Jump to content
Sign in to follow this  
anastasiostheodoridis

[προκήρυξη αγροτικών] Αυγούστος 2008

Recommended Posts

μου αρεσει που το νεο αιμα γιατρων εχει πυγμη μπραβο παιδια μου μπραβο!!! emrockon

Μοιράσου αυτή τη δημοσίευση

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ωπα ρε MEDPEAD που εγινες και παλια γενια γιατρων και κανεις και κριτικη!!!

Παραπανω δε λες οτι κι εσυ για αγροτικο ψαχνεις;

Ωραια, εχεις κανει κι ενα κομματι ειδικοτητας, αυτο σε κανει παλια γενια;;

Τα μισα σου ποστ ειναι γεματα με σχολιακια του τυπου "θα μεγαλωσετε κι εσεις καημενα μου και θα μαθετε..."

Δε νομιζω οτι τα 2-3 χρονια μαξιμουμ που σε χωριζουν απο τα παιδια που ψαχνουν τωρα αγροτικο σου επιτρεπουν να τα αποκαλεις "παιδια μου" ...

Σορυ για το emofftopic

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Ωπα ρε MEDPEAD που εγινες και παλια γενια γιατρων και κανεις και κριτικη!!!

Παραπανω δε λες οτι κι εσυ για αγροτικο ψαχνεις;

Ωραια, εχεις κανει κι ενα κομματι ειδικοτητας, αυτο σε κανει παλια γενια;;

Τα μισα σου ποστ ειναι γεματα με σχολιακια του τυπου "θα μεγαλωσετε κι εσεις καημενα μου και θα μαθετε..."

Δε νομιζω οτι τα 2-3 χρονια μαξιμουμ που σε χωριζουν απο τα παιδια που ψαχνουν τωρα αγροτικο σου επιτρεπουν να τα αποκαλεις "παιδια μου" ...

Σορυ για το emofftopic

ο θυμος ειναι κακος συμβουλος, και βεβαια δεν θα μπω στη διαδικασια να σου εξηγησω γιατι θελω να ξαναδηλωσω αγροτικο!καλη δυναμη και ψυχραιμια!

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Δε θυμωσα, εσυ χαλαρωσε λιγο...

Το να δινεις συμβουλες στα "παιδακια" ειναι στη φυση σου, ε;; (το εκανες και σε μενα μολις)

Κι επισης δε σχολιασα το οτι θες να ξαναδηλωσεις αγροτικο (προφανως ανοιξε η θεση σου για το κομματι ειδικοτητας, το πετυχα;) αλλα το οτι εισαι πολυ μικρη ακομα για να αποκαλεις ολο τον κοσμο "παιδια μου" (θα μπορουσες να το παρεις και για κοπλιμεντο). Σ'αυτο το φορουν γραφουν και διαβαζουν ανθρωποι πολυ μεγαλυτεροι απο σενα, ξερεις.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Δε θυμωσα, εσυ χαλαρωσε λιγο...

Το να δινεις συμβουλες στα "παιδακια" ειναι στη φυση σου, ε;; (το εκανες και σε μενα μολις)

Κι επισης δε σχολιασα το οτι θες να ξαναδηλωσεις αγροτικο (προφανως ανοιξε η θεση σου για το κομματι ειδικοτητας, το πετυχα;) αλλα το οτι εισαι πολυ μικρη ακομα για να αποκαλεις ολο τον κοσμο "παιδια μου" (θα μπορουσες να το παρεις και για κοπλιμεντο). Σ'αυτο το φορουν γραφουν και διαβαζουν ανθρωποι πολυ μεγαλυτεροι απο σενα, ξερεις.

ενταξει!...........παιδι μου.. :rolleyes::lol::P

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΤΙΣ 22-8-2008, ΕΝΤΟΣ ΤΟΥ ΥΥΚΑ, ΜΕΤΑΞΥ 12.00 ΚΑΙ 14.00...

