Jump to content
Sign in to follow this  
Sylvia Plath

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ - ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ ΦΟΙΤΗΤΩΝ

Recommended Posts

Δεν θα έλεγα ότι την "κάτσαμε" αν βγει ο κ. Στεφανάδης. Αν και σαφώς θα προτιμούσα τον αντικαταστάτη που εννοεί ο sjjggst, αν ο κ. Στεφανάδης είναι σε εκλέξιμη θέση στο ευροψηφοδέλτιο .

Οι αποφάσεις της Συνόδου θα αναρτηθούν επίσημα μετά τις διακοπές του Πάσχα στο site : http://www.synodos-aei.gr/

Μοιράσου αυτή τη δημοσίευση

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους
Guest ginashou

Ο ίδιος ο κος Λαμπίρης είχε δημοσιεύσει όλα του τα άρθρα στη σελίδα ΟΧΙ ΣΤΙΣ ΔΙΑΓΡΑΦΕΣ, τα οποία αφού πρώτα μας ξεσήκωσε τα κατέβασε ΟΛΑ!!!!!!! Ακόμη και αυτό το άρθρο του που επικαλείσαι Myriam είναι φανερό ότι έχει προέλθει από κόψε-ράψε, καθότι σοβαρά ασύντακτο. Κατά τα λοιπά και κατά την κρίση μου ο Υπουργός είπε ότι ο νόμος πλαίσιο δεν πρόκειται να τροποποιηθεί, εφόσον δε δοκιμαστεί στην πράξη για τουλάχιστον 5 χρόνια (όλα τα περί τροποποίησης Οργανισμών κλπ τα θεωρώ άτοπα)

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Προσωπικά επειδή είμαι και βλάκας emstupid όπως σας είπα,δεν έχω καταλάβει ποιός θα εκλεγεί πρύτανης μετά τον κ.Στεφανάδη και μάλιστα"ελέω κληρονομικού χαρίσματος"!!!

please,help me! empleaseemhelp

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Λυπάμαι που δε θα συμμεριστώ την άποψή σου για άλλη μια φορά μετά από καιρό αλλά η κυβέρνηση θέλει ένα ΤΣΑΚ να πέσει!!

Ασε μας να ανασαίνουμε και να ζούμε με αυτήν την ελπίδα,συνάδελφε!! emevlogies

Και μην αρπάζεσαι τόσο εύκολα μόλις ξεκινάμε να μιλάμε πολιτικά!Τι να κάνουμε τώρα;Το θέμα μας είναι σε άμεση συνάρτηση με τα πολιτικά!Μας αρέσει,δε μας αρέσει!! emexcl

Myriam αυτή η Κυβέρνηση είναι απείρως χειρότερη, κατά τη γνώμη μου, ακόμα και από αυτήν του ΓΑΠ. Αλλά η αντιπολίτευση (ο ΣΥΡΙΖΑ δηλαδή, δεν υπάρχει άλλη αντιπολίτευση πρακτικά) δεν θέλει να τη ρίξει και δεν θα τη ρίξει. Αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας. Η πίεση μπορεί να φάει τον Αρβανιτόπουλο και να μπει άλλος που θα κάνει πιο κομψά μια "κωλοτούμπα", να αναστείλει τις διαγραφές για τους επί πτυχίω και να τελειώσει η υπόθεση. Τώρα γι'αυτούς που μπήκαν το 2011 δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει, γιατί όπως είναι τα πράγματα μεγάλο μέρος και των "κανονικών" φοιτητών θα βρεθεί στο μέλλον σε άσχημη θέση, αντίστοιχη με τη δική σας (για τους ίδιους οικονομικούς, οικογενειακούς κλπ λόγους).

Τροποποιήθηκε από sjjggst

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Προσθέτωντας σε αυτά που είπε η συνάδελφος Gina, ο συγκεκριμένος αρθρογράφος του news.gr δημοσίευσε ο ίδιος τα άρθρα του στην ομάδα του facebook. Σε άρθρο του πριν μερικές μέρες, έκανε λόγο για διαγραφές όσων εισήλθαν πριν το 2006, ουσιαστικά χρησιμοποιώντας παλιότερες δηλώσεις του Υπουργού, όταν ο ίδιος ο Αρβανιτόπουλος στις τελευταίες δηλώσεις του δεν είχε κάνει παρόμοιες αναφορές.

