Jump to content

ΕΝΑΡΞΗ ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΥ ΑΓΩΝΑ


steve-o

Recommended Posts

Πραγματοποιήθηκε σήμερα στην Ιατρική Σχολή Αθηνών πολυμελής συνάντηση αποφοίτων της Ιατρικής Αθηνών καθώς και άλλων Ιατρικών Σχολών της Ελλάδος.

Ακολούθησε πρόσληψη δικηγορικού επιτελείου, μετά από ομόφωνη απόφαση των παρευρισκομένων, το οποίο και θα κινηθεί νομικά, άμεσα, για τα εξής θέματα:

1) Ακύρωση της αναδρομικής ισχύος της μοριοδότησης για την υπηρεσία υπαίθρου, από το νομικό συμβούλιο του Υπουργείου Υγείας, υπέρ των αποφοίτων ιατρικών σχολών εξωτερικού της περιόδου 11/2003.

2) Νομική προστασία έναντι διεκδίκησης αναδρομικής θέσεως για την λήψη ιατρικής ειδικότητας από τους παραπάνω αποφοίτους.

3) Δίωξη Νομαρχιακών υπαλλήλων και Υπηρεσιών για την παράνομη έκδοση αδειών ασκήσεως επαγγέλματος σε παλαιούς αποφοίτους ιατρικών σχολών χωρών που πρόσφατα εντάχθηκαν στην Ευρωπαϊκή Ένωση.

4) Λοιπά ημινόμιμα και παράνομα ζητήματα που αφορούν την ισοτιμία πτυχίων εξωτερικού, τα οποία έχουν πέσει στην αντίληψή μας.

Για το θέμα (3) μπορείτε να πληροφορηθείτε περαιτέρω από τη δημοσίευση στην εφημερίδα «Τα Νέα» της Πέμπτης 24/2/2005, από την εφημερίδα «City Press» της Παρασκευής 25/2/2005, καθώς και από άλλα μέσα επικοινωνίας που έχουν καλύψει το θέμα.

Αύριο Πέμπτη 3/3 και ώρα 12:00, θα πραγματοποιηθεί στο Υπουργείο Υγείας ολιγομελής συνάντηση αποφοίτων Ιατρικών Σχολών της Ελλάδος. Όποιος ενδιαφέρεται να συνδράμει στο δικαστικό αγώνα ή να πληροφορηθεί για τα παραπάνω θέματα, παρακαλείται να προσέλθει.

Τα θέματα, ειδικά εκείνα που αφορούν την παράνομη τοποθέτηση ατόμων στις λίστες αναμονής για τις ιατρικές ειδικότητες, αφορούν βέβαια, όχι μόνο αποφοίτους Ελληνικών Ιατρικών Σχολών, αλλά και τωρινούς φοιτητές όλων των ετών.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 136
  • Created
  • Last Reply

Επειδή όπως λένε και οι αμερικάνοι " you don't get what you deserve, but what you negotiate" (και οι Δικατσάδες δείχνουν να το γνωρίζουν πολύ καλά αυτό), προτείνω να προστεθεί στα αιτήματά μας πριμοδότηση των αποφοίτων ελληνικών ή ευρωπαϊκών(της Ε.Ε δηλαδή) πανεπιστημίων σε κάθε σχέση και συναλλαγή των προσώπων των ιατρών με το δημόσιο, δηλαδή για αγροτικά, ειδικότητες κτλ..Βάση αυτού του αιτήματος μπορεί να αποτελεί και η αξιοποίηση των εισφορών του έλληνα πολίτη για την παιδεία και την υγεία....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΤΑ ΠΑΝΤΩΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥ.ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΟΡΓΑΝΩΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επίσης προτείνω να τους μπλοκάρουμε αν μπορούμε τώρα στην προσφυγή που έχουν κάνει για την αποζημίωση που τους έχει επιδικαστεί, προσβάλλοντας την εγκυρότητα της πρώτης απόφασης του ΣτΕ, με αιτολόγηση ότι δεν είναι αρμόδιο να αποφασίσει επί του επιστημονικώς εξειδικευμένου θέματος της διόρθωσης των γραπτών του Νοεμβρίου του 2003 και πως αντίθετα στη διεθνή πρακτική αλλά και την απλή λογική, επέτρεψε να αναγνωριστούν τα πτυχία συναδέλφων που είχαν γνωση για 3,5/10 αλλά είναι καλοί στο ΠΡΟΠΟ....

