Jump to content

[ΤΑΙΝΙΟΚΡΙΤΙΚΗ] Amnesia


Winmx

Recommended Posts

Λιγο παλιο εργακι αλλα το παιζει εδω στα μερη μου τβ κ ειπα να μοιραστω τις εντυπωσεις μου.Για τους φαν του ιταλικου κινηματογραφου -_-

-6069.jpg

Σκηνοθέτης Gabriele Salvatores

Σενάριο Gabriele Salvatores Ramon Salazar Andrea Garello

Ηθοποιοί Diego Abatantuono Sergio Rubini Martina Stella Maria Jurado Alessandra Martines Juanjo Puigcorbe Antonia San Juan Bebo Storti

Μια ομάδα ανθρώπων πηγαίνει στο νησί της Ίμπιζα για να παραβρεθεί σε μια κηδεία.

Συναντιούνται σε ένα μπαρ που λέγεται Αμνησία. Ο Σάντρο, ένας 50χρονος σκηνοθέτης πορνό, έχει έρθει στο νησί για να γυρίσει μια ταινία.

Τρομοκρατείται όμως όταν μαθαίνει για την ξαφνική άφιξη της 17χρονης κόρης του, καρπού ενός έρωτα της μιας βραδιάς, που μέχρι σήμερα ήταν εσώκλειστη σε ένα κολέγιο στην Φλωρεντία και τώρα σκοπεύει να κάνει διακοπές μαζί του.

Ο Αντζελίνο, μάνατζερ ενός μικρού μπαρ και περιστασιακός ντήλερ μαριχουάνας, ανυπομονεί να φτιάξει τη ζωή του με την Άλις και να κάνει μαζί της ένα παιδί.

Ο Χαβιερ, ο τοπικός αρχηγός της αστυνομίας, είναι διαρκώς στα μαχαίρια με το γιο του Χόρχε, έναν 20χρονο αντικομφορμιστή επαναστάτη.

Μια μέρα ο Αντζελίνο πέφτει τυχαία πάνω σε μια βαλίτσα που περιέχει 4 κιλά κοκαΐνη.

Ξαφνικά αρχίζει να σκέφτεται πως όλα τα προβλήματα του θα λύνονταν στη στιγμή αν μπορούσε να την πουλήσει με κάποιον τρόπο…

Βασικα με απογοητευσε αυτο του Σαλβατορες....δε ηταν τπτ το σπουδαιο.Σαφεστατα καλυτερο το "Εγω δε φοβαμαι".Ισως φταιει κ οτι ο Diego Abatantuono σ'αυτο το εργο εχει πρωταγωνιστικο ρολο κ δε τον πααααααω

emanakatevomai .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.