Jump to content
Sign in to follow this  
Sylvia Plath

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ - ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ ΦΟΙΤΗΤΩΝ

Recommended Posts

η τροπολογια συμφερει και το πανεπιστημιο (για να μην προχωρησει τον οργανισμο) - οποτε ναι, αξιοπιστα θα πιεσει! :lol:

Μοιράσου αυτή τη δημοσίευση

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μια νέα τροπολογία κανέναν δεν "χαλάει", ίσως ο υπουργός φανεί ανακόλουθος γιατί θα κάνει τροπολογία στην τροπολογία, αλλά αν μαζέψει ψήφους επίσης δεν τον χαλάει.

Πέρα όμως από την τροπολογία, το Πανεπιστήμιο για μένα μπορεί να λύσει οριστικά το θέμα με τον Οργανισμό του, αλλά δεν θέλει.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Επισκέπτης

ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΔΡΑΣΗΣ.

-αν στραφούν οι διαδηλώσεις προς το υπουργειο παιδείας,

-αν βρεθεί μια δίοδος συνεννόησης με τους πρυτάνεις ώστε σαν σύνοδος να

πιέσουν για μια νέα τροπολογία, (που δεν τους κοστίζει κάτι).

-και μέσω αρθρογραφίας σε εφημερίδες να αναδειχθεί το θέμα (έγινε ήδη πετυχημένα το καλοκαίρι).

τότε θα υποχρεωθούν σε νέα παράταση νομοθετικά και όχι με λόγια της καραβάνας.

"Τουφέκι και παζάρι" ήταν το μότο του Ελευθέριου Βενιζέλου!

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Πήγα σε μία θεατρική παράσταση στο Ωδείο από το ΔΗΠΕΘΕΚ με τον Τάκη Χρυσικάκο στο ρόλο του Καζαντζάκη στο αυτοβιογραφικό του έργο " Αναφορά στον Γκρέκο".

Συστήνω σε όλους να πάτε να το δείτε μόλις έρθει στην Αθήνα κι αλλού καθώς ο κ.Αεράκης,διευθυντής του ΔΗΠΕΘΕΚ είπε πως θα γίνει περιοδεία του και στις υπόλοιπες πόλεις Κρήτης κι Ελλάδας αλλά και στο εξωτερικό αφού όσα αναφ'έρονται στο έργο είναι εξαιρετικά επίκαιρα και το έργο έχει μεγάλη επιτυχία!!!

Σε κάποια αποστροφή του μονολόγου του,ο συγγραφέας λέει:"Μικρή αστραπή η ζωή μας....μα....προφταίνουμε να μετουσιώσουμε το σκοτάδι μέσα μας σε αγάπη,παληκαριά,ελευθερία..."

Επίσης,προς το τέλος,όταν απευθύνεται στο Θεό,πριν παραδώσει την ψυχή του,λέει:"Ηρθα!Είμαι εδώ,γεμάτος πληγές αλλά.....όρθιος!"

Και σε κάποιο άλλο σημείο,ο μονόλογος αναφέρει:"Τρεις παραγγελιές μας έδωσε ο Θεός:την υπομονή,την περισυλλογή και την εμπιστοσύνη!"

Αυτά.....ως πνευματική τροφή.....

Φιδοπιάστη:ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΟΥ ΣΕ ΓΑΜΟ ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΔΙΔΕΙΣ ΑΝΟΗΣΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΡΙΖΑ!! emnono Αλλαξε κασέτα αν θέλεις να έχεις ανοικτή γέφυρα μαζί μου! :rolleyes:

Φερτομάζα:ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΓΟΝΙΔΗ!!! ΣΕ ΛΙΓΟ,ΘΑ ΡΙΞΩ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟ ΚΑΙ ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ!!!! Δεν αντέχω!!!! Ηρθα με "άγριες" διαθέσεις.....λόγω της συγκίνησης από το έργο.... :)

Τροποποιήθηκε από Myriam

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

πεντοζαλιστηκα τωρα - θα σας δω στο πλοιο στις τριανταεξη του μηνος! μπαυ!

