Jump to content
Sylvia Plath

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ - ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ ΦΟΙΤΗΤΩΝ

Recommended Posts

18-02-14-24-605x344.jpeg

29-08-14-605x366.jpeg

25-08-14-605x351.jpeg

Τροποποιήθηκε από dreamchaser

Μοιράσου αυτή τη δημοσίευση

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους
Guest dxtnk2000

Ο Κακλαμάνης είναι η εξαίρεση του Πασοκ.Όταν του είχα στείλει την επιστολή του είχα μιλήσει για ρατσισμό και για απαράδεκτους όρους.ˊ Αλλωστε ήταν αυτός που κατήργησε τους νόμους της προηγηθείσας κυβέρνησης της ΝΔ κατ εντολή του Ανδρέα Παπανδρέου.Δενθα

πρέπει ούτε για αστείο το όνομά του να μπαίνει δίπλα από του ˊ Αδωνη.Τέλος ήταν αυτός που πριν λίγους μήνες δέχθηκε τις απίστευτες ύβρεις του Βενιζέλου όταν καταψήφισε άρθρο.Είναι δυσάρεστο,ωστόσο να βλέπεικανείς αυτόν τον άνθρωπο να σύρεται και να ψηφίζει νόμους πλαίσια όπως αυτό του 2011 που η πορεία του δείχνει ότι δεν τα πιστεύει.Πολύ καλή ήταν η ομιλία της γνωστής ηθοποιού και βουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ κυρίας Μαρίας Κανελλοπούλου.

Γενικά θεωρώ ότι επειδή τις τελευταίες ημέρες του Αυγούστου βγήκαν στη δημοσιότητα αριθμοί 150000+ αυτό προκάλεσε έναν μικρό πανικό.Θεωρώ από τις γενικές τοποθετήσεις ότι μπορεί να κυνηγηθεί η πλήρης απαξίωση των φασιστικών διατάξεων περί διαγραφής,ανκαι θέλω να πιστεύω ,και δεν με ενδιαφέρει που τοποθετούμαι πολιτικά αφού προσωπικά κρίνωˊότι είναι γελοίο να στηρίζεις τους βασανιστές σου,ότι ολόκληρος ο διαστροφικός,εκδικητικός και βαθιά ρατσιστικός και φασιστικός νόμος της κυρίας με τα ταγιέρ θα κατακερματιστεί στις επόμενες εκλογές.Και μαζί του θα πάνε κι από εκεί που ήρθαν οι τύραννοι είτε αυτοί λέγονται συμβούλια είτε νεοεκλεγέντες κυβερνητικοί πρυτάνεις.

ΥΓ Μου έσπασε τα νεύρα το τάμπλετ.Ούτε λάικ μπορώ να κάνω,ούτε τίποτα.

Δύσκολοι καιροί για συνταξιδιώτες.

Σας χαιρετώ και σας εύχομαι κάθε επιτυχία.

ΥΓ2 Και να θυμάστε πάντοτε τη ρήση της Ελένης Κούρκουλα...Η καλή νοικοκυρά δεν αγοράζει ποτέ τριμμένο τυρί από το σούπερ μάρκετ.

Syntaxidiotis.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Θα ηθελα να ευχηθω καλη επιτυχια σε ολους οσους ''δινουν'' ηδη η θα ''δωσουν'' καποια μαθηματα αυτες τις μερες...!

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Παιδια πηρα τηλεφωνο στη γραμματεια Θεραπευτικης και μου ειπαν οτι απο φετος θα μπορουμε να δινουμε μονο 2 φορες το χρονο καθε μαθημα. Εχετε ακουσει ή ξερετε κατι σχετικο?

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Παιδια πηρα τηλεφωνο στη γραμματεια Θεραπευτικης και μου ειπαν οτι απο φετος θα μπορουμε να δινουμε μονο 2 φορες το χρονο καθε μαθημα. Εχετε ακουσει ή ξερετε κατι σχετικο?

