Jump to content
Sign in to follow this  
bromptonista

Κατατακτήριες Εξετάσεις Ιατρικής Αθηνών

Recommended Posts

Καλησπέρα και απο μένα .σκέφτομαι και γω όπως και τα παιδία απο πάνω να δώσω αλλα δεν ξέρω αν προλαβαίνω φέτος.ειναι εφικτό σε τόσο λιγο διαστημα?επείσης για καποιον ασχετο τελείως με το αντικείμενο (δεν ξέρω απο φυσικές βιολογιες χημείες) είναι εφικτο να διαβασει μόνος του και να έχει αξιώσεις?εκτός απο τα βιβλία υπάρχουν πουθενά σημειώσεις φοιτητών σε κάποιο φωτοτυπάδικο η καποιος απο εδώ που να εχει την καλη διαθεση να τις δώσει?αν κάποιος που θέλει να δώσει θέλει να ενώσουμε τις δυνάμεις μας για να βρούμε παραπάνω πληροφορίες ας μου πει να το συζητησουμε και απο τηλέφωνο.

Μοιράσου αυτή τη δημοσίευση

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ξέρει κανείς αν πρόκειται να αλλάξει η ύλη για τις κατατακτήριες του Δεκεμβρίου του '18; Κάτι τέτοιο μου είπαν.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
On 2/10/2018 at 3:27 PM, Κυνηγός Ονείρων said:

Ξέρει κανείς αν πρόκειται να αλλάξει η ύλη για τις κατατακτήριες του Δεκεμβρίου του '18; Κάτι τέτοιο μου είπαν.

Η ύλη θα ανακοινωθεί μέσα στον επόμενο μήνα λογικά. Επειδή άλλαξε το πρόγραμμα σπουδών από το 2017 και κάποια μαθήματα συμπτύχθηκαν (μεταξύ αυτών και τα 3 των κατατακτηρίων) ίσως υπάρχουν και αλλαγές στην ύλη αλλά δεν πιστεύω ότι θα είναι δραματικές. Ο κύριος κορμός θα παραμείνει ίδιος οπότε μπορείς να διαβάζεις κανονικά θεωρώ

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Γεια σε όλους ^_^ 
Ξεκίνησα κι εγώ διάβασμα για τις φετινές κατατακτήριες και αναρωτιέμαι αν διαθέτει κανείς παλιά θέματα; Όχι πως στέκεσαι σε αυτά, αλλά ξέρετε... για το ψυχολογικό :P
Καλή τύχη στους "ομοιοπαθόντες" 

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Teddy D Αν βάλεις στην πασίγνωστη μηχανή αναζήτησης λέξεις κλειδιά ''φροντιστήρια κατατακτήριες ιατρικη'' σε κάποιο θα βρείς θέματα και απαντήσεις θεμάτων από 2013 εώς 2017. Με το καλό και καλή δύναμη.

Τροποποιήθηκε από kostaskostas
Λόγω λάθους σύνταξης μυνήματος.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Καλησπέρα σε όλους. Ειμαι αποφοιτος της σχολης Ηλεκτρολογων Μηχ. του ΕΜΠ και σκεφτομαι τα επομενα χρονια να δωσω κατατακτηριες στην Ιατρικη Αθηνας. Να πω καταρχας για να προλαβω οποιαδηποτε σχολια πως το ονειρο μου ηταν η σχολη που τελειωσα και η δουλεια πανω στο αντικειμενο μου αρεσει, αλλα και η Ιατρικη ειναι μια επιστιμη που με ξετρελαινει, ετσι σκεφτηκα να δωσω καποια στιγμη κατατακτηριες και αν καταφερω και εισελθω στη σχολη καποια στιγμη θα την τελειωσω (6, 10 χρονια doesn't matter for me). Το ερωτημα μου ειναι, καθως εχω ξεχασει την χημεια που ηξερα και εδωσα πανελληνιες απο τεχνολογικη κατευθυνση, τι θα προτινατε να διαβασω πρωτα για να φρεσκαρω την χημεια και βιολογια, ωστε μετα να προχωρησω στα 3 μαθηματα των κατατακτηριων που αν καταλαβα καλα η υλη ειναι απο πανεπιστημιακα συγγραματα? Μια ακομη ερωτηση που ηθελα να σας κανω ειναι, αν ειναι εφικτο τουλαχιστον τα πρωτα χρονια που δεν εχει κλινικες, να συνδιαστει με δουλεια και ας περναω τα μισα μαθηματα (ο ογκος διαβασματος δεν με φοβισει καθως εριξα για το πτυχιο μου αρκετα χιλιομετρα διαβασμα :P αυτο που με φοβιζει καπως ειναι η απομνημονευση καθως δεν φημιζομαι για την καλη μου μνημη..). Ευχαριστω εκ των προτερων για την οποιαδηποτε βοηθεια παιδια και καλο καλοκαιρι!!

