Jump to content

Photo
- - - - -

Πώς θα πάω στο νοσοκ."ΑΤΤΙΚΟΝ" ,στο Χαϊδάρι;

• Please log in to reply
42 replies to this topic

#21 chacha

chacha

Ειδικευόμενος (επίπεδο VII)

• Prominent Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 534 posts

Posted 12 June 2008 - 03:54 PM

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΑΠΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΤΙ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ?
ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΧΟΛΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΟΥΛΜΑΝ Η ΑΠΟ ΤΡΕΝΟ ΜΕΤΡΟ ΚΑΙ ΑΓ.ΑΝΤΩΝΙΟ ΜΕ ΛΕΩΦ?

προσπαθησε να αποφυγεις τη διαδρομη με λεωφ αγιος αντωνιος-αττικο
ΕΙΝΑΙ ΘΑΝΑΤΟΣ!τουλαχιστον οταν πας το πρωι παρ το τρενο αλλαξε μπες μετρο και πιασε τερμα αιγαλεω.απο κει ρωτα για bus,ειναι 2 νομιζω που σου κανουν,το ενα εκ των οποιων κανει πολυ πιο συντομη διαδρομη απο το αλλο.και με τα δυο σταματας σταση κολυμβητηριο.περνας το δρομο απεναντι και παιρνεις το 075 το οποιο περναει συνεχεια!οποτε μη σε προβληματιζει η ιδεα οτι θελει δυο busses και καλα.το 2ο(το 075) περνα συνεχεια κι ειναι ελαχιστη η διαδρομη μεχρι το αττικο
βεβαια αν εχεις λεφτα απο τη σταση αιγαλεω βρισκεις ανετοτατα ταξακι για αττικο λες στον ταξιτζη να σε παει απο καβαλας που προχωραει συνηθως πιο ανετα..του σκας κι ενα 4ευρο μαξ κι ολα καλα
στην επιστροφη ομως θελοντας και μη παιρνεις το 075 :splats: :splats: :splats:
κατσε αναπαυτικα οπως ειπε κι ενας πανω πετυχημενα κι αποοοοοοοολαυσε το μεχρι να σε ξεβραζει οπως επισης πολυ πετυχημενα ειπε :lol: καποια στιγμη μετα απο ωωωωωωωρα στον αγιο αντωνιο

Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!!!

#22 Foreas

Foreas

Γαληνός (επίπεδο ΧΙ)

• Prominent Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1,566 posts

Posted 12 June 2008 - 04:37 PM

Μια άλλη δυνατότητα είναι από σταθμό μετρό Μεταξουργείο (ο οποίος σταθμός είναι 10 λεπτά πιο κοντά από τον σταθμό Αγ.Αντώνιος), παίρνεις το Α15 (το πολύ ανά 20/λεπτο φεύγει). Αυτό παίρνει την Λεωφ.Αθηνών κατά μήκος. Σταματάς στο κολυμβητήριο (μια στάση μετά το Παλατάκι), και περπατάς 10-15 λεπτά από εκεί.
αρνητικό : αν γίνει ατύχημα στην Λεωφ.Αθηνών, πήζεις.
Αν είναι οκ η κίνηση, κάνεις κάπου 30 λεπτά το πολύ.

Από το σταθμό μετρό Αιγάλεω δεν νομίζω να υπάρχει λεωφορείο που εξυπηρετεί για Αττικό. Μπορείς όμως να περπατήσεις 10 λεπτά ως τη Θηβών, να πάρεις το 802, 803, που ανεβαίνουν, και σε αφήνουν στο κολυμβητήριο πάλι. Αλλά αυτά είναι πιο αραιά, η Θηβών πήζει συχνά, και θα έχεις και λίγο περισσότερο περπάτημα.

Εγώ θα προτιμούσα το Α15, διότι κινείται από την Λεωφόρο, και θα είναι πιο προβλέψιμη η ώρα της διαδρομής σου.