Τι ακριβώς ρώτησες και τι ακριβώς σου απάντησαν;

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Ρωτησα αν μπορω να δωσω τη Θεραπευτικη στην επαναληπτικη εξεταστικη με τους κανονικους (δηλαδη οχι στη πτυχιακη) και η γραμματεας μου ειπε οχι, οτι μπορω να δωσω μονο στη πτυχιακη. Και προσθεσε απο μονη της "δε ξερω αν το ακουσατε αλλα απο φετος θα μπορειτε να δωσετε μονο 2 φορες, χειμερινη και εαρινη". Και μετα κλεισαμε το τηλεφωνο.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Ρωτησα αν μπορω να δωσω τη Θεραπευτικη στην επαναληπτικη εξεταστικη με τους κανονικους (δηλαδη οχι στη πτυχιακη) και η γραμματεας μου ειπε οχι, οτι μπορω να δωσω μονο στη πτυχιακη. Και προσθεσε απο μονη της "δε ξερω αν το ακουσατε αλλα απο φετος θα μπορειτε να δωσετε μονο 2 φορες, χειμερινη και εαρινη". Και μετα κλεισαμε το τηλεφωνο.

Μπορεί να είναι απόφαση της συγκεκριμένης κλινικής μόνο. Υπάρχουν κι άλλες κλινικές που δεν επιτρέπουν στους επί πτυχίω να δίνουν στις επαναληπτικές των κανονικών, αλλά μόνο σε πτυχιακές.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Λοιπον, ξαναπηρα τηλεφωνο τη γραμματεια της Θεραπευτικης και μου ειπε η γραμματεας οτι τους εχει ερθει χαρτι που απευθυνεται στους Διευθυντες των κλινικων και τους λεει για τη συμμετοχη σε δυο μονο εξεταστικες. Και απο εκει και περα δεν ηξερε αν θα ισχυσει. Παντως παιδια αν ισχυσει θα ειναι καταστροφη και ο ΣΦΙΑ πρεπει να αντιδρασει.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Βέτο ΕΚΠΑ για τη διαγραφή των «αιώνιων» φοιτητών του

ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΛΑΚΑΣΑΣ

Βέτο στα σχέδια της κυβέρνησης για διαγραφή των λεγόμενων «αιώνιων» φοιτητών βάζει ο νεοεκλεγείς πρύτανης του Πανεπιστημίου Αθηνών κ. Θεόδωρος Φορτσάκης. Οπως δήλωσε ο ίδιος στην «Κ», μέσω του Οργανισμού του ιδρύματος θα προσκαλέσει όλους τους «αιώνιους» φοιτητές του ιδρύματος –53.866– να δηλώσουν εάν επιθυμούν να πάρουν το πτυχίο τους και κατόπιν να έχουν έως και μία διετία για να εξεταστούν με επιτυχία στα μαθήματά τους. Ο κ. Φορτσάκης δήλωσε στην «Κ» ότι το υπουργείο Παιδείας δεν μπορεί αυτοδικαίως να διαγράψει φοιτητές αυτοδιοικούμενου ΑΕΙ. Και αυτό, παρότι η Βουλή χθες ενέκρινε, όπως αναμενόταν, ρύθμιση μέσω της οποίας δίνεται στους «αιώνιους» φοιτητές, υπό συγκεκριμένες προϋποθέσεις, η δυνατότητα να προσπαθήσουν κατά τις προσεχείς δύο εξεταστικές περιόδους, να πάρουν το πτυχίο τους. Η ρύθμιση αφορά περί τους 4.500 φοιτητές στο Πανεπιστήμιο Αθηνών, ενώ οι υπόλοιποι διαγράφονται. Τρόποι για κάλυψη των «αιωνίων» που θα διαγραφούν με βάση τη ρύθμιση που ψηφίσθηκε χθες από τη Βουλή εξετάζει και η νέα ηγεσία του ΕΜΠ.

