Jump to content
Sign in to follow this  
Sylvia Plath

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ - ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ ΦΟΙΤΗΤΩΝ

Recommended Posts

Θα βάλω και ένα του Πάριου γιατί σαν να "πολυβάρυνε" με τους Enigma η ατμόσφαιρα......

Αφιερώνεται..... emxmas emxmas emxmas

Τροποποιήθηκε από Myriam

Μοιράσου αυτή τη δημοσίευση

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στηριζω την παραταση ν ετων για ολους τους επι πτυχιω με το σκεπτικο οτι τωρα λενε ξερετε θα γινουν διαγραφες επισημα οι σχολες.

Ειδικα αν λαβει κανεις υποψιν οτι σε αλλες σχολες ελεγαν δεν γινονται διαγραφες ή δε μας αφηναν να κανουμε διακοπη σπουδων ειναι η πιο λογικη απαιτηση. Απο εκει και περα προσωπικη μου αποψη το ν/2 εξεταστικες οπου ν το πληθος των χρωστουμενων δε μου φαινεται τοσο λογικο σαν αιτημα αφου θα υπαρξει διακριση μεταξυ των φοιτητων και διαφορετικη παραταση και για ατομα που εχουν εισαχθει το ιδιο ακαδημαικο ετος και επισης το πληθος των μαθηματων δεν ειναι αντιπροσωπευτικο του φορτου και της δυσκολιας τους.

πχ στο εμπ μπορει ενα μαθημα και μονο να σε καθυστερησει 2 ολοκληρα ετη! Και σε εσας θα υπαρχουν μαλακες διδασκοντες.

My two cents...

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για τους λόγους που και μόνη σου αντιλήφθηκες κι ανέπτυξες..........

Bonne Journée...............

Τροποποιήθηκε από Myriam

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Guest ginashou

ουτε ν παραταση θα υπαρξει, ουτε ν/2 εξεταστικες οπως δυστυχως φαινεται....

Μην είσαι τόσο απαισιόδοξος..

Είπαμε να είμαστε ρεαλιστές, αλλά να μη χάσουμε κ κάθε ελπίδα..

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Guest fertomasa

το νοημα ειναι οτι βαζουμε στοχο χωρις να υπαρχει εξαρτηση απο οτιδηποτε...

δυστυχως στην πραξη δεν ειναι ευκολο...

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Στηριζω την παραταση ν ετων για ολους τους επι πτυχιω με το σκεπτικο οτι τωρα λενε ξερετε θα γινουν διαγραφες επισημα οι σχολες.

Ειδικα αν λαβει κανεις υποψιν οτι σε αλλες σχολες ελεγαν δεν γινονται διαγραφες ή δε μας αφηναν να κανουμε διακοπη σπουδων ειναι η πιο λογικη απαιτηση. Απο εκει και περα προσωπικη μου αποψη το ν/2 εξεταστικες οπου ν το πληθος των χρωστουμενων δε μου φαινεται τοσο λογικο σαν αιτημα αφου θα υπαρξει διακριση μεταξυ των φοιτητων και διαφορετικη παραταση και για ατομα που εχουν εισαχθει το ιδιο ακαδημαικο ετος και επισης το πληθος των μαθηματων δεν ειναι αντιπροσωπευτικο του φορτου και της δυσκολιας τους.

πχ στο εμπ μπορει ενα μαθημα και μονο να σε καθυστερησει 2 ολοκληρα ετη! Και σε εσας θα υπαρχουν μαλακες διδασκοντες.

My two cents...

+1 σε όλα

Τα είχα πει κι εγώ πάνω κάτω εδώ στο φόρουμ, και δυστυχώς βρέθηκαν κάποιοι/-ες υποστηριχτές και μου απαντούσαν με εξυπνάδες.

Η ουσία είναι ότι κάποιοι έπεσαν στον πειρασμό να κανιβαλήσουν συναδέλφους

για να διαπραγματευτούν την παράταση της δικής τους πάρτης με καλύτερους όρους.

