Jump to content
Sign in to follow this  
xalia

ΕΚΘΕΣΗ:ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΩ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΩ

Recommended Posts

ΤΗ ΘΥΜΑΣΤΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ;

ΤΙ ΕΙΧΑΤΕ ΓΡΑΨΕΙ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ;

ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΗΤΑΝ ΝΑ ΓΙΝΩ ΓΙΑΤΡΟΣ.

ΟΧΙ ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΜΕ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ, ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΧΙ!

ΝΑ ΒΟΗΘΑΩ, ΝΑ ΘΕΡΑΠΕΥΩ, ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΟΡΑ....

Η ΑΙΓΛΗ ΠΟΥ ΦΩΤΙΖΕ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΑΥΤΟ ΜΑ ΚΑΙ Η ΠΕΠΟΙΘΗΣΗ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΘΕΙΟ ΕΡΓΟ ΔΕ ΜΟΥ ΑΦΗΝΑΝ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΑΛΛΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΟΥ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΘΕΟΣ ΔΕ ΘΕΩΡΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟ ΕΝΩ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ ΓΙΝΕΤΑΙ (ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΕΙΧΑΜΕ ΨΩΝΙΣΕΙ ΣΤΑ ΠΡΩΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΑΛΛΩΣΤΕ, ΑΣ ΜΗ ΚΡΥΒΟΜΑΣΤΕ. ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΠΗΡΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ 7 ΚΙ ΕΠΕΣΕ Ο ΜΕΣΟΣ ΟΡΟΣ ΕΣΚΑΣΑ. ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ 5,8 ΤΟ ΒΓΑΛΑ ΤΟ ΣΚΑΣΜΕΝΟ)

ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ...

ΚΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΙ ΚΑΤΑΦΕΡΑ;;;

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΕ ΑΛΛΗ ΣΧΟΛΗ;

ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΡΟΜΑΝΤΙΚΟ ΟΣΟ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΧΡΟΝΙΑ;

ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΛΙΓΟΥΣ,

ΤΟΥΣ ΕΚΛΕΚΤΟΥΣ....

ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΜΑΣ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΟΦΕΡΟΥΜΕ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΜΑΣ;(ΜΕ ΤΗΝ ΥΛΗ ΤΕΤΑΡΤΟΥ ΕΤΟΥΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕΧΡΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΠΕΡΝΟΥΣΕΣ ΑΕΡΑ ΤΟ ΔΙΚΑΤΣΑ, ΟΠΟΤΕ ΧΑΙΡΟΣΟΥΝ ΤΗ ΦΟΙΤΗΤΙΚΗ ΖΩΗ, ΔΙΑΒΑΖΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΧΡΟΝΟ ΚΙ ΕΤΟΙΜΟ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ)

ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΙ ΑΝΑΜΟΝΕΣ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΚΑΙ Η ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ Η ΘΑ ΠΑΣ ΕΞΩ Η ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕΣ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ; ( ΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΙ ΘΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΣΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΡΘΕΙ Η ΣΕΙΡΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ)

ΚΙ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙΣ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΔΟΥΛΕΙΑ;

ΘΑ ΚΑΤΑΝΤΗΣΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΟΥΣ ΗΘΟΠΟΙΟΥΣ;

-ΓΕΙΑ!

-ΓΕΙΑ!

-ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΕΙΣ;

-ΓΙΑΤΡΟΣ...

-Α, ΝΑΙ! ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟ ΜΠΑΡ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ;

ΔΙΑΛΟΓΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΣΕΙΡΑ 2 ΞΕΝΟΙ (ΟΠΟΥ ΜΠΑΡ ΒΑΛΕ ΙΝΣΤ ΑΔΥΝΑΤΙΣΜΑΤΟΣ, ΓΗΠΕΔΟ ΚΤΛ ΚΤΛ)

ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ site ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΟΑΣΗ ΣΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΝΑΜΟΝΗ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΙΝΑΙ ΣΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΕΝΑ ΠΛΟΙΟ ΠΟΥ ΒΥΘΙΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΖΟΥΜΕ ΤΙΣ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΜΠΙΝΑ!

ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΝΑ ΣΥΝΕΙΣΦΕΡΩ ΤΙΠΟΤΑ, ΑΠΛΩΣ Μ'ΕΠΝΙΞΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΚΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΩ Μ'ΕΣΑΣ!

ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ....

ΔΕΚΤΕΣ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΑΣ!!!

Μοιράσου αυτή τη δημοσίευση

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγώ σου λέω ότι και να στα έλεγαν πάλι τα ίδια θα έκανες από την αρχή....

