Jump to content
bromptonista

Αγροτικό / Υπηρεσία Υπαίθρου

Recommended Posts

Δεν γνωρίζω να ισχύει κάτι τέτοιο.Από που το άκουσες?Δεν μπορείς να ρωτήσεις αυτόν που σου το είπε, να μας ενημερώσεις και εμάς!?

Μοιράσου αυτή τη δημοσίευση

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μου το ειπε η νοσηλευτρια του ιατρειου που ειμαι αλλα δεν ηξερε κατι παραπανω. Ετσι εκαναν οι προηγουμενοι γιατροι μου ειπε και δυστυχως οταν ανελαβα εγω στο αγονο ο προηγ.γιατρος ειχε ηδη φυγει και απλα υπηρχαν αντικαταστατες που δεν εκαναν φυσικα αγονο. εχω την εντυπωση πως ισχυει μονο για αγονα αυτο. θα παρω στον ογα καποια στιγμη να δω αν βγαλω ακρη

Τροποποιήθηκε από timwria

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

ο ΟΓΑ δεν σε πληρωνει για συνταγογραφηση. εισαι δημοσιος υπαλληλος και όχι ιδιωτης για να έχεις συμβαση και να εισπρατεις απο ασφαλιστικο φορέα.

ο προηγούμενος ιατρός μάζευε τις συνταγές και τις εδινε στους φαρμακευτικούς αντιπροσώπους και εισέπρατε ποσοστα απο τα φασον που πληρώνουν με το κομμάτι και χρησιμοποιούνται τα αποκομματα των συνταγων σαν αποδεικτικά.

οπου κανεις εφημερίες καλύπτεις όλο τον τομέα. και κλινικη και τεπ. ανάλογα συμβαλινει και σε κέντρα υγείας που έχουν και βραχεία νοσηλεία. παρακολουθείς όλους τους ασθενείς που είναι στην ευθύνη σου. αν δεν σου αρέσει αρνήσου και μην παίρνεΙς εφημερίες με τις αναλογες οικονομικές επιπτώσεις

Τροποποιήθηκε από AMANDA

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

μπορει...ισως εχει να κανει και με τ οτι μεχρι πριν λιγο καιρο το αγρ.ιατρειο εδω εκτελουσε και χρεη φαρμακειου . Ευχαριστω πολυ.

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

εγω θα ηθελα να ρωτησω κατι άλλο. εαν παραιτηθεισ απο το αγροτικό γιατι ηρθε ο διορισμος σου για ειδικοτητα τι συνεπειες έχει αυτη η παραιτηση για όταν πασ να ξαναδιεκδικησεισ αγροτικο για να το τελειωσεις????

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Καλημερα.Θα ηθελα να ρωτησω κι εγω κατι εφοσων αντιμετωπιζω προβλημα.Κανω αγροτικο και εχω τελειωσει το τριμηνο στο νοσοκομειο εδω και 4 μηνες.Ειμαι σε Π.Ι(οχι αγονο) και κανω εφημεριες στο Κ.Υ.Προχθες εμαθα οτι μπηκε το ονομα μου στο επισημο προγραμμα εφημερειων της καρδιολογικης κλινικης του νοσοκομειου:

1.χωρις να εχω κανει αιτηση για αποσπαση

2.χωρις να ερωτηθω

3.χωρις να εχω ενημερωθει απο κανεναν.

Απ'οτι ξερω(συζητησεις με συναδελφους,οχι τιποτε επισημο),για να γινει κατι τετοιο πρεπει να εχω υποβαλλει αιτηση αποσπασης και οτι ΚΑΝΕΝΑΣ δεν εχει το δικαιωμα να με ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙ για τα παραπανω εφοσων πλεον ανηκω στο Κ.Υ και δεν ημουν τριμηνητης.Οταν ημουν τριμηνητης ειχα υποχρεωθει να εφημερευω 3 μηνες στην ορθοπεδικη κλινικη εσωτερικη ΚΑΙ εξωτερικη εφημερια.