Το δυστύχημα είναι ότι τη συγκεκριμένη πρόταση που διαχωρίζει τους επί πτυχίω σε έχοντες ανάγκη και μη

την υποστήριξαν και άνθρωποι που προηγουμένως είχαν εμφανιστεί θιασώτες της λογικής 'πάμε όλοι μαζί' ,

δηλαδή 'ή όλοι ή κανένας', τον καιρό της τροπολογίας του Αυγούστου που τότε ήταν τα πάντα ρευστά για τους ίδιους ιδιαιτέρως.

ΥΓ: Μπράβο στη Myriam που έχει το θάρρος να είναι συνεπής στη συγκεκριμένη βάση. Σοβαρολογώ.

Δυστυχώς δεν είναι όλοι σαν τη Myriam.

Τροποποιήθηκε από guerilla

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Δεν χερω για n/2 η n η απεριοριστα ξερω οτι θα ειναι παραλογο να υπαρχουν ατομα τον Μαρτιο που να χρωστανε 3-4 μαθηματα και να διαγραφουν, οχι οτι με περισσοτερα πρεπει!! Ποιος την εχασε την λογικη για να την βρουνε.....

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Κι Αυτός,το βιολί του........με το να νομοθετεί για διπλές εξεταστικές,νομίζει πως "καθάρισε"!!!! emnono

Σημερινή καταχώρηση στον Ελεύθερο Τύπο και μετά,στo enikos.gr.....

Προφανώς,θέλει να τον ευχαριστούμε κιόλας και να του "ανταποδώσουμε" την "εξυπηρέτηση" που μας κάνει........... emfrog emno

http://www.enikos.gr/society/284690,Teleytaia_eykairia_gia_aiwnioys_foitht.html

Τελευταία ευκαιρία για "αιώνιους" φοιτητές

Πρώτη καταχώρηση: 15/12/2014 - 09:11

Τελευταία δημοσίευση: 09:20Κοινωνία

Την τελευταία τους ευκαιρία να λάβουν το πτυχίο τους έχουν οι "αιώνιοι" φοιτητές με δυνατότητα διπλής εξεταστικής τον Φεβρουάριο.

Ο υπουργός Παιδείας κ. Ανδρέας Λοβέρδος κατά την παρουσία του στη Σύνοδο των πρυτάνεων που πραγματοποιήθηκε τις προηγούμενες μέρες ανακοίνωσε ότι, με νέα ρύθμιση που θα καταθέσει στη Βουλή, η εξεταστική Φεβρουαρίου θα είναι διπλή.

Με βάση την ευνοϊκή τροπολογία που ψηφίστηκε τον Σεπτέμβρη, οι "αιώνιοι" φοιτητές (όσοι γράφτηκαν σε σχολές πριν από το 2003) που συμμετείχαν σε εξεταστικές των προηγούμενων ετών (2012-2013) δεν έχασαν τη φοιτητική ιδιότητά τους, και, επιπλέον, με τη νέα ρύθμιση τους δίνεται η δυνατότητα να δώσουν τα μαθήματα και του χειμερινού και του εαρινού εξαμήνου στην επερχόμενη εξεταστική.

Το δικαίωμα αυτό διευρύνεται και δίνεται σε όσους βρίσκονται επί πτυχίω, ακόμα κι αν δεν έχουν ξεπεράσει τα προβλεπόμενα έτη φοίτησης.

Πηγή: Eλεύθερος Τύπος

Τροποποιήθηκε από Myriam

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Η ουσία είναι ότι κάποιοι έπεσαν στον πειρασμό να κανιβαλήσουν συναδέλφους

για να διαπραγματευτούν την παράταση της δικής τους πάρτης με καλύτερους όρους.

Το δυστύχημα είναι ότι τη συγκεκριμένη πρόταση που διαχωρίζει τους επί πτυχίω σε έχοντες ανάγκη και μη

την υποστήριξαν και άνθρωποι που προηγουμένως είχαν εμφανιστεί θιασώτες της λογικής 'πάμε όλοι μαζί' ,

δηλαδή 'ή όλοι ή κανένας', τον καιρό της τροπολογίας του Αυγούστου που τότε ήταν τα πάντα ρευστά για τους ίδιους ιδιαιτέρως.

ΥΓ: Μπράβο στη Myriam που έχει το θάρρος να είναι συνεπής στη συγκεκριμένη βάση. Σοβαρολογώ.

