Jump to content

[ΤAINIOKΡΙΤΙΚΗ] Όλιβερ Τουίστ


sunshine

Recommended Posts

ΟΛΙΒΕΡ ΤΟΥΙΣΤ

Ο ορφανός Όλιβερ Τουίστ μεγαλώνει σε ένα σκοτεινό και απάνθρωπο ίδρυμα στο Λονδίνο του 19ου αιώνα, στο οποίο διαφεντεύει ο πανούργος κύριος Μπάμπλ. Μην αντέχοντας να φορά κουρέλια και να τρώει συνεχώς άνοστο χυλό, ο Όλιβερ απαιτεί περισσότερο και καλύτερο φαγητό για εκείνον και τους φίλους του, με αποτέλεσμα να τιμωρηθεί αυστηρά.

Αποφασισμένος να μην ανεχτεί άλλη εκμετάλλευση στο ίδρυμα, κατορθώνει να αποδράσει. Σύντομα όμως μένει χωρίς λεφτά περιφερόμενος άσκοπα στους δρόμους του Λονδίνου. Μπλέκει στα δίχτυα του πονηρού Φέιγκιν που είναι μέλος μιας συμμορίας μικρών πορτοφολάδων. Μέσα σε σύντομο χρονικό διάστημα γίνεται μεγάλος διαρρήκτης υπό την καθοδήγηση του ανελέητου Μπιλ Σάικς. Ύστερα από μια αποτυχημένη ληστεία, θα συνειδητοποιήσει ξαφνικά ότι, αν θέλει να ελπίζει σε μια καλύτερη ζωή, πρέπει να ανακαλύψει την πραγματική ταυτότητα της μητέρας του.

Σχόλια:

Το είδα σήμερα και μπορώ να πώ πως ήταν αρκετά καλό, άν και λιγάκι ψυχοπλακωτικό..Καλή προβολή..!!! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όταν πρωτοείχα διαβάσει αυτό το βιβλίο το τί κλάμα έριξα δεν περιγράφεται!!!

Ακούνε μέσα στην μαύρη νύχτα οι γονείς να σπαράζει το αγγελούδι τους...έρχονται μέσα με βλέπουν πνιγμένη στο κλάμα..ΣΟΚ!!!

Τί έπαθες παιδί μου;;;;

Ο Ολιβεεεερ!!!!Τον κηνυγάαααει ο Μπαααμπλ!!! Μπουχουχου και το κλάμα κορόμηλο.

Τσαντίζεται ο αρχηγός της οικογενείας (ο μπαμπάς) και λέει στον υπαρχηγό (την μαμά) μην τις δίνεις να διαβάζει τέτοια βιβλία!!!

Μα μόνη της τα παίρνει από την βιβλιοθήκη!...καλά...χρυσουλάκι μου να παίρνεις βιβλία με χαρούμενα χρώματα εντάξει; Μην παίρνεις αυτά τα δερματόδετα...και μην στεναχωριέσαι ο όλιβερ είναι καλά και τρώει τηγανίτες με μέλι όπως θα σου φτιάξει τώρα η μαμά εντάξει; Σνιφ σνιφ σνιφ (όσο να πεις οι τηγανίτες ήταν σκληρό διαπραγματευτικό χαρτί) εντάξει.

Παίρνω ένα βιβλίο με χαρούμενο χρώμα την επόμενη μέρα...σκαλώνω σε μια λέξη...τσούκου τσούκου πάλι μέσα στα μαύρα μεσάνυχτα...μπαμπά; μπαμπά μου; να σε ρωτήσω κάτι; ΜΜΜΜΜ(κοιμόταν ο μαύρος)...πόρνη τί είναι ;;;; :anavwfwties::lol: :lol: :lol:

ΜΑ ΤΙ ΒΙΒΛΙΑ ΠΑΣ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ!!!! Ξύπνα να δεις την κόρη σου...μια σταλιά άνθρωπος να λέει τέτοιες λέξεις :P

(sorry για το off topic αλλά από τον όλιβερ αυτή την μνήμη έχω) :D

Την ταινία την είδα σε τρέιλερ και μου φάνηκε ενδιαφέρουσα...έρχονται και χριστούγεννα εεε είναι παιδική περίοδος

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ε όχι και Χριστούγεννα βρε Χρυσούλα, it is out and running!

Αν και μετά τον "Επίμονο Κηπουρό" πολύ αμφιβάλλω για το αν θα ψυχοπλακωθώ από τον Όλιβερ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.