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Γειά σας παιδια. Είμαι τελειοφοιτη Φαρμακευτικής και σκοπεύω να δώσω κατατακτηριες για το Πανεπιστήμιο Θράκης τον επόμενο Δεκέμβριο. 

Θα ήθελα να ζητήσω αν κάποιος από εσάς έχει την καλοσύνη να μου έδινε τις διαφάνειες από τις διαλέξεις των μαθημάτων για να προσανατολιστώ λίγο με την ύλη. 

Εάν κάποιος μπορεί θα είμαι ευγνώμων! Ευχαριστώ:) 

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
On 6/28/2018 at 11:07 PM, EceStudent said:

Μια ακομη ερωτηση που ηθελα να σας κανω ειναι, αν ειναι εφικτο τουλαχιστον τα πρωτα χρονια που δεν εχει κλινικες, να συνδιαστει με δουλεια και ας περναω τα μισα μαθηματα (ο ογκος διαβασματος δεν με φοβισει καθως εριξα για το πτυχιο μου αρκετα χιλιομετρα διαβασμα :P αυτο που με φοβιζει καπως ειναι η απομνημονευση καθως δεν φημιζομαι για την καλη μου μνημη..). Ευχαριστω εκ των προτερων για την οποιαδηποτε βοηθεια παιδια και καλο καλοκαιρι!!

Για το τι να διαβάσεις δεν ξέρω να σου απαντήσω.

Αν υπάρχει κάποια ευελιξία από την δουλειά σου είναι εφικτό καθώς τα 3 πρώτα χρόνια υποχρεωτικά είναι μόνο τα εργαστήρια (πρωί) που δεν είναι και πολλά (ειδικά τα 2 πρώτα χρόνια).*

Έχοντας αρκετούς γνωστούς από την σχολή σου και χωρίς να υποτιμάω καθόλου την δυσκολία της πρέπει να γνωρίζεις οτι το διάβασμα στην ιατρική είναι αρκετά πιο αυξημένο. Και το βασικότερο δεν είναι μονο ο όγκος αλλά και η διαφορετική φιλοσοφία/λογική που υπάρχει σε σχέση με το διάβασμα σε μια σχολή σαν την δική σου.

*Φέτος αλλάξε το πρόγραμμα σπουδών οπότε δεν ξέρω αν αλλάξε κατι δραματικά. Μπες στη σελίδα της σχολής και δες τον οδηγό σπουδών για περισσοτερα.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
3 hours ago, mad cow said:

Για το τι να διαβάσεις δεν ξέρω να σου απαντήσω.

Αν υπάρχει κάποια ευελιξία από την δουλειά σου είναι εφικτό καθώς τα 3 πρώτα χρόνια υποχρεωτικά είναι μόνο τα εργαστήρια (πρωί) που δεν είναι και πολλά (ειδικά τα 2 πρώτα χρόνια).*

Έχοντας αρκετούς γνωστούς από την σχολή σου και χωρίς να υποτιμάω καθόλου την δυσκολία της πρέπει να γνωρίζεις οτι το διάβασμα στην ιατρική είναι αρκετά πιο αυξημένο. Και το βασικότερο δεν είναι μονο ο όγκος αλλά και η διαφορετική φιλοσοφία/λογική που υπάρχει σε σχέση με το διάβασμα σε μια σχολή σαν την δική σου.

