Jump to content

[ΤΑΙΝΙΟΚΡΙΤΙΚΗ]ΣΤΑ ΙΧΝΗ ΤΟΥ ΧΑΜΕΝΟΥ ΘΗΣΑΥΡΟΥ


Mariza

Recommended Posts

ΣΤΑ ΙΧΝΗ ΤΟΥ ΧΑΜΕΝΟΥ ΘΗΣΑΥΡΟΥ **

NATIONAL TREASURE Περιπέτεια 2004 (Έγχρ.) Διάρκεια: 133'

Αμερικανική ταινία

ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ:

Jon Turteltaub

ΣΕΝΑΡΙΟ:

Jim Kouf, Cormac Wibberley, Marianne Wibberley

ΜΟΥΣΙΚΗ:

Trevor Rabin

ΠΑΙΖΟΥΝ:

Nicolas Cage, Diane Kruger, Justin Bartha, Sean Bean, Jon Voight, Harvey Keitel, Christopher Plummer, David Dayan Fisher, Stewart Finlay-McLennan, Oleg Taktarov, Stephen A. Pope, Annie Parisse, Mark Pellegrino, Armando Riesco, Erik King, Don McManus, Ron Canada, Deborah Yates, Sharon Wilkins

Ο Μπεν Γκέιτς, ένας σύγχρονος Ιντιάνα Τζόουνς, σχεδιάζει να κλέψει τη Διακήρυξη της Ανεξαρτησίας των ΗΠΑ και να αποκωδικοποιήσει έναν κρυμμένο χάρτη που υπάρχει στο ιστορικό έγγραφο, για να βρει ένα μυθικό θησαυρό των ναϊτών ιπποτών, για τον οποίο, όμως, ενδιαφέρεται κι ένας αδίστακτος "χρυσοθήρας".

4logo_s.jpg

Δε ξέρω για εσάς αλλά εμένα μου άρεσε πολύ...

Παίρνει emstaremstaremstaremstar στα 5

B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλό, δε λέω, διασκεδαστικό κτλ, αλλά όχι και για 4/5! Αν είναι έτσι, τα Indiana Jones τι παίρνουν, 17/5??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μα καλά ρε Μαρίζα...μου κάνει μεγάλη εντύπωση...μου είπαν να πάμε να το δούμε αλλά υπέθεσα ότι θα είναι καμιά μεγάλη μουφιά...σοβαρά το λες ότι είναι καλό ή για πλάκα;;; :withstupid:

Γιατί ο καιρός είναι ό,τι πρέπει για σινεμαδάκι... B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Eεεε τι να πώ...εμένα μου αρέσει αυτό το στύλ... -_-

Γενικά μου άρεσε...μη σε πάρω και στο λαιμό μου... :unsure:

Πήγαινε όμως βρε...και σε ποιό να πάς δηλαδή...στο λουκουμά με γουρούνι...πώς λέγεται δε θυμάμαι? :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τσι και τσι!

για ταινία δράσης νομίζω ότι μακρυγορούσε πολύ!

προσωπικά μ αρεσει η διαπλοκή της ιστορίας σε μια ταινια , να χάνεται κάπου το νήμα της υπόθεσης σε παλίες εποχές! αυτο είναι το καλό της ταινίας! :)

πάντως έχω την εντύπωση ότι η ταινία τάσσεται υπερ της μασσωνίας , υπόγεια βέβαια παρουσιάζοντας τους Ελευθεροτέκτονες(!) ως κίνημα που έδρασε για καλό!

το Happy end πακετάρεται με ένα όμορφο μηνυμα ότι οι τρελοί, οι παθιασμένοι , αυτοί που κυνηγάνε τα όνειρα τους κόντρα στη συνήθη λογική , στο τέλος συναντάνε τον θησαυρό τους!(και ευτυχώς που υπήρχε και το happy end για να γίνει υποφερτή η συγκεκριμένη ταινία)

τελικό συμπέρασμα-την επόμενη φορά διαλεγει άλλος ταινία! :P:splaaaats::bloodomen:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πήγαινε όμως βρε...και σε ποιό να πάς δηλαδή...στο λουκουμά με γουρούνι...πώς λέγεται δε θυμάμαι? :P

Γενικά το είδα...και περιέργως δεν ήταν τόσο φόλα όσο τα υπόλοιπα της Μαλέα ή τα κλασικά ελληνικά...δεν ήταν το κλασικό ελληνικό τσοντο-κάτι, είχε και μια άλφα υπόθεση...νταξ... :wacko:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γενικά το είδα...και περιέργως δεν ήταν τόσο φόλα όσο τα υπόλοιπα της Μαλέα ή τα κλασικά ελληνικά...δεν ήταν το κλασικό ελληνικό τσοντο-κάτι, είχε και μια άλφα υπόθεση...νταξ... :wacko:

Όχι ρε 7! :angry:

Μιλάμε για τη μεγαλύτερη πατάτα που έχω δει τα τελευταία 7 χρόνια (με ισάξια πατατιά το Οξυγόνο των Ρέππα και Παπαθανασίου)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νταξ...δεν λέω ότι ήταν και πολίτικη κουζίνα, αλλά ήταν πρωτότυπο το θέμα αυτό με την αποπλάνηση ανηλίκων... :rolleyes: Anyway...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

4,5/5, η καλύτερη από τις πολλές που έχω δει φέτος. Ταινία με όλα της ρε παιδί μου!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.