Jump to content

Μουσική που αγαπάμε


trivialx

Η αγαπημένη μου μουσική είναι...  

58 members have voted

  1. 1. Η αγαπημένη μου μουσική είναι...

    • 1.Ελληνικό παλαιό.
      3
    • 2.Ελληνικό νέο.
      4
    • 3.Ελληνικό παραδοσιακό, έντεχνο.
      7
    • 4.Ελληνικό Rock και ανεξάρτητο.
      3
    • 5.Κλασική μουσική
      4
    • 6.Heavy Metal
      13
    • 7.Αγγλική Σκηνή / Aμερικάνικη Σκηνή και Punk (π.χ.Beatles, James, REM,Oasis, Pearl Jam,Nirvana, Sex Pistols)
      12
    • 8.Μπιτάκια του Club
      1
    • 9.Μπιτάκια Ψαγμένα
      3
    • 10.Jazz / Blues / Rock 'n' Roll
      8


Recommended Posts

Πόσο δύσκολο είναι να βάζεις την μουσική σε κατηγορίες...

Ποτέ μου δεν μου άρεσε να το κάνω..

Δεν έχει σημασία όμως..

Σηκώσαμε ένα poll εδώ, με σκοπό να δώσουμε λίγο παραπάνω ενδιαφέρον και να γνωριστούμε καλύτερα μουσικά..

Οι παραπάνω κατηγορίες είναι ενδεικτικές και σε καμία περίπτωση δεν αντιπροσωπεύουν αυτό που ονομάζουμε μουσική.

Σκοπός είναι να ακολουθήσουν αφιερώματα και άλλα.. σε μουσικές σκηνές , συγκροτήματα και μουσικούς καλλιτέχνες.

Μπορείτε άμα θέλετε να ψηφίζετε και να γράφετε από κάτω την μουσική , τον καλλιτέχνη και τα συγκροτήματα που προτιμάτε.

Έτσι θα βοηθήσετε και εμάς να αφιερώνουμε χώρο σε αυτό που εσείς θέλετε.

emstaremstar

Υ.Γ.1.Θα ακολουθήσουν και αντίστοιχα θέματα για συγγραφείς, ποιητές και ζωγράφους.

Υ.Γ.2. Όποιος μοιράζεται την ίδια τρέλα με την μουσική και τις άλλες τέχνες ας βοηθήσει να φτιάξουμε την δική μας αδελφότητα.

emband

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εχμ...εγώ που θέλω να ψοφήσω περισσότερες κατηγορίες?????? :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εχμ...εγώ που θέλω να ψοφήσω περισσότερες κατηγορίες?????? :antegeia:

Γιατί δεν ψηφίζετε τη μία που σας εκφράζει περισσότερο από τις άλλες και όσον αφορά τις υπόλοιπες να γράψετε στο ποστ σας ποιες είναι και γιατί σας αρέσουν????

Κι εγώ αυτό σκοπεύω να κάνω!

Εκτός λοιπόν από την κατηγορία που ψήφισα, η άλλη μεγάλη μου (και δυστυχώς παρατημένη τον τελευταίο καιρό...) αγάπη είναι η κλασική μουσική..emlove1

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμένα μου αρέσουν τα εξής είδη

1. Ρεμπέτικα, Λαϊκά (όχι σκυλάδικα και λαϊκοπόπ), παραδοσιακά και έντεχνα ελληνικά

2. Έθνικ, σόουλ, φάνκ και τζάζ (οι αγαπημένοι μου είναι οι Ray Charles και Nat King Cole), μπλούζ

3. Λάτιν κλπ χορευτικά

4. Κλασσική μουσική (δίνω ρέστα γοια το Σοπέν) και όπερα (αγαπημένες μου είναι οι Κάρμεν και ο Κουρέας της Σεβίλλης)

5.Ρόκ κύρια το παλιό βρετανικό και αμερικάνικο, αλλά δε λέω όχι σε κάποια χαριτωμένα ποπ τεμάχια... emrockon

6. Πανυγηρτζίδικα τύπου "Που νά 'ναι τέτοια ώρα η αγάαααααπη μου και λείπει όλη νύχτα απ' το κρεβάτι μουουουου"........ ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ emdevil

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάμε γερά ρε μέταλλα! Gilraen, τα 2 μας μόνο μέχρι τώρα;

Βάλε με και μένα μέσα. Απλά οι κλασικούρες είναι η 1η μου αγάπη και παντοτινή!!! :wub::wub::wub:emharpemsorcereremstar

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο συνδυασμός ακουσμάτων metal και κλασικής μουσικής ήταν πάντα θανατηφόρος.

Congratulations!

emrockon (βάλτε κι ένα emoticon "stay metal" ρεεε)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Ναιαιαιαιαιαιαιαιαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!! emrockon

Για μένα η πεμπτουσία του συνδυασμού αυτού είναι

1. Apocalyptica

2. Επικ μεταλ με χορωδίες και δραματικές σοπράνο να βγάζουν νότες στο θεό emstaremstaremstar

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να προσθέσω και το δικό μου απόλυτο?

Μέταλ μπαλάντες σε unplugged εκτελέσεις με σκέτο πιάνο.... emlove1

Ό,τι καλύτερο μπορεί να προσφέρει η μουσική...

Chicken soup for the soul... emstar

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Gilraen, ήσουν Anathema στο Club22? Είχαν ακουστικό set και διασκεύασαν εκτός των άλλων Maiden (Wasted Years) και Metallica(One) σε piano εκτελέσεις... Με όλο τον κόσμο από κάτω να τραγουδάει παθιασμένα μπορείς να καταλάβεις το αποτέλεσμα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάμε headbanging!!!

Ψήφισα κι εγώ μέταλ :withstupid: για να ενδυναμώσω το μπλοκ αν και ομολογουμένως ακούω τα περισσότερα από αυτά τα είδη.Πεθαίνω για Nirvana αν και άλλο συγκρότημα είναι η κρυφή μου αγάπη! eminlove James,Coldplay κι όλα τα συναφή ακούω επίσης!

Ελληνικό ροκ(μόνο ροκ από ελληνικά) και κυρίως ξένο και κάτι σκαμπάζω κι από κλασική. :D

Σιχαίνομαι τα μπιτάκια αν και ορισμένα είδη ηλεκτρονικής μουσικής τα πάω(βλέπε massive attack και prodigy!)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να προσθέσω και dark wave με αδυναμία σε Apoptygma Berzerk και από κλασική Gothic τους Sisters Of Mercy και Lacrimosa. Τα ανακάτεψα, αλλά νταξ!) :wub:

Υ.Γ. Μουσική σκηνή του Manchester αι ειδικά James είναι από τις τρελές μου αγάπες...!

Υ.Γ. Και οι Cure για να μην ξεχνιέμαι... emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΑΑ, πρέπει να το ρωτήσω αυτό γιατί μ' έστειλε λίγο...Ρε συ trivialx, πώς κατάφερες να χωρέσεις στην ίδια κατηγορία Beatles και Nirvana???? emgoal

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

We're only here

Sharing our free love

Let's make it clear

That this is free love

No hidden catch

No strings attached

Just free love

;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.