Φυσικά δεν με ενδιαφέρει η εξέλιξη με τις αποζημιώσεις, αλλά η πιθανότητα με αυτόν τον τρόπο να μπορούμε να ανατρέψουμε την πρώτη άδικη απόφαση η οποία πλήττει τα εργασιακά μας συμφέροντα και δίνει πάτημα στους ΠΟΥΘΕΝΑΔΕΣ να διεκδικούν ΤΑ ΠΑΝΤΑ!

ΘΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΑΓΡΙΑ ΝΑ ΔΙΩΞΟΥΝ ΤΑ ΗΜΕΡΑ;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

επίσης πρέπει να υπάρξει και αναζήτησησυμμαχιών

(γνωστή φρασεολογία)

δες εδώ τούς άλλους:

http://www.dikatsa.info/forum/showthread.p...15&pagenumber=5

Όταν της είπα ότι η απόφαση του ΣτΕ λέει νοέμβριο, μου είπε κατα λεξή, ότι πρέπει να είμαστε και χαρούμενοι που πήραμε αυτά τα μόρια, γιατί η απόφαση λέει δεν τους υποχρεώνει να μας τα δώσουν, αλλά από την καλή τους την καρδιά μας τα έδωσαν.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν είναι αρμόδιο να αποφασίσει επί του επιστημονικώς εξειδικευμένου θέματος

σωστό! το πρόβλημα είναι καθαρά μαθηματικό:

π.χ. σε 100 ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής με 5 πιθανές απαντήσεις εκ τών οποίων η μία μόνο είναι σωστή, ποια είναι η βάση;

δεν έπρεπε να ακούσουν έναν μαθηματικό πραγματογνώμονα, ας πούμε;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρίχνοντας μια ματιά στο λινκ του ΝΑΒΟ θέλω να ρωτήσω τους δικατσάδες...αφου τόσο πολύ γούσταραν να ασχοληθούν με τους νόμους και τα τερτίπια τους, γιατί σπούδασαν ιατρική. Έναν αληταρά δικηγόρο χρειαζόμαστε να στρώσει η κατάσταση. A la guerre comme a la guerre...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν πάντως βλέπατε το δικηγόρο που έχουν βάλει και τους συμβούλευε σήμερα στο Υπουργείο για το τι και πώς να συμπληρώσουν την αίτηση για τα αγροτικά (μα καλά, το Θέο σας δεν έχετε ρε "συνάδελφοι", ούτε μια κωλοαίτηση δεν μπορείτε να συμπληρώσετε χωρίς δικηγόρο;), θα καταλαβαίνατε για τι λέρα μιλάμε.

Ο νονός ο ίδιος...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μα είναι αιτήσεις αυτές;

Χωρίς "κουτάκια" πολλαπλής επιλογής, χωρίς δοσμένη ύλη μπερδεύονται τα παιδιά.

Δεν είναι και καλοί στην έκθεση - ξέρετε, εκεί την πατήσανε όλοι και τόχουνε λίγο κόμπλεξ!

Αλλά, μη φοβού Μαριάμ... ο κλινικός γιατρός (λέμε τώρα) δεν χρειάζεται φιλολογίες, είναι χειρώναξ...!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μα είναι αιτήσεις αυτές;

Χωρίς "κουτάκια" πολλαπλής επιλογής, χωρίς δοσμένη ύλη μπερδεύονται τα παιδιά.

Δεν είναι και καλοί στην έκθεση - ξέρετε, εκεί την πατήσανε όλοι και τόχουνε λίγο κόμπλεξ!

Αλλά, μη φοβού Μαριάμ... ο κλινικός γιατρός (λέμε τώρα) δεν χρειάζεται φιλολογίες,  είναι χειρώναξ...!

