Jump to content
Sign in to follow this  
italos

[προκήρυξη αγροτικών] Σεπτέμβριος 2007

Recommended Posts

συνάδελφοι σκέφτονται σε τι φόντο θα βγάλουν λόγω γιορών.Έχει πέσει η ιδέα να είναι ένας Αη Βασίλης που θα βγάζει ένα ένα τα ονόματα των τυχερών από το σάκο του και θα φωνάζει :

Xo xo xo (θα ακολουθεί το όνομα του τυχερού και μετά θα λέει) Merry christmas.Έχει πολλές πιθανότετες το φόντο αυτό να είναι και η πρόταση που θα υπερισχύσει τελικά.

Μοιράσου αυτή τη δημοσίευση

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους
συνάδελφοι σκέφτονται σε τι φόντο θα βγάλουν λόγω γιορών.Έχει πέσει η ιδέα να είναι ένας Αη Βασίλης που θα βγάζει ένα ένα τα ονόματα των τυχερών από το σάκο του και θα φωνάζει :

Xo xo xo (θα ακολουθεί το όνομα του τυχερού και μετά θα λέει) Merry christmas.Έχει πολλές πιθανότετες το φόντο αυτό να είναι και η πρόταση που θα υπερισχύσει τελικά.

ΧΑΧΑΧΑΧ ΚΑΛΟ.ΑΠΟΡΙΑ ΣΤΟ ΡΟΛΟ ΤΟΥ ΑΗ ΒΑΣΙΛΗ Ο JIM ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ? emxmas

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

ΧΑΧΑΧΑΧ ΚΑΛΟ.ΑΠΟΡΙΑ ΣΤΟ ΡΟΛΟ ΤΟΥ ΑΗ ΒΑΣΙΛΗ Ο JIM ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ? emxmas

ίσως.Δεν ξέρω όμως αν θα έχει τάρανδους .Αυτό το κρατάνε στο ΥΥΚΚΑ επτασφράγιστο μυστικό

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Tα καραγκιοζιλίκια του ΥΥΚΚΑ και των υπευθύνων (υπουργού, υφυπουργού, γενικού γραμματέα και γενικής διευθύντριας) καλά κρατούν. Πλέον αυτά που υπόσχονται για αύριο, μεθαύριο και παραμεθαύριο αποδεικνύουν την σοβαρότητα των λεγομένων τους και των ιδίων. Δεν φταίω εγώ που τους το αποκαλώ το υπουργείο ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ, με αναγκάζουν. Αν και στα μπουρδέλα υπάρχει και λίγη οργάνωση, στο δικό τους καμμία.

Καλά θα κάνουν να βγάλουν τα αποτελέσματα και να τηρήσουν τον νόμο που αναφέρει προκηρύξεις κάθε 15 ημέρες, από το να απειλούν με μηνύσεις εμάς που τους ζητάμε να εφαρμόσουν τον νόμο.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

δεν τολμω να κανω (ουτε ως ρητορικη) την ερωτηση :τι κανουν εκει 4 μηνες! :)

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
δεν τολμω να κανω (ουτε ως ρητορικη) την ερωτηση :τι κανουν εκει 4 μηνες! :)
Θα σου απαντήσω (όχι ρητορικά).

Οι κυρίες στο γραφείο των αγροτικών κάνουν....παράπονα για την ηγεσία που δεν τους έχει δώσει γραπτώς εντολές για την μοριοδότηση.

Η προϊσταμένη κα.Πάτα αυτή την εποχή προσαρμόζεται στα νέα της καθήκοντα (μόλις 6 μήνες είναι στο τμήμα αυτό).

Η απάντησή της πάντα....ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ-ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΩ-ΡΩΤΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΑΝΩΤΕΡΟΥΣ ΜΟΥ.

Ο διευθυντής κ.Κοκκινάκης (το αστέρι μου) παίζει το ρόλο του ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ (υποτιμητικό για τον καραγκιόζη).