Ειδικότερα, σύμφωνα με τη ρύθμιση, εξαιρούνται της οριστικής διαγραφής τους από τα τριτοβάθμια εκπαιδευτικά ιδρύματα όσοι εκ των παλαιών φοιτητών είτε συμμετείχαν σε τουλάχιστον μία εξεταστική κατά την τελευταία διετία είτε απλώς είχαν κάνει δήλωση μαθήματος κατά το ίδιο χρονικό διάστημα ή οφείλουν μόνο πρακτική ή διπλωματική άσκηση. Αυτοί οι φοιτητές μπορούν να συμμετάσχουν στις επαναληπτικές εξετάσεις το τρέχον διάστημα και στις εξετάσεις του Φεβρουαρίου. Από τον χώρο της αντιπολίτευσης προτάθηκε να αντιμετωπιστούν με ευνοϊκότερο τρόπο οι εν λόγω φοιτητές, αλλά η ρύθμιση δεν άλλαξε. «Αν υπάρχουν κάποιοι φοιτητές που χρωστούν δέκα-δεκαπέντε μαθήματα στις σχολές που έχουν πάρα πολλά μαθήματα, καταλαβαίνετε ότι είναι αδύνατο σε δύο εξεταστικές περιόδους να μπορούν να αντεπεξέλθουν σε αυτές τις υποχρεώσεις», είπε, μεταξύ άλλων, ο κ. Τάσος Κουράκης (ΣΥΡΙΖΑ), αιτιολογώντας τη θέση του κόμματος της αξιωματικής αντιπολίτευσης. Με βάση τα στοιχεία του υπουργείου Παιδείας, οι «λιμνάζοντες» φοιτητές σε πανεπιστήμια και ΤΕΙ είναι 152.759. Εξ αυτών, οι 23.526 έχουν συμμετάσχει σε εξετάσεις τις δύο προηγούμενες χρονιές ή οφείλουν μόνο πρακτική ή διπλωματική άσκηση. Βέβαια, ο αριθμός εκείνων που αφορά η ρύθμιση θα αυξηθεί, αφού τελικά δόθηκε η δυνατότητα να μη διαγραφούν και σε όσους απλώς είχαν κάνει δήλωση μαθήματος κατά την τελευταία διετία, αλλά δεν έδωσαν εξετάσεις.

Προϋποθέσεις

Ο κ. Φορτσάκης, μιλώντας χθες στην «Κ», δήλωσε ότι μέσω του Οργανισμού που θα εγκριθεί το προσεχές διάστημα, θα δώσει τη δυνατότητα και στους 53.866 «αιωνίους» του ΕΚΠΑ να δηλώσουν εάν επιθυμούν να πάρουν το πτυχίο τους. Οσοι το κάνουν θα έχουν τις εξής δυνατότητες:

• Οσοι εισήχθησαν μετά το 2003 θα πρέπει μέσα σε ένα έτος να εξεταστούν με επιτυχία σε όλα τα μαθήματα που «χρωστούν». Για ειδικές περιπτώσεις φοιτητών, το διάστημα αυτό μπορεί να διπλασιαστεί.

• Τα ίδια θα ισχύσουν και για όσους εισήχθησαν πριν από το 2003, με μία επιπλέον μέριμνα. Καθώς μπορεί η επιστήμη να έχει προχωρήσει από τότε που εισήχθησαν, το ΑΕΙ θα έχει τη δυνατότητα να τους ορίσει επανεξέταση σε βασικά μαθήματα.

«Το υπουργείο Παιδείας δεν μπορεί να προχωρήσει στην αυτόματη διαγραφή φοιτητών ενός αυτοδιοικούμενου ιδρύματος. Μπορεί να την ορίσει, ζητώντας από τις αρχές του ιδρύματος να προχωρήσουν σε αυτή. Και εάν δεν το πράξουν, το υπουργείο μπορεί να επιβάλει κυρώσεις», δήλωσε χθες στην «Κ» απαντώντας στο ερώτημα ποια είναι η θέση του μετά την ψήφιση της συγκεκριμένης τροπολογίας από τη Βουλή.

Βεβαίως, «ο Οργανισμός θα πρέπει να εγκριθεί από το Συμβούλιο», όπως τόνισε με νόημα μιλώντας χθες στην «Κ» μέλος του Συμβουλίου. Εκτός εάν, όπως εκτιμάται από πανεπιστημιακούς, ο κ. Φορτσάκης δηλώνει σήμερα κατά της διαγραφής των «αιώνιων» φοιτητών, ώστε να αποφύγει τις αντιδράσεις των αριστερών παρατάξεων –μάλιστα, χθες το απόγευμα υπήρξε πορεία στο κέντρο της Αθήνας– κατά του προσώπου του και να καταδείξει ως αποκλειστικά υπεύθυνη για τη διαγραφή την ηγεσία του υπουργείου Παιδείας.