Δυστυχώς δεν είναι όλοι σαν τη Myriam.

Ως μέλος του Προεδρείου και ως ένα από τα Ιδρυτικά Μέλη της εν λόγω επιτροπής και της ομάδας εκπροσώπησης των επί πτυχίω φοιτητών της Ιατρικής Σχολής του ΕΚΠΑ,ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΩ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΣΧΟΛΙΟ.

ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΞΕΚΑΘΑΡΕΣ "ΑΙΧΜΕΣ" ΤΟΥ.

Μπορείς σε παρακαλώ να αποσαφηνίσεις,τι εννοείς ότι κάποιοι έπεσαν στον πειρασμό...?!!!!

Πώς ΣΤΟΙΧΕΙΟΘΕΤΕΙΣ ΕΝΑΝ ΤΕΤΟΙΟ ΙΣΧΥΡΙΣΜΟ?

Σημειωτέον,η Μαρία δεν ήταν στη συνέλευση.'Εστειλε εξουσιοδότηση σε μέλος του προεδρείου.

Οι ενστάσεις της έγιναν εκ των υστέρων διαδικτυακά.

Η γνώμη που διαμόρφωσε ήταν από τηλεφωνικές επικοινωνίες που είχε με φοιτητές που παρευρέθηκαν σ'αυτή.

Στη συνέλευση,παρουσία εκπροσώπων του ΣΦΙΑ,αποφασίστηκε η τακτική που θα ακολουθηθεί,είτε με το ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ως βάση δεδομένων,είτε με το ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΣΕΝΑΡΙΟ,ΓΙΑΤΙ ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΤΟΙΜΟΙ ΚΑΙ ΓΙ'ΑΥΤΟ.

Συνελεύσεις θα γίνουν κι άλλες και ΕΚΤΑΚΤΕΣ,αν οι συνθήκες το υπαγορεύσουν,έως την εκπνοή της προθεσμίας που ορίζει η τροπολογία.

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΥΦΥΕΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΗΘΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΞΑΠΟΛΥΟΝΤΑΙ ΚΑΤΗΓΟΡΩ ΑΝΥΠΟΣΤΑΤΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΕΚΕΙΝΑ,ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΚΛΕΓΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ,ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΠΕΙΔΕΙΞΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΗΜΑΔΙ ΑΥΘΑΙΡΕΤΗΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ,ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΟΥΝ ΒΑΣΕΙ ΤΩΝ ΨΗΦΙΣΜΑΤΩΝ ΤΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΕΩΝ.

ΤΟ ΝΑ ΕΠΙΧΕΙΡΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΑΤΗΓΕΙΤΑΙ ΦΑΝΕΡΑ Η'ΟΧΙ,ΔΙΑΣΠΑΣΤΙΚΗ ΤΑΣΗ,ΓΙΑ ΔΕΥΤΡΗ ΦΟΡΑ,ΣΕ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΕΞΑΡΧΗΣ ΥΠΗΡΕΤΕΙ ΠΙΣΤΑ,ΕΝΑΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟΧΟ,ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΠΤΥΧΙΟ ΟΛΟΙ ΟΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΠΙΘΥΜΟΥΝ,ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΘΙΚΟ,ΠΑΙΔΙΑ.

ΛΥΠΑΜΑΙ,ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ,ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΤΟ ΕΠΙΧΕΙΡΟΥΝ Η'ΤΟ ΥΠΟΔΑΥΛΙΖΟΥΝ.

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΙΑ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ!

ΑΠΛΑ,ΛΥΠΑΜΑΙ!!!

two_wolves_saying_by_irvinggfm-d5h0563.j

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Σημειωτέον,η Μαρία δεν ήταν στη συνέλευση.'Εστειλε εξουσιοδότηση σε μέλος του προεδρείου.

Οι ενστάσεις της έγιναν εκ των υστέρων διαδικτυακά.

Η γνώμη που διαμόρφωσε ήταν από τηλεφωνικές επικοινωνίες που είχε με φοιτητές που παρευρέθηκαν σ'αυτή.

ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ:

Η διαφωνία μου και η κάθετη,οριζόντια,εγκάρσια και πλαγιοπλάγια αντίθεση μου με το plan B που ψηφίστηκε και στο οποίο αναφέρεται ο συνάδελφος Guerilla ήταν ΓΝΩΣΤΗ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΑ ΚΑΤΑΧΩΡΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΌΠΙΚ ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ!!!!

Στην εξουσιοδότηση μου,μάλιστα,έδινα την ψήφο μου στην παλαιότερη γνωστή πρόταση για παράταση ν ετών ή ν εξαμήνων ΣΕ ΟΛΟΥΣ και η οποία ΔΕΝ αναφερόταν σε εξεταστικές μετά από υπολογισμούς!!!!

Οι υπόλοιπες διαφωνίες μου κι "ενστάσεις" μου για τη διαδικασία που ακολουθήθηκε στην τελευταία συνέλευση ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟ PLAN B έγιναν γνωστές σε κοινοποιούμενα μέιλ συζήτησης μεταξύ μελών της επιτροπής που δεν ξεκίνησαν από μένα ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΑ,ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΠΟΥΘΕΝΑ!!!

ΠΟΤΕ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ,ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ,ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΙΣ ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΗΘΗΚΕ ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΓΝΩΡΙΖΑΝ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΠΩΣ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΟ PLAN B ΗΤΑΝ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΨΗΦΙΣΤΗΚΕ!!!! ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΣΧΕΤΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΠΟΥ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΑΥΤΟ!!!

ΑΣ ΜΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΜΕ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ!!!!!

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΤΗΝ ΠΙΟ ΚΡΙΣΙΜΗ ΠΕΡΙΟΔΟ,ΤΗΝ ΠΡΟΕΚΛΟΓΙΚΗ,ΠΑΡΑΤΗΡΕΙΤΑΙ ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΗ ΑΔΡΑΝΕΙΑ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΥΜΑΣΤΕ ΚΑΠΟΙΟΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΕΣ ΑΤΟΜΙΚΑ,ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΚΟΜΗ ΚΙ ΑΝ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΘΑ ΣΥΜΠΕΡΙΛΗΦΘΕΙ ΑΜΕΣΑ ΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΥΠΟΥΡΓΟ!!!!

Τροποποιήθηκε από Myriam

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Συνάδελφοι,

δεν έχει νόημα να διαφωνούμε για τα plan a και plan b.

Όταν ανέρτησα χθες την είδηση για τις διπλές εξεταστικές κι έγραφα για deja vu, αναφερόμουν στο ίδιο σκηνικό που ζήσαμε περσυ επί Αρβανιτόπουλου μετά από τη λήξη της απεργίας των διοικητικών. Πρώτα μας ρίχνουν ψίχουλα και μετά εμφανίζονται ως σωτήρες.

Το ένστικτό μου λέει ότι θα μας βγάλουν πρώτα την ψυχή, αλλά στο τέλος θα ψηφιστεί τροπολογία για όσους συνεχίζουμε. Δεν βλέπετε και τις ανακοινώσεις των σχολών που ακολουθούν η μια την άλλη και που φόρα παρτίδα παρανομούν δίνοντας την ευκαιρία να δηλώνουν μαθήματα ακόμη και αυτοί που δεν καλύφθηκαν από την τροπολογία του καλοκαιριού;

Συνεχίζουμε το διάβασμα, είμαστε όλοι μαζι, δεν απαξιώνουμε τις συνελεύσεις μας κι ελπίζουμε!

Παράλληλα, είπαμε: ψηστήρι όπου μπορούμε. Δεν τους αφήνουμε να μας ξεχάσουν.

Μπόρεσε κανείς να πάει στη συνέντευξη τύπου σήμερα στο κεντρικό κτίριο του πανεπιστημίου;

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

(Απο το twitter):''Τατσόπουλος: «Αν με θέλουν, κατεβαίνω στις εκλογές με το Ποτάμι».. Σαν κάτι ποδοσφαιριστές που έμειναν χωρίς ομάδα και αυτοπροτείνονται για μεταγραφή....''

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

(Απο το twitter):''Τατσόπουλος: «Αν με θέλουν, κατεβαίνω στις εκλογές με το Ποτάμι».. Σαν κάτι ποδοσφαιριστές που έμειναν χωρίς ομάδα και αυτοπροτείνονται για μεταγραφή....''

emthumbup Η γελοιότητα προσωποποιημένη.....