Γειά σου ΝΑΒΟ με τις εμμονές σου!!! :Demrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παρακαλούντε οι κύριοι εγχώριοι να κατέβουν απ'το καλάμι.

Ευχαριστώ!

(χαλαρώστε με την Έκθεση... είναι φαιδρό, όλοι ξέρουμε πως η έκθεση ήταν η ρουλέττα της εισαγωγής στο παλιό σύστημα)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΑΛΑ ΔΕ ΞΑΦΝΙΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΠΡΟΣΕΛΑΒΑΝ ΝΟΝΟ ΔΙΚΗΓΟΡΟ!ΠΟΥ ΝΑ ΒΛΕΠΑΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΤΗ ΤΙΣ ΦΑΤΣΕΣ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΜΕΣΟΛΑΓΟΥΣΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΑΤΣΑ...

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΛΕΤΕ ΤΩΡΑ?ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΔΗΓΙΕΣ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΜΙΑ ΑΙΤΗΣΗ?

ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΞΕΦΤΕΡΙΑ!ΣΤΗ ΝΟΜΑΡΧΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΠΟΣΑ ΦΥΝΤΑΝΙΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ!ΑΠΟ ΜΑΚΡΙΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ!

ΕΔΩ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΤΗΗ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΤΟ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΗΧΟΜΟΝΩΣΗΣ ΤΟΥ ΚΤΙΡΙΟΥ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΠΟΣΥΝΤΟΝΙΣΕ!ΕΜ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ξαναγίνονται δηλώσεις για τα αγροτικά; Δηλαδή την επόμενη Παρασκευή θα βγουν; Ή θα μπλοκάρουν πάλι αυτή την φορά από τους έλληνες αποφοίτους;

Να προτείνω έναν που τον θεωρώ μεγάλο λαμόγιο;;; (μόνο μην φάω καμιά μήνυση)...ΚΟΥΓΙΑΣ!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδιά φυσικά και οι δικηγόροι τους είναι Νονοί! Ποιός λετε ότι τους βάφτισε "γιατρούς"; emsplats

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΣΤΑ ΧΡΟΝΙΚΑ ΤΟΥ ΝΕΩΤΕΡΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΓΙΝΕ ΜΑΓΕΛΥΤΕΡΗ ΚΟΜΠΙΝΑ ΣΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ. embaaa

ΞΕΧΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΚΛΟΠΗ ΤΩΝ ΓΡΑΠΤΩΝ ΑΠΟ ΤΑ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ ΤΟΥ ΔΙΚΑΤΣΑ? :blink::blink::blink:

ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΓΡΑΨΕ ΚΑΛΑ ΕΒΑΛΕ ΤΗ ΜΑΦΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΛΟΠΗ!

ΑΦΟΥ ΤΟΤΕ ΕΝΑΣ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΟΥ ΔΙΚΑΤΣΑΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΤΟΥ ΣΤΙΣ ΚΥΚΛΑΔΕΣ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΧΕ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΑΥΤΟ ΦΡΙΚΑΡΙΣΜΕΝΟΣ!!''ΡΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΔΩ?!!''ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ. emeleosemeleos

ΚΑΙ ΛΕΝΕ ΜΕΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΣΚΟΝΑΚΙΑ,ΤΟΥΣ ΜΙΛΗΜΕΝΟΥΣ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣ ΓΙΑ ΕΜΑΣ!

ΕΚΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΕΙΧΑΝΕ ΚΛΕΨΕΙ ΓΡΑΠΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΔΩΣΟΥΝ!

ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Ο ΓΙΩΡΓΑΚΗΣ ΕΙΧΕ ΚΟΥΝΗΣΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΤΟΥ ΔΙΚΑΤΣΑ ΟΤΑΝ ΑΥΤΗ ΕΒΓΑΖΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΛΕΙΣΤΗΡΙΑΣΜΟΥ! emnukeemnuke

ΕΑΝ ΤΟΤΕ ΕΙΧΑΜΕ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΙΧΑΜΕ ΚΙΝΗΘΕΙ ΔΙΚΑΣΤΙΚΑ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΠΙΘΑΝΑ ΟΥΤΕ ΛΕΞΗ ΔΕ ΘΑ ΕΒΓΑΖΑΝ ΤΩΡΑ...ΤΙ ΘΑ ΕΛΕΓΑΝ?ΚΛΕΨΑΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΓΡΑΠΤΑ?

ΘΥΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ ΝΟΜΟΣ 4000 ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΠΕΙΡΑ ΚΛΟΠΗΣ ΓΡΑΠΤΩΝ ΚΑΙ ΤΑ ΓΙΑΟΥΡΤΙΑ?? :D:D:D ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΤΣΑΔΕΣ ΤΕΝΤΥΜΠΟΗΔΕΣ!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΞΕΧΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΚΛΟΠΗ ΤΩΝ ΓΡΑΠΤΩΝ ΑΠΟ ΤΑ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ ΤΟΥ ΔΙΚΑΤΣΑ? :blink:  :blink:  :blink:

ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΓΡΑΨΕ ΚΑΛΑ  ΕΒΑΛΕ ΤΗ ΜΑΦΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΛΟΠΗ!

ΚΑΙ ΛΕΝΕ ΜΕΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΣΚΟΝΑΚΙΑ,ΤΟΥΣ ΜΙΛΗΜΕΝΟΥΣ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣ ΓΙΑ ΕΜΑΣ!

Και τα δύο είναι απαράδεκτα. :(

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μόνο αυτό;Να σας θυμίσω 2 ακόμη αξιόποινα περιστατικά τα οποία κουκουλώθηκαν

όπως-όπως:

-Κάποια χρονιά βρέθηκαν παραποιημένα γραπτά που είχαν συμπληρωθεί εκ των

υστέρων από τους διορθωτές και όχι από τους εξεταζόμενους.

-Πριν από 3 χρόνια νομίζω, είχαν βάλει φωτιά(!!!) στο γραφείο όπου φυλάσσονταν

τα γραπτά.

Τα συμπεράσματα μπορεί να τα βγάλει ο καθένας μόνος του.Μιλάμε για μαφιόζικες

μεθόδους και για μια τέτοια διαφθορά μερικών,οπότε καταλαβαίνουμε με ποιους

έχουμε να κάνουμε.

Και μια μικρή ιστοριούλα για γέλια και για κλάματα...Πριν από 3 χρόνια και αφού

είχαν ηρεμήσει τα πράγματα από τις κινητοποιήσεις τις δικές μας και των καθηγη-

τών,ο πατέρας μου συνάντησε τυχαία πρώην συνάδελφό του..

-Τι κάνεις αγαπητέ,πως τα πάνε τα παιδιά σου;ρωτάει ο συνάδελφος.

-Σε γενικές γραμμές καλά,απαντά ο πατέρας μου,σπουδάζουν και οι δυο.Η μεγάλη

ταλαιπωρήθηκε λίγο,έδωσε 3 φορές πανελλήνιες γιατί ήθελε να περάσει Ιατρική

στην Αθήνα,μετά έγιναν και κάτι καταλήψεις και απεργίες,να δούμε πότε θα τελειώσει..

-Πολύ κακώς ,ανταπαντά ο συνάδελφος ,που άφησες τα παιδιά να ταλαιπωρηθούν.

Εγώ τα έστειλα και τα δυο στη Βουλγαρία και ούτε πανελλήνιες ούτε τίποτα..Όμως

σε λίγο που θα τελείωσουν θα πρέπει να έχω μαζέψει 8 εκατομμύρια για το ΔΙΚΑ-

ΤΣΑ και των δύο και έχω αγχωθεί λίγο.Σιγά μην τα αφήσω εγώ να δώσουν χίλιες φορές

και να κουραστούν με τόσο διάβασμα,τόσα χρόνια διαβάζουν,νισάφι πια.

