Jump to content

Photo

ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ

• Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 himikoskatalathos

himikoskatalathos

Φοιτητής (επίπεδο ΙΙ)

• Members
  • PipPip
  • 5 posts

Posted 22 August 2008 - 07:44 AM

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΤΕΛΕΙΩΝΩ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟ ΧΗΜΙΚΟ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΤΡΕΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΜΕ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ ΣΤΗΝ ΙΑΤΡΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΤΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΙΕΞΑΓΟΝΤΑΙ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ,ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΩΝ ΦΡΟΝΙΜΩΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΙΝ ΠΕΙΝΑΣΟΥΝ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΝ ΘΕΛΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΣΥΓΓΡΑΜΜΑΤΑ-ΒΙΒΛΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΤΟΥΣ ΗΔΗ ΒΑΛΜΕΝΟΥΣ ΣΤΟ ΚΟΛΠΟ...

ΑΠΟ ΒΙΒΛΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ:

1. Βιοχημεία
2. Γενική Φυσιολογία
3. Ιατρική Φυσική

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#2 alexmat

alexmat

Ειδικευόμενος (επίπεδο VII)

• Moderators
  • 631 posts

Posted 22 August 2008 - 01:53 PM

Επειδή ήδη έκανα ένα ποστ σου εντιτ, σε παρακαλώ μην γράφεις με κεφαλαία-τεράστια γράμματα-μπολντ επειδή φαίνεται σαν να φωνάζεις και μάλλον εχθρικά ποστ θα προσελκύσεις. Σε ευχαριστώ.

#3 himikoskatalathos

himikoskatalathos

Φοιτητής (επίπεδο ΙΙ)

• Members
  • PipPip
  • 5 posts

Posted 23 August 2008 - 01:26 PM

ti ehoun ta kefalaia grammatakia???oute tonous ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - hreiazontai...

#4 alexmat

alexmat

Ειδικευόμενος (επίπεδο VII)

• Moderators
  • 631 posts

Posted 23 August 2008 - 03:19 PM

Όπως είπα, είναι σαν να φωνάζεις. Αλλά και τα γκρικλις κόβονται από το φίλτρο του φόρουμ.

Όσο για την ερώτησή σου, αν σε βοηθάει στη σχολή είχαμε τα εξής συγγράμματα (πρώτο έτος ήμουν το 2000-2001):

Φυσιολογία: Φυσιολογία του Ανθρώπου, Ολυμπία Γκίμπα Τζαμπίρη εκδόσεις Ζυγός (αρχές Αγγελάκη)
Βιοχημεία: Βιοχημεία, Αντώνης Τρακατέλλης εκδόσεις Αφων Κυριακίδη (Μελλενίκου)
Φυσική: Ιατρική Φυσική, Κυριάκος Ψαρράκος εκδόσεις University Studio Press (Αρμενοπούλου)

#5 ho·mun·cu·li

ho·mun·cu·li

. . arrested one fine morning . .

• Moderators
  • 3,258 posts
  • Interests:Where children are, there is a golden age.

Posted 23 August 2008 - 05:09 PM

Μπορω να σου δανεισω τα βιβλια μ'... no problem.... για τον γαιδαρο καβαλα ηταν ετσι κι αλλιως... αν δεν τα βρισκεις απο αλλου επικοινωνα και στα δινω. Για τις αλλες πληροφοριες ενα τηλεφωνημα ή ενα περασμα απο τη γραματεια της σχολης θα σε διαφωτιζε. Μην ακους δεξια κι αριστερα τι λεει ο ενας κι ο αλλος. Ποτε δεν βγαινει σε καλο, εκτος κι αν βρεις καποιον που οντως αυτα που λεει ειναι αληθειες 100%. that's all.

Edited by nerdanel, 23 August 2008 - 05:11 PM.

#6 courtesan

courtesan

Παλιός (επίπεδο ΙΙΙ)

• Members
  • PipPipPip
  • 37 posts

Posted 23 August 2008 - 05:21 PM

Καλησπερες πολλες!!!

Θα συμφωνισω με τον nerdale καλυτερα να απευθυνθεις στην Γραμματεια του Τμηματος που σε ενδιαφερει , εκει θα σε κατατοπισουν οσο αφορα την υλη ( η οποια ειναι διαφορετικη ανα πολη για το συγκεκριμενο τμημα ) . Απο εκει και επειτα βρες καποιον ομοιοπαθη και ειδικα με "εμπειρια " στις κατατακτηριες να σε διαφωτισει σε οτι εχει να κανει με τα βιβλια , τα θεματα προηγουμενων ετων κτλ κτλ κτλ .....

Σε ευχαριστω που δεν δινεις Αθηνα .. emclap

Καλη τυχη αν το αποφασισεις !!!!

#7 himikoskatalathos

himikoskatalathos

Φοιτητής (επίπεδο ΙΙ)

• Members
  • PipPip
  • 5 posts

Posted 29 August 2008 - 04:54 PM

Καλησπερες πολλες!!!