Η γενική διευθύντρια του υπουργείου θα τακτοποιήσει το θέμα (εδώ και ένα μήνα). Με την ησυχεία σας κυρία Παναγοπούλου, έρχονται και γιορτές δεν βιάζεται κανείς.

Ο κ.Ριζάς ....υπόσχεται...αύριο, μεθαύριο...κάποτε τέλος πάντων θα βγουν τα αποτελέσματα (και φυσικά απειλεί με μηνύσεις).

Ο αξιαγάπητος κύριος υφυπουργός (φάντασμα) κ.Παπαγεωργίου αναλύεται σε συζητήσεις του "θα κάνουμε", "θα προωθήσουμε" και γενικώς "θα....", για το θέμα των αγροτικών μιλάει ο σύμβουλός του Θωμάς (χωρίς το κύριος μπροστά). Αυτός το μόνο που ξέρει είναι να λέει "ότι γουστάρω θα κάνω".Συνδικαλιστής δήλωσε, που απέτυχε να ασχοληθεί με την ιατρική (τα παράτησε στο πρώτο έτος στην Μπολόνια) και είπε να γίνει σύμβουλος υφυπουργού.

Όσο για τον mister D.AVRAMOPOULOS .............η επιστήμη σηκώνει χέρια πόδια ψηλά.

Αυτά κάνουν 4 μήνες εκεί μέσα.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

με καλυψες και με το παραπανω...:)

thanks

Υ.Γ. χριστουγεννιατικες ευχες δεχονται ολοι αυτοι; καλαντα; :P

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

ααα ρεεεεε Ευαγγελατος που τους χρειαζεται. τελευταια εχει επιδειξει και μια "συγκινητικη" κοινωνικη ευαισθησια για τους πτυχιουχους ανεργους και ειδικα τους γιατρους.....

μωρε λετε????????????

Ωχχχχ μη μας βαζω και ιδεες...

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Όλοι τους είναι ενημερωμένοι (και άλλοι δημοσιογράφοι), αλλά το geto D.AVRAMOPOYLOS καλά κρατεί.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

εεεε τοτε παιδια αλλη ειναι η λυση.....χαχαχα. ο Mr70% τηλεθεαση....

ρε παιδια δεν παμε στο λαζοπουλο μπας και δικαιωθουμε????

"παραααλογοοοο?"

πλακα πλακα ισως ετσι ακουστει η φωνη μας γιατι τουλαχιστον συμφωνουμε ολοι μας σε κατι κοινο.

και αυτο ειναι Η ΑΜΕΣΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥΣ.

γιαυτο σας λεω:"στο Λακη αδελφια, στο Λακη"

ΥΓ:δηλαδη καλυτεροι ειναι οι της ολυμπιακης? emhelp

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

και τι νοημα εχει να βγουν τα αποτελεσματα , αφου με τα ασφαλιστικα ,μετρα θα παγωσουν για 9 μηνες?

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
και τι νοημα εχει να βγουν τα αποτελεσματα , αφου με τα ασφαλιστικα ,μετρα θα παγωσουν για 9 μηνες?

για να αρχίσουν να μετράν οι 9 μήνες από τώρα και όχι μετά από ένα μήνα! emcolgate

Τροποποιήθηκε από tasostheodoridis

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

χαχαχαχα αυτο ειπε κι ενας φιλος μου

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Έχεις φίλους εσύ;...Ε, θα μας τρελλάνεις! :P

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Να σας ενημερωσω κι εγω με τη σειρα μου , σχετικα με αυτο που εμαθα απο πολυ σιγουρη πηγη του υπουργειου σχετικα με το γιατι τα αγροτικα δε βγαινουν πια καθε 15: το υπουργειο γλυτωνει τα απειρα χρηματα απο το γεγονος οτι σε καθε νομο το ενα τριτο σχεδον των αγροτικων ειναι αδεια και καλυπτονται απο τους υπαρχοντες αγροτικους.Ηταν γραμμη του υπουργειου ως τωρα και ειχε να κανει ,με το οικονομικο οφελος .Ο, τι αλλο σας ελεγαν για φορτο εργασιας ηταν μπουρδες .καλο κουραγιο γενικοτερα

Έχεις φίλους εσύ;...Ε, θα μας τρελλάνεις! :P
οκ...σωστος , εεε.....οχι φιλους , ενας απο τους πολλους γαμπρους μου το πε Τασουλη μ :)

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

οπα,οπα, μαλλον κατι παλι θα εχασα. απο ποτε προεκυψαν τα ασφαλιστικα μετρα, οεο?

