Jump to content
Sign in to follow this  
Sylvia Plath

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ - ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ ΦΟΙΤΗΤΩΝ

Recommended Posts

Μοιράσου αυτή τη δημοσίευση

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους
Guest fertomasa

Σαν χθες, Πρωτομαγιά του 1994, πέθανε στην Imola ο μεγαλύτερος οδηγός αγώνων, ο Ayrton Senna....

Την ημέρα του θανάτου του, μετά το τέλος του αγωνα, ο Σουμάχερ χαμογελούσε και πανηγύριζε στο βαθρο των νικητων...

Ετσι ειναι η ζωή, στους πραγματικα μεγαλους ο θανατος ερχεται μεσα στην πιστα, για τους μικρούς υπάρχουν άλλα σχέδια...

Αντι να βάλω βιντεο με αφιερωμα, θα βαλω το ιστορικό βιντεο με την όπισθεν το 1991.

Την ωρα που του φευγει το μονοθέσιο του, πριν ακομα ακινητοποιηθει, βαζει οπισθεν και περναει αναμεσα απο τα 2 μονοθέσια που ερχονται με 200 χιλιομετρα την ωρα πανω του για να μην γινει ατυχημα...

βιντεο αντι αφιερωματος..

Τροποποιήθηκε από fertomasa

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Συμφωνώ με τα διθυραμβικά σου σχόλια για τον Άιρτον Σένα......δε νομίζεις όμως πως αδικείς λιγάκι το Σουμάχερ? emxmm

Δε θέλω να αντιπαρατεθώ αλλά αυτό που του έτυχε είναι εξαιρετικά τραγικό και δε νομίζω πως του άξιζε γενικά και ειδικά...ενώ είχε ήδη δηλώσει,ένα χρόνο πριν,πως αποσύρεται από το μηχανοκίνητο πρωταθλητισμό.

Δηλαδή,τι έπρεπε να κάνει? Να οδηγεί μέχρι θανάτου κι αυτός?

Είχε οικογένεια,παιδιά,εξασφαλισμένη ζωή!

Πρόκειται επίσης για ένα μεγάλο οδηγό με ισχυρή προσωπικότητα...που χαίρει παγκόσμιας αναγνώρισης κι εκτίμησης.

Το γεγονός πως δεν ξεψύχησε πάνω στο τιμόνι σε ατύχημα,δε φθίνει το μεγαλείο του!

Ο Σένα έφθανε στ'άκρα και προφανώς,έτσι ήταν και στη ζωή του:ακροβατούσε στην κόψη του ξυραφιού!

Ολοι έλεγαν πως δεν οδηγούσε αλλά πως φλέρταρε διαρκώς με το θάνατο και η σκηνή που επέλεξες,αυτό αποδεικνύει!

Δε νομίζω πως χρειάζεται να ηρωοποιηθεί κανείς για να αποδείξει την αξία του ως οδηγού φόρμουλα-1!

Τελικά,ο χαρακτήρας και η προσωπικότητα του κάθε ανθρώπου διαδραματίζει σημαντικό ρόλο στο πεπρωμένο του...έτσι νομίζω.Τις πιο πολλές φορές....όχι πάντα φυσικά!

Τροποποιήθηκε από Myriam

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Guest fertomasa

θα συμφωνησω, ο σουμαχερ ηταν "τεραστιος"...

1. το 1994 χτυπαει τον Χιλ, χανει το πρωταθλημα ο Χιλ, μαντεψε ποιος το πηρε...

2. το 1997 χτυπαει τον Βιλνεβ που διεκδικουσε τον τιτλο, μαντεψε τη συνεχεια...

3. το 2006 σταματαει επιτηδες στη στροφη για να καθυστερησει τον Αλονσο να κανει ταχυτερο γυρο στα δοκιμαστικά...

4. το 1994 (ενω γνωριζει το θανατο του σενα ?) γελαει πανω στο βαθρο των νικητων...

ακολουθως δηλωνει οτι υπαρχει παντα λογος πισω απο κατι κακο,σχεδον γελαει...

ο πιο βρωμικος οδηγος αγωνων ολων των εποχων.....

αποψη μου, δεν θα αντιπαρατεθω γιαυτον....

εξαλλου η χθεσινη μερα ανηκε στους πραγματικα μεγαλους..

αυτους που κανουν αυτο....