#23 Αρσινόη

Αρσινόη

συνονθύλευμα

• Prominent Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,956 posts

Posted 12 June 2008 - 04:44 PM

foreas μεχρι περυσι τα 2 λεωφορεια για κολυμβητηριο περνουσαν απο πλατεια εσταυρωμενου η οπως τεσπα λεγεται ακριβως στη σταση του μετρο δηλαδη.τα ειχα χρησιμοποιησει και τα δυο καποιες φορες γι αυτο μιλησα με σιγουρια.
αν αλλαξε κατι φετος δεν το γνωριζω
εσυ μαλλον θα ξερεις καλυτερα ποιος δρομος συμφερει αφου εισαι απο κει γυρω

θεωρω απαραδεκτο παντως το οτι δεν υπαρχει και ενα και δυο λεοφωρεια που να συνδεουντο νοσοκομειο με τη μικροτερη! δυνατη! διαδρομη με σταση του μετρο.νοσοκομειο ειναι ρε φουστη τοσος κοσμος χρειαζεται να παει και να ρθει σε καθημερινη βαση,ειναι και πανεπιστημιακο τοσοι φοιτητες πηγαινοερχονται,δεν καταλαβαινω
αυτη η διαδρομη αττικο-αγιος αντωνιος παντως με το 075 ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΓΙΚΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ θες μια μερα ολοκληρη στους δρομους απορω πως καποιοι προτιματε κατα κορον κλινικες εκει χωρις να μενετε κοντα
να τη χεσω την πιο παραλια κλινικη κ την ευκολη εξεταση(αυτο παιζει κιολας δεν ειναι στανταρ) αν χαλαω ολη τη μερα μου στο πηεγαινε ελα,για οσο διαρκει η κλινικη
μακρυαααα

Edited by shlia, 12 June 2008 - 04:55 PM.

#24 Remy Fincher

Remy Fincher

Writer/Director, A.S.C, A.C.E

• Moderators
  • 2,104 posts
  • Interests:Σινεμά...ο παράδεισος. Η καλή τηλεόραση. Να μαγειρεύω ζυμαρικά και άλλες λιχουδιές. Να γράφω κριτικές για σειρές και ταινίες. Και να χαλβαδιάζω DVD στο Amazon.

Posted 12 June 2008 - 05:17 PM

Κι άλλη εναλλακτική- η αγαπημένη μου: παίρνεις το Β15 από Μεταξουργείο που πάει Παλατάκι. Αντί να κατεβείς ΚΕΔ που σταματάει το Α15, κατεβαίνεις στο τέρμα και σε βγάζει πίσω από το Αττικό. Πέντε λεπτά δρόμος από 'κει.

#25 Foreas

Foreas

Γαληνός (επίπεδο ΧΙ)

• Prominent Members
  • 1,566 posts

Posted 12 June 2008 - 07:36 PM

foreas μεχρι περυσι τα 2 λεωφορεια για κολυμβητηριο περνουσαν απο πλατεια εσταυρωμενου η οπως τεσπα λεγεται ακριβως στη σταση του μετρο δηλαδη.τα ειχα χρησιμοποιησει και τα δυο καποιες φορες γι αυτο μιλησα με σιγουρια.
αν αλλαξε κατι φετος δεν το γνωριζω
εσυ μαλλον θα ξερεις καλυτερα ποιος δρομος συμφερει αφου εισαι απο κει γυρω

Δεν έχει αλλάξει κάτι φέτος. Γενικά ο Δήμος λέει να κάνει συγκοινωνία που να συνδέει μετρό Αιγάλεω με Αττικό, αλλά το λέει ακόμα... (δεν νομίζω να είναι δημοτική η συγκοινωνία που αναφέρεις, είναι κάτι πράσινα). Πάντως αν θυμηθείς τα νούμερα των λεωφορείων, πες τα!

Εγώ ξέρω τα 802,803, ωστόσο μου'χουν πει ότι περνάνε από Θηβών (διαδρομή πειραιάς-->Δάσος), όχι από Ιερά Οδό.
Λόγω μηχανής, δεν έχω ιδίαν πείραν του θέματος, αλλά μου το χουν πει άτομα που τα χρησιμοποιούν συχνά.
Και όποτε χρειαστεί, προτιμώ το Α15...