Ο πατέρας μου που του είχα εξηγήσει τι σημαίνει το απόστημα αυτό για την Ιατρική

μετά βίας γλίτωσε το εγκεφαλικό ή τον φόνο!!! Γύρισε στο σπίτι κατακόκκινος

και το μόνο που μου είπε μετά τη διήγηση του περιστατικού ήταν:"Ένα δεν καταλα-

βαίνω,οι μ@λ@κες ποιοι είναι ,αυτοί ή εμείς;"

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μάλλον εμείς...δεν εξηγείται αλλιώς η επιμονή μας να διαβάζουμε από πρώτη λυκείου,να κάνουμε 8ωρα φροντιστήρια από τα 16 μας την ώρα που όλοι διασκέδαζαν, να πληρώνουμε χοντρά "τούβλα" σε ιδαίτερα μαθήματα, να αγχωνόμαστε για 2 και 3 χρόνια για το αν θα γράψουμε 159 αντί για 153 στις πανελλήνιες, να περνάμε και να διαπιστώνουμε πως η σχολή μας είχε μετατραπεί σε μπουρδέλο από μετεγγραφέντες, να τον "πίνουμε" για 6-7 χρόνια και μόλις τελείωνουμε να διαπιστώνουμε πως θα δουλέψουμε μετά απο 5 χρόνια minimum! Άσε που αν θελήσεις να πάρεις κάποιο αγροτικό πρέπει να έχεις υπομονή να βολευτούν πρώτα τα "κακόμοιρα" τα δικατσάδια διότι το κράτος τους μοριοδότησε επειδή είναι μπετόστοκοι... :Demeleos (βλέπε αποφαση ΣτΕ πρόσφατη)

Νομίζω ότι είναι προφανές...!!!! :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό το μπετόστοκοι πολύ μου άρεσε!!!!Παιδιά, όντως ο δικηγόρος έμοιαζε με τον Γκουσγκούνη στο πολύ πιο παχύσαρκο, φοραγε κάτι γραβάτες με το Μίκυ Μάους -τι φταίει ο πασίγνωστος ήρωας-και είχε και το θράσος στο τέλος να μας πει ότι δεν πρέπει να τσακωνόμαστε μεταξύ μας και δεν έχουμε τίποτα να μοιράσουμε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και μια μικρή ιστοριούλα για γέλια και για κλάματα...Πριν από 3 χρόνια και αφού

είχαν ηρεμήσει τα πράγματα από τις κινητοποιήσεις τις δικές μας και των καθηγη-

τών,ο πατέρας μου συνάντησε τυχαία πρώην συνάδελφό του..

-Τι κάνεις αγαπητέ,πως τα πάνε τα παιδιά σου;ρωτάει ο συνάδελφος.

-Σε γενικές γραμμές καλά,απαντά ο πατέρας μου,σπουδάζουν και οι δυο.Η μεγάλη

ταλαιπωρήθηκε λίγο,έδωσε 3 φορές πανελλήνιες γιατί ήθελε να περάσει Ιατρική

στην Αθήνα,μετά έγιναν και κάτι καταλήψεις και απεργίες,να δούμε πότε θα τελειώσει..

-Πολύ κακώς ,ανταπαντά ο συνάδελφος ,που άφησες τα παιδιά να ταλαιπωρηθούν.

Εγώ τα έστειλα και τα δυο στη Βουλγαρία και ούτε πανελλήνιες ούτε τίποτα..Όμως

σε λίγο που θα τελείωσουν θα πρέπει να έχω μαζέψει 8 εκατομμύρια για το ΔΙΚΑ-

ΤΣΑ και των δύο και έχω αγχωθεί λίγο.Σιγά μην τα αφήσω εγώ να δώσουν χίλιες φορές

και να κουραστούν με τόσο διάβασμα,τόσα χρόνια διαβάζουν,νισάφι πια.

