Jump to content
Comfortably Numb

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ - ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ ΦΟΙΤΗΤΩΝ

Recommended Posts

Οποιος θέλει, υπογράφει για ν'ακυρωθεί η αναγόρευση Ανθιμου σε επίτιμο διδάκτορα του Α.Π.Θ.

https://www.efsyn.gr/ellada/koinonia/204125_tsoynami-antidraseon-kata-toy-anthimoy?fbclid=IwAR1Rt2NsRq-euV_Up1YCHnX7sBSgiywWhx5Xh9D9FkjOpmZZhifjjLQ4CNI

AVAAZ---ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΚΥΡΩΣΗ ΤΗΣ ΑΝΑΓΟΡΕΥΣΗΣ ΑΝΘΙΜΟΥ ΣΕ ΕΠΙΤΙΜΟ ΔΙΔΑΚΤΟΡΑ ΤΟΥ Α.Π.Θ.

Τροποποιήθηκε από Myriam

Μοιράσου αυτή τη δημοσίευση

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Αντώνη αθάνατε....

Μια ζωή μαζί θα ζούμε

Κάποτε μου είχες πει

Σ' αγαπώ δε θα χαθούμε

Τίποτα δε θα χαθεί

Δε θα χωρίσουμε εμείς

Δε θα χωρίσουμε εμείς

Τώρα πια κοιμάσαι μόνη

Ψάχνω μέσα στη σιωπή

Μην κοιτάς που ζω ακόμη

Ζω γιατί μου είχες πει

Δε θα χωρίσουμε εμείς...

Μην ξεχνάς ποτέ αυτά που ζήσαμε

Μη χαθείς παντοτινά

Μη μου πεις ποτέ εμείς χωρίσαμε

Πες μου άλλη μια φορά

Δε θα χωρίσουμε εμείς...

Μια ζωή εμείς θα ζούμε

Κάποτε μου είχες πει

Σ' αγαπώ δε θα χαθούμε

Κι όμως έχουμε χαθεί

Δε θα χωρίσουμε εμείς...

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

... στο ίδιο mood... emdj   emdspr   

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Από την επικαιρότητα και το καυτό θέμα.... emconfused

Νέος Γενικός Γραμματέας Ανώτατης Εκπαίδευσης διορίσθηκε ο Απόστολος Δημητρόπουλος που χει διατελέσει επιστημονικός συνεργάτης του Υπουργείου Παιδείας στη σύνταξη του νόμου 4009/2011 για την Ανώτατη Εκπαίδευση"!!!!

Γυρνάμε ολοταχώς στο παρελθόν που μισούμε!  emshowoff  Οσο πάει ξεκαθαρίζει το τοπίο..και back to the past!  Προβλέπεται καρμπόν ο απεχθής νόμος Διαμ/ου με μεταβατικές διατάξεις, ένα μεγάλο ερωτηματικό (?)!!  emangry2    embored

Τροποποιήθηκε από Myriam

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Η συνελευση για την πτυχιακη του Σεπτεμβρη θα γινει Δευτερα 22/7 στις 19:00 στο ΝΑΒΟ!

Από το group των επί πτυχίω στο fb.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

ΕΚΛΟΓΕΣ ΑΥΡΙΟ....πριν ισοπεδωθεί η χώρα!!!  emshowoff  emevlogies

@asamotref  

Lâimage contient peut-être : 1 personne, sourit

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
6 ώρες πριν, Myriam said:

...σαν τα μνημόνια που θα έσκιζε ο Αλέξης, με ένα νόμο, σε ένα άρθρο. :P

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Επίσης πως είναι δυνατόν να μειώσει ο Κούλης τον ΕΝΦΙΑ αφού τον κατήργησε ο Αλεκσης πριν 4 χρόνια με εκείνο το νόμο και εκείνο το άρθρο που λέγαμε παραπάνω. :D