σας πληροφορώ ότι όταν έκανα νύξη στα παιδιά που ήταν εκεί για να πάμε όλοι μαζί, να ρωτήσουμε γιατί δόθηκε αυτή η παράταση, δε κουνήθηκε κανείς, πέρα από 2 κορίτσια. Κι ήταν γύρω στα 30 άτομα παρόντες!

Όταν δε, πήγαμε να ζητήσουμε να μάθουμε το λόγο που δόθηκε η παράταση, στο γραφείο της κας Παναγοπούλου (γιατί εκείνη υπέγραφε την ανακοίνωση που κόλλησαν στις πόρτες των γραφείων των αγροτικών) βρήκαμε τη γραμματέα της, 1 κάποια κα Πρωτοπαππα η οποία με το κλασσικό σοβαροφανές ύφος, μας ρώτησε "ΑΠΟ ΠΟΙΟΝ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ-ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΠΟΙΟΥ???" :bloodomen: Όταν της είπαμε ότι πηγαίναμε "ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΤΩΝ ΕΑΥΤΩΝ ΜΑΣ!!" :anavwfwties: Μας έκανε μπαλάκι emtoklasiko στο γραφείο του Υφυπουργού Παπαγεωργίου. emgoal

Εκεί, βρήκαμε, όπως πάντα τον Σύμβουλό του, κ.Θωμά, ο οποίος μας είπε ότι η παράταση δόθηκε μετά από πολλές διαμαρτυρίες συναδέλφων που δεν προλάβαιναν να καταθέσουν τα χαρτιά τους.

Εγώ καχύποπτη δεν είμαι :unsure: , τον ρώτησα αν όσοι έχουν ήδη υποβάλει τα χαρτιά τους, έχουν το δικαίωμα να ανακαλέσουν την αίτησή τους και να υποβάλλουν εκ νέου άλλη :lol: .... Δεν το γνώριζε κατά πόσο ήταν εφικτό το συγκεκριμένο... embaaa:huh:

Κ. Θωμά, σας χαιρετώ μέσα απ'το φόρουμ, που τόσο "αγαπήσατε/με" embye , όπως βλέπετε εγώ τουλάχιστον δε γράφω ψέμματα και δεν ακούω το...avatar μου!!

Τροποποιήθηκε από neurodiab

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Σας παροτρύνω να υποβάλλετε τα χαρτιά σας τελευταία στιγμή για να αποφευχθεί η κλασσική παγαποντιά των υπαλλήλων (καθαριστριών-κλητήρων) του ΥΥΚΑ να "σφυρίζουν" που έχουμε βάλει τα χαρτιά μας, στους "δικούς τους" (όποιοι κι αν είναι εκείνοι) και να μας τρώνε έτσι τα αγροτικά.

Δεν τα έχω υποβάλλει ακόμη και το μόνο που θα μπορούσα να σας συμβουλεύσω, είναι να "τραβήξετε" τις αίτήσεις σας και να τις υποβάλλετε εκ νέου, τελευταία στιγμή!!!! Είναι δικαίωμά σας!!! Δε θα τους δώσουμε την ευχαρίστηση να ξέρουν από πριν, που έχουμε υποβάλλει τα χαρτιά μας!!!

Τροποποιήθηκε από neurodiab

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Είμαι σε διακοπές και απ'ότι φαίνεται και μακριά νυχτωμένη! Παράταση μέχρι την 1η Σεπτεμβρίου;! Δε μπορεί να είναι τυχαίο που την καινούρια καταληκτική ημερομηνία της προκήρυξης συμπληρώνεται μόριο διμήνου για αυτούς που έχουν αναγνώριση πτυχίου 1/1/07,ε;;; Αν κάποιοι έχουν αξιώσεις για αγροτικό και μάλιστα άγονο σίγουρα δεν είναι αυτοί που ορκίστηκαν χθες-προχθές ό,τι δόντι και να έχουν!

