Jump to content
Sign in to follow this  
Evanescent_doctor

Λαμογιές σε λίστες αναμονής

Recommended Posts

δεν το λέω στο φόρουμ.ευχαρίστως θα το έλεγα σε οποιονδήποτε άμεσα ενδιαφερόμενο σε πμ.

όσο για το άτομο αυτό υποψιάζομαι τι κάνει.για καβάντζα μήπως δεν τα καταφέρει στο εξωτερικό έχει δηλώσει ψυχιατρική εδώ,οπότε να κάνει αγροτικό αναγνωρίζοντας ειδικότητα κι ούτε γάτα ούτε ζημιά αν δεν πάρει κανείς χαμπάρι ως τότε που νόμιμα πια θα δικαιούται να είναι στη λίστα.η σειρά στην ψυχιατρική είναι κατοχυρωμένη!

Μοιράσου αυτή τη δημοσίευση

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μήπως παίζει πάλι τίποτα σχετικό με υπεράριθμους και στη συγκεκριένη περίπτωση...?

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Μήπως παίζει πάλι τίποτα σχετικό με υπεράριθμους και στη συγκεκριένη περίπτωση...?

απ'όσο ξέρω όχι.εξάλλου οι υπεράριθμοι δεν μπαίνουν σε λίστα.κάνουν κατευθείαν ειδικότητα,έτσι δεν είναι?

Τροποποιήθηκε από Νίκη

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Σωστα. Αλλα δε νομιζω και να μπορει καποιος να δηλωσει ετσι απλα κατευθειαν ψυχιατρικη, χωρις να εχει αποφαση διορισμου για το πρωτο κομματι. Μπορει να κανει την αιτηση αλλα εφοσον εχει ΕΛΛΕΙΠΗ δικαιολογητικα διαγραφεται αν οχι την ιδια, την επομενη μερα. Σε διαφορετικη περιπτωση, αν υπαρχει υπονοια...δολιοτητας, τοτε μπορειτε να κανετε τη ζωη της αρμοδιας υπαλληλου μια σκετη ζωντανη κολαση. Δηλαδη αν θελετε να πιστοποιησετε αν καποιος εχει οντως ΟΛΑ τα απαραιτητα δικαιολογητικα, μπορειτε να το ζητησετε απο την αρμοδια υπαλληλο.εκεινη ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ να σας τα δειξει. Και αν βρειτε κατι υποπτο, τοτε να τα κανετε της %$##@%%%#^

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Εγώ πάντως αποφάσισα να καρφώσω το συγκεκριμένο άτομο.I'm a bitch!

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Μα δε φταιει μονο το ατομο αυτο, πρεπει να φταινε και αυτοι που δεχτηκαν την αιτηση του...

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

υπάρχει κι αυτό.αλλά μερικές φορές τους εξαπατούν.the day after tomorrow is the bitch's day.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Μήπως αυτό το άτομο έχει που λες έχει δηλώσει 18 μήνες ψυχιατρική με την προοπτική της παιδοψυχιατρικής, κάνει αγροτικό και αναγνωρίζει 6μηνο παθολογίας, βγαίνει στο εξωτερικό για ένα εξάμηνο νευρολογίας και όταν με το καλό ανοίξει η θέση του για ψυχιατρική αντί για 18 μήνες κάνει πλήρη; Μια σκέψη κάνω για το πώς γίνεται να έχει τα χαρτιά του στην ψυχιατρική.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Vengeful lil thing ain’t ya Vicky? What has the woman in question done to provoke your wrath?

In my experience most people given the chance will try to cheat the system ... ‘Let him who is without sin cast the first stone ‘.Why are you trying to fight other people’s battles?

I was admiring your righteous indignation until you mentioned how you will enjoy being a ‘bitch’. I get the feeling you’re more focused on revenge than anything else and this I find cheap.

