Jump to content
Sign in to follow this  
nikos

ΔΙΚΑΤΣΑ ΕΛΕΟΣ!!!

Recommended Posts

ναι...χμ...έχουμε γράψει ένα εκατομμύριο ποστ για τις εξετάσεις, έχουμε κράξει τις παρατάξεις, μέχρι σύλλογο ιδρύσαμε κι έρχεσαι να μας πεις...καλεεε γιατί δεν λέτε να δώσουμε εξετάσεις όλοι μαζί;;; ΕΕΕΕΕλα Αλέεεεκο...

λογω του οτι,για την ωρα τουλαχιστο,μονον οι αποφοιτοι χωρων εκτος Ε.Ε. δινουν εξετασεις,καθως επισης οι καταληψεις στα Ελληνικα πανεπιστημια ψηφιζονται για ψυλλου πηδημα,συμπαιρενω πως εισαι καπου μακρια...σιγουρα δε τη παλευεις.αλλα δε βαριεσαι...

Μοιράσου αυτή τη δημοσίευση

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

σόρρυ αλλά τουλάχιστον υπάρχει μια προσπάθεια...είναι μόλις 6 μηνών..ούτε δόντια δεν έβγαλε. Γιατί δεν το ζητάτε κι εσείς οργανωμένα, ξέρεις με δικηγόρους, ΣτΕ και λοιπές οικείες τακτικές (δεν το λέω ειρωνικά)

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
σόρρυ αλλά τουλάχιστον υπάρχει μια προσπάθεια...είναι μόλις 6 μηνών..ούτε δόντια δεν έβγαλε. Γιατί δεν το ζητάτε κι εσείς οργανωμένα, ξέρεις με δικηγόρους, ΣτΕ και λοιπές οικείες τακτικές (δεν το λέω ειρωνικά)

απλα εγραψα τι θα μπορουσε να ισχυει.παραδεξου πως ειρωνικα το λες,οπως και να εχει παντως προσωπικα δε με αφορα.εγω περιμενω την επιλυση του θεματος των πτυχιων των χωρων της διευρυνσης ή αυτου της μοριοδοτησης ή οποιου αλλου εμποδιζει τη διαδικασια των αγροτικων.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

ε καλά σε αφορά ή όχι θα το πεις αν τυχόν τις προτείνουμε τις εξετάσεις και δω μερικούς να ξεσηκώνονται και να αντιδρούν...τεσπα κατάλαβες ότι υπάρχει πρόθεση να μπουν εξετάσεις και δεν κόμησες γλαύκα εν Αθήναις...

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
ε καλά σε αφορά ή όχι θα το πεις αν τυχόν τις προτείνουμε τις εξετάσεις και δω μερικούς να ξεσηκώνονται και να αντιδρούν...τεσπα κατάλαβες ότι υπάρχει πρόθεση να μπουν εξετάσεις και δεν κόμησες γλαύκα εν Αθήναις...

εγω καταλαβα.εσυ δε καταλαβες μαλλον,οτι εξετασεις για αδεια ασκησης δε θα δωσεις ποτε.η ειδικοτητα και οι πιθανες εξετασεις για εισοδο σ'αυτη ερχονται μετεπειτα.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Σε τί θα λύσει το πρόβλημα μια τέτοια εξέταση; Απλά θα ικανοποιηθείτε ότι ααα δίνουν κι αυτοί εξετάσεις...ξεχνώντας ότι εγώ τα μαθήματα τα περνάω στο 6ο έτος (ας μην αρχίσω να λέω για την δυσκολία τους).

