Jump to content
Sign in to follow this  
Sylvia Plath

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ - ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ ΦΟΙΤΗΤΩΝ

Recommended Posts

Από τη στιγμή που οι "αιώνιοι" αφήσανε να στοχοποιηθούν ως η άρρωστη μερίδα της κοινωνίας που έφερε όλα τα δεινά στο τόπο (πλέμπα κοινώς), είναι ο εύκολος στόχος και θα χτυπιέται-αναφέρεται συνέχεια, γιατί είναι ένας ανώδυνος τρόπος να κάνεις φτηνή αντιπολίτευση.

Αν πέσει η κυβέρνηση, το πρώτο πράγμα που θα κάνουν οι άλλοι είναι οι διαγραφές. Δεν υπάρχει καμμιά αμφιβολία γιαυτό ! Θα το διατυμπανίσουν μάλιστα, λέγοντας πως καθαρίζουν τον τόπο από τις επικίνδυνες πρακτικές της προηγούμενης αριστερής κυβέρνησης.

Επικοινωνιακά δεν έχει βοηθηθεί το θέμα από τον τομέα παιδείας του ΣΥΡΙΖΑ. Κάνουν πολύ κακή δουλειά πάνω σε αυτό και ελπίζω να ισοφαρίσουν με άμεση νομοθέτηση, Το ότι οι "αιώνιοι" δεν στοιχίζουν τίποτα δεν είναι επιχείρημα.

Οι άλλοι θα πουν κάτι όπως: ¨¨θα θέλατε να έχετε γιατρό για τον πατέρα σας που έχει έμφραγμα και κινδυνεύει να πεθάνει, κάποιον που πήρε το πτυχίο του με το ζόρι σε 20 χρόνια ή κάποιον που αρίστευσε και το πήρε κανονικά στα έξι?¨¨ 

Μοιράσου αυτή τη δημοσίευση

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους
Guest ginashou

Από τη στιγμή που οι "αιώνιοι" αφήσανε να στοχοποιηθούν ως η άρρωστη μερίδα της κοινωνίας που έφερε

όλα τα δεινά στο τόπο (πλέμπα κοινώς), είναι ο εύκολος στόχος και θα χτυπιέται-αναφέρεται συνέχεια,

γιατί είναι ένας ανώδυνος τρόπος να κάνεις φτηνή αντιπολίτευση.

Αν πέσει η κυβέρνηση, το πρώτο πράγμα που θα κάνουν οι άλλοι είναι οι διαγραφές. Δεν υπάρχει καμμιά αμφιβολία γιαυτό!

Θα το διατυμπανίσουν μάλιστα, λέγοντας πως καθαρίζουν τον τόπο από τις επικίνδυνες πρακτικές της προηγούμενης αριστερής κυβέρνησης.

Επικοινωνιακά δεν έχει βοηθηθεί το θέμα από τον τομέα παιδείας του ΣΥΡΙΖΑ. Κάνουν πολύ κακή δουλειά πάνω σε αυτό και ελπίζω να ισοφαρίσουν

με άμεση νομοθέτηση, Το ότι οι "αιώνιοι" δεν στοιχίζουν τίποτα δεν είναι επιχείρημα.

Οι άλλοι θα πουν κάτι όπως: ¨¨θα θέλατε να έχετε γιατρό για τον πατέρα σας που έχει έμφραγμα και κινδυνεύει να πεθάνει, κάποιον που πήρε το πτυχίο του με το ζόρι σε 20 χρόνια ή κάποιον που αρίστευσε και το πήρε κανονικά στα έξι?¨¨

τροφή για σκέψη για το τι σημαίνει κερδίζω και κάνω καλή δουλειά επικοινωνιακά.

Nomad δεν αφήσαμε εμείς να στοχοποιηθούμε!!!!

Είμαστε σε θέση εμείς να φιμώσουμε τον Τύπο???????????