Αυτή τη φορά αναφέρει ότι "οι εργαζόμενοι φοιτητές δεν αντιμετωπίζονται ευνοϊκότερα , κάτι που ούτως ή άλλως έχει διευκρινίσει ο Υπουργός", ενώ αν δεν απατώμαι ο Υπουργός απάντησε σε σχετική ερώτηση ότι φοιτητές που εργάζονται υπάρχουν και στο εξωτερικό. Προφανώς και τα λόγια του Αρβανιτόπουλου δεν δείχνουν καμία συμπαράσταση στους εργαζόμενους φοιτητές, αλλά η απάντηση του είναι καθαρά πολιτική (εφόσον είναι αυτή) και από αυτήν δεν προκύπτει ότι οι οργανισμοί δεν θα μεριμνήσουν για τους εργαζόμενους φοιτητές, κάτι που συμπεραίνει κανείς αν ακολουθήσει την συλλογιστική του άρθρου.

Ακόμη , σύμφωνα με τις υπουργικές δηλώσεις που λίγο πολύ είναι γνωστές σε όλους μας , η αναφορά έγινε στο νόμο που δεν επιδέχεται αλλαγές. Κανείς δεν αναφέρθηκε τουλάχιστον δημόσια περί οργανισμών χρησιμοποιώντας τη διατύπωση του άρθρου. Θα μπορούσε βέβαια ο δημοσιογράφος και οι τυχόν συνεργάτες του όντως να έχουν τις πηγές τους από τα ενδότερα του Υπουργείου , οι οποίες να επιβεβαιώνουν αυτά που δεν γνωρίζουμε εμείς, παρ'ολ'αυτά αφενός η αρθογράφοι αυτών των sites , στην πλειονότητά τους , είναι δημοσιογραφίσκοι , άριστοι γνώστες της συρραφής ειδήσεων, αφετέρου σε επανειλλημένες ερωτήσεις μας στην ομάδα του facebook σxετικά με τη λογική και την εγκυρότητα των γεγραμμένων του, ο εν λόγω αρθρογράφος απλά μας αγνόησε. Επίσης σήμερα το βράδυ όλες οι δημοσιεύσεις του στην ομάδα εξαφανίστηκαν μυστηριωδώς.

Και ο νοών, νοείτω...

Τροποποιήθηκε από Zoyalen

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Guest dxtnk2000

sjjggst,ο Αρβανιτόπουλος είχε σημαντικό μερίδιο σ αυτόν τον νόμο πλαίσιο.

Υπήρξε αναπληρωτής υπουργός παιδείας επί Λουκά Παπαδήμου και εν συνεχεία ως υπουργός

τροποποίησε τον νόμο πλαίσιο με τον 4076

http://www.esos.gr/uploads/kcfinder/image/nomoi%20aei/ο%20ΝΟΜΟΣ%20407612.pdf

Επιπλέον επιβλέπει την εφαρμογή του σε κάθε του στάδιο και τον εμπλουτίζει με παράλληλα σχέδια συγχωνεύσεων κλπ.

Θεωρώ,λοιπόν,ότι ήταν και σόφισμά του.(Επίσης δεν μου αρέσει η χρήση και η σύνδεση των λέξεων σοφία ή σόφισμα με την προκάτοχό του,διότι

δεν γνωρίζω αν η συγκεκριμένη κυρία διέπεται από ιδιότητες τέτοιου τύπου).

΄Επειτα,η μεγάλη πλειοψηφία των βουλευτών που ψήφισαν τον νόμο-έκτρωμα βρέθηκαν εκτός βουλής από τον λαό σε λιγότερο από 9 μήνες,πριν δηλαδή

ολοκληρωθεί μια κύηση...(εδώ ισχύει η παλιά -μη αποτελεσματική βεβαίως τεχνική-καλύτερα να τραβηχτείς)