Άντε περαστικά μας λοιπόν!

Και καλή μακρά συνέχεια διακοπών σε όλους!

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Σας παροτρύνω να υποβάλλετε τα χαρτιά σας τελευταία στιγμή για να αποφευχθεί η κλασσική παγαποντιά των υπαλλήλων (καθαριστριών-κλητήρων) του ΥΥΚΑ να "σφυρίζουν" που έχουμε βάλει τα χαρτιά μας, στους "δικούς τους" (όποιοι κι αν είναι εκείνοι) και να μας τρώνε έτσι τα αγροτικά.

Δεν τα έχω υποβάλλει ακόμη και το μόνο που θα μπορούσα να σας συμβουλεύσω, είναι να "τραβήξετε" τις αίτήσεις σας και να τις υποβάλλετε εκ νέου, τελευταία στιγμή!!!! Είναι δικαίωμά σας!!! Δε θα τους δώσουμε την ευχαρίστηση να ξέρουν από πριν, που έχουμε υποβάλλει τα χαρτιά μας!!!

Αυτό που προτείνεις γίνεται τελικά?

Έχω ήδη καταθέσει και σαφώς και θέλω να τα αποσύρω.Κι εσύ τα απέσυρες ή απλώς δεν είχες δηλώσει ακόμη?

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Είμαι σε διακοπές και απ'ότι φαίνεται και μακριά νυχτωμένη! Παράταση μέχρι την 1η Σεπτεμβρίου;! Δε μπορεί να είναι τυχαίο που την καινούρια καταληκτική ημερομηνία της προκήρυξης συμπληρώνεται μόριο διμήνου για αυτούς που έχουν αναγνώριση πτυχίου 1/1/07,ε;;; Αν κάποιοι έχουν αξιώσεις για αγροτικό και μάλιστα άγονο σίγουρα δεν είναι αυτοί που ορκίστηκαν χθες-προχθές ό,τι δόντι και να έχουν!

emarup

ΣΩΣΤΗ Η ΚΑΤΡΙΝΑ!!!

Τι να λεμε τωρα βρε παιδια?? Μας έχουν βάλει να τρωγόμαστε μεταξύ μας! Στις 1/9/08 παίρνουν μόριο οι από Αυτόματης Αναγνώρισης... Εντάξει, θα έχουν 10 μόρια πλέον, και τι λέει αυτό? Εντάξει τους έκαναν 1 εξυπηρέτηση για αυτή την προκήρυξη... Ούτως ή άλλως, είμαστε πάρα πολλοί, και ΔΕΝ μπορούν να μας οργανώσουν, δεν μπορούν να μας καθοδηγήσουν ώστε να εκπαιδευτούμε κατάλληλα και να μπορέσουμε να ανταπεξέλθουμε στο έργο μας ως γιατροί αργότερα... ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ!! Παρ'τε το χαμπαρι!

Σημασία έχει ότι δεν υπάρχει οργάνωση από το ΥΥΚΑ της Υγείας και περισσότερο, της εκπαίδευσής μας ως γιατροί, γιατί αργότερα όταν θα θελήσουμε να διεκδικήσουμε 1 θέση και ως ειδικευμένοι, θα βλέπουμε τους συναδέλφους μας που θα έχουν έρθει από Αγγλία-Αμερική-Σουηδία-Ελβετία, οι οποίοι θα έχουν καλύτερη εκπαίδευση από εμάς, και θα διεκδικούν σαφέστατα την ίδια θέση, με περισσότερα προσόντα από εμάς, που χάσαμε 3-4 χρόνια άεργα, περιμένοντας την ειδικότητα, ή 9-12 μήνες, ξεχασμένοι σε ένα άγονο ιατρείο, στο πουθενά, με τα μόνα όπλα μας 1 στηθοσκόπιο και 1 πιεσόμετρο...

Τι να λέμε τώρα βρε παιδιά?