μπορει καποιος να μου το εξηγησει υπευθυνα?

δηλαδη τα χωριουδακια θα ειναι χωρις γιατρους για κανα χρονο τουλαχιστον επειδη στο υπουργειο τα εχουν κανει μπαχαλο?

κ εστω οτι πεσουν μηνυσεις, αυτο σημαινει οτι θα παγωσουν οι διορισμοι?δηλαδη θα χασουμε ακομα ενα χρονο απο τη ζωη μας για τους μακακες του υπουργειου?

επειδη αγχωθηκα,ξερει κανεις να μου απαντησει υπευθυνα και ειδικα απο εκεινους που το εχουν ψαξει νομικα και ειναι διατεθιμενοι να καταθεσουν μηνυσεις κτλ?

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
οπα,οπα, μαλλον κατι παλι θα εχασα. απο ποτε προεκυψαν τα ασφαλιστικα μετρα, οεο?μπορει καποιος να μου το εξηγησει υπευθυνα?δηλαδη τα χωριουδακια θα ειναι χωρις γιατρους για κανα χρονο τουλαχιστον επειδη στο υπουργειο τα εχουν κανει μπαχαλο? κ εστω οτι πεσουν μηνυσεις, αυτο σημαινει οτι θα παγωσουν οι διορισμοι?δηλαδη θα χασουμε ακομα ενα χρονο απο τη ζωη μας για τους μακακες του υπουργειου?επειδη αγχωθηκα,ξερει κανεις να μου απαντησει υπευθυνα και ειδικα απο εκεινους που το εχουν ψαξει νομικα και ειναι διατεθιμενοι να καταθεσουν μηνυσεις κτλ?
Αν αδικηθείς θα κοιτάξεις να δικαιωθείς. Αυτό σημαίνει ασφαλιστικά μέτρα. Το οποίο σημαίνει......ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι ή ζήσε docev μου να δεις αγροτικό.
οκ...σωστος , εεε.....οχι φιλους , ενας απο τους πολλους γαμπρους μου το πε Τασουλη μ :)
σωστός ο υποψήφιος γαμπρός......να τον πάρεις....ξέρει τι λέει.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΟΙ ΣΤΟΝ ΑΓΥΡΙΣΤΟ. :splaaaats: ΒΑΡΕΘΗΚΑ.ΘΑ ΑΝΟΙΞΩ ΣΟΥΒΛΑΤΖΙΔΙΚΟ΄"doctor soublakaina"

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
σωστός ο υποψήφιος γαμπρός......να τον πάρεις....ξέρει τι λέει.
μπα... αφου σου πα οτι εγω εχω διαβασμα και δεν ασχολουμαι με αυτα :rolleyes:
ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΟΙ ΣΤΟΝ ΑΓΥΡΙΣΤΟ. :splaaaats: ΒΑΡΕΘΗΚΑ.ΘΑ ΑΝΟΙΞΩ ΣΟΥΒΛΑΤΖΙΔΙΚΟ΄"doctor soublakaina"
συχνοουρια ????μαναρι , τι κανεις ? σε εχασα τοσες μερες !!!!μη θυμωνεις , κανει κακο ( μπορει να σε πιασει παλι και το γνωστο προβλημα ) emkiss

