Jump to content


Photo
- - - - -

Minocycline και προβιοτικά


  • This topic is locked This topic is locked
5 replies to this topic

#1 nikos21

nikos21

    Ψαράκι (επίπεδο Ι)

  • Members
  • Pip
  • 3 posts

Posted 18 December 2008 - 05:55 PM

Παιδιά,θα ήθελα να μάθω αν ξέρετε τι παρενέργειες έχει το minocycline(minocin).Το οποίο το είχα πάρει όταν ήμουν 18 για κάποια σπυράκια που είχα.Όμως,είχα κάνει το λάθος να το πάρω για μεγάλο χρονικό διάστημα περίπου 1.5 χρόνου με κάποιους μήνες διακοπής.Το αποτέλεσμα ήταν ότι είχα κάποια συμπτώματα όπως εύκολη κούραση,ζαλάδες,ταχυκαρδίες και προβλήματα ύπνου.Φυσικά έκανα εξετάσεις και γενικά η γνώμη των γιατρών ήταν πως είχα πολύ stress.Αλλά από ό,τι θυμάμαι δεν πρέπει να είχα αναφέρει ότι έπαιρνα το minocin.Υπάρχει περίπτωση να έφταιγε αυτό;(έκανα και μία σχετική έρευνα στο internet)Γιατί μετά από δύο χρόνια έχουν φύγει όλα τα συμπτώματα όμως που και που νιώθω ότι κουράζομαι εύκολα και σαν να αγχώνομαι πολύ εύκολα.

Επίσης,γενικά έχω διαβάσει ότι με την λήψη αντιβιοτικών καλό θα ήταν να χορηγούνται και προβιοτικά.Εσείς τι γνώμη έχετε;

#2 ВАСИЛИЙ

ВАСИЛИЙ

    Νομπελίστας (επίπεδο Χ)

  • Prominent Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1,252 posts

Posted 18 December 2008 - 07:02 PM

*** τα συμπτωματα που ειχες...
προσωπικη μου αποψη ειναι οτι ....*
γαι τοσο μεγαλο χρονικο διαστημα ...*

*δεν δίνουμε ιατρικές συμβουλές σε αυτό το forum και πολύ περισσότερο δεν σχολιάζουμε αποφάσεις συναδέλφων που έχουν εξετάσει τον ασθενή*

Edited by Sovereign, 19 December 2008 - 01:46 AM.


#3 anypostatos

anypostatos

    Παλιός (επίπεδο ΙΙΙ)

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 posts
  • Location:uk

Posted 18 December 2008 - 07:18 PM

Λοιπόν, έχουμε και λέμε, ***.

Edited by Sovereign, 19 December 2008 - 01:42 AM.


#4 ВАСИЛИЙ

ВАСИЛИЙ

    Νομπελίστας (επίπεδο Χ)

  • Prominent Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1,252 posts

Posted 18 December 2008 - 09:19 PM

και παλι δεν αλλαζει τιποτα.....
1.....
2.....
3.οχι δεν με κανει να νοιωθω γιατραρα..ξερω πολυ καλα τι ειμαι...
4.μια συμβουλη μη παραπλανητικη και ξεκαθαρη και παντα μεσα στα πλαισια της συμβουλευτικης δεν νομιζω οτι ειναι κακο..
5.ιατρικο φορουμ ειναι...

Edited by Sovereign, 19 December 2008 - 01:42 AM.


#5 anypostatos

anypostatos

    Παλιός (επίπεδο ΙΙΙ)

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 posts
  • Location:uk

Posted 18 December 2008 - 09:54 PM

***

Edited by Sovereign, 19 December 2008 - 01:43 AM.


#6 Sovereign

Sovereign

    www.soverblog.com

  • Moderators
  • 5,913 posts
  • Interests:music, cinema, crime literature
  • Gender:Male

Posted 19 December 2008 - 01:46 AM

Το παρόν είναι φόρουμ φοιτητών ιατρικής και νέων ιατρών και όχι site ιατρικών συμβουλών.

Είναι ξεκάθαρο στους όρους στους οποίους συμφωνείτε όταν γίνεστε μέλη ότι δεν επιτρέπονται οι ιατρικές συμβουλές.

Πολύ περισσότερο, αντίκειται σε κάθε δεοντολογικό κανόνα η κριτική ιατρικών διαγνώσεων και πράξεων χωρίς να έχει εξεταστεί ο ασθενής, από ανώνυμους χρήστες του διαδικτύου.

Αγαπητέ nikos21, πρέπει να συμβουλευτείς τον θεράποντα ιατρό σου και αν αμφιβάλλεις για την αγωγή σου, να πας σε κάποιον άλλο ειδικό και να μην στηρίζεσαι σε ανώνυμες συμβουλές στο internet.

Σας ευχαριστώ όλους για την κατανόηση.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users