Jump to content

[ΤΑΙΝΙΟΚΡΙΤΙΚΗ] Ο ΚΥΡΙΟΣ ΙΜΠΡΑΗΜ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ


samwise

Recommended Posts

΄....του Κορανίου" είναι όλος ο τίτλος.

Η ταινία είναι γαλλική(δε θέλω σχόλια ), και διαδραματίζεται στην δεκαετία του ΄50.

Όχι, δεν έχει ξύλο, όχι δεν έχει μοιραίες γυναίκες (δηλ, έχει μια, αλλά είναι μόλις 15 ετών ) όχι δεν έχει τσόντα, παραδόξως, είναι μια ταινία "κουλτούρα" η οποία είναι βγαλμένη μέσα από τη ζωή, και μιλάει για απλά, καθημερινά πράγματα. Ο Ομάρ Σαρίφ σε ρόλο παππου (!!!!!!!!!!!!!! άτιμε χρόνε!! κανέναν δεν λυπάσαι, ούτε καν τόσο ωραίους άντρες) πραγματικά δίνει ρέστα! Και ο πιτσιρικάς πρωταγωνιστής, νομίζω είναι μια αποκάλυψη. (Πιερ Μπουλανζέ λέγεται, συγκρατείστε το όνομα, θα το ξαναδούμε μάλλον σύντομα...)

Είναι μια ταινία συναισθηματων, χωρίς φανφάρες και γκλαμουριές, που σου αφήνει έτσι μια ζεστασιά στην ψυχή. Εν ολίγοις, είναι από τις ταινίες-είδη υπό εξαφάνιση. Τη συστήνω ανεπιφύλακτα!

empopcornempopcornempopcornempopcorn /5 (απλώς και μόνο για να έχω το άριστα καβάντζα μην βγει καμιά καλύτερη, που δεν το πιστεύω....)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο Ομάρ Σαρίφ σε ρόλο παππου (!!!!!!!!!!!!!! άτιμε χρόνε!! κανέναν δεν λυπάσαι, ούτε καν τόσο ωραίους άντρες)

:anavwfwties: Δεν έχεις ακούσει ποτέ που λένε "έλα στον παππού,σ'αυτόν που τα'χει όλα και μην κοιτάς αλλού";

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.