Το θέμα υποβοηθήθηκε εχθές από τον κο Μπαλτά - το είπε ξεκάθαρα "ΨΕΥΔΟΠΡΟΒΛΗΜΑ"

Τώρα για το αν πέσει η Κυβέρνηση, ακόμα καλά καλά δεν ορκίστηκε και τη θάψαμε.....

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Παιδια συγνωμη αλλα την ειδατε την εκπομπη στο action 24 που ειχε καλεσμενη την διαμαντοπουλου???? Εκει με μενος να υποστηριζει τον νομο της λες και αυτος θα αλλαξει τα παντα . Ξενερωσα αφανταστα με την παρτυ της . Θα πολεμησει λεει να μην αλλαξει ο τρομερος νομος της γιατι μονο θετικα εχει να προσφερει και γιατι ειναι ενα θεμα μπροστα . Τι να πω ρε παιδες τραγικη η κατασταση με το μενος που υπαρχει ωστε να μην παρει ενας ανθρωπος το πτυχιο του . Ελεος !!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα . Ετσι φαινεται βεβαια . Αλλα προς το παρον μονο φαινεται .

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

@ginashou

δεν θα τον έλεγα και επικοινωνιακό τον Μπαλτά!

αν θα πέσει η κυβέρνηση θα οφείλεται σε πιστωτικό γεγονός. Αυτό είναι που μετράει!

δεν θάβω κανένα. Ελπίζω μάλιστα να πετύχει, αλλι'ως θα είναι το τέλος της αριστεράς για πάντα και θα λουστούμε τους παπάρες για δεκαετίες ακόμα!

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Guest ginashou

Ο κος Θεοδωράκης είναι ανηψιός της κυρίας Δάφνης Σημίτη, για όποιον δεν το γνωρίζει

Δεν είναι τυχαίος

Ας λέει ό,τι θέλει και αυτός και η κα Διαμαντοπούλου

Ο μεν ένας δεν εκφράζει παρά ένα μικρό, πολύ μικρό ποσοστό του ελληνικού λαού, η δε άλλη δεν είναι καν Βουλευτής

Σιγά τον πολυέλαιο

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Ο κος Θεοδωράκης είναι ανηψιός της κυρίας Δάφνης Σημίτη, για όποιον δεν το γνωρίζει

Δεν είναι τυχαίος

Ας λέει ό,τι θέλει και αυτός και η κα Διαμαντοπούλου

Ο μεν ένας δεν εκφράζει παρά ένα μικρό, πολύ μικρό ποσοστό του ελληνικού λαού, η δε άλλη δεν είναι καν Βουλευτής

Σιγά τον πολυέλαιο

συμφωνω μαζι σου και το πρωτο που σκεφτηκα ειναι ακριβως αυτο . Αλλα οταν αρχησουν καποιοι να υποδαυλιζουν και να υπονομευουν κατι δ3ν ξερεις που μπορει να καταντησει στο τελος . Και εγω παντως σε γενικες γραμμες αυτο που λες και εσυ σκεφτομαι και πιστευω και ελπιζω φυσικα

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

πάντως φοβάμαι ότι τα θέματα τα οποία θέλουν να αγγίξουν είναι πολύ σοβαρά και ταυτόχρονα πολύ επικίνδυνα ακόμα και για την ζωή τους , έχουμε χώρα μαφιόζων και νονών , μακάρι να μπορέσουν να κάνουν τον έργο τους , μακάρι να μην πέσουν σε παγίδες και να προχωρήσουν και μακάρι να μην μπορέσουν να τους ρίξουν οι Ελίτ μαφιόζοι ! αυτοί εδώ και χρόνια κάνουν κουμάντο , κάνουν ότι γουστάρουν δεν υπολογίζουν τον κόσμο δεν τους νοιάζει άμα θα σαπίσουμε , πολύ τους ενοχλεί ότι δεν υπάρχουν νόμιμα δούλοι , και ο εκπρόσωπος του τύπου τους είναι ο Θεοδωράκης με την παρέα των καθικιών , δεν έχει κανένα πολιτικό προσδιορισμό και από πάνω και λέει ότι είναι και περήφανος για αυτό ( στη πολιτική να μην έχεις πολιτική κατεύθυνση είναι παράλογο). βλέπω πως την ΣΥΡΙΖΑ θέλουν να στριμώξουν αυτά τα καθίκια , είναι δύσκολα όταν σε στριμώχνουν έξω και είναι ακόμα ποιο δύσκολα όταν σε στριμώχνουν και μέσα στη χώρα σου , πιστεύω ότι έχουν χεστεί πάνω τους αυτά τα άθλια όντα και θα κάνουν τα πάντα για να εμποδίσουν ! ψήφησα ΣΥΡΙΖΑ για το θέμα μας μόνο δεν είμαι αριστερός , όμως βλέποντας αυτά που κάνουν τώρα στη αντιπολίτευση μάλλον αριστερός θα γίνω