Κοίτα...υπάρχει ένα πρόβλημα...αναμονή για ειδικότητα...πρέπει κάπως να λυθεί...1) η μία λύση είναι να μην επιτρέπεται να μπει κανείς για ειδικότητα εκτός από τους αποφοίτους ελληνικών πανεπιστημίων (καλό ε;) 2) η άλλη λύση είναι να δίνονται εξετάσεις αλα γαλλικά (2000 θέσεις προκυρήσσονται και οι 100 είναι για άλλους αποφοίτους, ακόμα καλύτερο) η 3) λύση που προτείνεται είναι πανελλαδικές (remember) αδιάβλητες εξετάσεις για όλους όσους είναι γιατροί ανειδίκευτοι στην ελλάδα

έχεις καμιά άλλη ιδέα;

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Από αυτά που έγραψες δεν είδα κάποιο επιχείρημα.Οι πανελλήνιες πέρασαν αλλά τουλάχιστον αυτοί που τις πέρασαν πέρασαν από 1 διαγωνισμό στη ζωή τους.Με το να υποβιβάζεις κάτι που σύ δεν πέρασες δε δίνεις αξία στα επιχειρήματα σου(όσα δεν έφτασε η αλεπού τα έκανε κρεμαστάρια).Κάποιος που πήγε στο ανατολικό μπλόκ έχει περάσει κάποιο διαγωνισμό στη ζωή του?(δεν αναφέρομαι σε διαγωνισμό ζωγραφικής,ούτε στις πανελλήνιες,ούτε σε μαθηματικό ή άλλου είδους διαγωνισμό),αλλά διαγωνισμό για κατάληψη κάποιας θέσης.

Στη Ρουμανία που ξέρω και συγκεκριμένα στην Κωστάντζα,μετά το πέρας της φοίτησης έπρεπε να πάρεις τη Λιτσέντζα(ρουμάνικη άδεια άσκησης).

Εάν κατάλαβα καλά εννοείς ότι δεν έπρεπε να είναι αυτονόητη η άδεια άσκησης με το ελληνικό πτυχίο.Γιατί και κάποιος που έχει τη Λιτσέντζα στη Ρουμανία έχει κατιτίς δηλαδή?Αφού τις μοίραζαν σαν τραπουλόχαρτα... :lol::lol: Τέτοιες εξετάσεις εννοείς.... :lol::lol:

Και να έμπαιναν τέτοιες εξετάσεις ή κάποια άλλη(που θα ήταν διαδικαστικό ζήτημα όπως στην Ιταλία) θα ήταν για τους εδώ αποφοίτους,εσείς τι σχέση θα είχατε?Σπουδάστε σε πανεπιστήμιο χώρας μη Ε.Ε?Πρέπει να πάρετε την ισοτιμία?

Πρέπει να υπάρχει αξιολόγηση ΟΛΩΝ πρίν την ειδικότητα.Εσείς είστε ένα επίπεδο πιο κάτω,λόγω των πανεπιστημίων.Μετά το ΔΙΚΑΤΣΑ πρέπει να υπάρχει κοινή αξιολόγηση.

Με το να θέλετε να καταργήσετε παράλογα τα δικαιώματα των άλλων,εξισώνοντας τους με εσάς(δεν ξέρατε πρίν πάτε ότι έπρεπε να δώσετε ΔΙΚΑΤΣΑ?) δεν πείθετε για το πόσο θέλετε την αξιολόγηση.

Οι πανελλήνιες έδιναν το δικαίωμα να σπουδάσεις στην Ελλάδα.Εσείς υποστηρίζετε ότι ήταν μόνο αυτό,δεν έδιναν το δικαίωμα στην άδεια άσκησης,ούτε στην ειδικότητα.

ΟΜΩΣ το να σπουδάσεις σε ελληνικό πανεπιστήμιο-πανεπιστήμιο χώρας Ε.Ε(πληρεί κριτήρια),σου δίνει το δικαίωμα για άδεια.Επειδή όχι μόνο πέρασες στο πανεπιστήμιο αλλά και το έβγαλες σε χώρο που πληρούσε κριτήρια.Ίσως θα έπρεπε να υπήρχε περιοσρισμός στο χρόνο(αιώνιοι φοιτητές να μη παίρνουν πτυχίο).Το να σπουδάσεις σε επιχείρηση παραγωγής πτυχίων για να φάνε πεινάλες δε στο δίνει.

Κανονικά έπρεπε να υπήρχε προτεραιότητα και στις ειδικότητες(οι άλλες χώρες που το κάνουν αυτό είναι χαζές?),πήγαινε στην Αγγλία να τα πείς αυτά.