εμένα μουτ τα έλεγαν άτομα που ήταν μέσα στο κύκλωμα και ρποσπαθούσαν με κάθε τρόπο να με αποτρέψουν ακόμα και μέσα στη σχολή... αλλά όταν τα δικά τους παιδιά δεν περάσαν στις πανελλήνιες τα στείλαν ακόμα και με το ζόρι στο εξωτερικό να τελειώσουν ιατρική... καια υτό κάτι λέει....

το μόνο που θα έπρεπε να σε κάνειο να μετανιώσεις είναι αν η δουλειά αυτή καθεαυτή (όταν υπάρχει) σε κάνει δυστυχισμένο.. αλλά υπάρχουν τόσες ειδικότητες που εύκολα μπορείς να βρεις κάτι που θα σου αρέσει.. ( το πότε θα το κάνεις είναι άλλο θέμα)

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
ΤΗ ΘΥΜΑΣΤΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ;

ΤΙ ΕΙΧΑΤΕ ΓΡΑΨΕΙ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ;

ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΗΤΑΝ ΝΑ ΓΙΝΩ ΓΙΑΤΡΟΣ.

ΝΑ ΒΟΗΘΑΩ, ΝΑ ΘΕΡΑΠΕΥΩ, ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΟΡΑ....

Η ΑΙΓΛΗ ΠΟΥ ΦΩΤΙΖΕ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΑΥΤΟ ΜΑ ΚΑΙ Η ΠΕΠΟΙΘΗΣΗ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΘΕΙΟ ΕΡΓΟ ΔΕ ΜΟΥ ΑΦΗΝΑΝ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΑΛΛΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ.

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΕ ΑΛΛΗ ΣΧΟΛΗ;

ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΡΟΜΑΝΤΙΚΟ ΟΣΟ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΧΡΟΝΙΑ;

ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΙ ΑΝΑΜΟΝΕΣ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΚΑΙ Η ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ Η ΘΑ ΠΑΣ ΕΞΩ Η ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕΣ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ; ( ΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΙ ΘΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΣΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΡΘΕΙ Η ΣΕΙΡΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ)

ΚΙ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙΣ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΔΟΥΛΕΙΑ;

ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ....

ΔΕΚΤΕΣ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΑΣ!!!

Πραγματικά φίλε μου το θέμα το εκτέλεσες. Ειπαμε εχουμε ένα τεράστιο στο πότε θα ξεκινήσουμε την ειδικότητα μας, αλλά ως ειδικευόμενοι παίρνουμε έναν μισθό μάλλον αξιοζήλευτο, αν συνυπολογίσεις και τις εφημεριες, και ακόμη η ανεργία των ειδικευμένων κειμενεται σε χαμηλά επίπεδα.....

Αν εσύ (δεν είναι προσωπικό) είχες υπολογίσει ότι θα γίνεις καρδιοχειρουργός με σπίτι στην Εκάλη, ναι τότε λογικό να απογοητεύεσαι, αλλά συγγνώμη και οτιδήποτε αλλο αν είχες σπουδάσει πάλι πρόβλημα θα είχες: οι υπάλληλοι της τράπεζας παίρνουν 700 ευρώ και πολλοι είναι και πτυχιούχοι, και ανεργοι δικηγόροι υπάρχουν και πολιτικοι μηχανικοι....δε μονοπωλούμε την ανεργία εμεις.

Θυμάμαι οταν περασα το 2000 ιατρικη ηταν η σχολη του Πολυτεχνείου με τους Η/Υ που συγκεντρωνε εξισου μεγάλη ζητηση με την ιατρική, και ολοι μου λεγαν να παω εκει.. γιατί δεν πήγες εκεί???

Και οσο για το κύρος μας το διατηρούμε ακόμη είμαστε η σχολή με την υψηλότερη βάση, και σκέψου οτι αυτοι που μπαίνουν σήμερα ήδη γνωρίζουν για την πολύ άσχημη κατάσταση.....

Εχω και εγώ μια ερώτηση παρακαλώ να με διαφωτήσει΄όποιος μπορεί: Ποτε ήταν η εποχή που πήγαν οι περισσότεροι εξωτερικό για πτυχίο ιατρικής??? το '80? το '90? Σημερά τι γίνεται? ειναι εξίσου εντονη η μεταναστευση? και κυρίως προς ποιες χώρες κατευθύνονται emnuke ? μηπως υπαρχει κανενας υπολογισμος- εκτιμηση ποσοι σπουδαζουν ιατρικη εκτος ελλαδας αυτη τι στιγμη?ποσοι προστιθενται καθε χρόνο? πόσοι περιμένουν να αρχισουν ειδικότητα?? :huh::huh:

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Εχω και εγώ μια ερώτηση παρακαλώ να με διαφωτήσει΄όποιος μπορεί: Ποτε ήταν η εποχή που πήγαν οι περισσότεροι εξωτερικό για πτυχίο ιατρικής??? το '80? το '90? Σημερά τι γίνεται? ειναι εξίσου εντονη η μεταναστευση? και κυρίως προς ποιες χώρες κατευθύνονται nuke.gif ? μηπως υπαρχει κανενας υπολογισμος- εκτιμηση ποσοι σπουδαζουν ιατρικη εκτος ελλαδας αυτη τι στιγμη?ποσοι προστιθενται καθε χρόνο? πόσοι περιμένουν να αρχισουν ειδικότητα?? huh.gif huh.gif

το υπουργειο υγειας και παιδειας πρεπει να τα ξερει ολα υατα και να εχει στοιχεια αλλα μαλλον δεν τα ανακοινωνει για να μη γινει χαμος

ο προ ετων Παπαδοπουλος ηξερε με λεπτομερειες και ειχε πει και σε συνεντευξη στην ΤV πχ για εναν που σπουδαζε στη τεχερανη :splats: κα θα ερχοταν (τοτε) σε ενα χρονο κλπ

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
οι υπάλληλοι της τράπεζας παίρνουν 700 ευρώ και πολλοι είναι και πτυχιούχοι, και ανεργοι δικηγόροι υπάρχουν και πολιτικοι μηχανικοι....δε μονοπωλούμε την ανεργία εμεις.

Δε ξέρω ούτε έναν υπάλληλο τράπεζας και πτυχιούχο μάλιστα που να παίρνει μόνο 700 ευρώ !

Στα υπόλοιπα συμφωνώ.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Πολλοί είδικα σε ιδιωτικές τράπεζες και ιδιωτικές εταιρείες. Πρώτος μισθός μπορεί να φτάσει και τα 550 ευρώ...

Τροποποιήθηκε από The BaByShamBle(s)

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
το υπουργειο υγειας και παιδειας πρεπει να τα ξερει ολα υατα και να εχει στοιχεια αλλα μαλλον δεν τα ανακοινωνει για να μη γινει χαμος

ο προ ετων Παπαδοπουλος ηξερε με λεπτομερειες και ειχε πει και σε συνεντευξη στην ΤV πχ για εναν που σπουδαζε στη τεχερανη :splats: κα θα ερχοταν (τοτε) σε ενα χρονο κλπ

Τεχεράνη wow....... παντως πιστεύω ότι η πιο αξιοπιστη λύση εξακολουθεί να είναι ρουμανία βουλγαρία......τελειώνεις με ελάχιστο κόπο ακριβώς στα 6 έτη, καθεσαι εκει πέρα και κάνεις "ειδικότητα", για την οποια βέβαια δεν πληρώνεσαι και μετά ερχεσαι πασας στην Ελλάδα, με αυτόματη αναγνώριση καθότι Ρουμανια Βουλγαρία= Ε.Ε :blink: , τη στιγμη που οι συνομιλικοί σου από την ιατρική αθηνών μόλις θα ξεκινούν ειδικότητα :splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats:

οταν ρώτησα για στοιχεία δεν εννοούσα τα επίσημα, αυτά σπάνια λένε την αλήθεια, εννοώ απο τον περιγυρο σας τι ακούτε... υπάρχει η ιδια προθυμια να ξενιτευτεί κάποιος στη Ρουμανια 6 χρόνια για να γίνει γιατρός, η υποχωρεί το φαινόμενο

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Να συνεισφέρω λίγο στην κουβέντα ως παλαιός emdots

Η ανεργία στην Αττική για τους ανειδίκευτους φτάνει το 50%!!! (στοιχεία ΙΣΑ- ΟΑΕΔ), για τους ειδικευμένους κυμένεται στο 11-25% ανάλογα με την περιοχή για την πρώτη διετία από τη λήψη ειδικότητας. Αν σε αυτά τα ποσοστά προσθέστε και άλλο τόσο (περί το 25% ) που εργάζεται σε καθεστώς μερικής ή διακεκομμένης απασχόλησης, τότε θα διαπιστώτετε πως ένα μεγάλο μέρος του ιατρικού πληθυσμού ζει με πολύ λιγότερα απο 600 ευρώ/μήνα emeleos

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Ενας τρόπος για να νιώσουν επιτέλους οι γελοίοι που ρυθμίζουν την κατάσταση πόσο άθλια επεμβαίνουν στις καταστάσεις και μεταβάλλουν την εικόνα είναι όλοι οι απόφοιτοι Ιατρικής ελληνικών πανεπιστημίων να δώσουν για το διαγωνισμό του ΑΣΕΠ αντί να καταλήξουν στην κοροιδία του αγροτικού.