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Guest syntaxidiotis

ΝΟΜΑΝΤ,ΕΛΕΟΣ.ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΣΧΗΜΑΤΙΣΤΗΚΕ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΡΙΞΕΣ ΚΙΟΛΑΣ;

ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ Η ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΤΟΥΣ.

Ο ΑΡΒΑΝΙΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΕΙ,Ο ΛΟΒΕΡΔΟΣ ΑΠΟ 120000 ΠΗΡΕ 10000.

ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΧΤΕΣ Ο ΛΟΒΕΡΔΟΣ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΠΑΙΔΕΙΑ ΚΑΝ.

Ο ΣΥΡΙΖΑ ΜΕΤΕΦΕΡΕ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΦΩΝΑΖΑΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ.

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ ΝΟΜΟΘΕΤΙΚΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΨΗΦΟ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΚΛΟΓΗ ΠΤΔ.

Η ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΠΑΡΕΝΘΕΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΤΟΥ ΣΑΜΑΡΑ,ΑΛΛΑ ΗΔΗ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΟΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΓΚΥΛΕΣ.Ο ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ ΑΠΟΧΩΡΕΙ ΤΟΝ ΜΑΙΟ.ΕΝΑ ΚΟΜΜΑ ΤΟΥ 4% ΤΟ ΔΙΕΚΔΙΚΟΥΝ

10 ΠΙΘΑΝΟΙ ΑΡΧΗΓΟΙ(ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΝΗΣΤΗΡΕΣ ΤΗΣ ΜΥΡΙΑΜ).ΤΗΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΘΕΩΡΟΥΣΑΝ ΝΤΡΟΠΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΥΛΗ ΤΗΝ ΨΗΦΙΣΑΝ 235 ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ.

Η ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΦΟΒΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΛΘΕΙ.

ΑΝ ΜΙΑ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΗ ΔΕΞΙΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΝΑ ΠΛΑΙΣΙΟ ΝΕΩΝ ΠΑΡΑΤΑΣΕΩΝ.ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΙΑ ΕΚΔΙΚΗΤΙΚΗ ΔΕΞΙΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ

ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΕΤΡΟ.ΘΑ ΕΠΕΚΤΕΙΝΕΙ ΤΙΣ ΡΕΒΑΝΣΙΣΤΙΚΕΣ ΔΙΑΘΕΣΕΙΣ ΤΗΣ ΠΑΝΤΟΥ.

ΜΗΝ ΓΙΝΕΣΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΝΟΜΑΝΤ,ΝΟΜΑΔΙΚΟΣ ΜΕΤΑΦΟΡΕΑΣ ΤΟΥ ΦΟΒΟΥ.

Τροποποιήθηκε από pikramenomandarini

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Αγαπητέ pikramenomandarini (δεν διάλεγες κανένα μικρότερο nick?),

η μεγάλη μάζα που ψήφισε το ΣΥΡΙΖΑ, δεν προέρχεται από τα σπλάχνα της παράταξης! Είναι από τη δεξαμενή άλλων

κομμάτων. Αν θιγούν τα δικαιώματά τους, άνετα θα ψηφίσουν και θα υποστηρίξουν κάτι άλλο, ακόμη και ΧΑ.