Αλλά όχι μόνο παραγνωρίζετε το δικαίωμα στην ειδικότητα αλλά απαιτείται και την εξίσωση.Σαν να μην έχετε συναίσθηση που σπουδάσατε!

Συμπεριφορά που θυμίζει''μένω σε παράγκα που κάηκε,ας κάψω και του γείτονα το διαμέρισμα να αισθανθώ καλύτερα''.

Κρίμα και μου το είχες παίξει στην αρχή σοβαρός.. :unsure:

Τροποποιήθηκε από palaiologos

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Σε τί θα λύσει το πρόβλημα μια τέτοια εξέταση; Απλά θα ικανοποιηθείτε ότι ααα δίνουν κι αυτοί εξετάσεις...ξεχνώντας ότι εγώ τα μαθήματα τα περνάω στο 6ο έτος (ας μην αρχίσω να λέω για την δυσκολία τους).

Κοίτα...υπάρχει ένα πρόβλημα...αναμονή για ειδικότητα...πρέπει κάπως να λυθεί...1) η μία λύση είναι να μην επιτρέπεται να μπει κανείς για ειδικότητα εκτός από τους αποφοίτους ελληνικών πανεπιστημίων (καλό ε;) 2) η άλλη λύση είναι να δίνονται εξετάσεις αλα γαλλικά (2000 θέσεις προκυρήσσονται και οι 100 είναι για άλλους αποφοίτους, ακόμα καλύτερο) η 3) λύση που προτείνεται είναι πανελλαδικές (remember) αδιάβλητες εξετάσεις για όλους όσους είναι γιατροί ανειδίκευτοι στην ελλάδα

έχεις καμιά άλλη ιδέα;

συμφωνω,και αλλωστε αυτο εγραψα και πριν,πως θα ηταν ηταν πιο δικαια ισως η ληψη της αδειας ασκησης.βεβαια,το οτι θα εξεταζονταν ολοι,δε σημαινει πως θα τα καταφερναν.καλλιτερο αναφορικα στις αναμονες,ε?

εξαλλου,οι εξετασεις extra,για ειδικοτητα ειναι μια σοβαρη ιδεα,ισως και η μονη που μπορει να επιφερει λυσεις.συμφωνω,αλλα μαλλον απιθανο το κοβω,θα καουν τα πανεπιστημια,οπως το παλιο καλο καιρο.....

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Από αυτά που έγραψες δεν είδα κάποιο επιχείρημα.Οι πανελλήνιες πέρασαν αλλά τουλάχιστον αυτοί που τις πέρασαν πέρασαν από 1 διαγωνισμό στη ζωή τους.Με το να υποβιβάζεις κάτι που σύ δεν πέρασες δε δίνεις αξία στα επιχειρήματα σου(όσα δεν έφτασε η αλεπού τα έκανε κρεμαστάρια).Κάποιος που πήγε στο ανατολικό μπλόκ έχει περάσει κάποιο διαγωνισμό στη ζωή του?(δεν αναφέρομαι σε διαγωνισμό ζωγραφικής,ούτε στις πανελλήνιες,ούτε σε μαθηματικό ή άλλου είδους διαγωνισμό),αλλά διαγωνισμό για κατάληψη κάποιας θέσης.

Στη Ρουμανία που ξέρω και συγκεκριμένα στην Κωστάντζα,μετά το πέρας της φοίτησης έπρεπε να πάρεις τη Λιτσέντζα(ρουμάνικη άδεια άσκησης).

Εάν κατάλαβα καλά εννοείς ότι δεν έπρεπε να είναι αυτονόητη η άδεια άσκησης με το ελληνικό πτυχίο.Γιατί και κάποιος που έχει τη Λιτσέντζα στη Ρουμανία έχει κατιτίς δηλαδή?Αφού τις μοίραζαν σαν τραπουλόχαρτα... :lol:  :lol: Τέτοιες εξετάσεις εννοείς.... :lol:  :lol:

Και να έμπαιναν τέτοιες εξετάσεις ή κάποια άλλη(που θα ήταν διαδικαστικό ζήτημα όπως στην Ιταλία) θα ήταν για τους εδώ αποφοίτους,εσείς τι σχέση θα είχατε?Σπουδάστε σε πανεπιστήμιο χώρας μη Ε.Ε?Πρέπει να πάρετε την ισοτιμία?

