Jump to content
bromptonista

Κατατακτήριες Εξετάσεις Ιατρικής Αθηνών

Recommended Posts

Αναφέρονται κάποια γνωστά φροντιστήρια στην στο topic αυτό (π.χ. Ήχος).Τώρα αν είναι καλά είναι κάτι που μόνο κάποιος\κάποια που πήγε μπορεί να μας πει.

Μοιράσου αυτή τη δημοσίευση

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα θεματα δηλαδη ειναι ιδια για ολους ; γιατι αν ειναι ιδια τοτε με συγχωρειτε αλλα δεν εχει νοημα η ποσοστωση η ξεχωριστη για εμας τους οδοντιατρους του 3%. αν ειναι να εξετασθουμε σε ιδία θεματα. και ολιγον τι αδικο με την λογικη πως πιο φρεσκα και καθηλωμενα στην μνημη βρισκονται η ανατομια , φυσιολογια. και τελος η υλη ειναι τελικη ;  σας ευχαριστω εκ των προτερων για την απαντηση σας παιδια.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

και τυποι θεματων??στυλ βασικη επιστημη η ιατρικοποιημενες ας επιτραπει η εκφραση ερωτησεις πρακτικου περιεχομενου??

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Τα θέματα  είναι κοινά. Δυστυχώς θέματα από κατατακτήριες δεν έχει αναρτήσει κανείς στο forum.

Ενδεχομένως τα θέματα στις εξετάσεις των ετών να είναι ενδεικτικά των προτιμήσεων, αφού οι ίδιοι καθηγητές βάζουν και τα θέματα στις κατατακτήριες.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Γεια σας συναδελφοι! Θα δωσω κατατακτηριες τον δεκεμβρη του 15 και θα ηθελα, αν μπορει, καποιος να μου δανεισει τα βιβλια των μαθηματων ΙΑΤΡΙΚΗ ΦΥΣΙΚΗ , ΙΑΤΡΙΚΗ ΧΗΜΕΙΑ & ΒΙΟΛΟΓΙΑ Ι & ΙΙ για να τα φωτοτυπισω. Πηγα στη βιβλιοθηκη του Καπποδιστριακου αλλα δυστυχως δεν ειναι δανειστικη βιβλιοθηκη. Ελπιζω να βρεθει καποιος συντομα για να ξεκινησω αμεσα το διαβασμα.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Υ.Γ. με συγχωρειτε για την απουσια του τονισμου αλλα εχει το προβλημα το pc.

Τροποποιήθηκε από Sia

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Καλησπέρα σε όλους ! Θα ήθελα και εγω με την σειρά μου να ρωτήσω κάτι περι του εβδομαδιαίου προγράμματος της Ιατρικής Αθηνών. Αρχικά, να σας πω ότι τελειώνω Ιατρικά Εργαστήρια στην Αθήνα, οπότε έχω την εμπειρία εργαστηρίων κλπ. Θέλω να ρωτησω κατά πόσο ένας φοιτητής Ιατρικής μπορεί να διαμορφώσει το πρόγραμμά του ανάλογα με τις ώρες που τον βολεύουν. Υπάρχουν εργαστήρια που μπορείς να επιλέξεις τι ώρες θα τα βάλεις ή οχι; Καθώς είδα στο πρόγραμμα σπουδών ότι πολλά μαθήματα είναι πρωί μονο. Επίσης εργαστήρια έχουν όλα τα εξάμηνα ;

Τέλος, για τους έχοντες εμπειρία σε αυτό, μπορεί κάποιος να συνδυάσει πρωινή δουλειά και φοίτηση σε Ιατρική Αθηνών ή είναι πολύ δύσκολο από θέμα τόσο ωραρίων αλλά και φόρτου εργασίας;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Καλησπέρα σε όλους ! Θα ήθελα και εγω με την σειρά μου να ρωτήσω κάτι περι του εβδομαδιαίου προγράμματος της Ιατρικής Αθηνών. Αρχικά, να σας πω ότι τελειώνω Ιατρικά Εργαστήρια στην Αθήνα, οπότε έχω την εμπειρία εργαστηρίων κλπ. Θέλω να ρωτησω κατά πόσο ένας φοιτητής Ιατρικής μπορεί να διαμορφώσει το πρόγραμμά του ανάλογα με τις ώρες που τον βολεύουν. Υπάρχουν εργαστήρια που μπορείς να επιλέξεις τι ώρες θα τα βάλεις ή οχι; Καθώς είδα στο πρόγραμμα σπουδών ότι πολλά μαθήματα είναι πρωί μονο. Επίσης εργαστήρια έχουν όλα τα εξάμηνα ;