Πηγή

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Η Θεραπευτικη ποτε δεν αφηνει τους επι πτυχιω να δωσουν με τους κανονικους, ή στις προαιρετικες.

Το χαρτι που αναφερθηκε υπαρχει και πηγαινει καθε χρονο και αναφερει συμμετοχη σε εξετασεις για καθε μαθημα δυο φορες το χρονο (εκτος απο το Σεπτεμβριο). Μεχρι τωρα,ομως δεν εφαρμοζοταν στην πραξη για τους επι πτυχιω (αλλα ουτε και για τους εκτοετεις, πρακτικα δεν αφορα αλλα ετη.) Θα ενημερωσουμε τον ΣΦΙΑ για να μαθουμε αν κατι εχει αλλαξει. Αν εχει αλλαξει προφανως και θα υπαρχουν αντιδρασεις.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Ευχαριστω παιδια γιατι θα ειναι συμφορα. Πρωτη φορα το ανεφερε η γραμματεας του Δημοπουλου που ειναι και ο Προεδρος της σχολης.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Λοιπον, ξαναπηρα τηλεφωνο τη γραμματεια της Θεραπευτικης και μου ειπε η γραμματεας οτι τους εχει ερθει χαρτι που απευθυνεται στους Διευθυντες των κλινικων και τους λεει για τη συμμετοχη σε δυο μονο εξεταστικες. Και απο εκει και περα δεν ηξερε αν θα ισχυσει. Παντως παιδια αν ισχυσει θα ειναι καταστροφη και ο ΣΦΙΑ πρεπει να αντιδρασει.

Τηλεφώνησα κι εγώ στη γραμματεία της Θεραπευτικής.

Η γραμματέας μου είπε, ότι ήμουν η 10η ,που τηλεφωνούσα γι'αυτό το θέμα ,αρνήθηκε να μου εξηγήσει,γιατί "δεν μπορεί να εξηγεί σε κάθε παιδί ,που παίρνει τηλέφωνο" και με παρέπεμψε στη Γραμματεία της σχολής και είπε πως " θα πρέπει να απευθυνθούμε και να τα κανονίσουμε με τη Γραμματεία της σχολής ".

Τηλεφώνησα και στη Γραμματεία της σχολής.

Ρώτησα αν υπάρχει τέτοιο χαρτί, η κυρία,που απάντησε στο τηλέφωνο, μου είπε, ότι δεν ξέρει τίποτα τέτοιο,ότι σα σχολή δεν έχουν την πρόθεση να δυσκολέψουν κι άλλο τους φοιτητές αλλάζοντας το καθεστώς των εξετάσεων κι επειδή επέμεινα λίγο παραπάνω σε σχέση με την προηγούμενη γραμματέα (η οποία ήταν εντελώς αρνητική στο να ακούσει και την ερώτηση, όχι να δώσει και απάντηση ) ,μου είπε να ζητησω να δω το χαρτί αυτό, να μου δώσουν το χαρτί και ξέροντας για ποιο πράγμα μιλάμε να απευθυνθώ ξανά σ'αυτούς.

Η ίδια ξανατόνισε,ότι δεν έχει ακουσει κάτι τέτοιο και δεν ξέρει να στάλθηκε τέτοιο χαρτί, ρώτησε και μια άλλη συνάδελφό της εκεί ( κάποια κα Λίτσα ) αν έστειλαν χαρτί, ότι αλλάζει το καθεστώς των εξετάσεων με τις πτυχιακές,απάντησε και εκείνη ,ότι δεν ήξερε κάτι τέτοιο και μου επανέλαβε να δω το χαρτί αυτό.

edit : Παιδιά,τώρα είδα τις απαντήσεις,που δόθηκαν πιο πριν, οπότε μάλλον δε φαίνεται να υπάρχει θέμα..