Όσο για το αν έχετε το δικαίωμα να ανακαλέσετε τις αιτήσεις σας, ρωτήστε στο ΥΥΚΑ, προσωπικά, πιστεύω ότι είναι δικαίωμα του καθενός μας, δε γράφει τίποτα η προκήρυξη για μη δυνατότητα ανάκλησης της αιτήσεως... στο κάτω-κάτω, αφού έδωσαν ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ παράταση, δικαίωμά σας είναι να ανακαλέσετε... πείτε ότι κι ΕΣΕΙΣ ΑΛΛΑΞΑΤΕ ΓΝΩΜΗ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ!!! Δημοκρατία έχουμε, αν δεν κάνω λάθος κι όχι κουμουνισμό ή χούντα!!

Όσον αφορά εμένα, ΟΧΙ δεν έχω υποβάλλει, γιατί όταν πήγα, κατά τις 13.30, στο ΥΥΚΑ να υποβάλλω, είδα την παράταση... οπότε... όσοι έχουν σκοπό να υποβάλλουν τελευταία στιγμή, θα με δουν στο ΥΥΚΑ, κατά τις 13.30 πάλι, στις 1/9!!!!

emkiss

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

διαβάζεις και e-doatap και το έπιασες το υπονοούμενο

και περίμενα να δω πότε θα το αναφέρει κάποιος εδώ μέσα

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

να ρωτησω κατι???και τι εγινε αν εδωσαν παραταση???αυτος που εχει βισμα δεν χρειαζεται παραταση.αλλωστε πολλοι τακτοποιηθηκαν εμπροθεσμα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Επειδή θα κατηγορηθώ πως δόθηκε παράταση για να ολοκληρωθεί το δίμηνο στους συναδέλφους από Ρουμανία και Βουλγαρία ζήτησα από την κα Παναγοπούλου να δώσει κάποια αιτιολόγηση στην απόφαση την οποία υπογράφει.

Η συνηθισμένη απάντηση "είναι απόφαση της ηγεσίας".

Ο κ. Θωμάς απουσιάζει οπότε απάντηση δεν πήρα.

Η απόφαση πάρθηκε αποκλειστικά από τον υφ. υγείας κ. Παπαγεωργίου και μόνο από αυτόν.

Από περιέργεια και μόνο θα ήθελα να μάθω το λόγο της παράτασης ο οποίος θα έχει βάση και όχι "αποφασίζουμε και διατάζουμε".

Όσο αφορά για την απόφαση της παράτασης την πληροφορήθηκα από την Μαρία neurodiabet σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα μαζί της την Παρασκευή το μεσημέρι.

Πολύ ενδιαφέρον θα έχει δίπλα στους επιτυχόντες της προκήρυξης αυτής να γράψουν και την ημερομηνία κατάθεσης δικαιολογητικών. Θα βγουν πολλά και χρήσιμα συμπεράσματα για το ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Επειδή θα κατηγορηθώ πως δόθηκε παράταση για να ολοκληρωθεί το δίμηνο στους συναδέλφους από Ρουμανία και Βουλγαρία ζήτησα από την κα Παναγοπούλου να δώσει κάποια αιτιολόγηση στην απόφαση την οποία υπογράφει.

Η συνηθισμένη απάντηση "είναι απόφαση της ηγεσίας".

Ο κ. Θωμάς απουσιάζει οπότε απάντηση δεν πήρα.

Η απόφαση πάρθηκε αποκλειστικά από τον υφ. υγείας κ. Παπαγεωργίου και μόνο από αυτόν.

Από περιέργεια και μόνο θα ήθελα να μάθω το λόγο της παράτασης ο οποίος θα έχει βάση και όχι "αποφασίζουμε και διατάζουμε".

Όσο αφορά για την απόφαση της παράτασης την πληροφορήθηκα από την Μαρία neurodiabet σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα μαζί της την Παρασκευή το μεσημέρι.