για να σωσουν συναθλητη....

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Δε διαφωνώ....χυδαίος χαρακτήρας (και λυπάμαι που ανήκει και στο ζώδιο του Αιγόκερου και μας δυσφημίζει εμάς,τους Αιγόκερους! emshy:splats: ) αλλά είχε επιλέξει να αποσυρθεί πριν το ατύχημα του στις Αλπεις με το σκι!

Ο Σένα πήγαινε φιρί-φιρί να πεθάνει κάθε φορά που συμμετείχε σε αγώνες...ήταν αυτό που λέμε "φτιαχνόταν με τον κίνδυνο" συνέχεια,είχε ταμπεραμέντο κασκαντέρ και όχι αθλητή!

Ο Σένα ήταν μεγάλος και ήρωας γιατί είχε αποφασίσει να πεθάνει! Στη Βραζιλία έχει τιμηθεί ως ήρωας!

Οι υπόλοιποι οδηγοί,όμως,παύουν να είναι μεγάλοι επειδή οδηγούν σε καθορισμένα πλαίσια?

Ασε τις "βρωμιές" του Σουμάχερ και τον "χαρακτήρα" του.......γενικά,μιλάω και όχι ειδικά! emwhistling

Δεν είναι ανάγκη να πεθάνει κανείς στα κορτ για να αποδείξει την αξία του......αυτό λέω,ρε συ!

ΥΓ:Χωρίς να θέλω να υπερασπιστώ ειδικά το Σουμάχερ......σε 150 αγώνες της καριέρας του,έχει κερδίσει πάνω από 90+.....δεν μπορεί να ήταν όλοι τους κερδισμένοι με πλάγια μέσα κι "αγκωνιές"!

Τέλος πάντων.

Πάντα,οι κακές στιγμές και τα "βρώμικα" επισκιάζουν την καριέρα του οποιουδήποτε επαγγελματία όση αξία κι αν έχει πραγματικά ως αθλητής,γιατρός,δικηγόρος......ο,τιδήποτε!

Είναι αυτό που έγραψα προηγουμένως για το χαρακτήρα και την προσωπικότητα μας.Τον κουβαλάμε παντού μαζί μας κι ενίοτε,υπογράφει και.....το τέλος μας!

Τροποποιήθηκε από Myriam

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

ο σουμαχερ μου ηταν αντιπαθης απεξανεκαθεν! καλος επαγγελματιας ομως...

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

ο σουμαχερ μου ηταν αντιπαθης απεξανεκαθεν! καλος επαγγελματιας ομως...

Και Αιγόκερως!!!! Μην ξεχνιόμαστε........ emphoto Εκεί "κολλάει" το "καλός επαγγελματίας"........τέλος πάντων! emphoto

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

ωραια! καιρος να περασουμε στα ζωδια! τι ζωδιο ειστε? εγω κριος!

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

ωραια! καιρος να περασουμε στα ζωδια! τι ζωδιο ειστε? εγω κριος!

Η μαμά μου ήταν Κριός! Πολύ εξωστρεφείς είστε και αυθόρμητοι,νομίζω!

Είμαι Αιγόκερως! Το ξέρουν και οι πέτρες πια.......

Πάντως,από τα λίγα που έχω ακούσει,Κριοί,Καρκίνοι,Ζυγοί κι Αιγόκεροι ανήκουν στα παρορμητικά ζώδια με ό,τι αυτό συνεπάγεται.......!

Πότε έχεις γενέθλια? Πέρασαν τα γενέθλια σου? emwish Μην ανησυχείς δε θα σε ρωτήσουμε τα πόσα έκλεισες! Τα ξέρουμε! emsurrender

Τροποποιήθηκε από Myriam

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

κρυβε λογια λεμε! (ναι περασαν!)

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

δε σου λεω ποτε για να μη μου βγαλεις ωροσκοπιο! :lol:

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Κατά τη γνώμη μου,ήταν το πιο ωραίο τραγούδι (μελωδία,στίχοι,ενορχήστρωση,φωνή,παρουσίαση) που έχουμε στείλει στη Eurovision τα τελευταία 25 χρόνια....γιατί πιο παλιά,είχαμε και το "Μάθημα Σολφέζ"....

Τροποποιήθηκε από Myriam

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

οι μικροτεροι προτιμαμε ποιοτητα.........!!!!!!!