Τέλος, για τους έχοντες εμπειρία σε αυτό, μπορεί κάποιος να συνδυάσει πρωινή δουλειά και φοίτηση σε Ιατρική Αθηνών ή είναι πολύ δύσκολο από θέμα τόσο ωραρίων αλλά και φόρτου εργασίας;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Δυστυχώς η Ιατρική Αθήνας δεν φημίζεται για την ευελιξία του προγράμματος.

Τα εργαστήρια των προκλινικών ετών (τρία πρώτα έτη) που είναι υποχρεωτικά είναι όλα προγραμματισμένα πρωινές ώρες. Υπάρχει η δυνατότητα ειδικά με έδρες που είναι συνεννοήσιμες να αλλάζετε ομάδα ανά άσκηση, αν κάποιες ημέρες είναι αδύνατο λόγω εργασίας ή άλλων υποχρεώσεων να είστε εκεί την συγκεκριμένη μέρα.

Στα κλινικά έτη αυτό δεν είναι εφικτό σε γενικές γραμμές, αφού η άσκηση είναι κατά κανόνα καθημερινή και πρωινές ώρες (συν κάποιες απογευματινές παρουσίες σε εφημερίες).

Πρόσθετο πρόβλημα το ότι οι εξετάσεις είναι σχεδόν πάντα πρωινές ή μεσημεριανές ώρες

Για το αν μπορεί να συνδυαστεί (απογευματινή) δουλειά και κλινικές θα έλεγα ότι αν η επιθυμία σας να τελειώσετε την Ιατρική είναι τόσο μεγάλη, τότε με υπομονή και επιμονή θα τα καταφέρετε. (πιο εύκολα στα προκλινικά έτη, πιο δύσκολα στα κλινικά.)

Δεν είναι ο κανόνας, καθώς οι απαιτήσεις τις σχολής είναι υψηλές, αλλά να θυμάστε ότι τα έχουν καταφέρει αρκετοί πριν από εσάς.

Τροποποιήθηκε από Comfortably Numb

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

YΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΙΣ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Οι αιτήσεις για τη συµμετοχή στις κατατακτήριες εξετάσεις της Ιατρικής Σχολής του ακαδημαϊκού έτους 2015- 2016, θα γίνονται δεκτές από την Δευτέρα 2 Νοεμβρίου 2015 έως και τη Δευτέρα 16 Νοεμβρίου .2015, κατά τις ημέρες και ώρες υποδοχής κοινού ( Δευτέρα-Τετάρτη-Παρασκευή 11:00-14:00)

Απαραίτητα Δικαιολογητικά:
1. Αίτηση (θα την βρείτε εδώ).
2. Αντίγραφο πτυχίου ή πιστοποιητικού περάτωσης σπουδών. (Προκειμένου για πτυχιούχους εξωτερικού συνυποβάλλεται και βεβαίωση ισοτιµίας του τίτλου σπουδών τους από τον Διεπιστηµονικό Οργανισμό Αναγνώρισης Τίτλων ακαδημαϊκών και Πληροφόρησης (∆.Ο.Α.Τ.Α.Π.) ή από το όργανο που έχει την
αρµοδιότητα αναγνώρισης του τίτλου σπουδών.)
3. Φωτοαντίγραφο του δελτίου αστυνομικής ταυτότητας (απαραίτητη είναι η επίδειξη του πρωτοτύπου).
4. Δυο φωτογραφίες «τύπου» αστυνομικής ταυτότητας.

Επισημαίνεται ότι οι εξετάσεις θα πραγματοποιηθούν  εντός του Δεκεμβρίου 2015 (θα ενημερωθείτε µε νεώτερη σχετική ανακοίνωση). 

