλά πράγματα, έτσι;

Μοιράσου αυτή τη δημοσίευση

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarupemarup ΑΓΑΠΗΤΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ......ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΕΙΔΑ-ΕΚΤΟΣ ΙΣΩΣ ΑΠΟ ΜΙΑ ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ-ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΛΕΙΤΕ ΩΡΑ ΚΑΙ ΗΜΕΡΑ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΑΡΑΚΟΥΝΗΣΟΥΜΕ ΜΑΖΙΚΑ ΚΙ ΟΧΙ ΟΠΩΣ ΠΑΤΕ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 15 ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΤΕ ΜΑΖΕΥΤΕΙ.

ΕΓΩ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΜΑΙ ΧΑΜΗΛΩΝ ΤΟΝΩΝ ΚΑΙ ΟΥΤΕ Μ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΛΙΚΙΑ,ΟΙ ΣΥΝΤΕΧΝΙΕΣ ΚΛΠ..ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΗΓΟΡΩ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΟ ΦΙΔΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΥΠΑ.ΟΜΩΣ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΤΣΙ.ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΧΩ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΤΩΝ ΚΟΜΜΑΤΩΝ,ΤΟΥ ΣΑΙΕΠ ΚΑΙ ΠΑΣΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΓΙΑ ΝΑΞΕΡΩ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ ΠΑΤΕ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ.ΚΟΙΝΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΕΞΩ ΟΠΩΣ ΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΟΥ....

ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΤΕ ΚΑΜΙΑ ΝΥΞΗ ΑΠΟ ΣΑΣ ΟΤΙ ΤΗΝ ΤΑΔΕ ΜΕΡΑ ΘΑ ΜΑΖΕΥΤΕΙΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΕΤΕ ΛΙΜΠΑ ΟΠΩΣ ΛΕΣ.

ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΟΥΜΕ; ΝΑ ΜΥΡΙΣΟΥΜΕ ΤΑ ΝΥΧΙΑ ΜΑΣ;

ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΣΕ ΞΕΡΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ, ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΑΝΩΝΥΜΙΑΣ ΤΟΥ SITE...

ΕΤΣΙ ΚΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙ ΕΚΑΝΑ..ΕΣΤΕΙΛΑ ΓΡΑΜΜΑ ΣΤΟΝ ΚΑΚΛΑΜΑΝΗ-ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΦΥΣΙΚΑ..ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΣΤΟ ΥΠ.ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΣΤΟΝ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΕΟΥΣ ΣΤΟ ΥΥΚΑ,ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΤΩ ΣΤΑ ΑΓΡΟΤΙΚΑ,ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΔΙΚΑΤΣΑ :angry::angry:

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΡΕΞΙΜΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΤΣΙ ΔΟΥΛΕΙΑ.

ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΠΗΚΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΙΝΗΣΩ ΟΛΟΥΣ ΜΑΖΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΘΟΥΜΕ- ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΟΛΟΙ ΕΝΝΟΩ ΟΜΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ..ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΟΤΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΤΗΣ ΥΠΟΜΟΝΗΣ-ΣΚΕΨΟΥ ΣΕ ΤΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΧΩ ΦΤΑΣΕΙ.

ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑΤΙ ΕΞΑΝΙΣΤΑΣΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ....ΟΧΙ ΠΕΣ ΜΟΥ ΕΧΩ ΑΔΙΚΟ;;;;;

ΑΝ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΤΙ ΚΑΛΩΣ ΤΑ ΕΚΑΝΕΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΕΓΩ....ΔΕΝ ΕΓΡΑΨΕΣ ΕΔΩ ΕΛΑΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΡΘΑΜΕ-ΕΚΤΟΣ ΣΟΥ ΛΕΩ ΑΝ ΛΕΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΡΘΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΚΤΑΣΗ....ΟΜΩΣ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΜΗΝΕΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΡΑΦΤΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΕΔΩ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΜΑΖΙΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ. ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ;

ΤΩΡΑ ΑΝ ΤΑ ΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΜΕΤΑΞΥ ΣΑΣ ΠΟΥ ΘΕΣ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΟΥΜΕ;;

