Jump to content

Disco Fever


doctordevil

Recommended Posts

ας αρχίσουμε με το life is life από Opus που είναι και το αγαπημένο μου κομμάτι....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από τα 19 μου έχω αρχίσει να κάνω disco party... κλασσικά μια εως δυο φορές το χρόνο κανονιζόταν meeting της παλιάς 3ης Λυκείου το 7ου λυκείου Πατρών ότνα ακόμα ήταν στα ψηλά αλώνια... Ο πυρήνας ήταν καμια 40-50 άτομα και πάντα γινόταν πανικός.. όλοι γνωστοί και παίζαμε για την πάρτυ μας... ακόμα μου έχει μείνει ένα cdακι mixαρισμένο απο τον Dj Κόκκορης... Παλιός συμμαθητής που σπούδαζε στην όμορφη Θεσσαλονίκη... τώρα πλησίαζει ο καιρός για αυτά τα πάρτυ :P:D:)

Λογικά μετά τις 24.. μιας και για την γιορτή μου δεν έκανα κάτι ιδιαίτερο παίζει να κανονήσουμε κανα παρτυ πάλι....

Επίσης καρναβαλικά και disco πάνε μαζί τέτοια περίοδο... πωωω τώρα μου θυμίσατε πάρτυ στο βουνό... είχαμε αδειάσει όλα τα μπουκάλια... και δεν καταλαβαίναμε τίποτα... :rolleyes: λέτε το καθαρό οξυγόνο... πάντως δε ξέρω αλλά αυτή η μουσική σε πάει σε άλλα μέρη.. σε άλλους κόσμους...

και αφού μιλάμε για disco.....

OMD - Electricity

ABBA-Gimmie Gimmie Gimmie

Flashdance... What a Feelling - Irene Cara

Chic - Le Freak

Lipps - Funkytown

Hot Stuff B)

I will survive ;);)

If I Can't Have You -Yvonne Elliman

It's Raining Men (αλληλούηα :P )

That's The Way (I Like It)

I Like it (that's the way aha aha I like it)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προσωπικά άρχισα να ακούω Disco και γενικά 80's μόλις μπήκα στην Ιατρική.Κάποια μέρα έτυχε να πέσει στα χέρια μου ένα cdακι με κομμάτια disco από ένα συμφοιτητή μου και από τότε έχω γίνει λάτρης αυτού του είδους.Μεγαλύτεροι μου έχουν πει οτι για να αισθανθείς πραγματικά τη disco θα πρέπει να ζήσεις και την όλη ατμόσφαιρα της δεκαετίας του ογδόντα και επειδή αυτό δεν γίνεται απλά ζεις ένα κομμάτι της.Παρολ'αυτά μέσα από τα πάρτυ όπως είπε και ο Roadrunner αναβιώνεις αυτή την την ατμόσφαιρα και γεύεσαι λίγο από την μαγεία εκείνης της εποχής.

Modern Talking

You Are My Heart,You Are My Soul

Chery Chery Lady

Brother Louie

emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Anita Ward - Ring My Bell

Bee Gees - Saturday Night Fever

Bee Gees - Stayin Alive

Boney M - Daddy Cool

Boney M - Ma baker

Boney M - Rasputin

Diana Ross - Upside Down

Donna Summers - She Works Hard For The Money

Wild Cherry - Play That Funky Music

Hot Butter - Pop corn (new mix)

Grease

Fame

Kc & the Sunshine Band - Shake, Shake, Shake

B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Πρωτο-δευτέρα-τρίτη Λυκείου (τέλη 80...), στους χορούς στη ντίσκο... Δε λέω τπτ! Μέσα όλα!!!

Όταν λέω ότι είσαι καράπουρο..... :splaaaats:

Btw as far as I'm concerned disco sucks... ποτέ δε μ'άρεσε τέτοιο καρακιτσαριό... :bloodomen:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το Big in Japan μετράει για Disco?

Να κάνουμε καμία μάζωξη στο Βινύλιο, λέω εγώ τώρα, και να ντυθούμε ABBA.

:splaaaats: Πώς σας φαίνεται?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

:splaaaats: Πώς σας φαίνεται?

Αμάν ρε παιδάκι μου, δεν έκατσε τόοοοοοοοοοτε, πρέπει να κάτσει ντε και καλά τώρα??? :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όταν λέω ότι είσαι καράπουρο..... :splaaaats:

Btw as far as I'm concerned disco sucks... ποτέ δε μ'άρεσε τέτοιο καρακιτσαριό... :bloodomen:

Πουρό είναι το μάτί σ (εκειό που κοιτάει προς τα δεξιά, γιατί εκειό το άλλο, το αριστερό... κλάφτα!)

Σιγά μη σ'άρεσε κιόλας. Αφού άμα σ'άρεσε εσένανε, θα κανονίζαμε να μην αρέσει σε κανέναν άλλον (θα βρίσκαμε ρε άλλο πράμα να μας αρέσει...)'

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Πουρά είναι αυτοί που δεν μπορούν να ξεπεράσουν τη μουσική της εφηβείας τους... :splaaaats: Και τα μάτια μου μια χαρά είναι, θενκ γιου, και σιγά μην περιμενω από σένα να μου το πεις. Μου αρκεί ένα απλό καθημερινό κομπλιμάν από έναν απλό καθημερινό βραζιλιάνο :P :P :P

emarright Btw σιγά μη θέλω να μ'αρέσουν τα ίδια με όλο τον υπόλοιπο συρφετό! Σε παρακαλώ, πάντα μειοψηφία ήμουν, μην το χαλάσω τώρα.... emfly

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Ε τότε νταξ, άμα ΕΝΑ κοπλιμάν περιλαμβάνει φουλ σέρβις, τότε να απέχουμε, γιατί άμα δηλαδή μας αρέσει και καμία ΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ???

:splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Και γιατί να ξεπεράσω παρακαλώ την εποχή της εφηβείας μου? Εγώ κι ο Σαμαράκης: Αιώνιοι έφηβοι (επί της ήβης -της λεμονίτας- δηλαδή...)
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Αγαπητό φορουμ, ο αγαπητός βλαχοτεξανός μόλις ομολόγησε ότι η εφηβεία του είναι αξεπέραστη. Μήπως σου έμεινε και η ακμή? :P

(PS: έστω και ιερόσυλο: ο Σαμαράκης όμως είδες τι έπαθε....) (ο Δίας ας με συγχωρήσει, οι νεκροί δεδικαίονται)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Ε τότε νταξ, άμα ΕΝΑ κοπλιμάν περιλαμβάνει φουλ σέρβις, τότε να απέχουμε, γιατί άμα δηλαδή μας αρέσει και καμία ΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ???

:splaaaats:

Εμένα ρωτάς? Ρώτα αυτές που σου αρέσουν. Εμένα μ'αρέσουν οι λίγο νοτιότερα από τα μέρη σου :P Σπλουτς.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και φυσικά η εφηβεία μου είναι αξεπέραστη (με τα κυάλια την κοιτάς ακόμη και τώρα, που πόρρω απέχεις...)

Έ άμα φτάσω και γω στα 300, θα την αποσύρουν την κλάση μου (τις φάλτσες τις αποσύρουν νωρίτερα...)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.