Για την ύλη των μαθημάτων δείτε εδώ

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Καλησπέρα σε όλους σας.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να βρω τα βιβλία που απαιτούνται για τις κατατακτήριες προκειμένου να τα φωτοτυπήσω (αγορά έστω και μέσω αγγελίας σε καλύτερη τιμή δυστυχώς δεν μου είναι δυνατή). Κάλεσα σε ένα βιβλιοπωλείο που διάβασα εδώ στο Forum ότι είναι καλό, και ρώτησα αν υπάρχουν αντίγραφα αλλά μου είπαν μόνο αν φέρω εγώ βιβλίο δανεισμένο από άλλον και το φωτοτυπήσω γιατί εκείνοι απαγορεύεται να έχουν φωτοτυπίες βιβλίων (κατανοητό-απλά εγώ στην δική μου πρώτη σχολή είχα καλομάθει στο ότι τα βιβλιοπωλεία ήταν γεμάτα με φωτοτυπίες βιβλίων και σημειώσεων).

@Comfortably Numb θα ήθελα να σου πω ευχαριστώ για τους συνδέσμους με τις σημειώσεις των μαθημάτων, νομίζω πως θα μου φανούν πολύ χρήσιμες.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Οι Κατατακτήριες Εξετάσεις για το Ακαδημαϊκό έτος 2015-2016 θα διεξαχθούν ως ακολούθως:

Ιατρική Φυσική (Ι &ΙΙ)  : Τρίτη 1 Δεκεμβρίου 2015 - 09:00

Ιατρική Χημεία (Ι & ΙΙ)  : Πέμπτη 3 Δεκεμβρίου 2015 - 09:00

Βιολογία (Ι &ΙΙ) : Τρίτη 8 Δεκεμβρίου 2015 - 09:00

Θα ακοκουθήσει νέα ανακοίνωση με τους χώρους διεξαγωγής των εξετάσεων. 

Καλή επιτυχία ! 

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Οδηγίες για Κατατακτήριες εξετάσεις.

α) Οι κατατακτήριες εξετάσεις θα διεξαχθούν σε 5 αμφιθέατρα: «Μικροβιολογίας», «ΝΑΒΟ», «Φυσιολογίας-Γ. Κοτζιάς», αμφιθέατρο «Φ. Φέσσας» και αμφιθέατρο Βιβλιοθήκης Επιστημών Υγείας. Στην είσοδο κάθε αμφιθεάτρου θα έχει αναρτηθεί από την προηγούμενη μέρα (30 Νοεμβρίου 2015)  ονομαστικός κατάλογος των υποψηφίων που πρόκειται να εξετασθούν στο συγκεκριμένο αμφιθέατρο (θα ανακοινωθούν και στην ιστοσελίδα ανακοινώσεων της Ιατρικής Σχολής). 

β) Καθ’ όλες τις ημέρες οι υποψήφιοι υποχρεούνται να προσέλθουν στο χώρο των εξετάσεων (1) ώρα νωρίτερα (8π.μ.). Η διάρκεια της εξέτασης για κάθε μάθημα είναι δύο (2) ώρες με δυνατότητα αποχώρησης μετά την ολοκλήρωση της 1ης ώρας. 

γ) Κατά την είσοδό τους οι υποψήφιοι θα υπογράφουν σε παρουσιολόγιο και θα παραλαμβάνουν διακριτικό  με τη φωτογραφία με τα προσωπικά τους στοιχεία. Βιβλία, τετράδια, σημειώσεις ή άλλα αντικείμενα όπως κινητά τηλέφωνα ή ηλεκτρονικές συσκευές οποιασδήποτε μορφής (φορητοί Η/Υ, tablets κ.τ.λ) παραδίδονται στους επιτηρητές και παραλαμβάνονται κατά την έξοδο. Σε αντίθετη περίπτωση απαγορεύεται στον υποψήφιο η είσοδος. 

δ) Για την εξακρίβωση της ταυτοπροσωπίας προσκομίζεται από τον υποψήφιο δελτίο αστυνομικής ταυτότητας ή άλλο επίσημο δημόσιο έγγραφο πιστοποίησης της ταυτότητάς του. 

ε) Οι υποψήφιοι δύνανται να χρησιμοποιήσουν στυλό χρώματος μπλε ή μαύρου. Διορθωτικά οποιασδήποτε μορφής δεν επιτρέπονται. 