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΤΟ ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΛΥΝΕΤΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΑΣ.......ΟΜΩΣ ΚΑΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΗΣΟΥΜΕ-ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ. ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑΚΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ.ΚΑΙ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΣΑΝ ΙΑΤΡΙΚΟΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ Ή ΑΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑΠΑΩ ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΩΝ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΩΝ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ.ΟΜΩΣ ΛΕΩ ΤΟΥ ΠΟΥΣΤΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΞΑΣΚΗΘΩ ΣΤΗΝ ΙΑΤΡΙΚΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΦΥΓΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΤΟΧΟ ΜΟΥ ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΑΝ ΠΩΛΗΤΗΣ ΑΠΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΑ ΓΛΥΦΩ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟΣ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΕΩΝ ΄Η ΕΦΗΜΕΡΙΕΣ ΚΛΠ ΔΕΝ ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΕΤΑ ΤΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΟΣΟ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 2011 ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΜΟΥ.

ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΟΛΟΜΟΝΑΧΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΞΑΣΚΗΘΩ ΠΡΩΤΑ ΣΤΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ.....ΑΠΟ ΟΤΙ ΛΕΝΕ ΒΕΒΑΙΑ ΟΛΟΙ ΛΙΓΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΚΙ ΕΚΕΙ ΑΛΛΑ ΕΣΤΩ ΚΙ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΑΛΛΟΝ ΑΕΡΑ ΑΦΟΥ ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΑΣ ΔΙΝΟΤΑΝ ΚΑΜΙΑ ΕΥΘΥΝΗ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΜΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΕΝΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ.

ΕΧΩ ΑΔΙΚΟ;;;;

ΓΙ ΑΥΤΟ ΡΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΚΙ ΕΧΩ ΜΠΟΥΧΤΙΣΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ......ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΚΑΝΤΗΛΑΝΑΦΤΗΣ..ΑΛΛΑ ΚΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΓΙΝΩ ΣΤΗΝ ΕΣΧΑΤΗ ΤΩΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΩΝ....

ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΟΤΙ ΠΗΓΑ ΧΤΕΣ ΣΤΟ ΥΥΚΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΙΑ 3 ΛΑΛΟΥΝ ΚΑΙ 2 ΧΟΡΕΥΟΥΝ ΕΚΕΙ ΟΤΙ ΧΤΕΣ ΘΑ ΕΣΤΕΛΝΕ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΟ ΔΙΚΑΤΣΑ. ΚΑΙ ΤΗΝ ΡΩΤΑΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΟΣΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΑΚΟΜΗ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΟΥΝΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ; ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΧΙ ΟΧΙ ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΒΓΟΥΝΕ.

ΕΤΣΙ ΜΑΣ ΛΕΤΕ 3 ΜΗΝΕΣ ΤΩΡΑ ΤΗΣ ΛΕΩ.ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΟΤΙ ΤΗΝ ΡΩΤΑΩ ΑΝ ΤΑ ΠΗΡΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΟΙ ΔΙΚΑΤΣΑΔΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΤΙΠΟΤΑ-ΤΩΡΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΟΥ ΛΕΕΙ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΙ.....

ΚΑΙ ΤΗΣ ΛΕΩ ΑΝ ΔΕΝ ΕΡΘΕΙ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΤΟ ΤΗΛ ΜΟΥ ΝΑ ΣΤΗΝ ΦΕΡΩ ΕΓΩ :angry::angry:

ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΖΩ ΑΝ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΒΓΟΥΝΕ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗΣ emcensored

ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ ΤΕΤΑΡΤΗ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ...

ΔΕΝ ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Παιδιά σήμερα έμαθα ότι το θέμα θα λυθεί άμεσα.Αυτό που ακούγεται για την παρασκευή, μάλλον είναι αληθές, κάνοντας τους υπολογισμούς μου, βάση με αυτά που έμαθα.Πάντως υπολογίστε ότι πριν τα τέλη του ιούνη (ελπίζω δηλαδή μέχρι τις 15-20 του μήνα), θα έχουμε φύγει όλοι όσοι είχαμε βγει στην τελική λίστα διαλλογής της 16-18/2.Ακόμα με το που θα βγούνε οι λίστες της 16-18/2, μετά από 3-4 μέρες, θα βγούνε και οι λίστες της 2-4/3.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Σε επικοινωνία που είχα την παρασκευή με το υπουργείο μου είπαν οτι μέσα στην εβδομάδα θα βγουν τα αποτελέσματα των αγροτικών του μαρτίου(2-3).Και απ'οτι βλέπω όλοι έχουμε κοινά νέα.......μακάρινα είναι η αλήθεια.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Μaddoctor έχεις καταντήσει αστείος.

