Jump to content

Πληροφορίες για τη συμμετοχή ιατρών στις εξετάσεις ιατρικών ειδικοτήτων


Recommended Posts

1ο και επουσιώδες: Μου κάνει εντύπωση που δε βλέπω ημερομηνία στο έγγραφο, εκτός κι αν είμαι ντιπ γκαβός που λένε και στο χωριό μου...

2ο και ουσιαστικό: Δηλαδή καταργείται το δικαίωμα επιλογής επιτροπής για όσους κάνουν ειδικότητα στην Ελλάδα, σωστά; Κατά τα άλλα δεν βλέπω να αλλάζει κάτι... αλλά και πάλι δεν καταλαβαίνω το "...έχουν δικαίωμα και υποχρέωση...". Αν έχουν υποχρέωση τότε προφανώς και δεν μπορούν να επιλέξουν άλλη επιτροπή (όχι ότι γίνεται συχνά, αλλά μου φαίνεται βιαστικά και πρόχειρα γραμμένο το έγγραφο). Με το δικαίωμα τι παίζει; Τέσπα, κάτι δεν καταλαβαίνω. Και γκαβός και χαζός. emstupid

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το έγγραφο είναι παλιό, παλιό email υπουργείου, αναφορά σε νομαρχιακές αυτοδιοικήσεις, υπογράφει ο Γενικός Διευθυντής Υπηρεσιών Υγείας κος Παπαγεωργίου και όχι η Γενική Διευθύντρια κα Τσαγδή.

Το ανάρτησα γιατί έθεσαν πριν μία εβδομάδα αλλά και λίγο παλαιότερα σχετικά ερωτήματα συνάδελφοι σε άλλες ενότητες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Απο της πιο κατάπτυστες τροπολογίες/αποφάσεις (οτι τέλος πάντων είναι). Δινει γη και υδώρ στο καθηγητικό/διευθυντικό κατεστημένο και βάζει τον ειδικευόμενο σε καθεστός ομηρίας. Αυτός ο νόμος πρεπει να αλλάξει με καθε τρόπο γιατι υποσκάπτει κάθε αγώνα των ειδικευόμενων για εξιοπρεπή εκπαιδευση και εργασία!

Το θέμα είναι από που μπορούμε να αρχίσουμε ώστε να ισχύσει το παλιοτερο καθεστός η να δίδονται εξετάσεις κεντρικά απο επιτροπές που μονίμως αλλαζουν.

Ελεος πια!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

Απο της πιο κατάπτυστες τροπολογίες/αποφάσεις (οτι τέλος πάντων είναι). Δινει γη και υδώρ στο καθηγητικό/διευθυντικό κατεστημένο και βάζει τον ειδικευόμενο σε καθεστός ομηρίας. Αυτός ο νόμος πρεπει να αλλάξει με καθε τρόπο γιατι υποσκάπτει κάθε αγώνα των ειδικευόμενων για εξιοπρεπή εκπαιδευση και εργασία!

Το θέμα είναι από που μπορούμε να αρχίσουμε ώστε να ισχύσει το παλιοτερο καθεστός η να δίδονται εξετάσεις κεντρικά απο επιτροπές που μονίμως αλλαζουν.

Ελεος πια!

Συμφωνώ απόλυτα, ο ειδικευόμενος θα έπρεπε να μπορεί να επιλέξει εξεταστική επιτροπή στο τέλος της ειδικότητας.Ο νόμος πρέπει όντως να αλλάξει...Ειδικά στις επιτροπές της Αθήνας σε κάποιες ειδικότητες γίνεται πραγματική σφαγή.Στις άλλες επιτροπές πανελλαδικά ο βαθμός δυσκολίας είναι σαφώς χαμηλότερος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αποτελέσματα ιατρικών και οδοντιατρικών ειδικοτήτων περιόδου ΙΟΥΝΙΟΥ 2012 Εξεταστικής Επιτροπής Αθηνών

http://et.diavgeia.gov.gr/f/yyka/ada/%CE%92413%CE%98-%CE%93%CE%9D%CE%91

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.