Μέχρι προχθές,έλεγε πως δε θα ψηφίσει για Π.τ.Δ.επειδή δε θέλει να "τη βγεί" στο ΣΥΡΙΖΑ!

Εχω διαβάσει τα περισσότερα από τα βιβλία του και τον θεωρούσα άνθρωπο με κρίση,συνέπεια και ξεκαθαρισμένες ιδέες.

Εχω εκπλαγεί με αυτόν τον "χαμαιλεοντισμό" που δείχνει στο δημόσιο πολιτικό λόγο ενώ για κάποιον λόγο που δεν μπορώ να καταλάβω,εξακολουθώ να τον συμπαθώ και ως άνθρωπο,και ως συγγραφέα.

Τη δημόσια εικόνα του έχει καταστρέψει......ΑΝΕΠΑΝΟΡΘΩΤΑ με την ασυνέπεια λόγων και πράξεων!!!!

Τροποποιήθηκε από Myriam

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Guest waterdoc

Σε απαντηση στο ερωτημα της alfa-xi ,σχετικα με το αν πηγε καποιος από εμας σημερα στην πρυτανεια ηθελα να κανω μια μικρη ενημερωση.

Στη συγκεντρωση βρεθηκε ανθρωπος του στενου μου περιβάλλοντος ο οποιος καταφερε να προσεγγισει τον κο Φορτσακη και να του μιλησει.Του ειπε ότι εχει ανθρωπο δικο του που τον εχει καλυψει η τροπολογια αλλα ανηκει στους υπο διαγραφη στις 30/4 και τον ρωτησε αν θα λαβει μεριμνα γι αυτους που διαγράφονται .

Ο κος Φορτσακης του ειπε "ας δωσει τωρα τα μαθηματα που εχει να τελειωνει".

Ηθελε να τον ρωτησει κι αλλα πραγματα αλλα τους διέκοπταν συνεχεια και δεν μπορεσε.

Παντως ο κος Φορτσακης ηταν πολύ ευγενικος και προθυμος ν απαντησει στις ερωτήσεις του αλλα δυστυχως δεν το επετρεψαν οι συνθηκες να συνεχιστεί ο διαλογος.

Θεωρησα σωστο να σας ενημερωσω.Τα συμπερασματα δικα σας.

Αν θεωρήσετε το ποστ μου αμελητεα ποσοτητα,απλα μην δωσετε σημασια.

Τροποποιήθηκε από waterdoc

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Σε απαντηση στο ερωτημα της alfa-xi ,σχετικα με το αν πηγε καποιος από εμας σημερα στην πρυτανεια ηθελα να κανω μια μικρη ενημερωση.

Στη συγκεντρωση βρεθηκε ανθρωπος του στενου μου περιβάλλοντος ο οποιος καταφερε να προσεγγισει τον κο Φορτσακη και να του μιλησει.Του ειπε ότι εχει ανθρωπο δικο του που τον εχει καλυψει η τροπολογια αλλα ανηκει στους υπο διαγραφη στις 30/4 και τον ρωτησε αν θα λαβει μεριμνα γι αυτους που διαγράφονται .

Ηθελε να τον ρωτησει κι αλλα πραγματα αλλα τους διέκοπταν συνεχεια και δεν μπορεσε.

Παντως ο κος Φορτσακης ηταν πολύ ευγενικος και προθυμος ν απαντησει στις ερωτήσεις του αλλα δυστυχως δεν το επετρεψαν οι συνθηκες να συνεχιστεί ο διαλογος.

ΕΜΕΙΣ,τι να καταλάβουμε τώρα από αυτή την έκφραση???

ΕΣΥ,τι καταλαβαίνεις προσωπικά???

Προσωπικά,καταλαβαίνω,πως "ροκανίζει" το χρόνο του για να μας διαγράψει όταν θα εξαντληθεί η προθεσμία.....ή περιμένει να ξεκαθαριστεί πολιτικά το θολό τοπίο για να δράσει προς τη μία ή την άλλη κατεύθυνση ως σωστός πολιτικάντης!!! emsanta

Τροποποιήθηκε από Myriam

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Guest waterdoc

myriam δεν "πιανω" την επιθετικη σου διαθεση προς εμενα.