Και τέλος,φυσικά και όπως φαίνεται θα υπάρξει ανασχηματισμός,αλλά η χώρα θα οδηγηθεί σε εκλογές προ του Μαρτίου του 2015,λόγω προέδρου δημοκρατίας,υποθέτω και πιο νωρίς,αφού καμιά κυβέρνηση δεν θέλει να αφήσει στην αντιπολίτευση την ευχαίρεια των κινήσεων.Τέλος έρχονται και νέες συμφωνίες με τους δανειστές,οπότε τα πράγματα θα ζορίσουν για την συγκυβέρνηση των κακών προθέσεων.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

dxtnk2000 εγώ είμαι ο πρώτος που λέω πως ο Αρβανιτόπουλος έχει τρελά κολλήματα και απίστευτο ακαδημαϊκό ψώνισμα λόγω Αμερικής. Ούτε φρέσκες ιδέες έχει, ούτε κατανόηση για τα προβλήματα των φοιτητών, ούτε γνωρίζει από "πολιτικούς" ελιγμούς. Θεωρώ πως τον Ιούνιο θα τον αλλάξουν και θα μπει κάποιος "πολιτικά συζητήσιμος". Αβραμόπουλος, Άρης, ένα σωρό πολιτικοί υπάρχουν στη ΝΔ που για τις ψήφους πουλάνε και τη μάνα τους, κάποιον κατάλληλο θα βρουν που θα μπορεί να ακυρώσει τις διαγραφές χωρίς να τσιρίζει το ΠΑΣΟΚ και χωρίς να πλήξει το γόητρο της Κυβέρνησης "που δεν εφαρμόζει αυτά που ψηφίζει". Ξέρουν από αυτά.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Επιτέλους μια προσέγγιση πολιτική με την οποία συμφωνώ!!! emthumbup Αν δεν πραγματοποιηθεί,αφήστε με στα σύννεφα... eminclouds δε θέλω με τίποτα να"γειωθώ"!

Ευχαριστώ! emthanxdxtnk!

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Guest dxtnk2000

Υποθέσεις,όλοι κάνουμε,αγαπητέ sjjgst,διότι από μια κυβέρνηση του δήθεν συνταγματικού τόξου που ανοίγει διαύλους επικοινωνίας με ΝΑΖΙ ΟΛΑ μπορούμε

πλέον να τα περιμένουμε.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Guest dxtnk2000

Ωχ,σόρυ,Μύριαμ αν σε ξαναγείωσε.

Αλλά τί να κάνουμε

Ζούμε το ΑΡβανικό μας έπος...

ξαναγείωσα,εννοούσα...

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

αυτός ο τύπος έγραψε ότι "πείτε μου τις ερωτήσεις και εγώ την Δευτέρα θα διευκρινίσω από το υπουργείο και θα σας πω" έτσι έχει γράψει τώρα η όντως κάτι η κάποιων γνωρίζει η δεν ξέρει κανέναν , αν και σε κάποιες ερωτήσεις απλα δεν απαντούσε και έλεγε κάτι άσχετα .... ο άλλος είπε μόνο ότι δεν αλλάζει ο νόμος ... ΟΚ , θέλουμε εντελώς άλλο πράγμα θέλουμε μόνο παράταση μέσω των οργανισμών .. και οι πρυτάνεις ψηφήσανε ότι πρέπει να υπάρχει διαχωρισμός μεταξύ φοιτητών.....

ο ανασχηματισμός πρέπει να γίνει και σίγουρα θα γίνει μετά τις ευρωεκλογές.... ειδικά άμα κερδίσουν με μικρό προβάδισμα

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Κατά τη γνώμη μου η ΧΑ ήταν από την αρχή εργαλείο του "συνταγματικού τόξου" και τράφηκε για καιρό και με τη βοήθεια μεγάλων καναλιών κλπ. Κάπου στην πορεία τα σπάσανε, αλλά νομίζω πως σύντομα θα τα ξαναβρούν, αν δεν τα βρήκαν ήδη. Η αντιπολίτευση παραέχει χλιαρές αντιδράσεις σε διάφορα φλέγοντα ζητήματα, γεγονός που δεν με πείθει πως έχουν σκοπό να ρίξουν καμιά Κυβέρνηση. Το σπουδαίο ερώτημα είναι το εξής: Ο Αντωνάκης αργά ή γρήγορα θα πάει σπίτι του, θα έλθει για κάποια χρόνια και ο Αλέξης και θα φύγει κι αυτός. Η αγωνία μου είναι, μετά το ΣΥΡΙΖΑ, Ποιος?

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Guest dxtnk2000

Δεν ξέρω ποιος θα έρθει,αλλά όποιος και αν έρθει θα πρέπει "να είναι καθαρός και όχι βρώμικος,διότι αν μυρίζει ή έχει ατιμέλητη εμφάνιση δεν θα έχει καθαρή ψυχή."

