Jump to content
kkrr44

[γενικές πληροφορίες] Ποσο διαρκει να μεταπεσεις απο ''υπο διορισμο'' σε ''διορισμενος"

Recommended Posts

Καλημέρα!

Είμαι πρώτη στη λίστα αναμονής στην παιδιατρική απο τον Ιανουάριο σε επαρχία και όπως με πληροφόρησαν από την περιφέρεια υπάρχει κενή θέση για την οποία έχουν στείλει τα χαρτιά αποδοχής σε συνάδελφο που προηγούνταν.Το θέμα είναι ότι από τότε δεν υπάρχει καμία απάντηση,αν δέχτηκε τη θέση η όχι λόγω καθυστέρησης του υπουργείου.Μπορώ να μάθω από το υπουργείο αν ο συνάδελφος έχει δεχτεί τη θέση?Πάντως από την περιφέρεια μου είπαν ότι δεν μπορούν να με βοηθήσουν περεταίρω.

Μοιράσου αυτή τη δημοσίευση

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλημέρα!

Είμαι πρώτη στη λίστα αναμονής στην παιδιατρική απο τον Ιανουάριο σε επαρχία και όπως με πληροφόρησαν από την περιφέρεια υπάρχει κενή θέση για την οποία έχουν στείλει τα χαρτιά αποδοχής σε συνάδελφο που προηγούνταν.Το θέμα είναι ότι από τότε δεν υπάρχει καμία απάντηση,αν δέχτηκε τη θέση η όχι λόγω καθυστέρησης του υπουργείου.Μπορώ να μάθω από το υπουργείο αν ο συνάδελφος έχει δεχτεί τη θέση?Πάντως από την περιφέρεια μου είπαν ότι δεν μπορούν να με βοηθήσουν περεταίρω.

Πάρε στο υπουργείο στο γραφείο ειδικευόμενων καλύτερα.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Καλημέρα!

Αν κ λιγο καθυστερημένα γιατί μολις το είδα...

Μπορείς επίσης να παρεις στο γραφείο προσωπικού του νοσοκομείου που έχεις δηλώσει. Εκει θα σου πουν αν εχει παρουσιαστεί έως τωρα ο συνάδερφος που προηγείται.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

πρόσεξα ότι σήμερα βγήκαν αρκετοί διορισμοί ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΩΝ στη διαύγεια του Υπουργείου Υγείας κάτι που δεν γινόταν μέχρι στιγμης (γινόταν στους αγροτικούς και τους επικουρικούς μόνο)

βέβαια θέλει αρκετό ψαξιμο για να βρει καποιος ενδιαφερομενος τον δικο του αλλά αν καποιος βιαζεται, αξιζει τον κοπο, γιατι μπορει να διοριστει εκτυπωνοντας τον διορισμο χωρις να χρειζεται να περιμενει να του ερθει με το ταχυδρομείο.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Καλησπερα κι απο μενα παιδια!Αυτη τη στιμη κανω αγονο αγροτικο,το οποιο ληγει στις 9 ιουνιου.Χτες εμφανιστηκα υπο διορισμο στις λιστες..Σαν πρωταπριλιατικο αστειο..Τελος παντων η ερωτηση μου εχει ως εξης: Επειδη θελω το χαρτι της ολοκληρωσης θητειας,οπως κι επειδη εχω κανονισει την αδεια του αγροτικου μου για τελη μαιου,υπαρχει περιπτωση να αργησει ο διορισμος μου τοσο,δλδ 2 μηνες και 8-9 μερες?Προφανως και δε θελω να κανω ανακληση για μερικες μερες μονο,ειναι κριμα.Μπορω με καποιον τροπο να καθυστερησω τη διαδικασια λιγες μερες?.Γνωριζω βεβαια για τις 15 μερες καθυστερησης παραλαβης απ το ταχυδρομειο και τις αλλες 15 που εχω να εμφανιστω.Το θεμα ειναι ποσο παιρνει απο τη μερα που εμφανιζεσαι υπο διορισμο εως να σου χτυπησει ο ταχυδρομος την πορτα?Μπορω να κανω κατι εγω για να σιγουρεψω οτι το διαστημα αυτο δε θα ειναι μικροτερο του 1μιση μηνα?Ειναι κριμα για μερικες μερες να μην τελειωσω το αγροτικο και ν ακυρωσω και το ταξιδι που εχω κανονισει στην αδεια μου.Οποιος γνωριζει κατι ας πει την αποψη του.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Καλησπέρα σας,