στ)  Στην κόλλα εξέτασης αναγράφονται μόνο τα ζητούμενα στοιχεία και απαγορεύεται οποιοδήποτε άλλο στοιχείο αναγνώρισης όπως υπογραμμίσεις λέξεων, διακριτικά σύμβολα και οτιδήποτε άλλο αξιολογηθεί ως στοιχείο που δίδει τη δυνατότητα σε τρίτο άτομο να αναγνωρίσει τον συγγραφέα του γραπτού, αποκλείεται από τη διαδικασία βαθμολόγησης. Στο τέλος της εξέτασης παραδίδεται η κόλλα στους επιτηρητές μαζί με τα θέματα όπου και εκεί απαγορεύεται να αναγραφεί οτιδήποτε. Υποψήφιος που αποπειράται να αντιγράψει ή χρησιμοποιεί κάθε είδους μέσο υποκλοπής ή συνεργεί στην τέλεση τέτοιων πράξεων, αποκλείεται οριστικά από τις εξετάσεις. Σε περίπτωση που ο υποψήφιος αναγράφει στο δοκίμιο απρεπείς εκφράσεις, το δοκίμιό του αποκλείεται από τη διαδικασία βαθμολόγησης.. Ο υποψήφιος που δολιεύει με οποιοδήποτε τρόπο ή εμποδίζει με ανυπακοή ή αταξία την ομαλή διεξαγωγή των εξετάσεων αποκλείεται από αυτές.

ζ)  Κάθε υποψήφιος που παραδίδει το γραπτό του δεν έχει δικαίωμα να επανέλθει για τη συνέχιση της εξέτασης. Κατ' εξαίρεση, και μόνο για λόγους υγείας επιτρέπεται ολιγόλεπτη έξοδος από την αίθουσα και μόνο με τη συνοδεία επιτηρητή. 

η) Στο γραπτό δοκίμιο, οι ενδείξεις με τα ατομικά στοιχεία του υποψηφίου ελέγχονται από τους επιτηρητές και καλύπτονται από τον ίδιο τον υποψήφιο με την ευθύνη των επιτηρητών κατά τρόπο απόλυτο και αδιαφανή (να μην υπάρχει δυνατότητα ανάγνωσης μετά την επικόλληση του), την ώρα που παραδίδεται κάθε γραπτό δοκίμιο. Οι επιτηρητές σημειώνουν στο παρουσιολόγιο την αποχώρηση του υποψηφίου στο οποίο θα τίθεται και η υπογραφή του (αποχώρηση του υποψηφίου χωρίς να έχει υπογράψει στο παρουσιολόγιο, αποκλείει τον υποψήφιο από τη διαδικασία των εξετάσεων) .

θ) Οι επιτηρητές μεταφέρουν τα γραπτά δοκίμια των υποψηφίων και τα παραδίδουν στην Επιτροπή Κατατάξεων που είναι υπεύθυνη για την ασφάλειά τους. 

ι) Με την πάροδο εύλογου χρονικού διαστήματος η Επιτροπή Κατατάξεων ανακοινώνει τα αποτελέσματα των εξετάσεων και τα αναρτά στην επίσημη ιστοσελίδα της Σχολής.

ια) Η Γραμματεία της Ιατρικής Σχολής θα ανακοινώσει τις ημερομηνίες εγγραφής των κατατασσομένων, κατόπιν εγκρίσεώς τους από  τη Γ.Σ. της Ιατρικής Σχολής.

ιβ) Επανεξέταση ή αναθεώρηση των γραπτών δοκιμίων των υποψηφίων δεν επιτρέπεται. Οι υποψήφιοι έχουν δικαίωμα πρόσβασης στα γραπτά δοκίμιά τους συμπεριλαμβανομένης και της δυνατότητας χορήγησης των αιτηθέντων αντιγράφων τους. Τα γραπτά δοκίμια των υποψηφίων φυλάσσονται στο αρχείο του Τμήματος για τουλάχιστον (1) έτος μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων και κατόπιν με ευθύνη της Επιτροπής Κατατάξεων συντάσσεται σχετικό πρακτικό και καταστρέφονται.

*Οι υποψήφιοι επιτρέπεται να έχουν μαζί τους μόνο νερό. 

ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ! 

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ

Λόγω της προκήρυξης εικοσιτετράωρης πανελλαδικής απεργίας της ΓΣΕΕ και της ΑΔΕΔΥ, η προγραμματισμένη για την Πέμπτη 3 Δεκεμβρίου η διεξαγωγή της εξέτασης στο μάθημα της «Ιατρικής Χημείας» θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 4 Δεκεμβρίου 2015

Από την ιστοσελίδα της Γραμματείας της Ιατρικής Σχολής

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Ενδιαφέρομαι για τις εξετάσεις τον επόμενο Δεκέμβρη, και έχω φρικάρει από το κόστος να αγοράσω τα βιβλία καινούρια (περίπου 1000 ευρωπαϊκά).

Θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα εάν κάποιος μπορεί να μου διευκρινίσει στο μάθημα "ΙΑΤΡΙΚΗ ΧΗΜΕΙΑ Ι & ΙΙ", εάν και οι τρεις τόμοι του Lehninger είναι απαραίτητοι για το μάθημα αυτό. Στα αντίστοιχα μαθήματα του 1ου και 2ερου εξαμήνου, οι φοιτητές εξετάζονται και στους τρεις τόμους της σειράς "Βασικές Αρχές Βιοχηµείας";

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Τροποποιήθηκε από Dr.Katsikis

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

@Dr.Katsikis

Το κόστος όντως είναι απαγορευτικό. Υπάρχει ξεχωριστός χώρος με αγγελίες στο forum όπου πωλούνται βιβλία, αν και εκεί (δυστυχώς) οι περισσότεροι μάλλον έχουν υπερβολικά υψηλές τιμές. 

Στην προηγούμενη σελίδα του νήματος υπάρχουν σύνδεσμοι με την ύλη των μαθημάτων. Σε συνδυασμό με τα περιεχόμενα υων βιβλίων που μπορείτε να βρείτε στο Internet μπορείτε να βρείτε ποια τμήματα είναι εντός ύλης. 

Μια εναλλακτική αν μένετε την Αθήνα είναι η Βιβλιοθήκη Επιστημών Υγείας κοντά στην Ιατρική Σχολή και η Βιβλιοθήκη της Οδοντιατρικής.  Δεν είναι δανειστικές αλλά μπορείτε να φωτοτυπήσετε τα μέρη της ύλης που χρειάζονται.

Ο Lehninger (μέρος αυτού) εξετάζεται στην Ιατρική Χημεία ΙΙ. Για τις κατατακτήριες εξετάσεις χρειάζεστε αδρα τον πρώτο τόμο, αν δεν κανω λάθος. Επείδη έχει περασει καιρός γι αυτό λέω να συμβουλευτείτε την ύλη. Για την Χημεία Ι διαβάζουν από το βιβλίο του Tro. (ή όποιο αντίστοιχο βρείτε  π.χ. του Πνευματικάκη)

Καλή επιτυχία !

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Με την εισαγωγή με κατατακτήριες να υποθέσω έχουμε απαλλαγή από τα μαθήματα, Ιατρική Φυσική Ι και ΙΙ, Βιολογία Ι και ΙΙ και Χημεία Ι και ΙΙ, εικάζω... Ολα αυτά έχουν και εργαστηριακές ασκήσεις; Απ ο,τι κατάλαβα ναί , αυτά είναι περασμένα ή τα παρακολουθούμε υποχρεωτικά; επίσης καθώς εισαγόμαστε στο 2ο εξάμηνο, τα εργαστήρια του 1ου τα χρωστάμε; παιδιά κάποια βοήθεια, δουλεύω κιόλας και δεν εχω προλάβει να περάσω απο γραμματεία και δεν ξέρω τι παίζει...

Τροποποιήθηκε από lost_highway

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Καλησπέρα σας! Το όνειρό μου από την εφηβεία μου και έπειτα ήταν η ιατρική. Κατά το τέλος των σχολικών μου χρόνων δεν τολμούσα όχι να το ξεστομίσω, ούτε καν να σκεφτώ την συγκεκριμένη σχολή. Πλέον, πλησιάζοντας τα 30 και έχοντας ένα πτυχίο σχολής στην οποία εισήχθην από θεωρητική κατεύθυνση, εξακολουθώ να αγαπώ αυτήν την επιστήμη. Σκέφτομαι να δώσω κατατακτήριες. Βλέπω ότι η σχολή έχει πολλές χημείες, φυσικές, βιολογίες και αναρωτιέμαι πόσο σκούρα θα τα βρω στην προσπάθειά μου αυτή. Έχω υπ' όψιν μου τα φροντιστήρια που αναφέρθηκαν.