τα προηγούμενα τα δανείστηκα από συνέντευξη του ΄Αρη Σπηλιωτόπουλου,για να σας προιδεάσω για τι "Σουρεάλα"έχει να ζήσει η Ελλάδα...

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Νομίζω ότι η ώρα είναι περασμένη κι αρχίσαμε να παραμιλάμε από τη νύστα!! emnystaemsleep1 και να ονειρευόμαστε και φαντάσματα!!! emdspremevlogiesemeleos

Οσο για το σουρεάλ, είναι στα γονίδια μας φαίνεται...πως θα ζούσαμε αυτά που ζούμε αν δεν ήταν; emdaisy

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Off topic φυσικά, αλλά μιας και πιάσαμε αυτήν τη κουβέντα, τη ΧΑ απαξ και τη φορτωθήκαμε μια φορά στη Βουλή είναι σχεδόν αδύνατο πια να την ξεφορτωθούμε. Το ΠΑΣΟΚ διαλύθηκε, η ΝΔ τα έκανε χειρότερα και δεν θα είναι έκπληξη να έχει την τύχη του ΠΑΣΟΚ και να βρεθεί υπό διάλυση, αν και ο ΣΥΡΙΖΑ απογοητεύσει τον κόσμο (που ρεαλιστικά είναι και το πιθανότερο με τόσα που έχει πει), όσους λαγούς να βγάλει ο ΔΟΛ από το καπέλο (Ποτάμια, Ρυάκια κλπ) τους Ναζί θα τους λουστούμε για τα καλά στο μέλλον και όλο θα δυναμώνουν, μέχρι που....ποιος ξέρει. Να δούμε τον Καιάδα μια μέρα Υπουργό Παιδείας και να είναι και με τη ψήφο του περήφανου Ελληνικού Λαού. Τίποτα δεν αποκλείεται πια.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Guest dxtnk2000

ΒΡΑΔΥΝΗ ΠΡΟΣΕΥΧΗ.

Είμαι ένα μικρό παιδάκι
ταπεινό και σε υμνώ.
Θεέ μου κάνε η προσευχή μου
ν’ ανεβεί στο ουρανό.

Στείλε μου άγγελο προστάτη
που η ψυχή μου λαχταρά,
στείλε Θεέ μου να με βάλει
κάτω απ’ τ’ άσπρα του φτερά.

Δείξε μου τον ίσιο δρόμο
και την στράτα την καλή
κάνε ν’ αγαπώ τον κόσμο
κι από μένα πιο πολύ.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

sjjggst, emeleos ,κάνε την προσευχή του dxtnk και πήγαινε να ξεκουραστείς σιγά-σιγά... emevlogies

Τροποποιήθηκε από Myriam

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

[...] ο Υπουργός είπε ότι ο νόμος πλαίσιο δεν πρόκειται να τροποποιηθεί, εφόσον δε δοκιμαστεί στην πράξη για τουλάχιστον 5 χρόνια [...]

Τουλάχιστον όσον αφορά το θέμα των διαγραφών, αμφιβάλλω ότι υπάρχει έστω και ΕΝΑΣ σκεπτόμενος άνθρωπος που να περιμένει ότι αυτό το άκαμπτο μοντέλο 'διαγραφή μετά από ν έτη' πρόκειται να δουλέψει ποτέ στην πράξη χωρίς να δημιουργήσει τεράστιες αδικίες και παρασκηνιακές διαδικασίες.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

[...] δημοσιογραφίσκοι [...]

... που θα έκαναν τα πάντα για λίγη επισκεψιμότητα.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Off topic φυσικά, αλλά μιας και πιάσαμε αυτήν τη κουβέντα, τη ΧΑ απαξ και τη φορτωθήκαμε μια φορά στη Βουλή είναι σχεδόν αδύνατο πια να την ξεφορτωθούμε. Το ΠΑΣΟΚ διαλύθηκε, η ΝΔ τα έκανε χειρότερα και δεν θα είναι έκπληξη να έχει την τύχη του ΠΑΣΟΚ και να βρεθεί υπό διάλυση, αν και ο ΣΥΡΙΖΑ απογοητεύσει τον κόσμο (που ρεαλιστικά είναι και το πιθανότερο με τόσα που έχει πει), όσους λαγούς να βγάλει ο ΔΟΛ από το καπέλο (Ποτάμια, Ρυάκια κλπ) τους Ναζί θα τους λουστούμε για τα καλά στο μέλλον και όλο θα δυναμώνουν, μέχρι που....ποιος ξέρει. Να δούμε τον Καιάδα μια μέρα Υπουργό Παιδείας και να είναι και με τη ψήφο του περήφανου Ελληνικού Λαού. Τίποτα δεν αποκλείεται πια.