Πολύ ενδιαφέρον θα έχει δίπλα στους επιτυχόντες της προκήρυξης αυτής να γράψουν και την ημερομηνία κατάθεσης δικαιολογητικών. Θα βγουν πολλά και χρήσιμα συμπεράσματα για το ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ.

ναι!!!!!!!αυτο μας χρειαζεται για να βγαλουμε συμπερασματα για τι υπουργειο!!!!!!!! :antegeia:

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

έβγαλες εσύ πουλάκι μου συμπεράσματα για το ΥΥΚΚΑ;

Υ.Γ. δεν γράφω "παιδί μου" γιατί είμαι μικρότερός σου και το copyright της έκφρασης αυτής την έχει άλλη :lol: :lol: :lol:

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
έβγαλες εσύ πουλάκι μου συμπεράσματα για το ΥΥΚΚΑ;

Υ.Γ. δεν γράφω "παιδί μου" γιατί είμαι μικρότερός σου και το copyright της έκφρασης αυτής την έχει άλλη :lol: :lol: :lol:

ναι γιαβρι,εβγαλα εδω και χρονια!!!!!!!!!! emquestion

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

α και το σωστο ειναι πουλλλακι μου!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Η απάντηση του υπουργείου είναι η εξής:

Επειδή μέχρι και την παραμονή της λήξης κατάθεσης δικαιολογητικών κατατέθηκαν μόνο 410 αιτήσεις και λόγω του ότι υπήρξαν παράπονα πως βγήκε η προκήρυξη ενώ πολλοί έλειπαν και μάλιστα το τμήμα των αγροτικών ενημέρωνε πως η προκήρυξη θα βγει τον Σεπτέμβριο δόθηκε η παράταση.

Η προκήρυξη δημοσιεύθηκε αν και δεν πέρασε ακόμα η τροπολογία λόγω του ότι υπήρχαν πιέσεις από διοικητές νοσοκομείων για κενά Π.Ι. και αν δεν καλυφθούν σε αυτή την προκήρυξη θα μεταφερθούν στην επόμενη του Οκτωβρίου-Νοεμβρίου οπότε το Π.Ι. θα έχει γιατρό το επόμενο έτος.

Όσο αφορά την ημερομηνία 1 Σεπτεμβρίου οι υπεύθυνοι δεν γνώριζαν καν πως τη συγκεκριμένη ημερομηνία συμπληρώνουν 1 μόριο οι συνάδελφοι από Ρουμανία και Βουλγαρία.

Και δε φαντάζομαι κάποιοι από αυτούς τους συναδέλφους με 9-11 έχουν ανάγκη το ένα μόριο για να πάρουν αγροτικό με 10-12 μόρια.

Ας "αδικηθούν" και οι συνάδελφοι απόφοιτοι της ημεδαπής μια φορά, μάλλον θα ξέχασαν την περσινή αδικία των συναδέλφων της Ρουμανίας-Βουλγαρίας.

Όσο αφορά για τη διαρροή των επιλογών των συναδέλφων που κατέθεσαν μέχρι και την Παρασκευή τις αιτήσεις τους μάλλον δεν γνωρίζουν την διαδικασία και έχουν κάθε δίκαιο να πιστεύουν πως μπορεί να γνωρίζουν οι υπάλληλοι των αγροτικών ποιες είναι οι επιλογές και τα μόριά τους.

Οι αιτήσεις βρίσκονται στο γραφείο "πρωτόκολλο" και παραλαμβάνονται από το γραφείο "αγροτικών" την επομένη της ημερομηνίας λήξης κατάθεσης δικαιολογητικών.

Αν κάποιος πιστεύει πως κάποια από τις υπαλλήλους έχει πρόσβαση στο πρωτόκολλο και σκαλίζοντας τις αιτήσεις μπορεί από ένα κωδικό να βγάλει συμπεράσματα ας γράψει ποιος είναι ο τρόπος ώστε να το κάνουμε γνωστό στους υπευθύνους και εν ανάγκη να ακυρώσουν την προκήρυξη.