Και η τωρινή κυβέρνηση έχει το άσχημο προνόμιο να διαχειριστεί μια απίστευτη κρίση που δημιούργησαν οι άλλοι,

χωρίς καμία περίοδο χάριτος. Και οι συνθήκες που υπάρχουν είναι επικίνδυνες σε πολλαπλά επίπεδα.

Θα καθόμουν να γράψω για το πιθανό πρόβλημα με μια χρεωκοπία της Ιταλίας (δες ποιο είναι το χρέος της και θα καταλάβεις), με πολιτικές αναταράξεις από την άνοδο της Αριστεράς στην Ευρώπη

(Ποδέμος κτλ), με πιθανούς τριγμούς σε δομές που κυριαρχούν στην Ευρώπη και πιθανά θα θιγούν με την εμφάνιση του ΣΥΡΙΖΑ στην εξουσία, αλλά είναι μεγάλη κουβέντα.

Αν βάλεις όλα τα παραπάνω και συμβεί το πιστωτικό γεγονός, τότε πίστεψε με θα ξαναέχουμε εκλογές με δυσάρεστα αποτελέσματα.

Το θέμα των διαγραφών είναι για όλους τους πολιτικούς αδιάφορο. Δεν τους νοιάζει αν καταστρέφονται ζωές και όνειρα. Μόνο το πολιτικό κόστος

και ο αντίκτυπος στην πολιτική τους καρριέρα.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Αγαπητέ pikramenomandarini (δεν διάλεγες κανένα μικρότερο nick?),

η μεγάλη μάζα που ψήφισε το ΣΥΡΙΖΑ, δεν προέρχεται από τα σπλάχνα της παράταξης! Είναι από τη δεξαμενή άλλων

κομμάτων. Αν θιγούν τα δικαιώματά τους, άνετα θα ψηφίσουν και θα υποστηρίξουν κάτι άλλο, ακόμη και ΧΑ.

Και η τωρινή κυβέρνηση έχει το άσχημο προνόμιο να διαχειριστεί μια απίστευτη κρίση που δημιούργησαν οι άλλοι,

χωρίς καμία περίοδο χάριτος. Και οι συνθήκες που υπάρχουν είναι επικίνδυνες σε πολλαπλά επίπεδα.

Θα καθόμουν να γράψω για το πιθανό πρόβλημα με μια χρεωκοπία της Ιταλίας (δες ποιο είναι το χρέος της και θα καταλάβεις), με πολιτικές αναταράξεις από την άνοδο της Αριστεράς στην Ευρώπη

(Ποδέμος κτλ), με πιθανούς τριγμούς σε δομές που κυριαρχούν στην Ευρώπη και πιθανά θα θιγούν με την εμφάνιση του ΣΥΡΙΖΑ στην εξουσία, αλλά είναι μεγάλη κουβέντα.

Αν βάλεις όλα τα παραπάνω και συμβεί το πιστωτικό γεγονός, τότε πίστεψε με θα ξαναέχουμε εκλογές με δυσάρεστα αποτελέσματα.

Το θέμα των διαγραφών είναι για όλους τους πολιτικούς αδιάφορο. Δεν τους νοιάζει αν καταστρέφονται ζωές και όνειρα. Μόνο το πολιτικό κόστος

και ο αντίκτυπος στην πολιτική τους καρριέρα.

άμα γίνει πιστωτικό γεγονός την κάτσαμε όλοι και όχι μόνο στη Ελλάδα, και πολύ φοβάμαι δεν θα γίνουν καν εκλογές θα γίνει κάτι χειρότερο , μην νομίζεις ότι άμα δεν το καταφέρουν, θα κάνουμε εκλογές και θα έρθει ο Σαμαράς για να μας σώσει, όπισθεν δεν υπάρχει πια

Τροποποιήθηκε από hansolo

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Guest fertomasa

ταλιράκι ταλιράκι
για τα σένα το `χτισα
του πτυχίου το τσαρδάκι
κι όμως δε σ’ απόχτησα.