Αν περιοριστούν οι κοινωνικές αδικίες και υπάρξει μια έστω και μικρή προοπτική, θα επιστρέψουν ξανα στο 0,1 ή σε όποιο ποσοστό έπαιρναν πριν την κρίση. Αυτό πιστεύω. Ο κόσμος ξέρει ότι πρόκειται για υποκριτές με μαύρο κατάμαυρο παρελθόν.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

dxtnk2000 εγώ είμαι ο πρώτος που λέω πως ο Αρβανιτόπουλος έχει τρελά κολλήματα και απίστευτο ακαδημαϊκό ψώνισμα λόγω Αμερικής. Ούτε φρέσκες ιδέες έχει, ούτε κατανόηση για τα προβλήματα των φοιτητών, ούτε γνωρίζει από "πολιτικούς" ελιγμούς. Θεωρώ πως τον Ιούνιο θα τον αλλάξουν και θα μπει κάποιος "πολιτικά συζητήσιμος". Αβραμόπουλος, Άρης, ένα σωρό πολιτικοί υπάρχουν στη ΝΔ που για τις ψήφους πουλάνε και τη μάνα τους, κάποιον κατάλληλο θα βρουν που θα μπορεί να ακυρώσει τις διαγραφές χωρίς να τσιρίζει το ΠΑΣΟΚ και χωρίς να πλήξει το γόητρο της Κυβέρνησης "που δεν εφαρμόζει αυτά που ψηφίζει". Ξέρουν από αυτά.

Αν και πιστεύω ότι η συγκεκριμένη κυβέρνηση πρέπει να φύγει το συντομότερο, η λύση της αλλαγής του υπουργού παιδείας με κάποιον διαλλακτικότερο είναι ίσως η καλύτερη προσωρινή λύση.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

τα χρυσα αυγα ειναι το τρολλινγκ της ελληνικης κοινωνιας στο πολιτικο συστημα - η πλακα ειναι που, θυματα και οι ιδιοι του τρολλινγκ, το πηραν πανω τους!

:lol:

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Μου έστειλαν χθες το παρακάτω και σας το προτείνω για εκτόνωση.....

Ο κύριος Αρβανιτόπουλος ντρέπεται που είναι υπουργός, κι εμείς επίσης

Ανακοίνωση των Συνεργαζόμενων Εκπαιδευτικών Κινήσεων σχετικά με τη δήλωση του υπουργού Παιδείας, Κ. Αρβανιτόπουλου, ότι ντρέπεται που οι εκπαιδευτικοί δεν «αξιολογούνται»

arvanitopoulos_1_0.jpg?itok=3TehBgKR

Η ντροπή ενός Υπουργού!

Ο Υπουργός Παιδείας ανακάλυψε εσχάτως την ντροπή.

Ο κύριος Αρβανιτόπουλος κοιτάχτηκε επιτέλους στον καθρέφτη και ντράπηκε.

• Δεν ντράπηκε που με μια απόφασή του διέλυσε στην κυριολεξία την ΤΕΕ, αφήνοντας 20.000 μαθητές στην τύχη τους και βγάζοντας τους εκπαιδευτικούς τους σε διαθεσιμότητα.

• Δεν ντράπηκε να παίζει με την αγωνία 2000 εκπαιδευτικών που ακόμα βρίσκονται σε διαθεσιμότητα, ενώ στις τηλεοπτικές του εμφανίσεις συνεχώς τους «τακτοποιεί».

• Δεν ντράπηκε να βάλει την υπογραφή του στις πρώτες απολύσεις εκπαιδευτικών μετά από 100 χρόνια στην Ελλάδα, ανάμεσά τους και του προέδρου της ΟΛΜΕ!

• Δεν ντράπηκε που επί δύο συνεχόμενα σχολικά έτη τα σχολεία αδυνατούν να λειτουργήσουν λόγω των χιλιάδων κενών που δεν καλύπτονται.