Συγκεντρώνοντας χάρη στη δεδομένη υψηλή τους κλάση τις καλύτερες βαθμολογίες θα επιτύχουν άνετα το διορισμό στις πιο δημοφιλείς θέσεις ακυρώνοντας έτσι κάθε κρατικό προγραμματισμό και εξευτελίζοντας την πολιτική αποκατάστασης συγκεκριμένων ομάδων μέσω του ΑΣΕΠ.

Θα βλέπατε τότε τους υπεύθυνους να συσκέπτονται,να ζορίζονται και να προβληματίζονται μέχρι να εκπονήσουν τελικά ένα κατάπτυστο νομοσχέδιο που θα απαγορεύει τη συμμετοχή αποφοίτων Ιατρικής(και μερικών άλλων σχολών για δικαιολογία) στο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ.

Τότε θα ξεσκεπάζονταν οι ΄΄ρεαλιστές΄΄ υποκριτές και θα γελοιοποιούταν η όποια ΄΄κοινωνικά δίκαιη΄΄ πολιτική.

Τροποποιήθηκε από spergebiet

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

οι αποψεις μου ταυτιζονται 10000000000 τοις 10 με τον φιλο που ανοιξε αυτο το τοπικ.............. emconfusedemconfusedemconfused

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Πρέπει να δράσουμε ομαδικά δεν αρκεί να μασάμε την καραμέλα ότι όλα τα νοσοκομεία μας είναι γεμάτα και δεν μπορούμε να έχουμε θέσεις για ειδικότητα ας δώσουν άδεια στα ιδιωτικά νοσοκομεία να δώσουν ειδικότητες ας κάνουν επιτελούς προσλήψεις στα άδεια μας νοσοκομεία φτάνει το αστείο έχουμε πληθώρα γιατρών και για τους γιατρούς που είναι είτε κομματοσκυλα ειτε παιδια καποιων που εχουν τον τροπο τους να μην υπάρχει τετοιο θεμα ΦΤΑΝΕΙ ΠΟΙΑ

ΑΣ ΑΓΟΡΑΣΟΥΝ ΕΝΑ F-16 ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΝΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΤΩΡΑ…

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΥ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΕΙΧΕ ΤΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ.

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΟΤΙ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΓΙΑΤΡΟΙ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ...ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΕΧΕΤΕ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΜΕ ΒΑΡΥ ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΟΥΣΑΝ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΜΕ...ΑΛΛΗΛΟΓΡΑΦΙΑ. ΑΣΕ ΠΟΥ ΑΛΛΩΤΕ ΘΑ ΚΛΗΡΟΝΟΜΗΣΟΥΝ ΕΝΑ ΕΤΟΙΜΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΕΝΟ ΙΑΤΡΕΙΟ, ΠΕΛΑΤΕΙΑ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΜΙΕΣ.

ΓΝΩΣΤΗ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΗΔΗ Η ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟ!

ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΕΜΑΘΑ ΓΙΑ ΚΥΠΡΟ, ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΕΒΑΣΜΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΥΠΡΙΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ!

ΕΝΩ ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΤΟΥΣ ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΩΣ ΟΜΟΤΙΜΟΥΣ ΕΔΩ, ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΕΝΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΤΩΝ ΘΕΣΕΩΝ ΠΟΥ ΔΙΕΚΔΙΚΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΕΛΛΑΔΙΤΕΣ, ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΔΟΚΙΜΑΣΑΝ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΕΦΑΓΑΝ ΜΙΚΡΗ ΗΤΑΑ

1.Η ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΣΤΕΙΛΕΙ ΠΟΛΥ ΠΙΣΩ( ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ, ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΧΤΗΚΑΝ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ ΓΡΑΠΤΟ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΠΡΩΤΟΣ ΑΛΛΑ Η ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΟΝ ΕΡΙΞΕ)

2. Η ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΜΟΝΟ ΔΙΚΑΙΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΩΣ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΣΤΥΛ:ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΥΦΥΠΟΥΡΓΟΣ ΥΓΕΙΑΣ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ, ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΕΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΕΣ Κ.Α. ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΥΠΡΙΟΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ.

ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΔΙΑΛΕΓΑ ΑΛΛΗ ΣΧΟΛΗ...ΟΧΙ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ

ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΕΤΑΝΙΩΝΕΙΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΡΑ ΝΑ ΜΕΤΑΝΙΩΝΕΙΣ ΓΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕΣ!

ΑΠΛΑ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΠΕΤΥΧΑΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΙΣ ΑΚΡΕΣ

Σύνδεσμος στη δημοσίευση