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Το ανέρτησε η συνάδελφος Joie στο άλλο τόπικ και το επικολλώ κι εδώ.... :)

Posted Yesterday, 11:35 PM

Παιδιά,αν ενδιαφέρει, υπάρχει και αυτό :

Ο Ανδρέας Λοβέρδος "στον ενικό" με τον Νίκο Χατζηνικολάου-Δηλώστε συμμετοχή

http://www.enikos.gr...o_me_ton_N.html

Δε δήλωσα συμμετοχή, αλλά στο mail έθεσα την ερώτηση ( να του τη θέσουν ) για το πότε θα είναι έτοιμοι οι Οργανισμοί των ΑΕΙ, ποιο χρονοδιάγραμμα υπάρχει και τι θα γίνει με τους φοιτητές, που διαγράφονται στις 30/4/2015 εφόσον δεν είναι έτοιμοι οι Οργανισμοί για να τους καλύψουν ( κάτι, που επαναλήφθηκε τον περασμένο Αύγουστο, χωρίς την ευθύνη των φοιτητών ).

Τόνισα, ότι ο Υπουργός σε δηλώσεις του τέλη Αυγούστου-αρχές Σεπτέμβρη δήλωνε σε όλους τους τόνους παντού ,ότι οι Οργανισμοί θα είναι έτοιμοι μέχρι το Νοέμβρη, γιατι τα Ιδρύματα δεν μπορούν να λειτουργήσουν χωρίς Οργανισμούς.

Θα στείλω και εδώ ( Για απευθείας επικοινωνία με τον παραγωγό στείλτε email στο: studio@realfm.gr ή SMS γράφοντας real , αφήνοντας κενό ,γράφετε το μήνυμα σας και το στέλνετε στο 54100 (Χρέωση 1,23€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ).ΚΑΛΗ ΑΚΡΟΑΣΗ. ) http://www.real.gr/?...athens&catID=50 τη Δευτέρα το πρωί λίγο πριν την εκπομπή του στο realfm.

Ο Χατζηνικολάου δέχεται και ερωτήματα στο twitter του , αλλά εγώ δεν έχω λογαριασμό.

Edited by joie, Yesterday, 11:42 PM.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Myriam αν εισαι αθηνα στις 27 να πας σε αυτο...

http://www.megaron.gr/default.asp?pid=5&la=1&evID=2197

Σε ευχαριστώ πολύ!

Ναι,μάλλον θα είμαι!!! Δεν το ήξερα...Πολύ ενδιαφέρον!!! Mille merci!!!

Τροποποιήθηκε από Myriam

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Εχω τώρα να δηλ'ώσω κάτι εκ μέρους της επιτροπής.Αυτό που μπορώ να εκφράσω,τουλάχιστον.

Εδώ κι αρκετές μέρες,γίνονται ιδιωτικές συζητήσεις οι οποίες αναλύουν τα δεδομένα από τα δικηγορικά γραφεία κλπ ΣΥΝ την πολιτική συγκυρία η οποία,για μένα προσωπικά,είναι ξεκάθαρη.(Πιστεύω πως εκλογές ΘΑ γίνουν!)

Εχουμε σαφές πλάνο για τις επόμενες κινήσεις της επιτροπής και το συζητήσαμε πρόσφατα με την Tsouhtra στο τηλέφωνο.

Ο,τι απόψε συμπεριέλαβε ο συνάδελφος από Θεσσ/κη,ο Φιδοπιάστης,είναι στα υπόψη μας κι άλλα ακόμη που δεν μπορούμε να τα ανακοινώσουμε από τώρα,εδώ.

Χαίρομαι που έχει αρχίσει να γίνεται αντιληπτό πως η πίεση πρέπει να επιστρέψει στο πολιτικό "υπογάστριο" Λοβέρδου και σια.

Προσωπικά,ήμουν σίγουρη πως κάτι ΄τέτοιο θα γινόταν αργά ή γρήγορα μια και ήξερα πως ο πρύτανης είναι περισσότερο μαριονέτα του.

