Jump to content
Sign in to follow this  
zkw

Θέμα ελεύθερον...!

Recommended Posts

Δεν καταλαβαίνω γιατί θλίβεσαι, το έχω ξαναπεί, στην Ελλάδα όσοι οδηγούμε, είμαστε εν δυνάμει δολοφόνοι, είτε άλλων είτε του εαυτού μας. emno

Μοιράσου αυτή τη δημοσίευση

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο συγκεκριμένος δρόμος είναι καρμανιόλα. Έχουν σκοτωθεί αρκετοί. Την ώρα που έγινε όμως το ατύχημα και το σημείο που βρέθηκε το όχημα δεν δικαιολογούν την κακή κατάσταση του δρόμου.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Τάσο, πάντα λέμε για το δρόμο, αν ο δρόμος είναι καρμανιόλα, καρόδρομος, χωματόδρομος, γκιλοτίνα και δεν συμμαζεύεται προσέχουμε. Ο συγκεκριμένος δρόμος είναι πάνω-κάτω 3 km σε μήκος, το όριο δεν το θυμάμαι, 50-70 km/h λογικά. Αν κάποιος τον διασχίσει τρέχοντας με 100-120 km/h (χώρια τα φανάρια), πόσα δέκατα του δευτερολέπτου κερδίζει; :rolleyes: Τόσο δεν έτρεχε αυτός για να γίνει έτσι;

Τέτοια μυαλά έχουν, τέτοια παθαίνουν και το χειρότερο παίρνουν κι άλλους στο λαιμό τους.

Πρόσεξε σκηνικό: Σταματάω στη διάβαση πεζών (φρεσκοβαμμένη, φαινόταν από μισό χιλιόμετρο μακριά) για να περάσει κάποιος. Κολλάει από πίσω ένα van και κορνάρει δαιμονισμένα. Φαντάσου με στη θέση του ταξιτζή της γνωστής http://www.youtube.com/watch?v=1gJonysTe3E. :rolleyes:

Κοιτάω στον καθρέφτη και "κόβω" τον οδηγό σχετικά χαμηλού νοητικού επιπέδου (έχουμε μπόλικους τέτοιους στα μέρη μου) και λέω να μη δώσω συνέχεια. Παρόλα αυτά, επειδή μου την έσπασε, τον πήγα "σέρνοντας" με 20 μέχρι τα επόμενα φανάρια (300 m πιο κάτω, όχι καμιά φοβερή απόσταση). Ακόμα κι εκεί λοιπόν, που ο δρόμος φάρδαινε και μπήκε πρώτος στο φανάρι, συνέχιζε να μαρσάρει και να κορνάρει όσο ήταν κόκκινο. Με τέτοια επιθετική συμπεριφορά το περίεργο θα ήταν να μην είχαμε τόσα τροχαία και τόσους νεκρούς.

P.S.: Εμένα η Κοκκινοπούλου μια χαρά δρόμος μου φαίνεται. ;)

Τροποποιήθηκε από doctcom

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
P.S.: Εμένα η Κοκκινοπούλου μια χαρά δρόμος μου φαίνεται. ;)
Επειδή την διασχίζω καθημερινά θα διαφωνήσω. Είτε σε πλοίο είσαι είτε σε αμάξι στην Κοκκινοπούλου το ίδιο και το αυτό.

υ.γ. αν καρφωνότανε το αμάξι στις κολώνες της νησίδας θα έλεγα φταίει ο δρόμος, αλλά να καρφωθεί στη δεξιά πλευρά......απλά μίλησε το πιοτό δυστυχώς και η ταχύτητα.

Τροποποιήθηκε από tasostheodoridis

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Με συγκίνησε ιδιαίτερα μια κυρία που με κέρασε ένα μπουκαλάκι νερό στο κυλικείο του νοσοκομείου, λέγοντας μου: "Γιατρέ θα στο πληρώσω το νερό, να δροσιστεί η κόρη μου, την έχασα σε τροχαίο..."

emrip

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

ναι, βασικά μόνο εκείνη τη στιγμή ένιωσα κάπως, μετά απορροφήθηκα στη δουλειά.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

"ΤΟ ΠΛΗΡΕΞΟΥΣΙΟ"

Αφού λοιπόν, μετά από 2 χρόνια ιώβιας υπομονής, βλέπεις επιτέλους το όνομά σου στα γκρι και στην άγονη γραμμή, λες ότι ήρθε η ώρα να αδράξεις τους καρπούς της υπομονής σου...