Ίσως κάποιοι έμειναν στην εποχή Κοκκινάκη που δήλωνες αγροτικό εκεί που έπαιρνες αγροτικό.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Τι ωραία- Τι καλά! emsleep1

Τραλαλί- Τραλαλά! emharp

Τα λέμε τη Δευτέρα 1/9/2008, από εμένα! emkissemarleft (αυτό είναι για τους υπαλλήλους του ΥΥΚΑ, μιας και θα μου πουν σίγουρα που θα μπορέσω να πάρω 1 άγονο emcolgate έχω ήδη βρει άτομο, μέσα από το ΥΥΚΑ και μεσολαβητή που θα με βοηθήσει! B) )

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Τα λέμε τη Δευτέρα 1/9/2008, από εμένα! emkissemarleft (αυτό είναι για τους υπαλλήλους του ΥΥΚΑ, μιας και θα μου πουν σίγουρα που θα μπορέσω να πάρω 1 άγονο emcolgate έχω ήδη βρει άτομο, μέσα από το ΥΥΚΑ και μεσολαβητή που θα με βοηθήσει! B) )
Φαντάζομαι να κάνεις πλάκα. Γιατί αν το γράφεις σοβαρά θα πρέπει το υπουργείο να λάβει τα μέτρα του και να ζητήσει να δώσεις εξηγήσεις.

Περισσότερο από εμένα που έχω βρίσει τους υπαλλήλους και τους υπουργούς και όλο το ΥΥΚΚΑ Μαράκι μου δε νομίζω να υπάρχει κι εσύ το γνωρίζεις προσωπικά. Αλλά όταν γράφουμε κάτι και μάλιστα ανώνυμα καλά θα ήταν να το στοιχειοθετούμε.

Μια κατηγορία ανώνυμη και χωρίς κανένα απολύτως στοιχείο πέφτει πάντα στο κενό.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Πήρα, που λέτε, χθες τηλέφωνο στο ΥΥΚΑ, μόλις έμαθα δηλαδή για την παράταση, και συγχύστηκα η έρμη... συγχύστηκα τόσο που να φανταστείτε δε μπορούσα να στρώσω μαλλι!

Anyway, ευγενέστατοι όλοι τους... δε μπορώ να πω... Αλλά με πέταγαν μπαλάκι από δω κι από εκεί όταν ρώταγα τους λόγους της παράτασης... Καλά, μη φανταστείτε... Δεν περιμένω να με ενημερώσουν οι υπάλληλοι του ΥΥΚΑ... να ναι καλά το φόρουμ... αλλά να... έτσι από καπρίτσιο ρώταγα... ήθελα να δω τι θα πουν... τι παπαρ_α θα σκαρφιστούν να ξεστομίσουν... Τέσπα... κατάφερα μετά από ώρα να μιλήσω με μια τύπισσα-όνομα μη με ρωτάτε, μου το είπε αλλά δεν το συγκράτησα, όχι Πάττα ή Παπανότη πάντως- και είπε ότι δώσαν παράταση γιατί ήθελαν λέει να καλύψουν όλα τα ΠΙ κ δεν ήταν αρκετές οι αιτήσεις ως την Παρασκευή (δική μου, χαζή απορία, τα ΕΛΤΑ στην Ελλάδα τα διακτινίζουν τα συστημένα κ ξέραν από το ΥΥΚΑ πόσες ακριβώς αιτήσεις είχαν ήδη από την Παρασκευή?) (Α! κ άλλη χαζή απορία- δε μπορούν να μπουν τα κενα ΠΙ στην επόμενη προκήρυξη?Τόσο καιρό αυτό δεν κάνουν?)