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

@mikro kavouri    Σωθήκαμε....emtherapeftiki

67160214_2862391430443897_158131435889229824_n.png?_nc_cat=109&_nc_eui2=AeF5Uz35lzDQIs891rux-TkAPJSj3G2f-kmnVyVk0F3YBjEifg5e23xUAR6zxUy4XyW_K_SR9LyB0zuJsehA4TK4wPtIRcaJZffn25pyq8nnqw&_nc_oc=AQnlHn9oesl92h274bwZqyayCXk-0YIxm6vX3mvWFNTdfIe4wVwgrMqTHHUJ5p1NDD4&_nc_ht=scontent.fath5-1.fna&oh=506f9d0bf8073f99f571e5c9fdc69697&oe=5DA73BD4

67320700_2862623700420670_646869083194654720_n.png?_nc_cat=103&_nc_eui2=AeHbSs6IOsF_O_cYoeSxT7Ff5CI2Wj9WSaIUuOYwahqmlnvLiFZbVKCgDd_90C9Znk1P-z5KHESGrHhZJFbQAhqrFluFmpkNGqaG63ZWO4PvAw&_nc_oc=AQndW9cyi8-QJnTW3BdNPvsP96FT5ko9JQGzjvj-9LATCDoWvK7BEQ3AhXuvkpfQCI0&_nc_ht=scontent.fath5-1.fna&oh=99b2e152610aada603df561eb819408a&oe=5DABCDF6

Τροποποιήθηκε από Myriam

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

...αφιέρωση...     emconfusedemdspr

Τροποποιήθηκε από Myriam

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

@mikro kavouri

Εγραψα μια απαντηση/αναλυση περι ΕΝΦΙΑ (που ΤΣΟΥΖΕΙ κοσμο!) στο τοπικ " ΒΟΥΛΕΥΤΙΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ 2019 "

Τροποποιήθηκε από iceman

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Καθώς κυκλοφορεί ένα link τάχα ως  απάντηση στα του ΕΝΦΙΑ κι επειδή προκλήθηκα από το πρωί...emcolgate

Στο link αυτό https://www.cnn.gr/news/politiki/story/185030/meiosi-enfia-theamatiki-kinisi-mitsotaki-me-ypsilo-risko  ήδη αναρωτιούνται που θα βρεθούν τα χρήματα και πόσο θα χρεωθούμε επιπλέον για τις φοροελαφρύνσεις καθώς ο "λουδοβίκος" δεν ήταν σαφής, ως συνήθως,στην ομιλία του χθες στη Βουλή. Αναμένουμε τη δευτερολογία αύριο να δούμε αν οι φλυαρίες περί ανάπτυξης και τάχιστων επενδύσεων αποκτήσουν κάποια ουσία....τέλος πάντων. Στο μεταξύ,ο Τσίπρας αναρωτιέται όπως και οι συντάκτες του παραπάνω άρθρου "Που θα βρείτε τα 2 δις για όλα αυτά?" embaaa Ο ίδιος (ο Τσίπρας)  ψήφισε μεν μείωση  του ΕΝΦΙΑ αλλά άφησε υπερπλεόνασμα για το οποίο κατηγορήθηκε και λοιδωρήθηκε ενώ ο "λουδοβίκος" μόνο τάζει προς το παρόν και περιμένουμε να δούμε το νομοσχέδιο που θα έρθει με τις περίφημες φοροελαφρύνσεις και τη μείωση ΕΝΦΙΑ. 

ΨΕΥΤΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΝΤΟΥ και ΣΤΗ ΝΔ ΒΡΙΘΟΥΝ!!!!  Μέχρι να τους εντοπίσουμε, παίζουμε κανά στοιχηματάκι να περνά η ώρα κι αφήνουμε στην άκρη τις "περικεφαλαίες" καθώς έπιασε ζέστη!!!!   :anavwfwties:  Ξέρω...τσούζει λίγο το 32% ΣΥΡΙΖΑ αλλά μην ανησυχείτε....θα το συνηθίσετε καθώς θα μεγαλώνει μήνα το μήνα!!!  emclapping   

Aucune description de photo disponible.

Τροποποιήθηκε από Myriam

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Φρέσκο κομμάτι του Νίκου Μωρα'ί'τη και Papercut !!!!  emrespect

Αφιερωμένο..πάντα.   emdj

Υπάρχουν άνθρωποι, που αλλάζουν ανθρώπους

Αλλάζουν αγάπες, αλλάζουν νησί

Εγώ δεν μπόρεσα, χαμένος ο κόπος

Ο μόνος μου τόπος, για μένα είσαι εσύ.