Είσαι λοιπόν, κάθε μέρα στο GM, να ακούς και να διαβάζεις και το κάθε βαρεμένο ποστ, προκειμένου να μάθεις κάτι νεότερο για τους διορισμούς... πας όμως και αυτοπροσώπως στο ΥΥΚΑ, γιατί δεν τα γράφουν όλοι όλα στο gm... κι αφού ρωτάς και πρίζεις όσους ξέρεις με κίνδυνο να σε περάσουν για τρλοκομείο, χαζήξανθιά, πορωμένο ψώνιο... κι ενώ έχεις παράλληλα διάφορα άλλα κουλά να τρέχουν (γιατί κανείς δεν είναι άτρωτος...) μαθαίνεις ότι ΝΑΙ είναι στο ΥΥΚΑ!!

Πας! Τον παίρνεις! Τρέχεις ΑΜΕΣΩΣ χωρίς πολλές κουβέντες σε οικογένεια και γνωστούς (άντε τώρα να εξηγείς για άγονα αγροτικά και 2α κομμάτια ειδικότητας...) στο νοσκομείο για να πάρεις τη Βεβαίωση...

Βάζεις ένα ολάκερο νοσοκομείο να τρέχει για σένα... κάνεις ορκωμοσία σε χρόνο dt και φορτώνεις τον καλοσυνάτο συνάδελφο να στείλει τα χαρτιά σου με φαξ, καθότι εσύ χάνεις το ΚΤΕΛ...

Φεύγουν με φαξ τα χαρτιά... τα παίρνει η υπάλληλος της Νομαρχίας... ΦΙΟΥ! Εντάξει!! Όλα καλά λες μέσα σου! Τελείωσε ο γολγοθάς!

Μετά σκάει το τηλεφώνημα!!! Η συνάδελφος που είχες δει στο ΥΥΚΑ: "Ξέρεις τι χαμός γινόταν έξω από την Νομαρχία Αθηνών το πρωί??!!?? Ήταν μαζεμένοι όλοι με τα Πληρεξούσια στο χέρι!!! Ούτε καν χαρτί Αγόνου... ούτε καν σκότωμα και πανικός... απλά στέλνεις τη γιαγιά με το πληρεξούσιο να σου καταθέσει την αίτηση και ΕΝΤΟΣ της ημέρας, στέλνεις εσύ το φαξ με τη Βεβαίωση του Αγόνου!!!!"

Βέβαια.. τι λέμε τώρα?? Να χάσεις και τον μεσημεριάτικο καφέ στην πλατεία του χωριού??

Γαμώ την ατυχία μου!

Τροποποιήθηκε από neurodiab

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Το λεξικό του Κάμπου

Οι ρόκερ του θεσσαλικού κάμπου δεν πίνουν φρέντο στη Σκουφά μιλώντας

φλώρικα αθηναίικα. Οι ρόκερ στη Λαριζόνα πίνουν φράπα στην πλατεία

Ταχυδρομείου και, για να κάτσεις δίπλα τους, πρέπει να μάθεις να μιλάς

σωστά τη διάλεκτό τους. Γίδι, ε γίδι!

Έι, φίλος! = Τσκςςς, τσκςςς!

Yo man! = Πού συσύ, ε;

Αφταράς = Φτίκας / Φτάρλας

Ψηλός και άχαρος = Στλιάρας

Μπαγλαμάς = Χλιάρας

Βλάκας = Σιούτος

Πανύβλακας = Σιούρδος / Χάπας

Βλάκας με περικεφαλαία = Γκιζντάνι / Γκίζας

Γκάου = Κτουκʼ

Γκάου μπίου = Γκαΐνʼ

Ούφο = Ταγάρας

Κουκουρούκου = Γκαγκάς

Σιωπηλός τύπος = Μούγκαβος

Φευγάτος / Στην κοσμάρα του = Το ʼχει αντάρα

Καμένος = Φουρτακιασμένος

Έκαψε φλάντζα = Παρατόρσε

Χοντρούλης με σφιχτό κορμί = Τσουπωτός

Ακούραστος εραστής = Βαρβατσέλʼ

Παθητικός γκέι = Σφουρλιάγκος / Ροζοχτύπς

Ενεργητικός γκέι = Κωλοφάγος

Είναι τραβεστί = Έχει γκαργκαλιάνγκο (καρωτίδα)

Skinhead = Γούλης

Κορίτσι με λεπτές γάμπες = Κλιτσινάρω

Κορίτσι με χοντρές γάμπες = Νταμτζάνα

Μαλακισμένη = Γίδα

Εύκολη γκόμενα = Βαζένκο

Πεταμένη = Μπάζο

Τι νέα, ψιψίνα; = Έι, γατούλʼ!