Σας παρακαλω πολυ για μια συμβουλη απο εναν πιοο εμπειρο,οπως επισης και μια συντομη αναφορα για το που θα μπιορουσα να μαθω τις υποχρεωσεις μου και τους σχετικους κανονισμους για το ΠΡΟΒΛΗΜΑ που αντιμετωπιζω.Ελπιζω σε μια συντομη απαντηση,γιατι σε λιγο θα παω να βρω το διοικητη του νοσοκομειου και οπως καταλαβαινετε ο χρονος κυλαει εις βαρος μου.

Ευχαριστω.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
εγω θα ηθελα να ρωτησω κατι άλλο. εαν παραιτηθεισ απο το αγροτικό γιατι ηρθε ο διορισμος σου για ειδικοτητα τι συνεπειες έχει αυτη η παραιτηση για όταν πασ να ξαναδιεκδικησεισ αγροτικο για να το τελειωσεις????

Καμία συνέπεια δεν έχει πλην όμως μιας περίπτωσης...

Εάν έχεις άγονο και έχεις δηλώσει ειδικός μέρος ειδικότητας αυτόματα διαγράφεσαι από την λίστα αναμονής...

Σε αυτή την περίπτωση βέβαια έχεις το δικαίωμα να κρατήσεις την θέση του αγροτικού και να μπεις μόλις ελευθερωθεί θέση στην ειδικότητα...

Σε περίπτωση μη άγονου καταθέτεις στο γραφείου προσωπικού του Νοσοκομείου όπου υπάγεται το αγροτικό τον διορισμό της ειδικότητας και μετά μπορείς να ξανακάνεις αίτηση για άλλο αγροτικό χωρίς καμιά συνέπεια..

Όσον αφορά τον φίλο tankwart

Με βάση τον Αριθ. Υ10α/Γ.Π.119530 ΦΕΚ Β 184/30.1.2004

Γ. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΑ ΙΑΤΡΕΙΑ.

Στα περιφερειακά ιατρεία εφημερεύουν ειδικευμένοι γιατροί του Ε.Σ.Υ. (οι

οποίοι έχουν τοποθετηθεί με απόφαση μας, σε συστημένη οργανική θέση του

κλάδου γιατρών Ε.Σ.Υ.) καθώς και αγροτικοί γιατροί, ανάλογα με τις ανάγκες,

όπως αυτές προσδιορίζονται από τα πληθυσμιακά δεδομένα και τις ιδιαιτερότητες

κάθε περιοχής.

α) Αγροτικοί γιατροί που έχουν τοποθετηθεί ή αποσπασθεί με απόφαση μας σε

Νοσηλευτικά Ιδρύματα και λοιπές Υγειονομικές μονάδες, μπορούν να

πραγματοποιούν ενεργείς εφημερίες κατά μήνα.

β) Μόνιμοι αγροτικοί γιατροί που έχουν τοποθετηθεί σε Νοσοκομεία για

ειδίκευση, ακολουθούν ως προς το πρόγραμμα των εφημερίων, τις ρυθμίσεις που

ισχύουν για τους ειδικευόμενους γιατρούς.

γ) Ειδικευμένοι αγροτικοί γιατροί που έχουν τοποθετηθεί ή αποσπασθεί με

απόφαση μας σε Νοσοκομεία, πραγματοποιούν ενεργείς εφημερίες όπως οι

επιμελητές Β, του τμήματος ή εργαστηρίου που ανήκουν.

δ) Αγροτικοί γιατροί που έχουν τοποθετηθεί σε ειδικά Π.Ι. σε φυλακές της

χώρας, πραγματοποιούν κατά μήνα εφημερίες εντός των καταστημάτων των φυλακών.

ε) Αγροτικοί γιατροί Περιφερειακών Ιατρείων που ανήκουν σε μικρά ενιαία

«Νοσοκομεία Κέντρα Υγείας» μπορεί να συμμετέχουν στα προγράμματα εφημερίων.