Η μόνη μου ευχή μες στη ζωή

Και τ’ άλλο καλοκαίρι μαζί να μας βρει

Μαζί να μας βρει.

Η μόνη μου ευχή απ’ την ψυχή

στο πρώτο πεφταστέρι μαζί να μας βρει..

Μαζί να μας βρει.

Υπάρχουν άνθρωποι, που αλλάζουν πορείες

πολλές εμπειρίες, γεμάτοι ζωή.

Μα εγώ δεν μπόρεσα,

το μόνο ταξίδι που βρήκα ν’ αξίζει, καρδιά μου είσαι εσύ.

Η μόνη μου ευχή μες στη ζωή

Και τ’ άλλο καλοκαίρι μαζί να μας βρει

Μαζί να μας βρει. Η μόνη μου ευχή απ’ την ψυχή στο πρώτο πεφταστέρι μαζί να μας βρει.. Μαζί να μας βρει.

Τροποποιήθηκε από Myriam

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Προγραμματικές δηλώσεις : Το σχέδιο της Κυβέρνησης για τις τρεις βαθμίδες της εκπαίδευσης

https://www.esos.gr/arthra/63538/programmatikes-diloseis-shedio-tis-kyvernisis- ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika --tis-treis-vathmides-tis-ekpaideysis

"...Η μεταρρύθμιση στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση στοχεύει σε ακαδημαϊκά Ιδρύματα πραγματικά αυτόνομα, αυτοδιοικούμενα, αξιολογούμενα, ανταγωνιστικά, εξωστρεφή, σε κοινό βηματισμό με την αγορά εργασίας. Ενδεικτικά:

........

•    Τρίτον, καθιερώνουμε ανώτατο χρονικό όριο ολοκλήρωσης των προπτυχιακών σπουδών ν+2, πλην εξαιρέσεων............."

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Άσχετο με το περιεχόμενο της ομάδας αλλά εμμεσως όλα σχετίζονται μεταξύ τους .

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
3 hours ago, Mariakaraili said:

Άσχετο με το περιεχόμενο της ομάδας αλλά εμμεσως όλα σχετίζονται μεταξύ τους .

Το περιεχόμενο της ομάδας είναι ανοικτό και περιλαμβάνει ο,τιδήποτε αφορά τους επί πτυχίω.Το δε θέμα του ασύλου μας αφορά όλους.

Στην αυριανή πορεία διαμαρτυρίας για την κατάργηση του ασύλου στις 12μμ στα Προπύλαια συμμετέχουν και σύλλογοι φοιτητών μεταπτυχιακών κυρίως... 😊

Τροποποιήθηκε από Myriam

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

kerameos-1.jpg

Νίκη Κεραμέως για αιώνιους φοιτητές – “Ανώτατο όριο προπτυχιακών σπουδών, το ν+2”

Στην εξάλειψη των αιωνίων φοιτητών μίλησε η κ. Κεραμέως, υπενθυμίζοντας πως το ανώτατο χρονικό όριο σπουδών των φοιτητών σταματάει στο ν+2. Στόχος είναι να μειωθούν οι αιώνιοι φοιτητές προκειμένου να διαμορφωθεί σωστά το εκπαιδευτικό σύστημα για ένα καλύτερο μέλλον.

“Θεσπίζουμε σύγχρονες και αποτελεσματικές δομές διοίκησης, με  διακριτές και σαφώς καθορισμένες αρμοδιότητες. Καθιερώνουμε ανώτατο χρονικό όριο ολοκλήρωσης των προπτυχιακών σπουδών ν+2, πλην εξαιρέσεων. Ενισχύουμε την αυτονομία και εξωστρέφεια των Ιδρυμάτων. Απελευθερώνουμε τα Προγράμματα Μεταπτυχιακών Σπουδών και διευρύνουμε τη δυνατότητα δημιουργίας ξενόγλωσσων προπτυχιακών προγραμμάτων”, ήταν κάποιες από τις δηλώσεις της υπουργού σχετικά με τα πανεπιστήμια.

Τροποποιήθηκε από musician

Σύνδεσμος στη δημοσίευση