Μωρό μου = Ζγούρι μου (εκ του ζυγούρι = προβατίνα)

Ψιλόλιγνη, μυταρού, άσχημη = Γκαλιαμάνα

Το μωρό με κάνει ό,τι θέλει = Είμαι χλιάμπουρας

Την είδε και καλά γκόμενα = Τσουτσουλώθκε

Έγινε φάση = Έγινε μουχαμπέτʼ

Φασωθήκαμε = Μαρκαλώθκαμε

Καύλα, λύσσα, έλλειψη σεξ = Γκαργκάνα / Φουρτάκα

Γλείψε μου το στήθος = Ματσάλαμʼ τα βζά

Τον ήπια = Με έφαγε η χαρχάλα

Έφαγα ήττα = Κατάπια γκουστέρα / Κατάπια μπακακάκια

Μη μου λες μαλακίες = Άι κατούρα τα ποδάριασʼ

Έπεσα πάνω στην γκόμενα τυχαία = Ντηνμπλιάτσιαξα

Κατσικώθηκε σπίτι μου = Μπαστακώθκε / Βούνιασε

Είμαι too busy, έχω σύσκεψη = Τρώω χαμάλα

Είμαι down, δεν έχω κέφι = Ζαπακιάσκα

Βγες έξω επιτέλους = Ξεμπούχνιασε!

Φρέντο γλυκό με σιρόπι = Φρέντο γλυκό χωρίς να κρατσανάει η ζάχαρʼ

Κους κους, μπίρι μπίρι σε καφετέρια = Μασλάτι

Στο beach bar με βάρεσε ο ήλιος κατακέφαλα = Λιβακώθκα

Δίψασα = Γκάρλιαξα / Στέγνωσε η καταπιόνα μου

Πάμε μπαρότσαρκα; = Φουρλατάμε; Σοκακεύουμε;

Το κλαμπ έχει ουρά για να μπεις = Βαράει στρούγκα

Γίνεται χαμός = Γίνεται σύστριχο

Περνάμε τέλεια, ουάου! = Την περνάμε κοτσάνʼ!

Γαμάτο track = Κλαίει το κλαρίνο

Μπες στη φάση = Καβάλα το γαλίκʼ

Ο dj έπαιξε χάλια = Μας κλάρσε τʼ αυτιά

Έντονο χασμουρητό, βαρεμάρα = Ξετσαούλιασμα

Μεθυσμένος, ζάντα = Κρούπʼ

Μου την είπε = Με χαντάκωσε

Μου έπεσε λίγο βαρύ το σκηνικό, με χάλασε το σκηνικό = Γκαργκάνιασα

Έγινε μπάχαλο = Έγινε μάχʼ / Έγινε μπερδεψιό

Έγινε τσαμπουκάς = Έπεσε ματσούκι / Έπεσε στλιάρωμα

Την άκουσα = Ζαβλακώθκα

Την άκουσα μέχρι λιποθυμίας = Μʼ ήρθε αχάμνα / Ζακάτησα

Έχω hangover = Αντραλίσκα

Hangover = Αντράλα

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Προχτές 5 Πακιστανοί (στη φάτσα) λήστεψαν και έδειραν άγρια έναν φίλο μου που ήρθε από τη Γερμανία να με δει και να κάνει τις διακοπές του. Ευτυχώς δεν έχει βλάβη σε κανένα ζωτικό όργανο.

Περιοχή πλ. Ομονοιας. Ο κόσμος που ήταν εκεί απλά κοιτούσε και δεν έκανε τίποτα.

Ο φίλος μου έχασε, φυσικά, τον τρόπο να επικοινωνήσει μαζί μου, αφού του έκλεψαν κ το κινητο,

κ αποφάσισε να πάει στην αστυνομία. Οι αστυνομικοί γελούσαν μαζί του και τον κορόιδευαν τις 4 ωρες που πέρασε στο τμήμα, προσπαθώντας να επικοινωνήσει με δικούς του. Δεν του επέτρεψαν ούτε ένα τηλέφωνο να πάρει! Η μοναδική του παρέα ήταν μια πουτάνα, η οποία περίμενε κ εκείνη δεν ξέρω κ γω γιατί... Τελικά έφυγε από κει χωρίς ούτε να του κρατήσουν ένα όνομα, όπως τους παρακάλεσε...

Χτες 3 Αλβανοί λήστεψαν τον μικρούλη αδελφό ενός πολύ καλού μου φίλου (του "300000 ευρώ στο προαύλιο" για όσους τον γνωρίζουν).