Θα συμφωνισω με τον nerdale καλυτερα να απευθυνθεις στην Γραμματεια του Τμηματος που σε ενδιαφερει , εκει θα σε κατατοπισουν οσο αφορα την υλη ( η οποια ειναι διαφορετικη ανα πολη για το συγκεκριμενο τμημα ) . Απο εκει και επειτα βρες καποιον ομοιοπαθη και ειδικα με "εμπειρια " στις κατατακτηριες να σε διαφωτισει σε οτι εχει να κανει με τα βιβλια , τα θεματα προηγουμενων ετων κτλ κτλ κτλ .....

Σε ευχαριστω που δεν δινεις Αθηνα .. emclap

Καλη τυχη αν το αποφασισεις !!!!

ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΑΘΗΝΑ ΘΑ ΔΩΣΕΙΣ????ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ!!!ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ...

#8 aspa

aspa

Φοιτητής (επίπεδο ΙΙ)

• Members
  • PipPip
  • 5 posts

Posted 04 September 2008 - 01:01 AM

[quote name='himikoskatalathos' date='Aug 22 2008, 08:44 ' post='298627']
ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΤΕΛΕΙΩΝΩ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟ ΧΗΜΙΚΟ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΤΡΕΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΜΕ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ ΣΤΗΝ ΙΑΤΡΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΤΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΙΕΞΑΓΟΝΤΑΙ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ,ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΩΝ ΦΡΟΝΙΜΩΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΙΝ ΠΕΙΝΑΣΟΥΝ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΝ ΘΕΛΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΣΥΓΓΡΑΜΜΑΤΑ-ΒΙΒΛΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΤΟΥΣ ΗΔΗ ΒΑΛΜΕΝΟΥΣ ΣΤΟ ΚΟΛΠΟ...

ΑΠΟ ΒΙΒΛΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ:

1. Βιοχημεία
2. Γενική Φυσιολογία
3. Ιατρική Φυσική

Πάντως εγώ θα σου πρότεινα να αποφύγεις τη Θεσσαλονίκη....Αν ενδιαφέρεσαι για άλλη πόλη στείλε μου πμ

#9 Tati

Tati

Ψαράκι (επίπεδο Ι)

• Members
  • Pip
  • 1 posts

Posted 09 November 2008 - 10:36 PM

Λοιπόν, παιδιά, χρειάζομαι κι εγώ τη βοήθειά σας!!! Εγώ, η Τάτι δλδ, τελείωνω τη Νομική τον Ιούνιο...και σκέφτομαι για κατατακτήριες την Ιατρική Α.Π.Θ. Να σας ρωτήσω, η ύλη είναι ίδια με όσους έχουν τελειώσει παρόμοια σχολή (π.χ. Οδοντιατρική ή εστω χημικό κλπ?)...Μια απόφοιτος Νομικής δεν έχει διαφορετικά μαθήματα να δώσει?

#10 ouranio toxo

ouranio toxo

Γαληνός (επίπεδο ΧΙ)

• Prominent Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1,578 posts

Posted 10 November 2008 - 04:21 PM

Λοιπόν, παιδιά, χρειάζομαι κι εγώ τη βοήθειά σας!!! Εγώ, η Τάτι δλδ, τελείωνω τη Νομική τον Ιούνιο...και σκέφτομαι για κατατακτήριες την Ιατρική Α.Π.Θ. Να σας ρωτήσω, η ύλη είναι ίδια με όσους έχουν τελειώσει παρόμοια σχολή (π.χ. Οδοντιατρική ή εστω χημικό κλπ?)...Μια απόφοιτος Νομικής δεν έχει διαφορετικά μαθήματα να δώσει?

Από ό,τι ξέρω που ισχύει στάνταρ για την Αθήνα και υποθέτω για όλες τις ιατρικές:
-απόφοιτοι όλων των ΑΕΙ(ανεξαρτήτως τμήματος) έχουν τα ίδια μαθήματα και ύλη. Εξαίρεση: οι οδοντίατροι που δίνουν διαφορετικά μαθήματα και μπαίνουν στο τρίτο αντί για δεύτερο έτος.

#11 Alexnet

Alexnet

Ιατρός (επίπεδο V)

• Prominent Members
  • PipPipPipPipPip
  • 171 posts

Posted 11 November 2008 - 02:40 PM

Οι εξετάσεις συνήθως είναι Δεκέμβρη. Πάντως εγώ μιας κ έχω ιδία εμπείρια θα σου έλεγα να το ξανασκεφτείς.....

#12 courtesan

courtesan

Παλιός (επίπεδο ΙΙΙ)

• Members
  • PipPipPip
  • 37 posts

Posted 11 November 2008 - 06:14 PM

Οποιος εχει αποριες περι κατατακτηριων ( μαθηματα αποφοιτων ΑΕΙ /ΤΕΙ ) ας στειλει πμ

Edited by courtesan, 11 November 2008 - 06:15 PM.

#13 moutzoura

moutzoura

Παλιός (επίπεδο ΙΙΙ)

• Members
  • PipPipPip
  • 32 posts

Posted 13 December 2008 - 09:34 PM

γνωριζει κανεις αν οι κατατακτηριες εξετασεις για ιατρικη εχουν αναβληθει λογω καταληψης? της σχολης?

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users