Πρέπει να υπάρχει αξιολόγηση ΟΛΩΝ πρίν την ειδικότητα.Εσείς είστε ένα επίπεδο πιο κάτω,λόγω των πανεπιστημίων.Μετά το ΔΙΚΑΤΣΑ πρέπει να υπάρχει κοινή αξιολόγηση.

Με το να θέλετε να καταργήσετε παράλογα τα δικαιώματα των άλλων,εξισώνοντας τους με εσάς(δεν ξέρατε πρίν πάτε ότι έπρεπε να δώσετε ΔΙΚΑΤΣΑ?) δεν πείθετε για το πόσο θέλετε την αξιολόγηση.

Οι πανελλήνιες έδιναν το δικαίωμα να σπουδάσεις στην Ελλάδα.Εσείς υποστηρίζετε ότι ήταν μόνο αυτό,δεν έδιναν το δικαίωμα στην άδεια άσκησης,ούτε στην ειδικότητα.

ΟΜΩΣ το να σπουδάσεις σε ελληνικό πανεπιστήμιο-πανεπιστήμιο χώρας Ε.Ε(πληρεί κριτήρια),σου δίνει το δικαίωμα για άδεια.Επειδή όχι μόνο πέρασες στο πανεπιστήμιο αλλά και το έβγαλες σε χώρο που πληρούσε κριτήρια.Ίσως θα έπρεπε να υπήρχε περιοσρισμός στο χρόνο(αιώνιοι φοιτητές να μη παίρνουν πτυχίο).Το να σπουδάσεις σε επιχείρηση παραγωγής πτυχίων για να φάνε πεινάλες δε στο δίνει.

Κανονικά έπρεπε να υπήρχε προτεραιότητα και στις ειδικότητες(οι άλλες χώρες που το κάνουν αυτό είναι χαζές?),πήγαινε στην Αγγλία να τα πείς αυτά.

Αλλά όχι μόνο παραγνωρίζετε το δικαίωμα στην ειδικότητα αλλά απαιτείται και την εξίσωση.Σαν να μην έχετε συναίσθηση που σπουδάσατε!

Συμπεριφορά που θυμίζει''μένω σε παράγκα που κάηκε,ας κάψω και του γείτονα το διαμέρισμα να αισθανθώ καλύτερα''.

Κρίμα και μου το είχες παίξει στην αρχή σοβαρός.. :unsure:

απιστευτο!!ωραια παροιμια.και μαλλιστα ετσι οπως τη θετεις κατι μου θυμιζει.αν βεβαια αναλογιστεις οτι το κρεμασταρι ειναι οι εξετασεις του δικατσα,και οχι οι Πανελληνιες.πολυ καλα καταλαβες,κατα τ'αλλα.γιατι μετα απο το πτυχιο?φοβασαι το δικατσα?ντρεπεσαι να μηπως να συμμετασχεις και εσυ σε εξετασεις,που οπως αλλωστε ισχυριζεσαι τις εχεις?διαδικαστικο θεμα ηταν ισως τα τελευταια μαθηματα του πτυχιου σου,οχι ομως και το δικατσα,να εισαι σιγουρος.αυτα τα ''πρεπει'' βρισκονται στο μυαλο σου,λογω του οτι σε βολευει ετσι.οπως και το κρατος.για φαντασου να βγει στη φορα το επιπεδο των Ελληνικων σχολων,μετα απο ''ενα δικατσα''.ειναι θεμα ''διαφορετικου ποσοστου'',το εχω ξαναεξηγησει,αν θυμασαι,και αυτο.

παντως με προσβολες και με προσπαθεια υποτιμησης του αλλου....τι κριμα,δε θα χωρεσεις πουθενα.καμια αναγκη δεν ειχα ή εχω,να σου το παιξω σοβαρος.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
το δικατσα αποτελει εξεταση για την αποκτηση αδειας ασκησης επαγγελματος

Το ΔΙΚΑΤΣΑ είναι εξέταση για την απόκτηση ακαδημαϊκής ισοτιμίας.