Κεφάλαιο Ι

β) Αποσπασμένοι και σε μετεκπαίδευση ευρισκόμενοι (ειδικευμένοι και

ειδικευόμενοι)

Είναι δυνατόν να πραγματοποιούν εφημερίες ανάλογα με τον βαθμό τους, το

Νοσοκομείο και τμήμα στο οποίο έχουν αποσπασθεί, μετεκπαιδεύονται ή

(προκειμένου περί ειδικευομένων) ατύπως έχουν μετακινηθεί, στο πρόγραμμα του οποίου προστίθενται.

- Βάση του Β + Γ δεν πρέπει να κάνεις εφημερίες διότι ούτε μόνιμος αγροτικός είσαι αλλά ούτε και ειδικευμένος αγροτικός ιατρός

και με βάση το Αριθ. Υ10γ/οικ. 126893 (ΦΕΚ Β 1628/31.12.2002)

Καθορισμός κριτηρίων διορισμού Αγροτικών γιατρών σε Κέντρα Υγείας και

Περιφερειακά Ιατρεία.

Άρθρο 11. Δεν επιτρέπεται μετάθεση ή αμοιβαία απόσπαση για τους Αγροτικούς

γιατρούς.

Αυτό βέβαια δεν εννοεί τις εφημερίες αλλα κατέθεσε το στον διοικητή του Νοσοκομείου και κάνε τον "Κινέζο"

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Φιλε dr tSiLi απλα "Τελειος"!!!!!!!!!!!

Χιλια Ευχαριστω για τη γρηγορη μα πανω απ'ολα πληρεστατη ανταποκριση.Βεβαια για καλη μου τυχη δε θα χρειαστει να το χρησιμοποιησω γιατι ο διοικητης φερθηκε ευγενικα,δεν εφερε καμια αντιρρηση στα παραπονα μου και απλα με παρεπεμψε να συννενοηθω με τους καρδιολογους (γιατι οπως μου ειπε:o ιδιος δεν εχει ασχοληθει με τις εφημεριες)ετσι ωστε να βαλουνε καποιον αλλο!

Και παλι ευχαριστω dr tSiLi.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

ειμαι αγροτικος και η συζυγος μου ειανι εγκυος.

δικαιουμαι γονικη αδεια;και ποση;

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Χμ... τι να σου πω... λογικά ναι .

Εκείνο που είναι σίγουρο όμως , είναι πως αν κάνει τρίδυμα δικαιούσαι 2000 ευρώπουλα :P

Τροποποιήθηκε από lonestar

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!!! ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΕΧΩ ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙ. Ο ΔΡ ΤΣΙΛΙ ΕΙΠΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΤΙ ΑΝ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙΣ ΑΠΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΣΕ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΥΦΙΣΤΑΣΑΙ ΚΑΜΙΑ ΠΟΙΝΗ ΣΕ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΗ ΕΠΑΝΑΔΙΕΚΔΙΚΗΣΗ ΑΓΡΟΤΙΚΟΥ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ. ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΝ Η ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΓΙΝΕΙ ΠΡΙΝ Ή ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΤΗΣ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ?? ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙΣ ΠΡΙΝ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙΣ ΤΗ ΣΥΜΒΑΣΗ ΤΟΥ ΑΓΡΟΤΙΚΟΥ (ΛΟΓΩ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ ΠΑΝΤΑ) ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΠΟΙΝΗ ΣΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΗ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΗ ΑΓΡΟΤΙΚΟΥ???

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

προς anything δεν δικαιούσαι γονική άδεια ούτε τώρα ούτε όταν γεννήσει.

