Jump to content

[ΤΑΙΝΙΟΚΡΙΤΙΚΗ] Garfield, η ταινία!


Recommended Posts

(Αθηνόραμα)GARFIELD, Η ΤΑΙΝΙΑ *

GARFIELD Παιδική 2004 (Έγχρ.) Διάρκεια: 80'

Αμερικανική ταινία σε σκηνοθεσία Πίτερ Χιούιτ, με τους: Μπρέκιν Μέγιερ, Τζένιφερ Λαβ Χιούιτ, Στίβεν Τομπολόφσκι

Ο Γκάρφιλντ, ένας τεμπέλης γάτος που λατρεύει τα λαζάνια, θέλει να ξεφορτωθεί τον Όντι, ένα σκύλο που έφερε στο σπίτι το αφεντικό του. Ωστόσο, όταν ένας τηλεπαρουσιαστής απάγει τον Όντι, ο Γκάρφιλντ τρέχει προς διάσωσή του.

Η παραπάνω περιγραφή είναι πολύ λίγη για να περιγράψει την κινηματογραφική μαγεία που θα ζήσετε στα 80 λεπτάκια του έργου. Ο αγαπημένος μας γάτος (έχω -και εγώ- μανία με τον Γκάρφιλντ!!!) ζωντανεύει με ψηφιακά εφέ (δε βρέθηκε τόσο χοντρή γάτα που να κάνει τέτοια κόλπα, οπότε τον έκαναν digital) και μαζί με κάτι εκπαιδευμένα σκυλάκια σώζει τον Όντι από τα γαμψά νύχια του τηλεπαρουσιαστή. Αλλά πριν το κάνει αυτό, χαρίζει στιγμές ανεπανάληπτες με τη φοβερή φωνή του Μπιλ Μάρεϊ.

Δείτε το, γιατί τα μόνα πράγματα που αξίζουν στη ζωή είναι επιτέλους το φαγητό και ο ύπνος! Και μισώ και τις Δευτέρες! Α, και δείτε το και για την πιο γλυκιά φάτσα σε όλες τις ταινίες που παίζονται τώρα, τη Jennifer στο ρόλο της κτηνιάτρου...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να δω πότε θα βγει το "Loukritia-The movie",να σπάσει ταμεία!

Όσο για την παρούσα ταινία.......1/8/5 :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 5 months later...

απογοητευτηκα....περιμενα καλυτερα :huh: .Τα εφε δε λεω πολυ καλα....αλλα η ιστορια μαπα :(

κι τους ελεγα .....Ντονι Νταρκο ή Αλεξανδρος......οοοοοοοοχι κινουμενα σχεδια.....ε :splaaaats: μας

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έλα βρε συ...έχει λίγο vulgaire χιούμορ αλλά εκείνη η ατάκα "τον σκύλο μου τον βασανίζω μόνο εγώ" (ή κάπως έτσι) εγώ είχα λιώσει στα γέλια...εντάξει δεν είναι και για χόρταση :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Συνηθως δε διαβαζω τις ταινιοκριτικες για να μη επηρεαστω,απλα βλεπω τους ψηφους που βαζει ο καθενας.Για την συγκεκριμενη ειχα ακουσει οτι ηταν πολυ καλη,γελιο κτλ κτλ Ετσι απογοητευτηκα λιγο. :rolleyes:

Μου αρεσαν οι γκριματσες του Γκαρφιλντ και καποιες ατακες του....αλλα εχω δει καλυτερα κινουμενα σχεδια

Γμτ εχω ακουσει κ για το The Incredibles καλα σχολια......

Οι ιστοριες του Γκαρφιλντ ειναι γαματες :lol::lol: ,τις διαβαζα οταν ημουνα μικρη B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.