Τροποποιήθηκε από V23

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
φοβασαι το δικατσα?ντρεπεσαι να μηπως να συμμετασχεις και εσυ σε εξετασεις,που οπως αλλωστε ισχυριζεσαι τις εχεις?διαδικαστικο θεμα ηταν ισως τα τελευταια μαθηματα του πτυχιου σου,οχι ομως και το δικατσα,να εισαι σιγουρος

Σου φαίνομαι να φοβάμαι τις εξετάσεις από αυτά που λέω? :blink::blink: για ποιό λόγο να συμμετάσω σε εξετάσεις που δε με αφορούν? :unsure: Τι σχέση έχω με το ΔΙΚΑΤΣΑ?Μήπως όλη σου η ζωή είναι το ΔΙΚΑΤΣΑ και νομίζεις ότι όλοι για ψληλου πήδημα πρέπει να δώσουν ΔΙΚΑΤΣΑ?Επειδή υποχρεούσαι εσύ να δώσεις?Θα σε έκανε αυτό να αισθανθείς καλύτερα?

λογω του οτι σε βολευει ετσι.οπως και το κρατος.για φαντασου να βγει στη φορα το επιπεδο των Ελληνικων σχολων,μετα απο ''ενα δικατσα''.ειναι θεμα ''διαφορετικου ποσοστου'',το εχω ξαναεξηγησει,αν θυμασαι,και αυτο.

Γιατί το επίπεδο των ελληνικών πανεπιστημίων δε θα φανεί με πανελλαδικές εξετάσεις για την ειδικότητα?Μακάρι να γίνονταν όλα αυτά και να έβγαινε και ποσοστό επιτυχίας ανά πανεπιστήμιο προέλευσης.Αλλά από επιχειρήματα...γιόκ.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
το δικατσα αποτελει εξεταση για την αποκτηση αδειας ασκησης επαγγελματος

Το ΔΙΚΑΤΣΑ είναι εξέταση για την απόκτηση ακαδημαϊκής ισοτιμίας.

το γνωριζω το ποιημα,ευχαριστω.εγινε και τραγουδι,αλλα δεν εχει ωραιο ρεφρεν!

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Αυτό το ποίημα το γνωρίζατε όμως πρίν πάτε να σπουδάσετε εκεί.Το γιατί πήγατε τώρα είναι άλλη κουβέντα.

Το κράτος που δε τα απαγόρεψε για να βγάλουν λεφτά επιτήδειοι,για να είναι ένα παράθυρο να κάνουν τα παιδιά τους συνεχιστές του επαγγέλματος οι γιατροί με καλή πελατεία αφού αυτά είχαν αποτύχει εδώ,για τη μαμά που ήθελε να δεί το γιόκα της γιατρό.

Όλα θα ήταν πολύ ορθότερα εάν υπήρχε διαγωνισμός στο ΔΙΚΑΤΣΑ με δύσκολες εξετάσεις σε ουσιαστικά μαθήματα και όχι το παιχνίδι της πουστιάς emcensored από πλευράς υποψηφίων(ΣτΕ+Δικηγόροι) και από πλευράς κράτους.

Τροποποιήθηκε από palaiologos

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Σου φαίνομαι να φοβάμαι τις εξετάσεις από αυτά που λέω? :blink:  :blink: για ποιό λόγο να συμμετάσω σε εξετάσεις που δε με αφορούν? :unsure: Τι σχέση έχω με το ΔΙΚΑΤΣΑ?Μήπως όλη σου η ζωή είναι το ΔΙΚΑΤΣΑ και νομίζεις ότι όλοι για ψληλου πήδημα πρέπει να δώσουν ΔΙΚΑΤΣΑ?Επειδή υποχρεούσαι εσύ να δώσεις?Θα σε έκανε αυτό να αισθανθείς καλύτερα?

Γιατί το επίπεδο των ελληνικών πανεπιστημίων δε θα φανεί με πανελλαδικές εξετάσεις για την ειδικότητα?Μακάρι να γίνονταν όλα αυτά και να έβγαινε και ποσοστό επιτυχίας ανά πανεπιστήμιο προέλευσης.Αλλά από επιχειρήματα...γιόκ.