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

ΤΣΑ!ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΜΠΩ ΕΔΩ ΚΑΤΙ ΜΕΡΕΣ.ΚΑΛΑ?ΛΟΙΠΟΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΤΑ ΚΑΛΑΝΤΑ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΜΕ ΔΙΚΟΥΣ ΜΑΣ ΣΤΙΧΟΥΣ.ΝΑ ΦΩΝΑΞΟΥΜΕ Κ ΤΗ ΛΑΜΠΥΡΗ,ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΧΕΙ Η ΡΟΥΛΑ ΑΠΟ ΜΑΣ Κ ΜΟΝΟΠΩΛΕΙ ΤΗΝ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ?ΤΕΛΙΚΑ Ο ΑΛΒΑΝΟΣ ΘΕΛΕΙ ΤΗ ΡΟΥΛΑ ΤΟΥ :splaaaats: (ΑΣΧΕΤΟ)

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Απορώ γιατί ακόμη γράφουμε στο συγκεκριμένο τόπικ. Είναι βέβαιο πως μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα δεν ξέρει κανείς τίποτα. Όλοι έχουν από μια πληροφορία..αλλά ο καθένας διαφορετική! Οι απόφοιτοι της Ελλάδας έχουν κάτσει ήσυχα ήσυχα και περιμένουν,γιατί βαρέθηκαν..οι απόφοιτοι Ρουμανίας -Βουλγαρίας προσπαθούν να οργανωθούν για να υπερασπίσουν τα αιτήματά τους και όλοι μαζί γράφουμε σε 2 φόρουμ τον πόνο μας για να περνάει η ώρα και να κοιμηθούμε ήσυχοι ότι και σήμερα ασχοληθήκαμε με το πρόβλημά μας..Όσο όμως περνάει ο καιρός το μόνο που συμβαίνει είναι ότι συνειδητοποιούμε πόσο αστείο είναι να περνάμε αυτήν την ταλαιπωρία για 9 μήνες..και να ψάχνουμε το δρόμο μας για πιο οργανωμένες χώρες.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
ΤΕΛΙΚΑ Ο ΑΛΒΑΝΟΣ ΘΕΛΕΙ ΤΗ ΡΟΥΛΑ ΤΟΥ :splaaaats: (ΑΣΧΕΤΟ)
Αυτό είναι πιο σχετικό από τις μαλακίες που λένε στο υπουργείο σχετικά με τα αγροτικά.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

αχ και το υποψιαζομουν....

πρωτα θα ανοιξει το γενικο μερος της ειδικοτητας και μετα "αν" βρω αγροτικο....

Τι ωραια παρεα που ειμαστε! :)

Συλλογος Απελπισμενων & Ταλαιπωρημενων Υποψηφιων Γιατρων Αγροτικου (Σ.Α.Τ.Υ.Γ.Α.) :)

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

ΧΑΧΑ ΕΙΧΑ ΦΛΑΣΙΑ!Ν ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΤΗ ΡΟΥΛΑ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΣΤΟΝ ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΤΑ ΑΓΡΟΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΣΧΕΣΗ ΝΑ ΤΗΣ ΦΕΡΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΛΒΑΝΟ ΠΙΣΩ,ΑΑΑΑΑ ΔΕ ΠΑΩ ΚΑΛΑ,ΤΕΡΜΑ Η ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ,ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ! :withstupid:

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

φτασανε και τα χριστοθγεννα και τιποτα ακομα...περνανε οι εβδομαδες και ανεργια!!!....ωσπου γερασα μαλακα(λυκε λυκε ..τσανακλιδου)αααααααα ρε μητσο(δες αβραμοπουλε) για δακτυλικη εισαι και εσυ...αμα δεν τα βγαλεις μεχρι ιανουαρη....ουτε με κολονοσκοπηση δεν την βγαζεις καθαρη...και απο τα χερακια ειδικευομενου αντε επειδη εχω και κεφια δεν θα ειναι η πρωτη του.τι αλλες καταρες να ριξω

μια ειναι η λυση γκαζακια!!! το ειπα και το ξαναλεω

Σύνδεσμος στη δημοσίευση