Ο πατέρας μου που του είχα εξηγήσει τι σημαίνει το απόστημα αυτό για την Ιατρική

μετά βίας γλίτωσε το εγκεφαλικό ή τον φόνο!!! Γύρισε στο σπίτι κατακόκκινος

και το μόνο που μου είπε μετά τη διήγηση του περιστατικού ήταν:"Ένα δεν καταλα-

βαίνω,οι μ@λ@κες ποιοι είναι ,αυτοί ή εμείς;"

ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΠΟΥ ΔΩΣΑΜΕ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΚΑΙ 2 ΚΑΙ 3 ΦΟΡΕΣ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΞΟΔΕΥΟΝΤΑΣ 1-1,5 ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΣΠΟΥΔΑΣΑΜΕ ΠΕΡΝΩΝΤΑΣ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΜΕ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΤΕΝΕΚΕΔΕΣ ΛΑΔΙ ,ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΑΝΑΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΑΓΡΟΤΙΚΑ

Η ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ:ΝΑ ΕΝΩΘΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΙΝΗΘΟΥΜΕ ΜΑΖΙΚΑ ,ΝΑ ΑΛΛΗΥΠΟΣΤΗΡΙΧΤΟΥΜΕ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟΜΟΝΩΘΟΥΝ ΟΙ ΚΟΡΥΦΑΙΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΤΗΣ ΡΟΥΜΑΝΙΑΣ ΤΗΣ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΓΙΟΥΓΚΟΣΛΑΒΙΑΣ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΠΟΥ ΔΩΣΑΜΕ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΚΑΙ 2 ΚΑΙ 3 ΦΟΡΕΣ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΞΟΔΕΥΟΝΤΑΣ 1-1,5 ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΣΠΟΥΔΑΣΑΜΕ ΠΕΡΝΩΝΤΑΣ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΜΕ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΤΕΝΕΚΕΔΕΣ ΛΑΔΙ ,ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΑΝΑΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΑΓΡΟΤΙΚΑ

Η ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ:ΝΑ ΕΝΩΘΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΙΝΗΘΟΥΜΕ ΜΑΖΙΚΑ ,ΝΑ ΑΛΛΗΥΠΟΣΤΗΡΙΧΤΟΥΜΕ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΠΑΣ ΚΑΙ  ΑΠΟΜΟΝΩΘΟΥΝ ΟΙ ΚΟΡΥΦΑΙΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΤΗΣ ΡΟΥΜΑΝΙΑΣ ΤΗΣ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΓΙΟΥΓΚΟΣΛΑΒΙΑΣ

αυτό μου θυμίζει απόψεις του είδους:

οχι δεν ειμαστε ρατσιστές αυτοί ειναι μαυροι! emeleos ας συνέλθουν ορισμένοι 500 φορές τα ίδια πράγματα λέμε ...ολοι δεν ειναι ιδιοι!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

όπως έλεγε κι ο Στελάρας:

Υπάρχουν και καλά παιδιά στην κοινωνία μέσα

που έχουνε φιλότιμο, αισθήματα και μπέσα

Υπάρχουν και καλά παιδιά, που έχουνε χρυσή καρδιά

Υπάρχουν και καλές καρδιές,

η τύχη τις δικάζει και ζουνε με μαράζι...

Υπάχουν και καλά παιδιά που έχουνε χρυσή καρδιά

Υπάρχουν μέσα στον ντουνιά καρδιές που αγαπάνε...

emthanx

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ:ΝΑ ΕΝΩΘΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΙΝΗΘΟΥΜΕ ΜΑΖΙΚΑ ,ΝΑ ΑΛΛΗΥΠΟΣΤΗΡΙΧΤΟΥΜΕ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟΜΟΝΩΘΟΥΝ ΟΙ ΚΟΡΥΦΑΙΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΤΗΣ ΡΟΥΜΑΝΙΑΣ ΤΗΣ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΓΙΟΥΓΚΟΣΛΑΒΙΑΣ

Μωρε εγω και κιτρινο αστερι του Δαυιδ να βαλω. Γιατι ομως ? Επειδη στην Ελλαδα πρεπει να δουλευουν μονο γιατροι που σπουδασαν εδω ? Γιατι, εδω που τα λεμε, κι εσενα για "επιστημονα" του Σαλιαρελη σε κοβω...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.