Αν νομιζεις ότι γραφω μαλακιες,πολύ απλα μη δωσεις σημασια.

Θεωρησα σωστο να τα γραψω όλα αυτά,αν σας χαλανε την αισθητικη να τα σβησω,δεν υπαρχει κανενα πρόβλημα.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

myriam δεν "πιανω" την επιθετικη σου διαθεση προς εμενα.

Αν νομιζεις ότι γραφω μαλακιες,πολύ απλα μη δωσεις σημασια.

Θεωρησα σωστο να τα γραψω όλα αυτά,αν σας χαλανε την αισθητικη να τα σβησω,δεν υπαρχει κανενα πρόβλημα.

Καμία επιθετική διάθεση προς εσένα!!!!

Προς το Φορτσάκη ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ήταν η επιθετική διάθεση και η ειρωνεία αυτής της απάντησης του!!!

Σε ρώτησα: Εσύ,τι καταλαβαίνεις για να δω αν καταλαβαίνουμε το ίδιο.

Αν θεωρούσα μαλακίες αυτά που αναφέρεις,δε θα τα σχολίαζα και δε θα έκανα και like!!!

Επειδή δεν τα θεώρησα ως τέτοια,γι'αυτό και τα σχολίασα!!!Συμμερίζομαι ΑΠΟΛΥΤΑ όσα αναφέρεις κι ΑΝΗΣΥΧΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΙΑ!!!!

Μην προκαταλαμβάνεις τα κίνητρα μου επειδή αυτό κάνουν κι άλλοι...

Τροποποιήθηκε από Myriam

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Guest waterdoc

όχι,όχι ,δεν προκαταλαμβανω τα κινητρα σου,μην ανησυχεις.

Δεν εχω χρονο ουτε καν να διαβασω αυτά που γραφετε πιο πανω αυτή τη στιγμη,απλα μια ενημερωση μπηκα να κανω.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

όχι,όχι ,δεν προκαταλαμβανω τα κινητρα σου,μην ανησυχεις.

Δεν εχω χρονο ουτε καν να διαβασω αυτά που γραφετε πιο πανω αυτή τη στιγμη,απλα μια ενημερωση μπηκα να κανω.

ΙΣΑ-ΙΣΑ,με αυτό το ποστ σου,με επιβεβαιώνεις στην "αηδία"¨που αισθάνομαι για την ασυνέπεια του πρύτανη απέναντι μας!

Πριν την τροπολογία,απαντούσε σε μέιλ αβέρτα-κουβέρτα,χωρίς κόστος κλπ,μετά,ανεπισήμως,φλυαρεί κι εκφράζει προθέσεις χωρίς ποτέ,να δεσμεύεται δημόσια....

Είναι απίστευτος....κι αναξιόπιστος!!!

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Guest fertomasa

τι ακριβως αναμεναμε απο αυτη την προσωπικη επικοινωνια, να βγαλει ο φορτσακης συμβολαιο τιμής και να το υπογράψει?

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση waterdoc. Η απάντηση ήταν αναμενόμενη, δεδομένων των συνθηκών της συνάντησης και της τροπολογίας που τον δεσμεύει.

Αποκομίσαμε όμως μια πολύτιμη πληροφορία. Μάθαμε ότι αν θέλουμε συγκεκριμένη απάντηση, από εδώ και στο εξης θα διατυπώνουμε διαφορετικά την ερώτησή μας. Δε θα ρωτάμε γενικά αν θα υπάρξει μέριμνα, αλλά θα ρωτάμε συγκεκριμένα τι θα γίνει με όσους δεν προλαβαίνουν σε καμια περίπτωση να έχουν δώσει όλα τα μαθήματα, όσες διπλές και τριπλές εξεταστικές μας δωσουν μέχρι τον Απρίλη.

Αυτό σκέφτομαι να γράψω και στη φόρμα επικοινωνίας με τον κ. Λοβέρδο, γιατί μέχρι τώρα, θα έθετα την ερώτηση όπως την έκανε και το συγγενικό σου πρόσωπο.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Δημιουργία νέας...