εισαι πραγματικα τοσο αφελης,οσο δειχνεις?αν εχεις χρονο καποια στιγμη προτιθεμαι να σου εξηγησω καποια πραγματα,που για ανεξηγητο λογο,δε μπορεις να καταλαβεις.αν οχι διαβασε παλι,μονο τα σημερινα ΜΟΥ post.ισως γινει κατι.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Η αφέλεια μάλλον είναι δική σου που νομιζεις ότι με το ΔΙΚΑΤΣΑ έχουν σχέση όλοι.Μετά από το ΔΙΚΑΤΣΑ δε νομίζω ότι διαφωνούμε στην ύπαρξη εξετάσεων.Αλλά μάλλον δεν έχεις καταλάβει ή δε θέλεις τουλάχιστον για ποιό λόγο δίνεις αυτές τις(ο Θεός να τις κάνει)εξετάσεις.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Η αφέλεια μάλλον είναι δική σου που νομιζεις ότι με το ΔΙΚΑΤΣΑ έχουν σχέση όλοι.Μετά από το ΔΙΚΑΤΣΑ δε νομίζω ότι διαφωνούμε στην ύπαρξη εξετάσεων.Αλλά μάλλον δεν έχεις καταλάβει ή δε θέλεις τουλάχιστον για ποιό λόγο δίνεις αυτές τις(ο Θεός να τις κάνει)εξετάσεις.

ελπιζω για τελευταια φορα:με τις εξετασεις εγω δεν εχω πλεον σχεση,η συζητηση για αυτο το θεμα ειναι φιλολογικη.επισημαινω το ορθο,παντα κατα τη γνωμη μου.ουσιαστικα οι εξετασεις αυτες σου δινουν την αδεια ασκησης επαγγελματος.και απο τετοιες περναμε(ή περναγαμε)μονο εμεις- οι δικατσαδες.αυτο ειπα,τελος.περισσοτερα,αναφορικα,δε γινεται απο εδω.-

ναι,για την εισοδο στην ειδικοτητα,ξαναγραφω,ισως πιθανες εξετασεις ξεδιαλυνουν καπως το,πραγματικα,θολο τοπιο.

Τροποποιήθηκε από pele

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
ουσιαστικα οι εξετασεις αυτες σου δινουν την αδεια ασκησης επαγγελματος.

To ΔIKATΣA σού δίνει την ισοτιμία. Την άδεια την παίρνεις δώρο.

Δεν είναι δύσκολο να το καταλάβεις. Δύσκολο είναι να παραδεχτείς πως χωρίς ΔΙΚΑΤΣΑ το πτυχίο σου είναι κατώτερο.

πτυχίο Γιουγκοσλαβίας + ΔΙΚΑΤΣΑ= πτυχίο Αθήνας

Τροποποιήθηκε από V23

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Το ότι δε δίνεις τώρα δε σημαίνει ότι δεν ισχύουν αυτά που ανέφερα.Το πως το βλέπει κάποιος από ΔΙΚΑΤΣΑ προ και μετά είναι το ίδιο δυστυχώς.Και πάλι να δίναμε εμείς σου επαναλαμβάνω δε θα έίχε κάτι να κάνει με εσάς.Θα ήταν εσωτερική διαδικασία.

Αναρωτιέμαι εάν οι εξ Ιταλίας δεν έδιναν για άδεια άσκησης θα λυσσάγατε από το κακό σας?Μάλλον όχι!Όπως που και οι από άλλες χώρες της Ε.Ε.Πιστεύω ότι από το ΔΙΚΑΤΣΑ έχετε απωθημένα και κοιτάτε να εξισώσετε τα δικαιώματα μας με τα δικά σας(που δυστυχώς σιγά τα δικαιώματα που έχουμε)ή καλύτερα να μπούνε παραπάνω εξετάσεις λεσ και θα παίρνατε εκδίκηση! :lol:

Τώρα από ό,τι καταλαβαίνω με το να αναμασάμε τα ίδια οι κουβέντες περί του ορθού γίνονται για το ορθό.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

η εσωτερικη αυτη διαδικασια θα επρεπε,κατα την ταπεινη μου γνωμη,να χαρακτηριζεται απο ιδιες ή παρομοιες παραμετρους τουλαχιστο.και βεβαια,παλι κατα τη γνωμη μου,θα επρεπε να αναφερεται σε ολους,ανεξαρτητως χωρας προελευσης πτυχιου.δεν ειναι θεμα εκδικησης.απο μερους μου τουλαχιστο,θα ηταν κατι σαν αποκαταστασης της ισονομιας.επαναλβανω,ειναι απλα μια γνωμη.