Μακάρι ο λεγάμενος,ο Λοβέρδος,αύριο,να απαντήσει και στο μέιλ της εκλεκτής μας συναδέλφου Joie αλλά και των υπολοίπων.Θα εκπλαγώ ευχάριστα.

Πάντως,θα αρχίσει και πάλι, να σφίγγει ο κλοιός μας γύρω του με όποιο τρόπο μπορούμε,σύντομα.

Αυτά για την ώρα...

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Επισκέπτης
Walk in silence,
Don't walk away, in silence.
See the danger,
Always danger,

Endless talking,
Life rebuilding,
Don't walk away.

Walk in silence,
Don't turn away, in silence.
Your confusion,
My illusion,

Worn like a mask of self-hate,
Confronts and then dies.
Don't walk away.

People like you find it easy,
Naked to see,
Walking on air.
Hunting by the rivers,

Through the streets,
Every corner abandoned too soon,
Set down with due care.
Don't walk away in silence,
Don't walk away.
Songwriters: CURTIS, IAN KEVIN / HOOK, PETER / MORRIS, STEPHEN PAUL DAVID / SUMNER, BERNARD

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Καλημέρα...........σε όλους παρόντες και μη........ emnysta emsleep1

Τροποποιήθηκε από Myriam

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Δεν ξέρω αν γράφτηκε αλλά ο υπουργός της καρδιάς μας είναι σήμερα στον Ενικό με το Χατζηνικολάου.

http://www.real.gr/DefaultArthro.aspx?page=arthro&id=369068&catID=7

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Guest ginashou

Καλημέρα φίλοι μου :)

Κουφάλες δεν ξοφλήσαμε

αυτό έχω μόνο να τους πω

τα όνειρα των εραστών δε σβήνουν

Τροποποιήθηκε από ginashou

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Το ανέρτησε η συνάδελφος Joie στο άλλο τόπικ και το επικολλώ κι εδώ.... :)

Posted Yesterday, 11:35 PM

Παιδιά,αν ενδιαφέρει, υπάρχει και αυτό :

Ο Ανδρέας Λοβέρδος "στον ενικό" με τον Νίκο Χατζηνικολάου-Δηλώστε συμμετοχή

http://www.enikos.gr...o_me_ton_N.html

Δε δήλωσα συμμετοχή, αλλά στο mail έθεσα την ερώτηση ( να του τη θέσουν ) για το πότε θα είναι έτοιμοι οι Οργανισμοί των ΑΕΙ, ποιο χρονοδιάγραμμα υπάρχει και τι θα γίνει με τους φοιτητές, που διαγράφονται στις 30/4/2015 εφόσον δεν είναι έτοιμοι οι Οργανισμοί για να τους καλύψουν ( κάτι, που επαναλήφθηκε τον περασμένο Αύγουστο, χωρίς την ευθύνη των φοιτητών ).

Τόνισα, ότι ο Υπουργός σε δηλώσεις του τέλη Αυγούστου-αρχές Σεπτέμβρη δήλωνε σε όλους τους τόνους παντού ,ότι οι Οργανισμοί θα είναι έτοιμοι μέχρι το Νοέμβρη, γιατι τα Ιδρύματα δεν μπορούν να λειτουργήσουν χωρίς Οργανισμούς.

Θα στείλω και εδώ ( Για απευθείας επικοινωνία με τον παραγωγό στείλτε email στο: studio@realfm.gr ή SMS γράφοντας real , αφήνοντας κενό ,γράφετε το μήνυμα σας και το στέλνετε στο 54100 (Χρέωση 1,23€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ).ΚΑΛΗ ΑΚΡΟΑΣΗ. ) http://www.real.gr/?...athens&catID=50 τη Δευτέρα το πρωί λίγο πριν την εκπομπή του στο realfm.

Ο Χατζηνικολάου δέχεται και ερωτήματα στο twitter του , αλλά εγώ δεν έχω λογαριασμό.

Edited by joie, Yesterday, 11:42 PM.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Για μένα,η ημέρα αυτή,χρόνια τώρα,έχει ιδιαίτερη σημασία.