Κι άλλη εναλλακτική- η αγαπημένη μου: παίρνεις το Β15 από Μεταξουργείο που πάει Παλατάκι. Αντί να κατεβείς ΚΕΔ που σταματάει το Α15, κατεβαίνεις στο τέρμα και σε βγάζει πίσω από το Αττικό. Πέντε λεπτά δρόμος από 'κει.

Καλό Remy! Δεν το ήξερα!
Αν και, αν δεις από τον χάρτη, ίδιες περίπου είναι οι αποστάσεις ανάμεσα σε στάση Α15, και τέρμα Β15. Οπότε νομίζω συμφέρει του Α15 η στάση, διότι το Β15 κάνει +10 λεπτά να ανέβει εκεί πάνω.
(στο χάρτη κύκλωσα ως τέρμα Β15 την οδό που γράφει ο ΟΑΣΑ ως τέρμα. και φυσικά δεν είναι ευθεία η μεταξύ τους απόσταση, αλλά μέσα από τους δρόμους):

Posted Image

#26 Foreas

Foreas

Γαληνός (επίπεδο ΧΙ)

• Prominent Members
  • 1,566 posts

Posted 13 June 2008 - 06:37 PM

Shlia, έχεις δίκιο!
Το έψαξα και είναι η γραμμή 811. Είναι κυκλική και πάει από Σταθμό μετρό Αιγάλεω (η στάση του πρέπει να είναι στην Ιερά Οδό στο ρεύμα προς Αθήνα, όχι προς Χαιδάρι), έως Δαφνί. Η πλησιέστερη στάση στο Αττικό είναι όπως είπες στο Κολυμβητήριο. Συχνότητα περίπου ανά 20λεπτο.

#27 dawn

dawn

Παλιός (επίπεδο ΙΙΙ)

• Members
  • PipPipPip
  • 68 posts

Posted 16 September 2008 - 04:05 PM

Γεια σας!!
Είχα ακούσει ότι πέρυσι υπήρχε λεωφορείο που έφευγε απ' τη σχολή και πήγαινε στο Αττικό.Ξέρει κάποιος τη ώρα ξεκίναγε το πρωί και πότε επέστρεφε???Ήταν βολικό??

#28 Born

Born

way of the Born

• Moderators
  • 3,795 posts
  • Interests:Το μεγαλείο και το πάθος για την Ιατρική :-Ρ
    Στα μεσοδιαστήματα όμως κάνουμε κ κανα μπρέικ, μου λείπει το Χαπκίντο όμως
    Επίσης μέσινγκ γουιθ πιπλς μάιντ
    Ακόμη έγκριτος ριβιούερ σε: ΓιουΠορν, ΡεντΤιούμπ, Μεγκαερότικ, ΗΔΜέγκαΠορν και τώρα με πιστοποίηση και για Πορνχαμπ

Posted 16 September 2008 - 09:14 PM

σούλ, χαρίκλεια κ λοιποί αττικόπληκτοι κατεβείτε άγιο αντώνιο κ πάρτε μετά το Α14. κάθε 10-15 λεπτά περνάει, παρακάμπτει θηβών,προβλέψιμο και σε 10 λεπτά είσαι από την πίσω πόρτα. Κατεβαίνετε στάση σχολείο, πριν το τέρμα!!!

#29 DR.FOTIOS

DR.FOTIOS

Αγροτικός (επίπεδο VI)

• Prominent Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 300 posts

Posted 17 September 2008 - 12:16 AM

ΕΙΔΑΛΛΩΣ ΑΠΟ ΑΓ. ΑΝΤΩΝΙΟ ΤΟ 075 ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΣΤΗΝ ΜΠΡΟΣΤΙΝΗ ΠΥΛΗ.

ΑΝ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΠΑΡΑΚΑΜΠΤΕΙ ΤΗ ΘΗΒΩΝ ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΤΟ Α14 ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΛΕΟΝ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ.