ναι,εχω απωθημενα απο το δικατσα,αν και ουσιαστικα ταλαιπωρηθηκα περιπου 6 μηνες.και πιστεψε με,και εσυ θα ειχες.

οντως αναμασαμε,γι'αυτο καλη σου νυχτα.

Τροποποιήθηκε από pele

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
To ΔIKATΣA σού δίνει την ισοτιμία. Την άδεια την παίρνεις δώρο.

Δεν είναι δύσκολο να το καταλάβεις. Δύσκολο είναι να παραδεχτείς πως χωρίς ΔΙΚΑΤΣΑ το πτυχίο σου είναι κατώτερο.

πτυχίο Γιουγκοσλαβίας + ΔΙΚΑΤΣΑ= πτυχίο Αθήνας

ρε συ,καταλαβαινεις τι θα πει ''ουσιαστικα''?το πως σπουδασα εγω καπου αλλου,εσυ δεν εισαι σε θεση να το γνωριζεις.και λογω του οτι,ουτε εσυ αλλα ουτε και εγω φοιτησαμε στο harvard,θα μπορουσε καποιος να δεχτει οτι δικατσα + πτυχιο μου=κατι παραπανω απο το δικο σου(παν. Αθηνων).θεωρω εγω.γκε γκε?

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Και τις ίδιες παραμέτρους να είχε πάλι θα περνούσε λαός πολύς.Ουσιαστικά θα ήταν ένα φρεσκάρισμα του τελευταιόυ έτους.Εγώ μετά το Μαυρικάκη είχα βάλει κάτω ειδικευλομενο Παθολογίας που ετοιμαζόταν για εξετάσεις ειδικότητας.Επομένως και να είχαν μπεί τυπικές θα ήταν.Οι αιώνιοι θα κόβονταν αλλά και αυτοί σιγά το νούμερο που είναι.Δε θα γίνονταν αυτή η σφαγή.

Εάν όμως έμπαιναν για εμάς,εσάς θα δίνατε τις ίδιες κατόπιν του ΔΙΚΑΤΣΑ.Θα υπήρχε αποσύζευξη πτυχίου και άδειας.Και μετά όλοι όσοι πέρναγαν από αυτές για ειδικότητα.Και σιγά μη γίνονταν!

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

emarup emarupΕσύ μπορεί να θεωρείς ό,τι θέλεις, η εξίσωση ισχύει.

το γκεγκε τι είναι; Ρουμάνικα, Αλβανικά, Βουλγάρικα...;

Τροποποιήθηκε από V23

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

έστω χ1 έως χ7 = πτυχίο Αθήνας ως πτυχίο Αλεξανδρούπολης κατά σειρά βάσεων εισαγωγής

έστω y= ΔΙΚΑΤΣΑ ή ΔΟΑΤΑΠ

έστω z= USMLE

έστω t1= MRCS και t2 = MRCP

έστω a= Πτυχίο μπολώνιας

έστω λ=πτυχίο Βουκουρεστίου

μπορεί κάποιος ρε παιδιά να μου λύσει το

F(x)=y+t1/λ*a^t2+y-x2/x5

έστω αν γίνεται να μου αναντήσετε σε κάτι πιο απλό

Πτυχίο Αθήνας-USMLE+πτυχίο Μπολώνιας-Δικατσά πόσο κάνει.... :P

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
emarup emarupΕσύ μπορεί να θεωρείς ό,τι θέλεις, η εξίσωση ισχύει.

το γκεγκε τι είναι; Ρουμάνικα, Αλβανικά, Βουλγάρικα...;

ναι,ισχυει.οτι πεις.καλιαρντα ειναι...

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this