*Φέτος αλλάξε το πρόγραμμα σπουδών οπότε δεν ξέρω αν αλλάξε κατι δραματικά. Μπες στη σελίδα της σχολής και δες τον οδηγό σπουδών για περισσοτερα.

σε ευχαριστω για την απαντηση mad cow. Το ξερω οτι η ιατρικη εχει παραπανω διαβασμα εχω γνωστους που τελειωσαν, για αυτο και αν παρω την αποφαση να δωσω κατατακτηριες θα εχω στο μυαλο μου οτι αν χρειαστει καποια στιγμη μπορει να σταματησω την δουλεια για να βγει. Αλλα ετσι και αλλιως δεν θα βιαζομαι για τα χρονια φοιτησης καθως δεν με νοιαζει να δουλεψω ως κλινικος γιατρος σε νοσοκομειο αλλα στην ερευνα! 

Υ.Γ Ενα παιδι σε προσωπικο μηνυμα μου προτινε να ξεκινησω απευθειας απο τα συγγραματα οποτε μαλλον αυτο θα κανω. Απο οτι ειδα πλεον με το νεο προγραμμα σπουδων δεν υπαρχει Χημεια 2 και Φυσικη 2, παρολα αυτα η υλη για τις κατατακτηριες περιλλαμβανει την υλη και απο Χημεια 1&2 και απο Φυσικη 1&2?

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Γεια σας,

Μπορει καποιος να μου πει ενα καλο φροντιστηριο για κατακτηριες Ιατρικης Αθηνων.

Ευχαριστω πολυ

Τροποποιήθηκε από fwfwka

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Το prosvasis ειναι καλο.Γενικα πρεπει να επισκεφτεις δυο τρια και να διαλεξεις,ειναι ολα στην πλατεια κανιγγος,οποτε μια μερα θα σου παρει

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

περα απο το προσβασης, το οποιο ειναι ακριβο. ποια αλλα μου προτεινεις. το ακτις?

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

http://www.katataktiries-iatrikis.gr δες και αυτο

και το png ειναι πιο φτηνο και καλο θυμαμαι.

TO aktis πρεπει ναναι καινουργιο δεν το ξερω.

Τροποποιήθηκε από leodavinci

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Γεια σας.

Ξέρω οτι έχει ξαναζητηθεί, αλλά μήπως θα ήταν εύκολο κάποιος να ανεβάσει τις πρόσφατες διαλέξεις Βιολογίας I, II και Γενετικής από το e-class; Χημεία και Φυσική είναι ξεκλέιδωτα από όσο έχω δει...

Σας ευχαριστω.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Υπαρχουν τιποτα σημειωσεις οσον αφορα τα Μαθηματα Βιολογια Ι και ΙΙ χημεια ι και ΙΙ καθως και φυσικη Ι και ΙΙ;

ευχαριστω!

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Γεια σας,

σχετικά με τα φροντιστήρια των κατατακτηρίων  έχει κανείς εμπειρία ( πρόσβαση , pgn , ήχος) ; είναι εξίσου καλά και τα τρία; κάποιο υπερτερεί ;

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Πρόσφατες διαλέξεις Βιολογίας Ι & ΙΙ. Φυσική και Χημεία είναι ξεκλείδωτα στο e class. Έχουν ανεβάσει κι άλλα εδώ (σημειώσεις, παλιά θέματα κτλ) αν ψάξετε λίγο θα τα βρείτε. Καλή επιτυχία!!!!

ΒΙΟΛΟΓΙΑ Ι.zip

ΒΙΟΛΟΓΙΑ ΙΙ.zip

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Καλησπερα παιδια, εγγραφη για τις κατατακτηριες του 2019 ποτε κανουμε? Ρωταω απο τωρα γτ για 3 μηνες θα ειμαι στρατο μην την χασω! Επισης εστειλα εδω και ενα μηνα εμαιλ στην διευθυνση elearn για λογαριασμο στο e-class αλλα δεν μου εχουν απαντησει, ξερετε που αλλου μπορω να απευθυνθω?

Eυχαριστω,

Χρηστος

Τροποποιήθηκε από EceStudent

Σύνδεσμος στη δημοσίευση