Επίσης μου είπε ότι δεν είχε ακουστεί παράπονο από κανέναν έως τότε (χθες μεσημέρι-αχ αχ αχ! θα σας μαλώσω που γράψατε ψεματάκια στο φόρουμ ότι διαμαρτυρηθήκατε παλιόπαιδα), ότι ήμουν η πρώτη που έπαιρνε τηλέφωνο και διαμαρτυρόταν (καλά, αυτό παίζει, αν δε σηκώναν τα τηλέφωνα), ότι προέβησαν σε μια νόμιμη πράξη, ότι αν έχω πολλά μόρια δεν έχω να φοβηθώ τίποτα, ότι πάλι αν δεν έχω, δε βαριέσαι, θα βγει κι άλλη προκήρυξη και κάτι τέτοια... κι επειδή με άκουγε να χτυπάω Grand mal και επίσης να τρίζουν τα δόντια μου, τόλμησε και με ρώτησε για ποιο λόγο διαμαρτύρομαι... Ε, της είπα κ εγώ φάτσα φόρα ότι πιστεύω, όπως και πολλοί, άλλοι ότι γίνονται γνωστές οι προτιμήσεις μας κτλ κτλ και γυρνάει η κότα και μου πατάει τις φωνές ότι είμαι ανενημέρωτη και πως τολμάω και κάτι τέτοια...

Μη σας τα πολυλογώ, δεν έληξε ήρεμα η κουβεντούλα μας...

Πάντως, έμαθα πως μέχρι τη νέα προθεσμία έχουμε δικαίωμα να στείλουμε νέα απλή αίτηση χωρίς τα δικαιολογητικά, με σημείωση: "ΣΕ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΥΠ ΑΡΙΘΜΟ ΤΑΔΕ ΑΙΤΗΣΗΣ" και να δηλώσουμε νέες προτιμήσεις.

Προσωπικά δε θα το κάνω... Υποβάλλω την κάθε αίτηση αγροτικού σε πολλαπλές μαγγανιστικές διαδικασίες προκειμένου να διαλέξω δύο αγροτικά κάθε φορά, και που να τρέχεις τώρα για ποδαράκια νυχτερίδας δυο φορές μέσα σε δύο βδομάδες....

Συνάδελφοι, ίσως να είμαστε ανενημέρωτοι και η διαδικασία μέσα στο ΥΥΚΑ, πράγματι να μην αφήνει περιθώρια αμφισβήτησης της αξιοκρατίας... αν είναι όμως έτσι, γιατί το ΥΥΚΑ δίνει δικαιώματα να πιστεύουμε ό,τι θέλουμε?? Και γιατί άραγε έιμαστε τόσοι πολλοι που τελικά δεν εμπιστευόμαστε τη διαδικασία?? Τεσπα...καλό κουράγιο κ τύχη σε όλους...

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

[και επειδη δεν μπορω να συμφωνησω περισσοτερο με την προλαλησασα,θα πω τουτο μονο-ενας γελαει τρελος ειναι,πολλοι γελανε,κατι ξερουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!και επισης μια παροιμια που μου αρεσει παρα πολυ και μας παει γαντι-οταν χορευουν τα βουβαλια,την πληρωνουν τα βατραχια!!!!!!!!! :anavwfwties:

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Πάντως, έμαθα πως μέχρι τη νέα προθεσμία έχουμε δικαίωμα να στείλουμε νέα απλή αίτηση χωρίς τα δικαιολογητικά, με σημείωση: "ΣΕ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΥΠ ΑΡΙΘΜΟ ΤΑΔΕ ΑΙΤΗΣΗΣ" και να δηλώσουμε νέες προτιμήσεις.

ΙΣΧΥΕΙ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΟ?????????

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

ΙΣΧΥΕΙ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΟ?????????

Έτσι μου είπαν από το τηλέφωνο... Πάρε ξανά για επιβεβαίωση αν σε προβληματίζει...

Σύνδεσμος στη δημοσίευση