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

To έχω αντιληφθεί,καλέ μου! empimp

Πάντως,με το σχόλιο μου παραπάνω, αδίκησα το Σάκη μας,το αγόρι μας,στην Κων/πολη,το 2004,με το "Shake it" !! Πολύ καλή η παρουσίαση του...θα μείνει αξέχαστη αλλά το τραγούδι,άστα να πάνε!

Χαίρομαι που είσαι φαν του θεσμού..... :lol:

Καλό Βράδυ σε όλους! embyebye

Τροποποιήθηκε από Myriam

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Guest syntaxidiotis

Ο Τζουζεπε Φιορελλο υποδυεται τον τραγουδιστη και θρυλο της ιταλικης μουσικης,Ντομενικο Μοντουνιο,στην τηλεοπτικη μινι σειρα "Βολαρε".

Ο Ντομενικο -Μιμο-Μοντουνιο κερδισε το φεστιβαλ του Σαν Ρεμο με το συγκεκριμενο γνωστο τραγουδι.Στη συνεχεια,οταν το ιδιο τραγουδι παρουσιαστηκε στο φεστιβαλ τραγουδιου της Γιουροβιζιον δεν ειχε την ιδια τυχη.Κι ενω ολος ο κοσμος

υποκλινοταν στο ταλεντο του Μοντουνιο,η Γιουροβιζιον τον σνομπαρε.Την δευτερη φορα που πηγε εκει,πηρε χειροτερη θεση.Η Γιουροβιζιον μετα απο δεκαετιες θυμηθηκε οτι περασε απο το φεστιβαλ της και...καυχιεται πλεον οτι τον ανεδειξε.Αντιθετα,ειναι ενας απο τους πιο πολυβραβευμενουςς ερμηνευτες στο Σαν Ρεμο.Ο Φιορελλο υποδυθηκε τον Μιμο με εξαιρετικο τροπο.Η σκηνη αναφερεται στην συμμετοχη του τραγουδιστη στο Σαν Ρεμο.

Και το τρειλερ της σειρας.

Τροποποιήθηκε από syntaxidiotis

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Αξιοπρεπής ήταν η παρουσία του Σάκη! Η άποψη μου θα είναι πάντα υποκειμενική για το Σάκη,τον Αιγόκερω,το Σάκη της γενιάς μου που λατρεύω! emrespect

Φερτομάζα,δεν ξέρω και πολλά για τους Υδροχόους!Ο πατέρας μου ήταν Υδροχόος κι αν κι επρόκειτο για πολύ σοβαρό άτομο,είχε στιγμές απίστευτου χιούμορ.....και πάρα πολλή αυτοπεποίθηση!

Ξέρω,πάντως,πως ανήκουν μαζί με Ζυγούς και Διδύμους στα ζώδια του Αέρα που σημαίνει πως έχουν μία τάση για στοχασμό και μια αστάθεια σωματική και πνευματική! Η σκέψη τους δηλαδή,όπως και των άλλων δύο,"τρέχει" πολύ...."φευγάτοι" τύποι,φαντασιώνονται συνέχεια!!! Μπες σε κανένα site να ενημερωθείς.......

Πάντως,είναι καλοί φίλοι....το γνωρίζω αυτό καθώς έχω και φίλη Υδροχόο! :)empc

Τροποποιήθηκε από Myriam

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Ωραίο βίντεο,συμπαθητικό τραγούδι....με νόημα! ;) Sakis for ever.... emrespect

Τροποποιήθηκε από Myriam

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Guest fertomasa

ενημερωνω τις 2 κοπέλες (η μια κοκκινομάλλα η αλλη μελαχρινη) που με είδαν στο αττικο την τεταρτη να κατεβαινω τις σκαλες προς το υπογειο (αυτες ανεβαινοντας στον 1ο) και αρχισαν να λενε "αχ μαρεσει, πωπω , εσένα? ειναι κουκλος αχ" οτι θα ειμαι την αλλη παρασκευή στο ισόγειο εξω απο το Β' εργαστηριο ακτινολογίας για αυτόγραφα.... ευχαριστω....

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Κι ένα pot pourri.....επιτυχιών άνευ προηγουμένου! emypoklinomai Sakis for ever!!! emrespect

Τροποποιήθηκε από Myriam

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

( )

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Δημιουργία νέας...