Excuse the pun, but I think I smell a rat :)

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

κυανίδιο γιατί λες ότι έχει άδικο η Νίκη; Δεν είναι θέμα bitchness ή καρφώματος, είναι θέμα ότι ο καθένας στην Ελλάδα νομίζει ότι οι άλλοι είναι ΜΑΛΑΚΕΣ (με κεφαλαία γράμματα) και ότι μπορεί να τους κοροιδέψει. Εμένα ψυχιατρική δεν με ενδιαφέρει αλλά το να με περνάνε για ΜΑΛΑΚΑ με πειράζει και θα είχα την περιέργεια επιτόπου (μόλις το είχα δει Νίκη και όχι να ανακοινώνω στα fora και τσιριτσάντζουλες) να ρωτήσω γιατί και πως. Και αν υπάρχει μια λογική εξήγηση καλώς, αν δεν υπάρχει πάλι καλώς, στην σειρά σας πίσω ο επόμενος :D

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
θα είχα την περιέργεια επιτόπου (μόλις το είχα δει Νίκη και όχι να ανακοινώνω στα fora και τσιριτσάντζουλες) να ρωτήσω γιατί και πως. Και αν υπάρχει μια λογική εξήγηση καλώς, αν δεν υπάρχει πάλι καλώς, στην σειρά σας πίσω ο επόμενος :D

Notbad I think you actually agree with me ;)

It’s not Niki's (not Vicky's, oops) actions I question, it’s her motives...

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Τα κίνητρά μου είναι τα εξής.Το άτομο αυτό το ξέρω προσωπικά και φυσικά δεν έχω τίποτα μαζί του.είναι μια χαρά,δεν έχω κανένα λόγο για εκδίκηση γιατί απλούστατα ποτέ δεν είχα ιδιαίτερα πάρε δώσε μαζί του.Όμως πάντα μ'ενοχλεί που άλλα παιδιά πάνε με το σταυρό στο χέρι και κάποια άλλα άτομα κάνουν ό,τι θέλουν παραβαίνοντας κάθε κανονισμό.Ξέρεις πόσοι θέλουν να δηλώσουν σπαστές ειδικότητες και δεν μπορούν και ψάχνουν για άγονα και ξέρουν ότι θα περάσει μια διετία για να τα καταφέρουν?Το άτομα αυτό αντιθέτως δεν έχει πάρει ούτε καν απλό αγροτικό και δηλώνει πλήρη ψυχιατρική.Πώς?Δεν ξέρω.Δε θα πάω στο υπουργείο για να την καρφώσω με εκδικητικότητα,θα πάω απλά να ενημερώσω τις υπαλλήλους,ελπίζω να μην είναι κι αυτές στο κόλπο.Ακόμη κι αν αυτές εξαπατήθηκαν,τι νομίζεις πως θα κάνουν.Λυπούνται να τη διαγράψουν απ'όλες τις λίστες.μόνο απ'αυτήν θα τη διαγράψουν.Συμπέρασμα?Δηλώστε όλοι κι αν σας καταλάβουν σας κατάλαβαν?είναι τακτική αυτό?

Κι εσύ cianyde χαίρεσαι που εσύ είσαι ξενιτεμένος-η και τέτοια άτομα είναι γραμμένα στις λίστες στα καλύτερα νοσοκομεία πριν από σένα?Εκτός αν το έχεις κάνει κι εσύ.οπότε πάω πάσο.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Νίκη είναι προς τιμήν σου που θα το κάνεις, και μάλιστα ενώ δεν είσαι σε λίστα ψυχιατρικής, οπότε δεν έχεις κανένα προσωπικό όφελος. Δεν είναι εμπάθεια το να υπερασπίζεσαι τη νομιμότητα. Είναι καθήκον και υποχρέωση όλων μας. Με την ανοχή και τον ωχαδερφισμό διαιωνίζουμε καταστάσεις και συμπεριφορές, αντι να συμβαλλουμε στον περιορισμό τους.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Εγω παλι συμφωνω απολυτα με τη Νικη και ο,τι εκανε. Και με τα λεγομενα της notbad που λεει μια χαρα για τους λαλακες με κεφαλαια γραμματα. Δεν ειναι δυνατο να επικροτουμε στην Ελλαδα τα καθε λογης λαμογια που νομιζουν οτι το παιζουν και εξυπνοι κιολας... Ουτε λεγεται η αναφορα του λαμογιου "καρφωμα". Υποχρεωση ηθικη εχουμε να τα αναφερουμε αυτα σε εναν κλαδο που ειναι πολυπαθης...

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

εσυ,ο οποιοσδηποτε, αν μπορουσες δε θα το'κανες?

ή εισαι πολυ θυμωμενος που δεν μπορεις?