Sovereign άσε να κρίνει ο καθένας τί τον καίει.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Sovereign άσε να κρίνει ο καθένας τί τον καίει.

Γιατί αγόρι μου, είπα εγώ ότι θα επιβάλω την άποψη μου? Σκέψου να μην έβαζα και υστερόγραφο: 'τα παραπάνω είναι προσωπικές απόψεις'. Επιπλέον,η αναφορά σου στο μέλος 'maddoctor' είναι απαράδεκτη. Κάθεται και μας λέει 2 φορες τη μέρα τι μαθαίνει αντί να τα κρατάει για τον εαυτό του και δεν δικαιούται τον χαρακτηρισμό σου. Αν αυτός είναι αστείος, εσύ είσαι απαράδεκτος.

Παύλο, θα μου επιτρέψεις να σου πω ότι ανακοίνωση για συνάντηση έξω από το υπουργείο δεν έχει γίνει μέσω αυτού του site μονο μια φορα αλλα πολλές. Τώρα, αν δεν σε ένοιαζε το θέμα τότε no problem. Εμάς μας απασχολεί όμως από την πρώτη βδομάδα και, προς γνώση σου, αυτοί που τρέχανε για αυτό το θέμα στην αρχή ήταν άτομα που ΔΕΝ κυνηγούν ΚΑΝ αγροτικό. Γιαυτο είναι λίγο άδικο, πιστεύω, να ξεσπάς πάνω στον Σύλλογο η τους μεμονωμένους αποφοιτους που τρέχουν εδώ και μήνες.

Ελπίζω, τέλος πάντων, να λυθεί το θέμα όπως λέτε εντός της εβδομάδας, να πάτε και το αγροτικό να δείτε ότι δεν άξιζε καν τόση φωνή και κακό.

Επαναλαμβάνω: Είναι προ των πυλών νομοσχέδιο για την εκπαίδευση των γιατρών. Διοχετεύστε την αγανάκτηση σας στην απαίτηση της λύσης των ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΏΝ προβλημάτων μας.

Τροποποιήθηκε από Sovereign

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Επαναλαμβάνω: Είναι προ των πυλών νομοσχέδιο για την εκπαίδευση των γιατρών. Διοχετεύστε την αγανάκτηση σας στην απαίτηση της λύσης των ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΏΝ προβλημάτων μας.

emexclemquestion

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Τηλεφώνησα σήμερα και μου είπαν ότι από στιγμή σε στιγμή αναμένεται να τους έρθει η λίστα από το ΔΙΚΑΤΣΑ. Και πάνω που χάρηκα και πήγα να κλείσω το τηλέφωνο για να μην τους καθυστερώ τους ανθρώπους... μου πέταξαν το κουφό ότι και χτες από στιγμή σε στιγμή την περίμεναν... :wacko: Άρα, τίποτα δεν είναι σίγουρο! Πάντως σε περίπτωση που βγουν τα αποτελέσματα των προηγούμενων προκηρύξεων μέσα στην εβδομάδα, πότε ενδέχεται να βγει η νέα προκήρυξη;

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Αυτό το νομοσχέδιο περιέχει καλά ή κακά νέα; Αν μπορείς δώσε μερικές πληροφορίες. Ευχαριστώ! :)

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Γιατί αγόρι μου, είπα εγώ ότι θα επιβάλω την άποψη μου? Σκέψου να μην έβαζα και υστερόγραφο: 'τα παραπάνω είναι προσωπικές απόψεις'. Επιπλέον,η αναφορά σου στο μέλος 'maddoctor' είναι απαράδεκτη. Κάθεται και μας λέει 2 φορες τη μέρα τι μαθαίνει αντί να τα κρατάει για τον εαυτό του και δεν δικαιούται τον χαρακτηρισμό σου. Αν αυτός είναι αστείος, εσύ είσαι απαράδεκτος.

