Jump to content

sos για ειδικοτητα


dr.eliot

Recommended Posts

καλησπερα

οποιος ξερει θελω να ρωτησω τα εξης και θα μου ηταν πολυ χρησιμες οι πληροφοριες.

εχω τελειωσει τα δυο χρονια παθολογια

και 1 χρονο καρδιολογια απο νοσοκομειο που εδινε 1 χρονο μονο καρδιολογια

η θεση μου για τα υπολοιπα 3 χρονια ανοιγει το 2015

ομως εχω βρει καποιο νοσοκομειο που δινει 2 χρονια καρδιολογια κ μετα ενα με πληρη που ανοιγει το 2016

θελω να ρωτησω μπορω να αποσυρω την αιτηση απο αυτο που ανοιγει το 2015 να διαγραφω δηλαδη απο την λιστα κ να κανω 2 αιτησεις =μια σε αυτο που δινει 2 χρονια (και φυσικα 1 χρονο θα κατσω αφου τον εναν τον εκανα αλλου) και τα υπολοιπα στο νοσοκομειο με την πληρη του 2016;;;

μπορω να το κανω;;;

θα εχω καποιο προβλημα με την αναγνωριση;;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ξέρω άτομο που το έχει κάνει,όταν είχα ρωτήσει όμως εγώ σε νομαρχία,μου είπαν οτί το υπουργείο δεν το επιτρέπει και οτι θα μπλέξω.Δεν κάνεις μια ερώτηση αύριο στο τμήμα ειδικοτήτων καλού-κακού?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να σε ρωτήσω κάτι dr.eliot;

Πριν ξεκινήσεις τον ένα χρόνο Καρδιολογίας έτρεχαν συγχρόνως δύο αιτήσεις μία για το νοσοκομείο που έδινε τον ένα χρόνο και μία για πλήρη καρδιολογία;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγω νομίζω ότι η απάντηση είναι όχι στο ερώτημα του τοπικ σταρτερ, αλλα δεν ειμαι σίγουρος. Πιστευω οτι αφού έχει κάνει μερικό κομμάτι μόνο το νοσοκομείο για πλήρη μπορεί να αλλάξει

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ετρεχε αγονο αγροτικο για το πληρες μερος και η το χαρτι της παθολογιας για τον ενα χρονο.

βασικα πηρα τηλ στο υπουργειο κ με μπερδεψαν λιγο.

μου ειπαν οτι γινεται αλλα θα πρεπει να βγαλω τα χαρτια μου απο το νοσοκομειο που εχω την πληρη τωρα,να βαλω τα χαρτια μου σε εκεινο που δινει τα δυο χρονια.

για το επομενο νοσοκομειο που θα δηλωσω πληρη και βεβαια θα εχει περισσοτερο αναμονη,μου ειπαν οτι δεν μπορω να το δηλωσω με το χαρτι του αγονου,γιατι αλλαγες γινονται μου ειπαν μονο κατα τη διαρκεια που κανω αγονο και οχι μετα.

και μου ειπαν οτι πρωτα θα εχω τον διορισμο στα 2 χρονια κ με αυτο το χαρτι θα δηλωσω το πληρες στην καρδιολογια.

αραγε ο νομος που λεει οτι με το πιστοποιητικο παθολογιας μπορουν να εκκρεμουν μονο 2 αιτησεις μια για πληρες κ μια για μερικο δεν ισχυει;;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 months later...

Σπάζοντας την ειδικότητα σε 10 κομμάτια που δίνει 1 χρόνο το καθένα (υπάρχει λόγος που δεν τους επιτρέπουν να δίνουν πλήρη ειδικότητα, believe me) θα γνωρίσεις ωραία μέρη, θα κάνεις καινούριους φίλους, αλλά την ειδικότητα δεν πρόκειται να τη μάθεις (προσωπική άποψη).

Από τα απίστευτα που συμβαίνουν μόνο στην Ελλάδα (άντε καμμιά φορά και στο UK που είναι unique σε όλα του έτσι κι αλλοιώς...)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.