Είμαι υπο διορισμό απο τις 8/4/16 σε νοσοκομείο της Αττικής.Σε σημερινή επικοινωνία μου (11/5/16) με υπουργείο υγείας μου έχει γνωστοποιηθεί ότι δεν άρχισε η διαδικασία διορισμού μου ακόμη. Ο λόγος τον οποίο δεν κατάλαβα ακριβώς (πρόκειται να το διερευνήσω) είναι ότι υπάρχει μπέρδεμα με κάποιο νόμο που άλλαξε αν πρέπει να κάνει κάποιος αγροτικό και μετά να δηλώσει κλπ....Μήπως κάποιος γνωρίζει κάτι περισσότερο?Μου είπαν να ξαναεπικοινωνήσω σε 10 ημέρες και να ρωτήσω αν ξεκίνησε η διαδικασία διορισμού,που όπως φαίνεται θα κρατήσει πάνω απο 3 μήνες απο τότε που είμαι υποδιορισμό.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Αλλαξε ο νομος για τα αγροτικα, απο υποχρεωτικο πριν την ειδικοτητα, εγινε υποχρεωτικο για τις εξετασεις ειδικοτητας.

Αυτο ειχε σαν αποτελεσμα πολλοι που ηταν υποχρεωμενοι να κανουν αγροτικο τωρα πριν την ειδικοτητα, να ξεκινανε αμεσα ειδικοτητα αν διαλεξουν θεσεις χωρις αναμονη (που υπαρχουν παααααραα πολλες τωρα). Κατα συνεπεια τρεχουν εκατονταδες διορισμοι ταυτοχρονα, και η αρμοδια υπηρεσια του υπουργειου δε μπορει να ανταποκριθει... Εχει δημιουργηθει μια εκρηκτικη κατασταση, καθως συναδερφοι πανε και κανουν φασαρια (και καλα κανουν), πεφτουν μηνυσεις κλπ.

Να υπολογιζεις 2,5 μηνες το ελαχιστο...

Τροποποιήθηκε από komplexares

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Εχουν ανεβει μπολικοι διορισμοι ειδικευομενων στη Διαυγεια. Ψαξτε γιατι εκτος απο το "διορισμοι" μπορει να ειναι καταχωρημενοι με αλλο κωδικο πχ. ως "λοιπες ατομικες διοικητικες πραξεις"..

Τροποποιήθηκε από komplexares

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
On 11/05/2016 at 6:40 PM, komplexares said:

Αλλαξε ο νομος για τα αγροτικα, απο υποχρεωτικο πριν την ειδικοτητα, εγινε υποχρεωτικο για τις εξετασεις ειδικοτητας.

Αυτο ειχε σαν αποτελεσμα πολλοι που ηταν υποχρεωμενοι να κανουν αγροτικο τωρα πριν την ειδικοτητα, να ξεκινανε αμεσα ειδικοτητα αν διαλεξουν θεσεις χωρις αναμονη (που υπαρχουν παααααραα πολλες τωρα). Κατα συνεπεια τρεχουν εκατονταδες διορισμοι ταυτοχρονα, και η αρμοδια υπηρεσια του υπουργειου δε μπορει να ανταποκριθει... Εχει δημιουργηθει μια εκρηκτικη κατασταση, καθως συναδερφοι πανε και κανουν φασαρια (και καλα κανουν), πεφτουν μηνυσεις κλπ.

Να υπολογιζεις 2,5 μηνες το ελαχιστο...

Κάποιος κάτι καινούριο σχετικά με τους συναδέλφους που είναι υπο διορισμό? γνωρίζει κάποιος? πλέον δεν απαντούνε τηλέφωνα στο υπουργείο...(απαντούσανε ποτέ???)

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Καλησπέρα

επαναφέρω κι εγώ το θέμα μήπως υπάρχει κάτι νεότερο,μιας και δεν είμαστε σε καλοκαιρινή σεζόν να παίζουν άδειες υπαλλήλων...