Ισως γιατί συνδέεται με μνήμες μωρού όταν οι γονείς μου παρακολουθούσαν έντρομοι στην μαυρόασπρη τηλεόραση της εποχής το τανκ να ρίχνει την πόρτα......κι εγώ,επειδή δεν καταλάβαινα τι θα μπορούσε να τους έχει τρομάξει τόσο πολύ,άρχισα να κλαίω........

Μετά,έμαθα να παίζω τα τραγούδια του Θεοδωράκη στο ακκορντεόν στη χορωδία του Γυμνασίου οπότε κάθε χρόνο,περίμενα πως και πως αυτήν την ημέρα για τις πρόβες κλπ.......κι αργότερα,στο Λύκειο,έχοντας πλέον συνειδητά "αποκρυπτογραφήσει" τις έννοιες από τα γεγονότα,έγραψα ποίημα σε λογοτεχνικό διαγωνισμό του συλλόγου φιλολόγων του νομού....

Εμαθα να σέβομαι αυτή τη μέρα.......να την τιμώ......με κάθε τρόπο και να μην ξεχνώ τη σημασία της ανεξάρτητα από τα "φάλτσα" που ακολούθησαν τόσο με τον καθιερωμένο εορτασμό κάθε χρόνο,όσο και με την αμφιλεγόμενη έως χυδαία "εξαργύρωση" του αντιδικτατορικού αγώνα κάποιων πρωταγωνιστών της εποχής που όλοι γνωρίζουμε......

Τιμή και δόξα στους νεκρούς εκείνης της ημέρας,στους τραυματίες αλλά και σε όλους όσους συμμετείχαν στην εξέγερση του 1973,είτε φοιτητές,είτε πολίτες που βγήκαν στους δρόμους και δεν έμειναν κλεισμένοι στα σπίτια τους προσκυνώντας τους δυνάστες τους......

ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΥΟ,ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΡΕΙΣ...-ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ/ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ,ΜΑΡΙΑ ΦΑΡΑΝΤΟΥΡΗ,ΒΑΣΙΛΗΣ ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

ΘΑ ΣΗΜΑΝΟΥΝ ΟΙ ΚΑΜΠΑΝΕΣ-ΡΙΤΣΟΣ/ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ/ΜΠΙΘΙΚΩΤΣΗΣ

Τροποποιήθηκε από Myriam

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Αλλα δύο τραγουδάκια για την επέτειο......κι έφυγα...... emserenade

ΤΗΣ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ ΗΛΙΕ ΝΟΗΤΕ-ΕΛΥΤΗΣ/ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ/ΜΠΙΘΙΚΩΤΣΗΣ κ.α.

ΜΑΛΑΜΑΤΕΝΙΑ ΛΟΓΙΑ-ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ/ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ/ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ κ.α.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Για οσους ρωτανε για την καταληψη και την επομενη συνελευση ΣΦΙΑ. Σημερα θα δω τα παιδια απο το ΔΣ ΣΦΙΑ και θα τα ρωτησω . Οτι μαθω θα ανεβει το βραδυ

Προς αποφυγην ασκοπων παρεξηγησεων: Δεν υπαρχει ουτε καμμια συναντηση, ουτε συνελευση, ουτε με πηραν τηλεφωνο. Εννοω θα τους δω στην Πορεια του Πολυτεχνειου.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

δεν ειδα, δεν ξερω, δεν ακουσα! εχω διαγραψει καθε ευαισθητη επικινδυνη πληροφορια απο το νευρωνικο μου δικτυο!

Τροποποιήθηκε από sp_io

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Επισκέπτης

Ένας που τον αγάπησαν οι θεοί.

τραγούδι που έγραψε και τραγούδησε ο μεγάλος Ian Curtis λίγες μέρες πριν αυτοκτονήσει.

Η εκτέλεση είναι από πρόβα. Κυκλοφόρησε μετά το θανατό του από τους New Order

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Άκουσε κανείς αν ο Λοβέρδος ρωτήθηκε/είπε τίποτε ενδιαφέρον στο ραδιόφωνο;

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Δημιουργία νέας...