Jump to content

Ταινιοκριτική-Van Helsing


Recommended Posts

Van Helsing

Περιπέτεια - 2004 - ΗΠΑ

ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ:

Stephen Sommers

ΣΕΝΑΡΙΟ:

Stephen Sommers

Ο Van Helsing είναι καταδικασμένος να κυνηγάει πλάσματα που κανείς δεν αναγνωρίζει, πλην όμως όλοι φοβούνται. Ο Κόμης Δράκουλας και οι Νύφες του, ο Λυκάνθρωπος, το Τέρας του Φρανκενστάιν σπέρνουν τον τρόμο στο διάβα τους, αλλά στο πρόσωπο του Van Helsing θα συναντήσουν το μοναδικό άνθρωπο που μπορεί να τους απειλήσει. Στην πορεία, ο Ολλανδός Κυνηγός Τεράτων Γαβριήλ Φαν Χέλσινγκ θα ανακαλύψει ότι ο ίδιος έχει πολλά κοινά με τους ορκισμένους εχθρούς του. Και ίσως η τελική μάχη να είναι ενάντια στους δικούς του, εσωτερικούς δαίμονες.

Ακούσαμε ότι χτες ήταν η παγκόσμια πρεμιέρα.Ταινία τρόμου ,λέει.Συνδιάζει ήρωες από άλλες ταινίες τρόμου,βλ το τέρας του Φρανκενστάιν,τον Κόμη Δράκουλα και τον Λυκάνθρωπο.Πολύ καλό ακούσαμε.Το πε ο κριτικός κινηματογράφου χτες στη Μπηλιώ(Έχει γούστο).

Δε περίμενα και θαύματα.Είπα θα πάω να δω μια ταινία και να φάω ποπ-κορν.

Ούτε γι αύτό δεν είναι η ταινία.Έλεος.

ΜΗΝ πάτε!Καλά εφέ,αλλά μόνο αυτό. :splaaaats:

Το Underworld(που σημειώνω ότι δε μου άρεσε) μπροστά σε αυτό είναι αριστούργημα!

Αν θέλετε οπωσδήποτε ταινία με βρικόλακες και λυκανθρώπους πάρτε το Dracula του Κόπολα σε DVD.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

...όπως και το "Interview with a vampire" :)

Δε θα πήγαινα ούτε με σφαίρες στο συγκεκριμένο, επηρεασμένος από το χάρτινο trailer. Γενικά οι ταινίες που έχουν βγει πρόσφατα και προσπαθούν να βάλουν διάσημους ήρωες σε πακέτο στην τιμή του ενός έχουν βγει μεγάλες πατάτες.

Υποθέτω όμως ότι η συγκεκριμένη βλακεία θα αρέσει πολύ στον Κωνσταντίνο MD, MRCP, FRCP, ERCP, PhD, XXX, DHI :D:D:D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν έχω δει την ταινία -απλά ξαναθυμήθηκα αυτό το ελεεινό έργο που αναφέρεις Αριάδνη (ωραίο όνομα ! )το UNDERWORLD. δεν έχω ξαναδει τόσο κακή ταινια . emeleos

emofftopic -απλά κάποτε ήθελα να τη θάψω αυτή την ταινία.

emblush -συνεχίστε σα να μην έγινε η παράθεση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΑΛΑ ΤΙ ΜΑΠΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ!!!!ΕΙΜΑΙ ΟΠΑΔΟΣ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΑΛΛΑ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ!!!!

ΕΠΙΣΦΡΑΓΙΣΤΗΚΕ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΤΑΙΝΙΕΣ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ ΠΑΙΔΙΑ!!!

ΚΑΛΑ ΤΑ ΕΦΕ,ΚΑΛΗ Η ΙΔΕΑ ΑΛΛΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΡΩΤΟΤΥΠΗ ΤΑΙΝΙΑ ΜΕΧΡΙ ΑΗΔΙΑΣ!!!

ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΧΟΛΥΓΟΥΝΤ ΑΛΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΛΥ ΓΕΛΟΙΑ!!!!Ο ΚΟΜΗΣ ΔΡΑΚΟΥΛΑΣ ΧΑΛΙΑ!!ΔΙΑΛΕΞΑΝ ΗΘΟΠΟΙΟ ΓΙΑ ΚΩΜΩΔΙΑ!!!!ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΑΝΑΡΩΤΙΕΣΑΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΟΜΗΣ!ΛΕΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΤΟ?ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ!!!!!ΣΕ 10 ΒΑΘΜΙΑ ΚΛΙΜΑΚΑ ΒΑΖΩ 2 ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ!!!!

ΜΗΝ ΠΑΤΕ!!!! :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μεγαλη μαπα συμφωνω... το λαβ στορι, πολυ κιτς, η ολη φαση τελειως κλισε και προβλεψιμη... Εχει και διαφορα λαθη οσον αφορα τους βρυκολακιστικους μυθους (πχ, οι βρυκολακες δεν μπορουν να περασουν πανω απο τρεχουμενο νερο...)

Και νταξ... ουτε καουμποι να'ταν ο τυπος... και το sidekick αλα Q απο Bond... μερσι!!

Ωραια εφε και ωραια μουσικη παντως....

Και θα μου μεινει και η απορια, τελικα ο τυπος ηταν ο Γαβριηλ? Και πως σκατα κανεις εναν αγγελο λυκανθρωπο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.