Ευχαριστώ :)

Όσο για τα αγροτικά

http://www.dikatsa.info/forum/showthread.php?t=1547

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Για να δούμε αν θα επιβεβαιωθείτε ρε παιδιά. Μακάρι! emrockon

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

ΑΓΑΠΗΤΕ Sovereign.....

ΜΟΛΙΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΟΙ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΙΝΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΜΑΖΙΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΥΥΚΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΕΔΩ ΤΟ SITE ΛΕΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΝΑΙ....ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΤΙ ΘΑ ΝΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΟΙΞΑ ΤΟΝ Η/Υ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΚΙ ΕΧΑΣΑ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ :unsure:

ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΒΑΡΕΘΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ embored ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΤΣΑΚΩΝΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΟΙ ΜΕΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΕ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ "ΑΓΡΟΤΙΚΑ" Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΟΤΙ ΤΟΥ ΡΧΟΤΑΝ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ-ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ, ΝΑΜΙΛΑΝΕ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ, ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΓΩ ΤΙ ΑΛΛΟ..

ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΑΥΤΟ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΕΨΑΞΑ ΜΙΑ ΜΙΑ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΜΟΝΟ 2 ΦΟΡΕΣ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΕΚΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ-ΜΙΑ ΣΤΗΝ 1η ΣΕΛ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΤΑΛΟΥΔΙΤΣΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΤΗΝ 6η ΑΠΟ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ.

ΕΚΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΚΚΛΗΣΗ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΕΚ ΤΩΝ ΥΣΤΕΡΩΝ ΤΙΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΣΑΣ.

ΚΑΙ ΞΑΝΑΛΕΩ....ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΑΜΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΕΙΤΕ; ΝΑ ΜΥΡΙΖΑΜΕ ΤΑ ΝΥΧΙΑ ΜΑΣ; ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΣΤΙΣ 2 ΑΥΤΕΣ ΕΚΚΛΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΠΑΡΕΥΡΕΘΗΣΑ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΑΡΧΕΣ Κ ΟΜΟΛΟΓΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΦΑΝΤΑΖΟΜΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΚΤΑΣΗ ΤΟ ΘΕΜΑ :angry: ΚΑΙ ΚΑΘΟΤΙ ΣΟΥ ΛΕΩ ΠΟΤΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΑΝΗΚΑ ΣΕ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΚΛΠ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΞΑΝΑ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΠΟΥ...

ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΤΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΔΕΝ ΛΥΝΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ,ΟΜΩΣ ΣΟΥ ΞΑΝΑΛΕΩ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΝΑΣΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑΚΑ ΑΠΟ ΠΙΣΩ.

ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΠΙΤΕΘΗΚΑ ΣΤΟΝ ΣΑΙΕΠ Ή ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΥ..

ΚΑΙ ΘΕΩΡΩ ΤΙΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΤΟΥ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΕΣ...

ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΙ ΑΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΜΕ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ ΕΣΕΙΣ ΕΧΕΤΕ ΗΔΗ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΣΑΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΙΕΖΕΤΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΣΑΣ ΣΥΓΧΑΙΡΩ ΠΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΑΥΤΟ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΟΦΕΛΟΣ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΟΜΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΙΓΕΣΤΕ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ...

ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΝ ΗΤΑΝ Η ΣΕΙΡΑ ΣΑΣ ΝΑ ΠΑΤΕ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΚΑΙ ΕΙΧΑΤΕ 3-4 ΜΗΝΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΘΑ ΤΑ ΧΑΤΕ ΚΑΝΕΙ ΛΑΜΠΟΓΥΑΛΟ..

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΜΩΣ; ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΦΕΣΗ ΣΤΑ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΑ ΚΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΜΑΤΑΙΑ..

ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΥΣΤΕΡΙΑ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΑΓΡΟΤΙΚΑ....

ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΟΝ Η/Υ ΚΑΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΕ ΚΑΘΕ ΦΟΡΟΥΜ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΙ ΕΙΠΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΑ ΥΠΟΣΗΜΕΙΩΣΗ..

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ..

ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΑΘΗΝΑ ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΣΥΜΦΩΝΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΕΚΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΙΞΟΥΜΕ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΜΑΣ...

ΟΜΩΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΩ ΤΑ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΖΕΙΝ....ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΑΠΟ ΘΕΣΗ ΓΙΑΤΡΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΩΛΗΤΗ-ΙΑΤΡ.ΕΠΙΣΚΕΠΤΗ..... emthanx

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
emarup ΕΝΝΟΩ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΜΑΣ ΣΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΓΙΑΤΡΩΝ ΠΟΥ ΓΙΑ ΜΑΣ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΑΝΑΜΟΝΕΣ ΚΑΙ Η ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ..

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
ΑΓΑΠΗΤΕ Sovereign.....

ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΙ ΑΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΜΕ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ ΕΣΕΙΣ ΕΧΕΤΕ ΗΔΗ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΣΑΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΙΕΖΕΤΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΣΑΣ ΣΥΓΧΑΙΡΩ ΠΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΑΥΤΟ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΟΦΕΛΟΣ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΟΜΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΙΓΕΣΤΕ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ...

ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΝ ΗΤΑΝ Η ΣΕΙΡΑ ΣΑΣ ΝΑ ΠΑΤΕ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΚΑΙ ΕΙΧΑΤΕ 3-4 ΜΗΝΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΘΑ ΤΑ ΧΑΤΕ ΚΑΝΕΙ ΛΑΜΠΟΓΥΑΛΟ..

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΜΩΣ; ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΦΕΣΗ ΣΤΑ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΑ ΚΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΜΑΤΑΙΑ..

Ναι, μάλλον πρέπει να σε διορθώσω και σε ευχαριστώ για την ευκαιρία που μου δίνεις να το διευκρινίσω:

1) Η συντριπτική πλειοψηφία των μελών του συλλόγου, μαζί κι εγώ, δεν έχουμε πάει ακόμα στο αγροτικό. Για το αν καιγόμαστε η όχι, μιλούν τα υπομνήματα,οι αλλεπάλληλες συναντήσεις με Κακλαμάνη, Γιαννόπουλο, ΔΙΚΑΤΣΑ, ιατρικούς συλλόγους, δελτία τύπου, συνεντεύξεις σε εφημερίδες και τηλεοράσεις και πολλά ακόμα που δεν έχει νόημα να αναφέρω. Ο σύλλογος δεν είναι διαδικτυακός και ο μονος τρόπος να ενημερωθεί πλήρως κάποιος για τις δραστηριότητες του είναι να πάει σε γενική συνέλευση του και όχι να περιμένει να το διαβάσει κάπου στο internet, παρότι τα περισσότερα γράφονται και στο internet.

Οι συναντήσεις έξω από το Υπουργείο, και ειδικά αυτές με τα κανάλια, είχαν μαζική συμμετοχη και ήταν πάνω από 2. Και ανακοινώσεις στη σχολη μπήκαν, αλλα κατέβηκαν από τους αριστερούς την επομενη μέρα. Πως αλλιώς να σας ειδοποιήσουμε ρε Παύλο? Να κάνουμε πειρατική παρεμβολή στην τηλεόραση την ώρα που έχει εκπομπή η Τατιάνα για να έχουμε τηλεθέαση?

2) Ο Σύλλογος Αποφοιτων έχει το χαρακτηριστικό ότι ΔΕΝ αποτελείται από επαγγελματίες συνδικαλιστές και η συντριπτική πλειοψηφία δεν έχει συνδικαλιστικό παρελθόν. Η απέχθεια σου για τους συνδικαλιστές με βρίσκει σύμφωνο αλλα δεν είναι ο σωστός λόγος για την μη συμμετοχη σου. Δεν ιδρύσαμε αυτό το σύλλογο για να κάνουμε κάτι παραπάνω από αυτό που θεωρούμε δίκαιο για τους έλληνες αποφοιτους. Και δε νομίζω ότι έχουμε παρεκλίνει από αυτό καθόλου ως τώρα.

Τέλος, λες ότι δεν θες να συμμετάσχεις σε συλλόγους και συνδικαλισμούς αλλα διαμαρτύρεσαι που δεν σε ενημερώνουν αυτοί οι σύλλογοι επαρκώς.

Πρέπει να διαλέξεις τι θέλεις.