γονική άδεια δικαιούσαι από τη στιγμή που το παιδί πάει σχολειο στην ηλικία των 6 ετών. σε περίπτωση που η σύζυγος είναι αγροτικός μπορεί να ξεκινήσει αναρρωτικές κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης, τους 2 μήνες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία τοκετού ξεκινά κανονικά άδεια και το ίδιο για 1 διάστημα μετά (δεν δικαιούται βέβαια να επιλέξει να μην παρουσιαστεί 9μηνο -όπως οι μόνιμοι δημόσιοι υπάλληλοι- άλλά δικαιούται το μειωμένο ωράριο το οποίο στην ειδικότητα συνεπάγεται παράταση (άλλο θέμα) χωρίς αλλαγή στις αποδοχές.

πάντως στην περίπτωση αναρρωτικής στο αγροτικό συνεχίζει να πληρώνεται γιατί είναι ασφαλισμένη στο δημόσιο κάτι που δεν ισχύει για τους ειδικευόμενους, που είναι ασφαλισμένοι στο ικα και χρειάζονται 1 συγκεκριμένο αριθμό ενσήμων πριν να ξεκινήσουν να πληρώνονται για τέτοιους είδους άδειες..... συμφέρει να τρενάρεις με αναρρωτικές το αγροτικό αφενός μεν γιατί δουλεύεις παραπάνω (χωρίς να δουλεύεις ουσιαστικά τον καιρό της άδειας) και αν σου έρθει ο διορισμός στο εντωμεταξύ παρουσιάζεσαι στο νοσοκομείο για την ειδικότητα και όταν με το καλό τελειώσεις ξανακάνεις τα χαρτιά σου από την αρχή για το αγροτικό χωρίς να πηγαίνεις επί θητεία αλλά με όλα σου τα μόρια σαν υπόχρεος υπαίθρου...

γιάννη σε όποια φάση και να παραιτηθείς με την προυπόθεση ότι έχεις την απόφαση τοποθέτησής σου ως ειδικευόμενου δεν έχεις καμία επίπτωση στα μόρια... είτε οπουδήποτε αλλού...

Τροποποιήθηκε από AMANDA.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

απαλάσσονται της υπηρεσίας υπαίθρου όσοι εγγ΄ραφησαν στην ιατρική κατα το ακαδημαικό έτος 1994-1995

http://www.mohaw.gr/gr/ygeia/prokhrykseis/...oinosi_9495.pdf

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Βασικά απαλάσσονται αυτοί που εγγράφησαν μέχρι το 1994-1995 και όχι μόνο αυτό το ακαδημαικό έτος.Άλλο απαλάσσονται και άλλο αποκλείονται.

Αυτή η ανακοίνωση είναι ένα χαρακτηριστικό δείγμα σκέψης των κομματαρχών της Αριστοτέλους.Το αγροτικό είναι υποχρεωτικό ακόμα και την ειδικότητα σου να έχεις κάνει για να διοριστείς στο δημόσιο.Έχω ακόυσει παθολογοανατόμο να μου λέει"Εγώ τώρα που τελέιώνω ειδικότητα για να διοριστώ πρέπει να τρέχω στα χωριά".

Στοχεύει να απαλάξει αυτούς που κάνουν ειδικότητα και τελειώνουν πρόσφατα ή τελείωσαν από αυτή την υποχρέωση .Πόσο μάλλον που εν όψει προεκλογικής περιόδου μιάς που 2 έτη δεν έκαναν τίποτε θα ανοίξουν θέσεις για να μπάσουν κόσμο μήπως και τους ψηφίσουν!

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

και για τους γενικούς ιατρούς λέει ο νόμος ότι απαλάσσονται και αν πάει κάποιος και πει έχω τα χαρτιά μου στην αναμονή για γενική ιατρική δεν του δέχονται την αίτηση για αγροτικό.