Τα ψηλά τα σκαλοπάτια
όσες τ’ ανεβήκανε
βρήκαν πλούτη, μεγαλεία
μα πτυχίο δε βρήκανε.

Για μια πλούσια αγάπη
το πτυχίο πρόδωσες
και το ταπεινό τσαρδί μου
μου το περιφρόνησες.

Φλόγες άναψα ένα βράδυ
το πτυχίο το `καψα
κι ύστερα πάνω στη στάχτη
μοναχός μου έκλαψα.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Guest ginashou

Hansolo, εσύ κ εγώ, γράφουμε τα ίδια κ εδώ και στο "ΟΧΙ ΣΤΙΣ ΔΙΑΓΡΑΦΕΣ" στο φουμπου.

Έχω καταλάβει ποιος είσαι emrasta

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Guest ginashou

ταλιράκι ταλιράκι

για τα σένα το `χτισα

του πτυχίου το τσαρδάκι

κι όμως δε σ’ απόχτησα.

Τα ψηλά τα σκαλοπάτια

όσες τ’ ανεβήκανε

βρήκαν πλούτη, μεγαλεία

μα πτυχίο δε βρήκανε.

Για μια πλούσια αγάπη

το πτυχίο πρόδωσες

και το ταπεινό τσαρδί μου

μου το περιφρόνησες.

Φλόγες άναψα ένα βράδυ

το πτυχίο το `καψα

κι ύστερα πάνω στη στάχτη

μοναχός μου έκλαψα.

ΤΑΛΕΝΤΑΡΑ emrespect

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Hansolo, εσύ κ εγώ, γράφουμε τα ίδια κ εδώ και στο "ΟΧΙ ΣΤΙΣ ΔΙΑΓΡΑΦΕΣ" στο φουμπου.

Έχω καταλάβει ποιος είσαι emrasta

ΕΕΕ όχι και τα ίδια..... δύσκολο ήταν να μην καταλάβεις ίδιο όνομα έχω και εσύ ίδια εικόνα )))

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Guest fertomasa

Πέντε πέντε δέκα
δέκα δέκα περναω τα μαθηματα
για τα δυο σου μάτια
για τις δυο φωτιές
που όταν με κοιτάζουν
νιώθω διαγραφες.

Βάρκα στο γιαλό
βάρκα στο γιαλό
kadett στο τιμόνι
και παστα καστανο.

Πέντε πέντε δέκα
δέκα δέκα θα περασω τα μαθηματα.
Κι όταν θα τελειωσω
τοτε θα το πω
θα σε νανουρίσω
με γλυκό σκοπό.

Πέντε πέντε δέκα
δέκα δέκα κατεβαίνω τα μαθηματα
δεν φεύγω για τα ξένα
για την ξενιτιά
και μην κλαις για μένα
η αιωνιοτητα νικα

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Guest syntaxidiotis

ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΑΛΛΗΛΟΥΧΙΑ ΔΡΑΜΑΤΙΚΩΝ ΕΓΧΩΡΙΩΝ ΚΑΙ ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΝ ΦΑΙΝΟΜΕΝΩΝ ΜΕ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΑΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΤΕΣ ΕΚΛΟΓΙΚΑ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ.

ΣΕ ΜΙΑ ΝΕΑ ΧΡΕΟΚΟΠΙΑ ΑΛΛΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΟΚΥΨΕΙ.ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΔΙΑΓΡΑΦΕΣ.