Μπορείτε να μου πείτε εσείς, ως πεπειραμένοι, την γνώμη σας; Πόσο δύσκολο είναι για κάποιον "θεωρητικάριο" να εισαχθεί στην σχολή και φυσικά να πάρει πτυχίο;

Τροποποιήθηκε από Κυνηγός Ονείρων

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

@Κυνηγός Ονείρων Η μόνη δυσκολία θα είναι στις κατατακτήριες εξετάσεις. Με σοβαρό διάβασμα από τώρα δεν νομίζω ότι θα υπάρχει πρόβλημα. Για τα φροντιστήρια δεν έχω άποψη. Τα θέματα είναι "θεωρητικά" , κοινως δεν πέφτουν ασκήσεις ή αν υπαρχει τέτοιο υποερωτημα θα ειναι απλή εφαρμογή των τύπων. 

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Comfortably Numb, σε ευχαριστώ θερμά για το κουράγιο που μου δίνεις! Θα ξεκινήσω να ψάχνω τα βιβλία. Την ύλη την έχω ήδη από τον σύνδεσμο που παρέθεσες παραπάνω.

Το να τα βγάλω φωτοτυπίες θα ήταν μια καλή επιλογή; Ή θα πρέπει να μελετήσω από τα βιβλία, ενδεχομένως λόγω της ύπαρξης κάποιων φωτογραφιών που επιβάλλεται η μελέτη τους;

Ευχαριστώ που μου απάντησες!

Τροποποιήθηκε από Κυνηγός Ονείρων

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
On ‎21‎/‎7‎/‎2015 at 0:30 ΠΜ, maaar said:

Γειά σας,θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση......Από τα μαθήματα που δίνεις στις κατατακτήριες της Ιατρικής απαλλάσεσαι στο Α' ή στο Β'εξάμηνο αντίστοιχα;;;;Απαλλάσεσαι και από τα εργαστήρια αυτών των μαθημάτων ή πρεπει να παρακολουθήσεις τα εργαστηριά τους στο Α' και στο Β' εξάμηνο;;;;;Αν μπορείτε δώστε μια απάντηση στο συγκεκριμένο θέμα;;;;;

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

@Μαίρη 91

Δεν γνωρίζω. Υποθέτω ότι αναγνωρίζονται τα συγκεκριμένα μαθήματα.

Δεν υπάρχει κάτι σχετικό στον οδηγό σπουδών της σχολής ή στην ιστοσελίδα της γραμματείας (σε αντίθεση με άλλες σχολές) όπως δεν αναφέρεται αν υπάρχει η δυνατότητα αναγνώρισης κι άλλων μαθήματων, που επίσης λογικά πρέπει να υπάρχει. (ή για να είμαι ακριβής, δεν έχω βρει κάτι σχετικό, ύστερα από μια πρόχειρη αναζήτηση)

Για μια υπεύθυνη απάντηση, μιλήστε με τη Γραμματεία της Σχολής.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
On 27/5/2016 at 0:43 ΜΜ, Μαίρη 91 said:

Σας ευχαριστώ....Θα επικοινωνήσω με την Γραμματεία...

@Μαίρη 91 Σου είπε κάτι η γραμματεία τελικά ;

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Ναι έστειλα e-mail στη Γραμματεία της σχολής και μου απάντησαν ότι στα μαθήματα που δίνονται στις κατατακτήριες απαλλάσονται από τα εργαστήρια αυτών των μαθημάτων όσοι τα δίνουν...Πιστεύω να ισχύουν οι πληροφορίες που μου έδωσαν...

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Συγνώμη θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση...Βλέποντας κάποια θέματα που έχουν πέσει στις κατατακτήριες στην Ιατρική Αθήνας...παρατήρησα ότι τα θέματα προέρχονται από συγκεκριμένα κεφάλαια...Θα είμαστε καλλυμένοι αν διαβάσουμε μόνο τα κεφάλαια από τα οποία πέφτουν τα συγκεκριμένα θέματα...ή πρεπει να διαβάσουμε πολύ καλά όλη την ύλη γιατί τα θέματα μπορεί να είναι απρόβλεπτα και να πέσουν ερωτήσεις κι από άλλα κεφάλαια;;;Παρακαλώ ας απαντήσει όποιος γνωρίζει πληροφορίες σχετικά μ'αυτό το θέμα;;;;;

Τροποποιήθηκε από Μαίρη 91

Σύνδεσμος στη δημοσίευση