Με κάθε καλή διάθεση.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

λεπτομέρειες γίνεται να δώσεις? :huh:

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Ανακοινώσεις που μπήκαν στην πρώτη σελίδα του greekmeds.gr για συνάντηση στο ΥΥΚΑ:

http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?showtopic=7441

http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?showtopic=7077

http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?showtopic=6892

Επίσης, στη συνάντηση που αναφέρεται εδώ

http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?showtopic=6911

αναφέρθηκε ότι θα γίνει επίδοση του υπομνήματος στο ΥΥΚΑ χωρίς παράσταση.

Όλες τις υπόλοιπες φορές που πήγαμε (όχι πάντα για "φασαρία" και "μπούγιο") στο ΥΥΚΑ έγινε ενημέρωση μέσω email, μηνυμάτων SMS και τηλεφώνων στους ανθρώπους που θεωρούσαμε πιο πιθανό κι εύκολο να έρθουν, και των οποίων τα στοιχεία είχαμε από τις υπόλοιπες συναντήσεις.

Και ερωτώ, γιατί εδώ με πνίγει πια το δίκιο μου όπως και πολλούς άλλους:

Πόσες φορές έπρεπε να ανακοινώσουμε και να πάμε στο υπουργείο μέσα σε 3 μήνες; Εσύ ατομικά πόσες πήγες;;; Γιατί πάνω από 3 άντε να έχει πάει ο maddoctor και δυο-τρεις άλλοι ακόμα!

Να ξαναπάμε, δε λέω -πιο πιθανή ημερομηνία είναι η Παρασκευή, θα βγει έγκαιρα ανακοίνωση-, αλλά emeleos πια! Επειδή μας έχουν παραπονεθεί για τα πιο απίθανα πράγματα ως τώρα (ο maddoctor μόνο που δεν πρότεινε να καταργηθεί το συνταγματικό δικαίωμα κάθε πολίτη να αναφέρεται στις αρχές), από το ότι φτιάξαμε το σύλλογο μέχρι που δεν ενημερώσαμε όλους τους γιατρούς στον κόσμο ότι τον φτιάξαμε και ότι ασχοληθήκαμε με τα αγροτικά μέχρι ότι δεν ασχοληθήκαμε αρκετά, και επειδή έχουμε την κακή (καθώς φαίνεται) συνήθεια να απαντάμε σε αυτά τα παράπονα και να ενημερώνουμε όσο μπορούμε, να οργανωθούμε επιτέλους να υπάρχει μία κατηγορία παραπόνων την εβδομάδα, για να μπορούμε να απαντάμε συντονισμένα!

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ "ΑΓΡΟΤΙΚΑ" ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΟΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΖΗΤΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΑΣΧΕΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ....

ΤΕΣΠΑ ΑΣ ΕΡΘΕΙ Η ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ... emno

ΜΙΑΣ ΠΟΥ ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΜΙΑ ΤΑΤΙΑΝΟΛΑΜΠΙΡΗ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑΝ ΑΣΧΗΜΑ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΒΑΛΟΥΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ...ΘΑ ΤΟ ΜΑΘΑΙΝΕ ΤΑ 2/3 ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΡΓΟΣΧΟΛΟΙ ΚΑΙ ΜΗ ΤΙΣ ΒΛΕΠΟΥΝΕ ;);)

ΒΥΕ!!!!! :rolleyes:

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

ΒΡΕ ΣΑΡΑΝΤΟ ΜΗΝ ΘΙΓΕΣΑΙ... :(

ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟΡΩ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΟΥ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΜΕ ΙΑΤΡΙΚΗ, ΝΟΜΙΚΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΣΥΛΛΟΓΟΥΣ ΚΙ ΟΛΑ...ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΕΧΕΙΣ ΠΑΕΙ ΚΙ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΜΕΣΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟΣ,ΑΛΛΑ ΠΑΡΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΡΕΧΕΙΣ Κ ΓΙΑ ΜΑΣ..

ΑΛΛΑ ΣΟΥ ΛΕΩ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟΝ Η/Υ ΑΛΛΑ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΑ "ΑΓΡΟΤΙΚΑ" ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΑΜΕ ΠΑΡΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΕΝΕΡΓΕΙΩΝ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ..

ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 5 ΦΟΡΕΣ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΤΟΜΙΚΑ...

ΑΛΛΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΦΗΣΤΕ ΜΕ...ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΑΝΟΙΓΟΚΛΕΙΝΩ ΤΟΝ Η/Υ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΑΩ :rolleyes:

ΑΝΤΕ......ΑΣ ΞΗΜΕΡΩΣΕΙ ΑΥΤΗ Η ΡΗΜΑΔΑ Η ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ Κ ΒΛΕΠΟΥΜΕ...

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
λεπτομέρειες γίνεται να δώσεις? :huh:

Εδώ και καιρό το Κεντρικό Συμβούλιο Υγείας έχει κάνει γνωστό στον Σύλλογο μας ότι επίκειται νομοσχέδιο για την εκπαίδευση των γιατρών, στο οποιο θέλουν να βάλουν εξετάσεις για ειδικότητα.

Πρόσφατα πληροφορήθηκα ότι στο Πανελλήνιο Ιατρικό Συνέδριο, ο Πρόεδρος του K.E.Σ.Y. αναφέρθηκε για άλλη μια φορα στο εν λόγω νομοσχέδιο και είπε ότι θα είναι το δεύτερο επόμενο που θα κατατεθεί. Από κάτω μάλιστα ακούστηκαν αριστερές' φωνές για 'βόλεμα των δικών σας παιδιών με εξετάσεις'.

Το μονο που γνωρίζω πέραν αυτών είναι ότι η αξιολόγηση είναι μέσα στις προτεραιότητες του K.E.Σ.Y. και του Υπουργείου. Αυτό που πρέπει να κάνουμε, όσοι συμφωνούμε με την αξιολόγηση αυτή, είναι να διεκδικήσουμε δυναμικά την άρτια και αδιάβλητη εφαρμογή της.

Το θέμα με τα αγροτικά, από μια άποψη, είναι ένα πολύ ωραίο 'όπιο του λαού', αλλα τα σημαντικά είναι αλλου και αλλου πιστεύω πρέπει να στραφεί ο -νέος- ιατρικός κόσμος αυτή την εποχή. Να διεκδικήσουμε μια δίκαιη και αξιοκρατική λύση στο εργασιακό μας πρόβλημα με:

1) Εξετάσεις για έναρξη ειδικότητας, αδιάβλητες, πανελλήνιες, αξιοκρατικές

2) Αύξηση θέσεων ειδικότητας

3) Εφαρμογή του European Working Time Directive, σύμφωνα με τις οδηγίες της Ευρωπαϊκής Ένωσης.

Και αλλα πολλά βεβαια.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Και ερωτώ, γιατί εδώ με πνίγει πια το δίκιο μου όπως και πολλούς άλλους:

Πόσες φορές έπρεπε να ανακοινώσουμε και να πάμε στο υπουργείο μέσα σε 3 μήνες; Εσύ ατομικά πόσες πήγες;;; Γιατί πάνω από 3 άντε να έχει πάει ο maddoctor και δυο-τρεις άλλοι ακόμα!

Μπορώ σε παρακαλώ να μάθω........ΠΟΥ ΚΟΛΛΑΩ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΧΡΗΣΤΗΣ PAVLOS!? :blink:

Επειδή μας έχουν παραπονεθεί για τα πιο απίθανα πράγματα ως τώρα (ο maddoctor μόνο που δεν πρότεινε να καταργηθεί το συνταγματικό δικαίωμα κάθε πολίτη να αναφέρεται στις αρχές), από το ότι φτιάξαμε το σύλλογο μέχρι που δεν ενημερώσαμε όλους τους γιατρούς στον κόσμο ότι τον φτιάξαμε και ότι ασχοληθήκαμε με τα αγροτικά μέχρι ότι δεν ασχοληθήκαμε αρκετά, και επειδή έχουμε την κακή (καθώς φαίνεται) συνήθεια να απαντάμε σε αυτά τα παράπονα και να ενημερώνουμε όσο μπορούμε, να οργανωθούμε επιτέλους να υπάρχει μία κατηγορία παραπόνων την εβδομάδα, για να μπορούμε να απαντάμε συντονισμένα!