Τροποποιήθηκε από joie

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Να κάνω και εγώ την αφελή ερώτηση πως αν όλα είναι ωραία και καλά και δεν έχει αλλάξει τίποτε,

τότε τί νόημα είχε να δώσει τέτοια ερμηνεία και ενημέρωση προς τους φοιτητές η γραμματέας της έδρας του Προέδρου της Σχολής;

Και δεν κατάλαβα, το νόημα του χαρτιού είναι πως δίνεις σε τρεις εξεταστικές το χρόνο (μαζί με το Σεπτέμβριο);

Ας επιληφθεί λίγο ο ΣΦΙΑ για να ξέρουμε. Δεν είναι εύκολοι οι καιροί για να την πατήσουμε.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Ενημέρωσα ήδη εκπροσώπους όλων των παρατάξεων του ΣΦΙΑ. Ευχαριστώ το μέλος waterdoc για τον αριθμό πρωτοκόλλου.

Όσο για το τι ισχύει με βάση το νόμο το έχω γράψει ήδη παραπάνω ( τον Σεπτέμβριο όλα τα μαθήματα και άλλη μια φορά, ανάλογα αν μιλάμε για μάθημα χειμερινού ή εαρινού), Το Υπουργείο Παιδείας έβγαλε εγκυκλίους για διενέργεια πτυχιακών εξετάσεων με όλα τα μαθήματα τον Φεβρουάριο και τον Ιούνιο το 2012 και το 2013 κάτι που πάντως δεν εφαρμόστηκε σε όλα τα Ιδρύματα ή σε σχολές εντός του ίδιου Ιδρύματος.

Μέχρι και πέρυσι ήταν κάτι που στην Ιατρική Σχολή δεν εφαρμοζόταν στην πράξη για τους επί πτυχίω, τους εκοτετείς, αλλά και τα παιδιά του πέμπτου, αν και υπάρχουν έδρες (π.χ. Ιατροδικαστική) που αργούν συνειδητά να βγάλουν αποτελέσματα (ειδικά για το 6ο έτος ) για να μην μπορεί κάποιος να δώσει διαδοχικά.

Τροποποιήθηκε από Comfortably Numb

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Και ποτε αναμενεται να ξερουμε τι συμβαινει? Θα μας σκασουν...η μια εκπληξη μετα την αλλη.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Επειδή δεν έχω δει την Τροπολογία που ψηφίστηκε χες στο πλήρες της κείμενο.

Επειδή την προγρούμενη βδομάδα όταν ο Υπουργός έκανε ανακοινώσεις,

είχε ο ίδιος ο Υπουργός μιλήσει για δύο πλήρεις εξεταστικές αυτές του Σπετεμβρίου και του Φεωρουαρίου.

Επειδή και ο Αρβανιτόπουλος όταν είχε ορίσει πλήρεις εξεταστικές, είχε κιόλας φέρει και νομοθετική ρύθμιση για να επικυρώσει αυτή του την απόφαση.

Αναρωτιέμαι:

η χτεσινή τροπολογία δεν αναφέρεται πουθενά στις πλήρεις εξεταστικές του Σπετεμβρίου και του Φεωρουαρίου; αν όχι, δε θα έπρεπε να αναμένουμε από το Λοβέρδο ανάλογη ρύθμιση με αυτή του Αρβανιτόπουλου;

Επίσης υπάρχουν μαθήματα πχ του 5ου-6ου έτους που δίνονται ανεξαρτήτως χειμερινού ή εαρινού εξαμήνου.

Πάλι να φανταστώ μιλάμε για δύο φορές το χρόνο που λέει ότι έχουμε δικαίωμα (1 κανονική και 1 επαναληπτική) ;

ΥΓ: Είδατε τον Οργανισμό του ΕΚΠΑ όπως τον οραματίζεται ο Φορτσάκης:

κάνουμε αίτηση συνέχισης των σπουδών (πότε θα ξεκινήσει η διαδικασία και ποιούς θα αφορά; )

επικαιροποίηση (δηλαδή ξαναδίνουμε βασικά μαθήματα), εκτός από το μαθήματα που χρωστάμε

για όλα αυτά, εύλογο διάστημα ίσον ένα έτος παράταση (από πότε θα ξεκινάει; )