εγώ πιστεύω πως το απαλάσσονται σημαίνει ότι πλέον όσοι έχουν γραφτεί μέχρι εκείνη την ημερομηνία και δηνυτικά δεν έχουν κάνει αγροτικό και να θέλουν δεν θα μπορούν πλέον να κάνουν. βέβαια αν βρήκαν αμέσως θέση στο δημόσιο εννοείται ότι διορίζονται χωρίς την βεβαίωση εκπλήρωσης υπηρεσίας υπαίθρου

Τροποποιήθηκε από AMANDA.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

ενας γνωστος εχει κανει παθολογια και δεν εχει κανει αγροτικο. εχει καταθεσει για πληρη καρδιολογια στην αθηνα. εαν κανει αγονο αγροτικο τωρα μπορει να δηλωσει κάπου καρδιολογια για 1 χρονο χωρις να παρει τα χαρτια του απο το νοσοκομειο της αθηνας??? και οταν ολοκληρωσει τον 1 χρονο να παει για το υπολοιπο στο νοσοκομειο της αθηνας? η πρεπει να βγάλει τα χαρτια του?

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

αν δηλώσει άγονο αγροτικό αφού έχει κάνει το γενικό κομμάτι θα ισχύει το ίδιο με το απλό αγροτικό. Μπορείς να τα έχεις μόνο σε 1 νοσοκομείο για το ειδικό κομμάτι ανεξάρτητα αν είναι άγονοή γόνιμο.

Λέγεται ότι θα ψηφιστεί σχέδιο νόμου σύμφωνα με το οποίο θέσεις για τμήμα ειδικότητας που είναι ακάλυπτες για παραπάνω από 1 χρόνο να καλύπτονται από άτομα που είναι στην αναμονή για πλήρη ειδικότητα χωρίς να αποσύρουν τις αίτήσεις τους από τις νομαρχίες που εκκρεμουν για πλήρη ειδικότητα. μ'αυτον τον τρόπο θα αποσυμφορηθούν οι αναμονές στα νοσοκομεία με την πλήρη ειδικότητα. αλλά ακόμα δεν έχει ψηφιστεί ο νόμος αυτός. λέγεται ότι θα ψηφιστεί μέσα στον χρόνο. αναμένομεν....

αν δεν θέλει να μείνει άνεργος, θα αποσύρει τα χαρτιά του, θα τα καταθέσει στο νοσοκομείο για τμήμα ειδικότητας και όταν του έρθει ο διορισμός θα τα ξανακαταθέσει εκ νέου για πλήρη και θα πάει στο τέλος της λίστας αναμονής

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Όσον αφορά την ανακοίνωση για την απαλλαγή από την υπηρεσία υπαίθρου, επικοινώνησα το πρωί με το υπουργείο και μου είπαν πως υπάρχει λάθος στην διατύπωση της ανακοίνωσης η οποία βρίσκεται στην ιστοσελίδα του ΥΥΚΑ, η σωστή βρίσκεται στο

www.cso.auth.gr --> Ανακοινώσεις-Δραστηριότητες

και λέει πως απαλλάσονται όλοι όσοι έχουν πρώτο έτος εγγραφης μέχρι και το 94/95.

Ρώτησα να μου διευκρινήσουν τί σημαίνει "απαλλάσονται" και μου είπαν πως θέλουν, δε θέλουν αγροτικό δεν κάνουν. Εξαιρούνται όσοι δήλωσαν αγροτικό στην τελευταία προκήρυξη και εφόσον τα αποτελέσματα είναι θετικά γι' αυτους (δλδ αν με βάση τα αποτελέσματα παίρνουν κάποιο αγροτικό ιατρείο από τα 2 που δήλωσαν, το κατοχυρώνουν και δεν το χάνουν) Αν πάλι δεν επιθυμούν να υπηρετήσουν μπορουν να στείλουν αίτηση απαλλαγης λόγω έτους εγγραφής, π.χ. το ακαδ. ετ. 94/95

Επίσης, ρώτησα τι 8α συμβεί σε περίπτωση που θα θελήσει κάποιος (που έχει απαλλαγεί της υπηρεσίας υπαιθρου) να διοριστεί αυριο - μεθαύριο στο Ε.Σ.Υ και μου διευκρίνισαν πως δεν θα υπάρχει καμιά επίπτωση και κύρωση, αρκεί να προσκομίσουν στο τμήμα των αγροτικών του υπουργείου κάποια βεβαίωση που να επιβεβαιώνει το έτος εγγραφης.