ΥΠΟΨΗ ΣΤΟ ΣΤΑΘΜΟ ΤΟΥ ΑΓ. ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΚΑΤΕΥΘΥΝΕΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΞΟΔΟ "ΕΘΝ. ΜΑΚΑΡΙΟΥ"

#30 Foreas

Foreas

Γαληνός (επίπεδο ΧΙ)

• Prominent Members
  • 1,566 posts

Posted 04 October 2008 - 08:52 PM

Με τις νέες αλλαγές των δρομολογίων στη Δυτική Αθήνα:

- Στο Αττικό Νοσοκομείο μεταφέρεται από το Σάββατο η αφετηρία της λεωφορειακής γραμμής 750 η οποία μετονομάζεται πλέον σε: 750 ΑΤΤΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ - ΣΤ. ΜΕΤΡΟ ΑΙΓΑΛΕΩ - ΝΙΚΑΙΑ. Πρόκειται για την γραμμή που είχε αφετηρία τον Αγ. Αντώνιο.

http://www.e-tipos.c...wsitem?id=54111

#31 Born

Born

way of the Born

• Moderators
  • 3,795 posts
  • Interests:Το μεγαλείο και το πάθος για την Ιατρική :-Ρ
    Στα μεσοδιαστήματα όμως κάνουμε κ κανα μπρέικ, μου λείπει το Χαπκίντο όμως
    Επίσης μέσινγκ γουιθ πιπλς μάιντ
    Ακόμη έγκριτος ριβιούερ σε: ΓιουΠορν, ΡεντΤιούμπ, Μεγκαερότικ, ΗΔΜέγκαΠορν και τώρα με πιστοποίηση και για Πορνχαμπ

Posted 04 October 2008 - 09:23 PM

Ααα και το Α14 έγινε 844 νομίζω κ πλέον λέγεται
Αγ. Αντώνιος- Νέα Ζωή
Αυτή η αλλαγή είναι όλα τα λεφτά!!!

#32 Λευτέρης

Λευτέρης

Μεγαλογιατρός (επίπεδο VIII)

• Moderators
  • 954 posts

Posted 19 February 2009 - 09:59 AM

Αγ. Αντώνιος- Νέα Ζωή

είναι σίγουρα 844 ψάχνω και δεν το βρίσκω

υπάρχει μια γραμμή 822 ΝΕΑ ΖΩΗ - ΣΤ. ΑΓ. ΑΝΤΩΝΙΟΣ (ΚΥΚΛΙΚΗ)

αυτή είναι;

βοηθάτε γιατί μπερδεύτηκα και έχω καιρό να πάω αττικό.

Το πιο γρήγορο είναι να πας με μετρό ως Αγιο αντώνιο και λεωφορείο ή από Αιγάλεω;

#33 ξενος

ξενος

Γαληνός (επίπεδο ΧΙ)

• Prominent Members
  • 1,500 posts
  • Interests:μαντεψε

Posted 19 February 2009 - 10:09 AM

ως αποσταση χιλιομετρικα πιο κοντα ειναι απο αιγαλεω
το θεμα ομως ειναι ποσες στασεις κανει το ενα λεωφορειο και ποσες το αλλο,δηλαδη τι δρομολογιο ακολουθει το καθενα

#34 ouranio toxo

ouranio toxo

Γαληνός (επίπεδο ΧΙ)

• Prominent Members
  • 1,578 posts

Posted 19 February 2009 - 10:20 AM

Πάνω κάτω είναι όντως τα ίδια, σε αποστάσεις. Το θέμα είναι με το 750 ότι έχει πάρα πολύ αραιά δρομολογία. Μου έχει τύχει να περιμένω ας πούμε μισάωρο στο μετρό Αιγάλεω και να φτάσει σε λιγότερο από 15 λεπτά Αττικό. Πιο πολύ είναι η αναμονή παρά η διαδρομή!

#35 Λευτέρης

Λευτέρης

• Moderators
  • 954 posts

Posted 23 February 2009 - 10:15 PM

Αγ. Αντώνιος- Νέα Ζωή

είναι σίγουρα 844 ψάχνω και δεν το βρίσκω

υπάρχει μια γραμμή 822 ΝΕΑ ΖΩΗ - ΣΤ. ΑΓ. ΑΝΤΩΝΙΟΣ (ΚΥΚΛΙΚΗ)

αυτή είναι;

βοηθάτε γιατί μπερδεύτηκα και έχω καιρό να πάω αττικό.