Εγώ δεν είπα να καταργηθεί κανένα δικαίωμα σε καμία φάση, ούτε καν το έχω υπενιχθεί! Μάλιστα λίγο παλιότερα είχα πει (θυμαμαι σε κάτι που είχε πει η strychnine της το είπα), ότι ο ΣΑΙΕΠ έχει κάθε δικαιώμα σαν σύλλογος να προστατεύει τα μέλη του, ως κάθε σύλλογος, αλλά λόγω αυτής του την προσπάθεια να προστατεύσει τα μέλη του (όρε υπόμνημα), θα πάμε στα αγροτικά μας με 2 μήνες τουλάχιστον καθυστέρηση (ψάχνω να το βρω, αλλά δεν το βρίσκω να σου δώσω το link) και μάλιστα από ότι φαίνεται, περιμένοντας και τις επίσημες λίστες για να είναι 100% σίγουρο, χωρίς να έχει αλλάξει τίποτα σε αυτές.

Αυτά έχω πει μόνο, σε όλα μου τα post! :angry:

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟΡΩ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΟΥ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΜΕ ΙΑΤΡΙΚΗ, ΝΟΜΙΚΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΣΥΛΛΟΓΟΥΣ ΚΙ ΟΛΑ...ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΕΧΕΙΣ ΠΑΕΙ ΚΙ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΜΕΣΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟΣ,ΑΛΛΑ ΠΑΡΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΡΕΧΕΙΣ Κ ΓΙΑ ΜΑΣ..

Αυτά είναι δανεικά...

Kaptanis for president! ;)

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Μπορώ σε παρακαλώ να μάθω........ΠΟΥ ΚΟΛΛΑΩ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΧΡΗΣΤΗΣ PAVLOS!?  :blink:

Εγώ δεν είπα να καταργηθεί κανένα δικαίωμα σε καμία φάση, ούτε καν το έχω υπενιχθεί! Μάλιστα λίγο παλιότερα είχα πει (θυμαμαι σε κάτι που είχε πει η strychnine της το είπα), ότι ο ΣΑΙΕΠ έχει κάθε δικαιώμα σαν σύλλογος να προστατεύει τα μέλη του, ως κάθε σύλλογος, αλλά λόγω αυτής του την προσπάθεια να προστατεύσει τα μέλη του (όρε υπόμνημα), θα πάμε στα αγροτικά μας με 2 μήνες τουλάχιστον καθυστέρηση (ψάχνω να το βρω, αλλά δεν το βρίσκω να σου δώσω το link) και μάλιστα από ότι φαίνεται, περιμένοντας και τις επίσημες λίστες για να είναι 100% σίγουρο, χωρίς να έχει αλλάξει τίποτα σε αυτές.

Αυτά έχω πει μόνο, σε όλα μου τα post!  :angry:

:D Χεχε... Δεν αναφέρθηκα προσβλητικά στο πρόσωπό σου, αλλά ως ενός από τους ανθρώπου που έχει τρέξει για το θέμα (έστω και από την "άλλη" πλευρά :rolleyes: ), οπότε έχεις πάει ουκ ολίγες φορές στο Υπουργείο...

Παράπονα για το υπόμνημα έκανες πάντως ;) ΟΚ, ΟΚ, ομολογώ πως είδα απλά το όνομά σου 2-3 ποστ πάνω και σκέφτηκα να σου "την πω" :lol::lol::P:P (τσίμπησες!)

ΥΓ: Το θέμα για τα αγροτικά δεν είναι ο ιδανικότερος τόπος για μια ανακοίνωση, αφού προχωράει 3-4 σελίδες τη μέρα στα ντουζένια του και δεν μπορούν να το παρακολουθήσουν όλοι οι ενδιαφερόμενοι. Η πρώτη σελίδα όμως ( http://www.greekmeds.gr , όπου μπαίνουν οι Ανακοινώσεις Διαχειριστών), εξασφαλίζει ότι ο καθένας που μπαίνει στο site μαθαίνει για τις εκδηλώσεις που θα γίνουν!

Τροποποιήθηκε από SarandosKaptanis

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
:D Χεχε... Δεν αναφέρθηκα προσβλητικά στο πρόσωπό σου, αλλά ως ενός από τους ανθρώπου που έχει τρέξει για το θέμα (έστω και από την "άλλη" πλευρά :rolleyes: ), οπότε έχεις πάει ουκ ολίγες φορές στο Υπουργείο...

Έτσι δεκτό :rolleyes:

Παράπονα για το υπόμνημα έκανες πάντως ;)

Ε να μην κάνω παράπονα!?Εξάλου το γράφω και πιο πάνω.2 μήνες μας πήγε πίσω αυτή η ιστορία :unsure:

Σύνδεσμος στη δημοσίευση