Αυτά

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Aριθ. Υ10γ/οικ. 557 (2)

Απαλλαγή υποχρέωσης υπηρεσίας υπαίθρου γιατρών

που έχουν εγγραφεί σε ιατρικές σχολές ημεδαπής

ή αλλοδαπής μέχρι και το ακαδημαϊκό έτος 1994−

1995.

Ο ΥΦΥΠΟΥΡΓΟΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ

Έχοντας υπόψη:

α) Το ν.δ. 67/68

β) Το ν.δ. 127/1974

γ) Την παρ. 4 του άρθρου 4 του ν. 1579/1985.

δ) Την παρ. 5 του άρθρου 5 του ν. 2256/1994.

ε) Την παρ. 3 του άρθρου 26 του ν. 2519/1997.

στ) Το αριθμ. πρωτ. Υ10γ/οικ.92794/5.9.2005 έγγραφο

μας.

ζ) Την υπ’ αριθμ. 7 απόφαση της 199ης/20.10.2005 Ολο−

μέλειας του ΚΕ.Σ.Υ., αποφασίζουμε:

1. Απαλλάσσονται της υποχρέωσης της παρ. 1 του

άρθρου 1 του ν.δ. 67/68 «Περί λήψεως μέτρων δια την

κάλυψη των υγειονομικών αναγκών της υπαίθρου» (ΦΕΚ

303/τΑ΄/68) οι αποφοιτήσαντες ή αποφοιτώντες εκ των

ιατρικών σχολών ημεδαπής ή αλλοδαπής οι οποίοι έχουν

εγγραφεί στο Α’ έτος αυτών μέχρι και το ακαδημαϊκό

έτος 1994−1995.2. Η παρούσα απόφαση να δημοσιευθεί στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως.

Αθήνα, 2 Ιανουαρίου 2005

Ο ΥΦΥΠΟΥΡΓΟΣ

ΑΘ. ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Επιτελους! Να και ενας νομος που ευνοει τους αποφοιτους ελληνικων πανεπιστημιων, που δεν ειναι αιωνιοι φοιτητες και οσους αξιζουν απο τους "απεξω" και περναν το ΔΙΚΑΤΣΑ με την πρωτη! Μπραβο! emiloveyou

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

αν οι θιγόμενοι κινηθουν δικαστικά για την εν λόγω απόφαση απαλλαγής από το αγροτικό οι προκηρύξεις στα αγροτικά θα παγώσουν εκ νέου για 6 μήνες

και κανένας δεν θα παίρνει αγροτικό μέχρι να εκδωθεί απόφαση

φιλια

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

με τροποποίηση του νόμου τώρα και όσοι είναι στην αναμονή για γενική ιατρική μπορουν να κάνουν αγροτικό στην αναμονή

http://www.dikatsa.info/forum/attachment.p...91&d=1138132660

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
αν οι θιγόμενοι κινηθουν δικαστικά για την εν λόγω απόφαση απαλλαγής από το αγροτικό οι προκηρύξεις στα αγροτικά θα παγώσουν εκ νέου για 6 μήνες

και κανένας δεν θα παίρνει αγροτικό μέχρι να εκδωθεί απόφαση

φιλια

Εμ βεβαια!! Οι ΔΙΚΑΤΣΑδες εκτος απο καλο λαδι ξερουν και απο καλο δικαστηριο!!!!! :splats:

Φιλια!

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

και τι θα απογίνουμε χωρις βαρβάρους

ήταν και αυτοί μια κάποια λύσις...

Σύνδεσμος στη δημοσίευση