Το πιο γρήγορο είναι να πας με μετρό ως Αγιο αντώνιο και λεωφορείο ή από Αιγάλεω;

Το Α14 έχει γίνει πλέον 822.

περνάει κάθε 5λέπτο και φτάνει αμέσως, 7:20 ήμουνα ευαγγελισμό 7:47 στο Αττικό

Για το Αττικό, βγαίνεις από την έξοδο του μετρό στον Άγιο Αντώνη που δεν είναι η εκκλησία και πας στην αρχή της ΒασΑλεξάνδρου που είναι η στάση. Κατεβαίνεις στον Αγιο Γεώργιο. Εκεί στρίβεις αριστερά στο πρώτο στενό και όλο πάνω είναι ηπίσω πόρτα του νκομείου

#36 anastasiostheodoridis

anastasiostheodoridis

Anastasios Theodoridis

• Prominent Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17,000 posts

Posted 01 March 2011 - 07:49 PM

Ντύθηκαν γιατροί και λήστεψαν Τράπεζα νοσοκομείου...

Σήμερα το πρωί τρεις ένοπλοι εισέβαλαν και λήστεψαν το υποκατάστημα της Αγροτικής Τράπεζας που στεγάζεται στο χώρο του Αττικού Νοσοκομείου στο Χαϊδάρι.
Οι ένοπλοι είχαν ντυθεί, σύμφωνα με πληροφορίες, γιατροί, ακινητοποίησαν τους υπαλλήλους και αφού άρπαξαν περί τις 20.000 ευρώ εξαφανίστηκαν.

Sorry για το emofftopic

#37 mad cow

mad cow

Επίσημος Μοριακός Γαστρονόμος (επίπεδο ΧXL)

• Moderators
  • 2,103 posts

Posted 01 March 2011 - 11:32 PM

πφφφφ σιγα ουτε 10 φακελακια δεν αρπαξαν...Posted Image

#38 Sovereign

Sovereign

www.soverblog.com

• Moderators
  • 5,913 posts
  • Interests:music, cinema, crime literature

Posted 02 March 2011 - 01:46 AM

...η οποία ληστεία ακολουθεί πρόσφατη στο 1ο ΙΚΑ. Οι αναμονές και η ανεργία έχουν προφανώς εκτιναχθεί στα ύψη :)

Φήμες που κάνουν λόγο για τέκνα μεγαλογιατρών του Αττικού μεταξύ των ληστών κρίνονται ως ανακριβείς.

#39 !pinkpanther!

!pinkpanther!

Φοιτητής (επίπεδο ΙΙ)

• Members
  • PipPip
  • 9 posts

Posted 27 March 2013 - 11:22 PM

ΠΑΙΔΙΑ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΤΡΟ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΑΝΤΩΝΙΟ ΜΕ ΤΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ 822, ΣΤΑΣΗ ΜΙΣΤΡΙΩΤΟΥ(ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΟΠΩΣ ΣΤΡΙΒΕΙ!)- Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΥΓΚΟΙΝΩΝΙΑ!!
1.ΕΙΝΑΙ ΑΔΕΙΟ
2.ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΘΕ 5'-10'
3.ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΧΡΟΝΟ(ΠΕΡΙΠΟΥ 12'-15')

#40 Sunny

Sunny

• Super Moderators
  • 982 posts
  • Interests:Ιατρική, φωτογραφία, μουσική, κινηματογράφος, λογοτεχνία, οι έξυπνοι άντρες

Posted 05 April 2013 - 09:04 PM

Μετά την έναρξη λειτουργίας των σταθμών μετρό Περιστέρι και Ανθούπολη, το 075 καταργήθηκε (πληροφορίες εδώ).
Εναλλακτική διαδρομή είναι μέχρι μετρό Ανθούπολη και μετά το λεωφορείο 731.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users