δεν λεω ποιο ειναι το σωστο και ποιο το λαθος-αυτο ειναι προφανες-

ουτε εξαιρω τον εαυτο μου/

απλα τωρα τελευταια ειναι ολοι γυρω μου τοσο ηθικοι,

και αυτο δεν εξηγει το γεγονος οτι παμε κατα διαολου

-αυτο που λεω ειναι οτι δεν ειναι δυνατο να ειναι ολοι εντιμοι και σωστοι και τυπικοι

και να καταλυεται το συστημα απο μεμονωμενες περιπτωσεις/

το προβλημα δεν ειναι οι "λαμογιες" αλλα η υποκρισια

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Κάποιοι είναι όντως ηθικοί,κάποιοι απλά φοβούνται την παρανομία...και οι δύο όμως δεν παρανομούν.Έχεις δίκαιο ότι είναι υποκριτικό γι'αυτούς που απλά δεν έχουν τα κότσια να το κάνουν να το παίζουν ηθικοί.Εγώ πχ. δεν είχα ποτέ τα κότσια ούτε σκονάκι να κάνω..νόμιζα πως ένα τεράστιο κόκκινο βέλος θα είναι πάνω από το κεφάλι μου να με δείχνει! Αλλά αν κάποιος μου το ψιθύριζε..θα το έγραφα!

Αλλά εδώ μιλάμε για μια κατάσταση που η λαμογιά του άλλου δεν έχει να κάνει με το αν θα περάσει το μάθημα..Αν η διαδικασία κινείται χωρίς εμπάθεια,που αυτό έχω καταλάβει για τη Νίκη, τότε καλά κάνει!

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Σοφια καταλαβαινω απολυτα αυτο που περιγραφεις. ομως πλεον ζηλευω αυτους που εχουν το θαρρος-θρασος-κοτσια, πεστο οπως θες να καταφερνουν πραγματα πολυ πολυ ευκολα. μπορουν βρε παιδι μου να εκμεταλλευονται καταστασεις. ισως τους ωθει εκει η σιγουρια οτι κανεις δε μπορει να τους αγγιξει ακομα και αν αποκαλυφθει η "παρανομια " τους.

στη αρχη θυμωνεις μ'αυτους που δεν παιζουν συμφωνα με τους κανονες του καθε παιχνιδιου. μετα μ'αυτους που οφειλουν να διασφαλιζουν την τηρηση των κανονων. στο τελος με σενα που δεν κανεις το ιδιο.

το θεμα ειναι πως με ολα αυτα που βλεπω εχω αρχισει να αισθανομαι μ@@@@@! και το χειροτερο ειναι πως δε μπορω να το αλλαξω! :withstupid:

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

τα πάντα στη ζωή κινούνται με βάση το τι συμφέρον έχει ο καθένας μας.όχι πάντα υλικό.μπορεί να είναι ηθικό,συναισθηματικό,πάσης φύσεως.

Ακόμη κι όταν Ψηφίζουμε με βάση το συμφερον μας το κάνουμε,που ειναι πάντα προσωπικο.

δεν ψηφίζουμε επειδή θεωρούμε ότι ένα κόμμα θα ωφελήσει τον άλλο.μόνο εμάς.

στη συγκεκριμένη περίπτωση το συμφέρον που έχω είναι η ηθική ικανοποίηση ότι κάνω το χρέος μου απέναντι στους ομοίους μου και ομοιοπαθείς γιατρούς.

δεν είναι καλή πράξη το να καρφώνεις αλλά θα το κάνω γιατί έτσι μου αρέσει.ίσως κατά βάθος θέλω να εκδικηθώ τα λαμόγια που μου κάνουν κακό(και στη χώρα μου δευτερευόντως γιατί γι'αυτό πάμε κατά διαόλου).αν το θεωρείς εκδίκηση cianyde,θεώρησε το.δεν υποκρίνομαι.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Γεια σας και από μένα.

Είμαι εδώ και πολύ καιρό στην αναμομή για το ειδικό κομμάτι και ενώ η θέση μου στην λίστα δεν άλλαξε,η αναμονή ανέβηκε κατά 2 μήνες.Η Διεύθυνση Υγείας μου είπε πως κάποιος πήρε άδεια και όλοι πήγαν 2 μήνες πίσω.Δεν ρώτησα περισσότερες λεπτομέρειες.Το μυαλό μου πήγε σε εγκυμοσύνη αλλα πάλι...2 μήνες μονο?Τι σας πάει στο μυαλό?Μήπως πρέπει να κάνω ένα ταξιδάκι ως εκεί να το ψάξω περαιτέρω?