Η ΙΤΑΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΧΩΡΑΣ ΜΕ ΓΙΓΑΝΤΙΑΙΟ ΧΡΕΟΣ,ΑΛΛΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΚΑΤΑΝΕΜΗΝΕΝΟ(ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ―ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ)ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΕΘΝΙΚΟ ΠΛΟΥΤΟ(ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ ΚΛΠ)ΠΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΠΛΕΟΝΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΑΝΕΙΣΜΟΥΣ.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Guest fertomasa

Το μαθημα εφυγε θέ μου
ασημένιo τάλιρο
και με το κορίτσι Θεέ μου
πάμε για το Φάληρο

Το φεγγάρι μεθυσμένο
το πτυχίο κολλησε
διαβαζε, διαβαζε μαλακισμενο
έγειρε, με χτυπησε

Το βιβλίο στο κρεβάτι
παίζει και γελάει μου
Θεέ μου πώς
να κλείσω μάτι
με μια παιδιατρική πλάι μου

Το φεγγάρι ζαλισμένο
στο σεντόνι κύλησε
διαβαζε, διαβαζε μαλακισμενο
έγειρε, με χτυπησε

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Guest fertomasa

Ένα τσιγαράκι μόνο κι ένα τάλιρο
αν είχα κάθε μέρα στη σχολη
δε θα παραπονιόμουνα
κι όπου λάχει θα κοιμόμουνα
και καθηγητη δε φοβόμουνα.

Κι αν με βρουν κανα πρωί νεκρό
σε κανα Φάληρο,
στο παλιό μου το σακάκι
θα βρούνε μια τρεχουσα
κι ένα τάλιρο.

Για κρεβάτι ένα παγκάκι κι έχει ο Θεός,
κάνανε κι άλλοι σπίτια και λεφτά
που όλα εδώ τ’ αφήσανε
τη ζωή τους τη γλεντήσανε
το πτυχιο το αφησανε.

Κι αν με βρουν κανα πρωί νεκρό
σε κανα Φάληρο,
στο παλιό μου το σακάκι
θα βρούνε μια τρεχουσα
κι ένα τάλιρο.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

ΣΕ ΜΙΑ ΝΕΑ ΧΡΕΟΚΟΠΙΑ ΑΛΛΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΠΟΛΙΤΚΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΟΚΥΨΕΙ.ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΔΙΑΓΡΑΦΕΣ.

Οι προτεραιότητες θα είναι άλλες, δεν θα μπορούν να κάνουν τίποτα, και ο εύκολος τρόπος για να δείξουν έργο είναι οι διαγραφές και παρόμοιες μαλακίες που

θα "ηρεμήσουν" τη μάζα.

ΥΓ. Όποιος καταλαβαίνει, ξέρει πως πρέπει να φοβάται το Λαφαζάνη και ορισμένες άλλες συνιστώσες και να χαίρεται που έως τώρα έχει επικρατήσει

η γραμμή Δραγασάκη και Τσίπρα.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Guest fertomasa

Ένας εξεταστης αλλόκοτα με βλέπει
σαν μάλακας θαρρώ πως μοιάζει
και το στερνό μου τάλιρο να βαλει
θαμπώνεται, πονεί κι αναστενάζει.

Ένας εξεταστης αλλόκοτα μου λέει
κι απόψε θ’ αγρυπνήσεις αντάμα
ένα φεγγάρι αλλόκοτο που κλαίει
μαζί με του πτυχίου το μαύρο δραμα.

Ένας εξεταστης αλλόκοτα στους διαδρόμους
με παίρνει το κατόπι και μου γνέφει
κι ύστερα μ’ αγκαλιάζει από τους ωμούς
και πάμε για τα στέκια σου στου Στρέφη.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Guest syntaxidiotis

ΚΑΛΑ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΧΡΕΟΚΟΠΙΑΣ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ ΜΙΣΘΟΙ ΚΑΙ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ,ΑΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ.ΟΠΟΤΕ ΞΕΦΕΥΓΕΙ ΑΠ ΤΟΥΣ ΣΚΟΠΟΥΣ ΤΟΥ ΤΟΠΙΚ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Fertomasa,παραμιλάς.......

Πήγαινε να κοιμηθείς! Αρκετά για απόψε.....

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Δημιουργία νέας...