• Δεν ντράπηκε που κάθε χρόνο η ενισχυτική διδασκαλία ξεκινά λίγο πριν τις εξετάσεις.

• Δεν ντράπηκε που οι μαθητές της Α’ Λυκείου θα συρθούν στις νέου τύπου προαγωγικές εξετάσεις χωρίς να έχουν, ακόμα και σήμερα, πρόσβαση στην περίφημη «τράπεζα θεμάτων».

• Δεν ντράπηκε που οι εκπαιδευτικοί της Α’ Λυκείου περιμένουν επίσης, παραμονές των προαγωγικών εξετάσεων, να δουν το είδος των θεμάτων στα οποία θα εξεταστούν οι μαθητές τους.

• Δεν ντράπηκε να δηλώνει μέσω του υφυπουργού του ότι το μεγαλύτερο μέρος των μαθητών του Λυκείου πρέπει να οδηγηθούν στην κατάρτιση και τη μαθητεία.

• Δεν ντράπηκε για τη διάλυση των εργασιακών δικαιωμάτων των εκπαιδευτικών.

• Δεν ντράπηκε να καταστρατηγεί τους νόμους με κάθε ευκαιρία.

• Δεν ντράπηκε για το κλίμα τρομοκρατίας που έχει εξαπολύσει στα σχολεία.

• Δεν ντράπηκε που επιτρέπει σε εξωθεσμικούς εκπρόσωπους της task force να τον υποκαθιστούν μέσα στο υπουργείο του.

• Δεν ντράπηκε που αγνοεί τις καταγγελίες και τα έγγραφα της Αρχής Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων με τα οποία τον καλούν να τηρήσει τη νομιμότητα σχετικά με το «mySchool».

• Δεν ντράπηκε να προωθήσει αυτή την κακόγουστη «φάρσα» που ονομάζει αξιολόγηση, την οποία, ακόμα και με το νέο καθεστώς τρομοκρατίας και τις απειλές της απόλυσης, εκπαιδευτικοί και διευθυντές αρνούνται να εφαρμόσουν.

• Δεν ντράπηκε να θεσμοθετήσει μια αυτό-αξιολόγηση που είναι στην ουσία μηχανισμός κατηγοριοποίησης-ιδιωτικοποίησης και κλεισίματος δημόσιων σχολείων.

• Δεν ντράπηκε που επιχειρεί να επιβάλει ένα μηχανισμό «αξιολόγησης» του εκπαιδευτικού με στόχο να διαλύσει την εκπαιδευτική κοινότητα δημιουργώντας σχέσεις ανταγωνισμού, άκρατου ατομικισμού και χειραγώγησης, οδηγώντας σε νέες απολύσεις.

• Δεν ντράπηκε να περικόπτει συνεχώς τις εκπαιδευτικές δαπάνες για τη λειτουργία των δημόσιων σχολείων.

• Δεν ντράπηκε να παραμένει μέλος μιας κυβέρνησης που εκτελεί με συνέπεια ένα σχέδιο ολοσχερούς διάλυσης της χώρας και του κοινωνικού ιστού της.

Δεν ντράπηκε για όλα αυτά και για πολλά άλλα.

Ντράπηκε μόνο για το ότι οι εκπαιδευτικοί δεν «αξιολογούνται».

Θα ξαναντραπεί ίσως και σε λίγο, όταν θα διαπιστώσει ότι και οι πρυτάνεις δεν υποκύπτουν στην απαίτησή του για μαζικές διαγραφές φοιτητών.

Ο κύριος Αρβανιτόπουλος ντρέπεται που είναι υπουργός.

Κι εμείς επίσης

Πηγή : Left. gr

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Κάπου άκουσα πως είμαστε η μόνη χώρα που δεν εξαιρέσαμε το χώρο της παιδείας από τα μνημόνια, τόσο τους ενδιαφέρει το πανεπιστήμιο του 2020 όπως λένε. Από εκεί να καταλάβεται αν ντρέπεται κανεις από αυτούς.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

εδω δεν ντραπηκε που πανεπιστημιακος οντας χαθηκε ενα εξαμηνο επειδη τα εκανε μανταρα - κι εξακολουθει να μας τα πρηζει με τις παπαρδελες του!

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Δημιουργία νέας...