Δηλαδή, εάν μια μέρα κάποιος ξένος μου κάνει επίθεση, κ εγώ επειδή έχω αυτά στο μυαλό μου κρατώ μαχάιρι και τον μαχαιρώσω πιθανότατα θανάσιμα, θα με πουν κακιά Ελληνίδα εθνικίστρια????

....κ το θέμα είναι ότι εμένα θα ψάξουν και θα με βρουν....!!!

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Μερικές φορές στο φόρουμ αυτό μπορεί να μην είμαστε και τόσο αισιόδοξοι για διάφορους λόγους.

Αλλά αυτό όμως δεν μας κάνει κ ηλίθιους γρρρρρρρρρρρρρρρρρ

αυτά :P

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

ααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

θελω διακοπεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεες

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Προχτές 5 Πακιστανοί (στη φάτσα) λήστεψαν και έδειραν άγρια έναν φίλο μου που ήρθε από τη Γερμανία να με δει και να κάνει τις διακοπές του. Ευτυχώς δεν έχει βλάβη σε κανένα ζωτικό όργανο.

Περιοχή πλ. Ομονοιας. Ο κόσμος που ήταν εκεί απλά κοιτούσε και δεν έκανε τίποτα.

Ο φίλος μου έχασε, φυσικά, τον τρόπο να επικοινωνήσει μαζί μου, αφού του έκλεψαν κ το κινητο,

κ αποφάσισε να πάει στην αστυνομία. Οι αστυνομικοί γελούσαν μαζί του και τον κορόιδευαν τις 4 ωρες που πέρασε στο τμήμα, προσπαθώντας να επικοινωνήσει με δικούς του. Δεν του επέτρεψαν ούτε ένα τηλέφωνο να πάρει! Η μοναδική του παρέα ήταν μια πουτάνα, η οποία περίμενε κ εκείνη δεν ξέρω κ γω γιατί... Τελικά έφυγε από κει χωρίς ούτε να του κρατήσουν ένα όνομα, όπως τους παρακάλεσε...

Χτες 3 Αλβανοί λήστεψαν τον μικρούλη αδελφό ενός πολύ καλού μου φίλου (του "300000 ευρώ στο προαύλιο" για όσους τον γνωρίζουν).

Δηλαδή, εάν μια μέρα κάποιος ξένος μου κάνει επίθεση, κ εγώ επειδή έχω αυτά στο μυαλό μου κρατώ μαχάιρι και τον μαχαιρώσω πιθανότατα θανάσιμα, θα με πουν κακιά Ελληνίδα εθνικίστρια????

....κ το θέμα είναι ότι εμένα θα ψάξουν και θα με βρουν....!!!

Χμμμ, ο άνθρωπος θα πέρασε από εκεί βραδιάτικα....πού πας ρε καραμήτρο;;;;

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Τι κάνεις όταν κάποιος μπαίνει στο μαγαζί σου και ανάβει τσιγάρο, ενώ απαγορεύεται; Τον παρακαλείς να το σβήσει. Κι αν αυτός, ανώνυμος και ουρανοκατέβατος, σε βρίσει θεωρώντας σε αλαζόνα που έχεις άλλη άποψη από αυτόν; Σε πιο προχωρημένες καταστάσεις τον πετάς έξω (δηλαδή σβήνεις τα μηνύματά του). Σε πιο ήπιες αγνοείς την εξύβριση οδηγώντας την στην ανυποληψία, αλλά φυσικά τον αναγκάζεις να σταματήσει το κάπνισμα. Με άλλα λόγια παύεις να ασχολείσαι με όποιον (υ)βρίζει, παύεις να απαντάς σε οποιοδήποτε τέτοιο μήνυμα. Ή σβήνεις το μήνυμα ή το αγνοείς. Γιατί τις λάσπες πρέπει να τις καθαρίζεις από το μαγαζί σου.

απο Βιβλιοκαφε

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Ερωτήσεις στον Ευγένιο Τριβιζά

Γιατί καμιά φορά στη ζωή τα φρικιά γίνονται φύκια;

Για τον ίδιο λόγο που τα βλήματα γίνονται εμβλήματα και οι υποκριτές γίνονται κριτές.

Τι είναι και πως χρησιμοποιείται ο γαργαλιός;

Ο γαργαλιός είναι ένα μηχάνημα που σε γαργαλάει όταν είσαι λυπημένος. Ενεργοποιείται αυτόματα, μόλις αρχίσεις να κατσουφιάζεις. Για όσους δεν έχουν πρόσβαση σε γαργαλιό συνιστώ την πορτογαργαλάδα, ένα αναψυκτικό που μόλις το πίνεις ξεκαρδίζεσαι στα γέλια.