και σε ειδικές περιπτώσεις ακόμα ένα έτος παράταση

Τροποποιήθηκε από guerilla

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Φανταζεσαι να μας ζητησουν να ξαναδωσουμε μαθηματα που εχουμε ηδη περασει με βαση αυτη την επικαιροποιηση? Καηκαμε

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

κάνουμε αίτηση συνέχισης των σπουδών (πότε θα ξεκινήσει η διαδικασία και ποιούς θα αφορά; )

επικαιροποίηση (δηλαδή ξαναδίνουμε βασικά μαθήματα), εκτός από το μαθήματα που χρωστάμε

απο το αρθρο της καθημερινης εγω καταλαβα:

αιτηση θα κανουν οσοι διαγραφονται (δλδ οσοι δεν εμπιπτουν στην τροπολογια)

οι αιτησεις θα γινουν μετα τον οργανισμο

επικαιροποιηση (δλδ ξαναδινω βασικα μαθηματα) για οσους μπηκαν πριν το 2003

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Φανταζεσαι να μας ζητησουν να ξαναδωσουμε μαθηματα που εχουμε ηδη περασει με βαση αυτη την επικαιροποιηση? Καηκαμε

Μα αυτό είναι το νόημα. Αν πέρασες την Παθολογία πχ, να την ξαναδώσεις. Ειδικά αν πέρασες την Παθολογία πολύ παλιά.

Δε θέλω να πιστεύω κιόλας ότι θα σου ζητάνε να επαναλάβεις και το Τρίμηνο ή να περάσεις πρακτική εξέταση...

Φαντάζομαι στην Ιατρική βασικά μαθήματα θα είναι πχ Παθολογία, Χειρουργική, Θεραπευτική, Καρδιολογία κλπ.

Η επικαιροποίηση πιστεύω μετά τον Απρίλιο θα αφορά το σύνολο όσων χρειαστούν παράταση.

Δηλαδή και εκείνων πριν το 2003 που διασώθηκαν με την Τροπολογία.

Αλλά και πριν τον Απρίλιο, έχω μιλήσει για το φόβο μου περί εκβοαστικών διλημμάτων.

Και να τελειώσεις σε ένα χρόνο ολες σου τις υποχρεώσεις, αυτά που χρώσταγες και αυτά που θα σου φορτώσουν..

ΥΓ: Και οι ζυμώσεις για τον Οργανισμό, θα γίνονται παρασκηνιακά (Φορτσάκης-Συμβούλιο Ιδρύματος-Υπουργείο).

Ένα έτος συν άλλο ένα σε ειδικές περιπτώσεις, είναι λίγο. Ειδικά αν σε φορτώσουν κι άλλα μαθήματα και αν περιορίσουν και τις εξεταστικές.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Αυτο που προεχει τωρα ειναι να δουμε αν καταργουν τις πτυχιακες εξετασεις. Τα του οργανισμου θα τα δουμε.

Να δουμε ποτε θα μας ενημερωσει ο ΣΦΙΑ για τις πτυχιακες. Ελπιζω συντομα.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

στην ιατρικη τα 3/4 των μαθηματων μπορουν να θεωρηθουν βασικα!

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

στην ιατρικη τα 3/4 των μαθηματων μπορουν να θεωρηθουν βασικα!

ΛΟΛ

παντως δε πιστευω να μας ζητησουν να ξαναδωσουμε μαθηματα που εχουμε περασει γιατι θα γινει πανικος και οσοι ειναι να τελειωσουμε με ολες αυτες τις παρατασεις δε θα τα καταφερουμε στο τελος, ιδιαιτερα αν καταργησουν και τις πτυχιακες.

Τροποποιήθηκε από Georgeath

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Νομίζω ότι το δημοσίευμα το λέει , και ο Φορτσάκης ο ίδιος έχει αναφερθεί σ' αυτό

Τα ίδια θα ισχύσουν και για όσους εισήχθησαν πριν από το 2003, με μία επιπλέον μέριμνα. Καθώς μπορεί η επιστήμη να έχει προχωρήσει από τότε που εισήχθησαν, το ΑΕΙ θα έχει τη δυνατότητα να τους ορίσει επανεξέταση σε βασικά μαθήματα.

επανεξέταση

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.

• Δημιουργία νέας...