Απ΄την στιγμή που εμφανίζεσαι υπό διορισμό στο edms,μέχρι είτε να αναρτηθεί στο διαύγεια ο διορισμός σου είτε να σου έρθει ταχυδρομικά στο σπίτι

πόσος καιρός χρειάζεται και βασικά,πάνω ή κάτω από μήνα?

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Καλησπέρα!

Το περιθώριο των 15 ημερών που έχει κάποιος για να παρουσιαστεί στο νοσοκομείο του, είναι από τη στιγμή που παρέλαβε το διορισμό;

Και όχι από τη μέρα που έγινε η αποστολή του διορισμού στο ταχυδρομείο σωστά;

Επίσης μπορεί να παρουσιαστεί με την απόφαση εκτυπωμένη από τη διαύγεια ή πρέπει υποχρεωτικά να περιμένει το ταχυδρομείο;

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
6 minutes ago, faceninaki said:

Καλησπέρα!

Το περιθώριο των 15 ημερών που έχει κάποιος για να παρουσιαστεί στο νοσοκομείο του, είναι από τη στιγμή που παρέλαβε το διορισμό;

Και όχι από τη μέρα που έγινε η αποστολή του διορισμού στο ταχυδρομείο σωστά;

Επίσης μπορεί να παρουσιαστεί με την απόφαση εκτυπωμένη από τη διαύγεια ή πρέπει υποχρεωτικά να περιμένει το ταχυδρομείο;

Απ τη στιγμη που θα παρεις τον διορισμο απ το ταχυδρομειο εχεις 15 μερες.Ναι,μπορεις να πας με εκτυπωμενο διορισμο,εγω ετσι εκανα.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Ναι,απο την ημερα παραλαβης του ειναι...δεν χρειαζεται να περιμενει το ταχυδρομειο,μπορει και να το εκτυπωσει

Στην δικη μου ερωτηση μπορει καποιος/α να απαντησει?

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
2 minutes ago, ξενος said:

Ναι,απο την ημερα παραλαβης του ειναι...δεν χρειαζεται να περιμενει το ταχυδρομειο,μπορει και να το εκτυπωσει

Αν θυμαμαι καλα,παιρνει γυρω στον ενα με εναμιση μηνα με το συνηθες να ειναι γυρω στον εναμιση,απ τη στιγμη που θα εμφανιστεις υποδιορισμο μεχρι να σου ρθει το χαρτι.αλλα αυτα παιζουν..

Τροποποιήθηκε από docman1982

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
On 19/10/2016 at 5:07 ΜΜ, ξενος said:

Επειδή έτυχε πρόσφατα σε γνωστό μου: ο διορισμός αναρτάται στη Διαύγεια 15-17 ημέρες από τότε που υπογράφεται. Το διάστημα το οποίο μεσολαβεί μεταξύ του "διορισμένος" στο edms και στην αποστολή του ειδοποιητηρίου για την παραλαβή από το ταχυδρομείο είναι περίπου 10 ημέρες. Ημερολογιακές.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Καλησπέρα!

Αυτες οι 15 ημερες που εχουμε προθεσμια να παρουσιαστουμε στο νοσοκομειο, απο τοτε που παραλαβαμε το διορισμο, είναι 15 ημερολογιακές ή 15 εργασιμες; :rolleyes:

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

εχω την εντυπωση οτι γραφει ο ιδιος ο διορισμος τι ειναι

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Καλησπέρα μια ερώτηση σχετικα με πως μπορώ να καθυστερήσω για λιγο τον διορισμό μου 

εχω διαβασει οτι μπορεις να να αφησεις τον διορισμο στο ταχυδρομειο για  15 μερες  μετα εχω διαβασει οτι μπορεις να αλλαξεις την διευθυνση στο ταχυδρομειο και ν στο στειλουν αλλου οποτε αλλες 10 μερεςς ( στο ταχυδρομειο ποιος παει ?  καποιος συγγενης- οποιοσδηποτε ? ) 

οποιος ξερει ειναι μεγαλη αναγκη 

ευχαριστω

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Εχει κανεις καποιο τηλεφωνο που μπορει να συκωσουν απ το γρ.ειδικοτητων? Περιμενω κοντα 4 μηνες τον διορισμο, παιρνω διαφορα τηλεφωνα που βρηκα, αλλα δεν το συκωνει κανεις... 

Σύνδεσμος στη δημοσίευση