Πού μπορεί κανείς να βρει έναν αναδρομικό καθρέφτη;

Στο εργαστήρι μου στο Νησί των Πυροτεχνημάτων. Εκεί εκτός από τον καθρέφτη που σε δείχνει όπως ήσουνα πριν δέκα χρόνια, μπορεί να βρει κανείς πολλά ακόμα ενδιαφέροντα αντικείμενα, όπως το χαρταετό εσωτερικών χώρων, τις καραμέλες με σιγαστήρα που δεν κάνουν θόρυβο όταν τις τραγανίζεις στον κινηματογράφο, την άθραυστη σαπουνόφουσκα, το ελαφρύδι και τον ημι – σκουπιδοντενεκέ.

Είναι αλήθεια ότι τα σοκολατινικά θα διδάσκονται από του χρόνου σε όλα τα σχολεία του Κουφέιτ και του Πιπερού;

Η πληροφορία σας είναι απόλυτα σωστή. Θα διδάσκονται επίσης δύο νέα μαθήματα, δηλαδή η λαγογραφία, η επιστήμη που ασχολείται με τα αυτιά των λαγών, και η σχοινοθεσία, το μάθημα που μας διδάσκει πώς να γίνουμε καλοί σχοινοβάτες σε τσίρκο. Οι μαθητές θα μαθαίνουν επίσης γεωγραφία από χάρτες χαμένων θησαυρών και τα βράδια θα παίζουν ποδοσφαιροφώσφορο με μια μπάλα που φωσφορίζει.

Απο τη συνέντευξη της Παυλίνας Εξαδακτύλου, στην εφημερίδα Διαδρομές.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

@ Today, I was sitting in class and I fell asleep during the lesson. I was wearing sweatpants and had an erection. My teacher came up to me and grabbed my penis. She thought it was my phone. FML

@ Today, I received my passport in the mail. They got my birthdate wrong. Then I picked up my birth certificate that I had sent in with the application. Turns out my parents have been celebrating my birthday on the wrong day for 16 years. FML

@ Today, I had drunk sex with a girl that I barely know. I didn't have a condom and was nervous about getting her pregnant, but she assured me that I could pull out. Right when I was about to pull out, she wrapped her legs around me and yelled : "BE MY BABY'S DADDY!" I couldn't get out in time. FML

@ Today, I went with my girlfriend to her parents' house. They told me I smelled of cheap vodka. When I told them I worked in a bio lab and used ethanol a lot, they said I was too stupid to do anything like that. My girlfriend broke up with me because her parents think I'm a drunk. FML

http://www.fmylife.com/tops

:lol::lol::lol:

Τροποποιήθηκε από thalassokokkinoskoufitsa

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Right when I was about to pull out, she wrapped her legs around me and yelled : "BE MY BABY'S DADDY!" I couldn't get out in time.

...ηθικο διδαγμα:

....τα ποδια της παντα δεμενα στις ακρες του κρεβατιου... :D

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

http://www.youtube.c...h?v=Zs4veWg-twY

....γαματο βιντεακι και τραγουδακι.... B)

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

http://www.youtube.com/watch?v=0-i-2k2mWOQ&feature=PlayList&p=211C87EA514ADCCE&playnext=1&playnext_from=PL&index=3

Rock sugar

Dance your blues away

Slow movin', yeah

Ah, she's slow groovin'

Never holds back at all

And you're a dancer

You're born to be there

Ah, dancin' across the floor

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

sssssssssssssss...κοιμαται!

teleiosssssssssssssssss.jpg

ΧΑΧΑΧΑ δεν ειναι τελειος????????:))))))))))))))))))))))! το απολυτα χαζο σκυλι!!!!!!!!χαχαχαχαχαχα

πω ειναι θεικα τα sharpey,ιδιως οταν ειναι μωρα ειναι αλλο πραμα!θελω κι εγω ενα ρε γαμωτο αλλα δε γινεται στην παρουσα φαση :(,σνιφ!emcrybaby

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
emarup αυτο στη φωτογραφια ειναι Bulldog οχι shar pei.....εκτος κ αν μιλας γενικα (σορρυ δεν καταλαβαινω απο την προταση).Πολυ ομορφα σκυλια τα Shar pei αλλα δε ζουν πολυ,καμια 10αρια χρονια κ εχουν αρκετα προβληματα υγειας.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Τελικα ο premium account στο rapidshare ειναι μεγαλη "εφευρεση"........rockon_NEW.gif

Σύνδεσμος στη δημοσίευση