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Eφόσον έχεις την λίστα με τους διορισμένους (πότε διορίστηκαν και πότε περίπου φεύγουν) και την λίστα με την αναμονή (και το πόσο διάστημα ζητάνε) δεν μπορεί να γίνει καμία παρατυπία.Ανά πάσα στιγμή έτσι γνωρίζεις ποιος είναι διορισμένος και πόσες είναι οι αναμονές.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Γεια σας και από μένα.

Είμαι εδώ και πολύ καιρό στην αναμομή για το ειδικό κομμάτι και ενώ η θέση μου στην λίστα δεν άλλαξε,η αναμονή ανέβηκε κατά 2 μήνες.Η Διεύθυνση Υγείας μου είπε πως κάποιος πήρε άδεια και όλοι πήγαν 2 μήνες πίσω.Δεν ρώτησα περισσότερες λεπτομέρειες.Το μυαλό μου πήγε σε εγκυμοσύνη αλλα πάλι...2 μήνες μονο?Τι σας πάει στο μυαλό?Μήπως πρέπει να κάνω ένα ταξιδάκι ως εκεί να το ψάξω περαιτέρω?

Κι εμένα πριν 6 μήνες μου είχαν πει ότι η αναμονή μου ανέβηκε κατά 1 μήνα, σε σχέση με άλλους 6 μήνες νωρίτερα που είχα δηλώσει και πριν λίγες μέρες ήταν στα ίδια με την ημερομηνία δήλωσης μου. Τότε μου είχαν πει για άδεια, πάντως νομίζω πως δε γίνεται να πάνε όλοι 2 μήνες πίσω, άλλωστε οι επόμενοι στη λίστα θα πάρουν τη θέση των επόμενων που θα φύγουν. Απλώς πρόσθεσε στη λίστα των ειδικευομένων, που λέει ο Τάσος, + 2 (ή 6, αν δεν κάνω λάθος τόσο είναι η άδεια εγκυμοσύνης) μήνες σε αυτήν που πήρε άδεια και θα δεις. Αυτή τη λίστα μπορείς να την πάρεις από το νοσοκομείο (δεν ξέρω αν είναι υποχρεωμένοι να τη δώσουν).

Τροποποιήθηκε από doctcom

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Σήμερα δήλωσα ειδικότητα.Είναι νόμιμο να ζητήσω τη λίστα της αναμονής πάνω από εμένα? Γιατί μου αρνήθηκαν να μου δώσουν τα ονόματα, και επειδή θα συνεχίσω να τα ζητάω, ρωτάω αν έχω πάτημα σε κάποιο νόμο, ώστε να μην μπορούνε να φέρουν αντίρρηση? Επίσης θέλω ένα χαρτί που να μου λέει σε τι αριθμό βρίσκομαι, θα μου το δώσουν.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Σήμερα δήλωσα ειδικότητα.Είναι νόμιμο να ζητήσω τη λίστα της αναμονής πάνω από εμένα? Γιατί μου αρνήθηκαν να μου δώσουν τα ονόματα, και επειδή θα συνεχίσω να τα ζητάω, ρωτάω αν έχω πάτημα σε κάποιο νόμο, ώστε να μην μπορούνε να φέρουν αντίρρηση? Επίσης θέλω ένα χαρτί που να μου λέει σε τι αριθμό βρίσκομαι, θα μου το δώσουν.

Δε θα σου τα δώσουν έτσι απλά. Θα κάνεις γραπτή αίτηση ζητώντας λίστα με τη σειρα προτεραιότητας αναμονής της Χ ειδικότητας στο Ψ νοσοκομείο, ή ο,τι άλλο θέλεις, και οφείλουν να σου απαντήσουν επίσης εγγράφως.

Για να μαθαίνουμε, και να γίνονται και ρόμπες όσοι οφείλουν, για ποια δ/νση μιλάμε?

edit: Το edms δεν είναι επίσημο έγγραφο....

Τροποποιήθηκε από ventisette

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες παιδιά. Ας δούμε το αποτέλεσμα..

Σύνδεσμος στη δημοσίευση