Jump to content

ΜΑΝΟΛΗΣ ΚΑΛΑΜΠΟΚΑΣ Υποψήφιος Δημοτικός Σύμβουλος Δήμου Αθηναίων


pro

Recommended Posts

Μόλις πέτυχα στο facebook το παρακάτω βιογραφικό και θα ήθελα να ρωτήσω γιατί όλοι κλαίγονται για το μέλλον των αποφοίτων των ελληνικών ιατρικών σχολών... Προφανώς και υπάρχει τρόπος και όλοι όσοι είναι σε αναμονή κάτι δεν κάνουν σωστά...

Γεννήθηκα το 1982 στην Αθήνα και μεγάλωσα στην περιοχή των Αμπελοκήπων.

Είμαι μέλος μιας τετραμελούς οικογένειας και έχω έναν αδελφό.

ΣΠΟΥΔΕΣ

Φοίτησα όλες τις σχολικές τάξεις στο Πειραματικό Σχολείο του Πανεπιστημίου Αθηνών, από το οποίο και αποφοίτησα αριστούχος το 2000.

Το 2000 κατόπιν Πανελληνίων Εξετάσεων πέρασα στην Ιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου Αθηνών από την οποία αποφοίτησα το 2006.

Το 2007 ανακηρύχθηκα υποψήφιος Διδάκτωρ του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών στη Μαιευτική και Γυναικολογία.

Το 2009 απόκτησα το μεταπτυχιακό τίτλο στη Διοίκηση Υπηρεσιών Υγείας, στην Εθνική Σχολή Δημόσιας Υγείας

Όλα αυτά τα χρόνια συμμετείχα σε Ιατρικά Συνέδρια τόσο της Ελλάδας όσο και του εξωτερικού με δικές μου δημοσιεύσεις-εργασίες.

Μιλώ άριστα την Αγγλική και Γαλλική Γλώσσα.

ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΗ ΘΗΤΕΙΑ

Υπηρέτησα τη στρατιωτική μου θητεία στο Πολεμικό Ναυτικό ως στρατεύσιμος ιατρός.

ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ

Από το 2008 έως και το 2010 εργάσθηκα ως ειδικευόμενος ιατρός στη Μαιευτική- Γυναικολογία στο Θριάσιο Νοσοκομείο Ελευσίνας .

ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΔΡΑΣΗ

2000: Εγγραφή στη ΔΑΠ-ΝΔΦΚ Ιατρικής Σχολής Πανεπιστημίου Αθηνών.

2001: Συμμετοχή για πρώτη φορά στις φοιτητικές εκλογές με την ΔΑΠ-ΝΔΦΚ Ιατρικής.

2003: Εκλογή για πρώτη φορά στο Συμβούλιο Σχολής της ΔΑΠ-ΝΔΦΚ Ιατρικής.

2004: Εκλογή στη θέση του υπευθύνου της ΔΑΠ-ΝΔΦΚ Ιατρικής Αθηνών.

2005: Εκλογή στη Γραμματεία της ΔΑΠ-ΝΔΦΚ ΑΕΙ Αθήνας.

2005-2006: Τομεάρχης της Ιατρικής-Οδοντιατρικής-Νοσηλευτικής Σχολής Αθηνών.

2006: Επανεκλογή στη Γραμματεία της ΔΑΠ-ΝΔΦΚ ΑΕΙ Αθήνας.

2006-2007: Υπεύθυνος Πολιτικού Σχεδιασμού της ΔΑΠ-ΝΔΦΚ ΑΕΙ.

Αθήνας.

2008: Εκλογή στη θέση του Προέδρου του Τοπικού Συμβουλίου Νέων (ΤΟ.ΣΥ.Ν) του Δήμου Αθηναίων, θέση στην οποία παραμένω έως και σήμερα.

2004-ΣΗΜΕΡΑ: Συμμετοχή σε όλες τις εσωκομματικές διεργασίες της Ο.Ν.ΝΕ.Δ. και της Ν.Δ.

ΛΟΙΠΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ

Αθλητής Σκοποβολής σωματείου ΑΘΛ.Ο.Σ.

Πηγή: http://www.facebook.com/group.php?gid=136942523006474

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 78
  • Created
  • Last Reply

αποφοιτησε το 2006 και διοριστηκε για γυναικολογια το 2008? δήλαδη μεταξυ 06 και 08 πηγε 12 μηνες ναυτικο και εκανε και 1 χρονο χειρουργικης? αστερι!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πιστεύω οτι καλό θα ήταν να εξηγούσε πώς τα κατάφερε όλα αυτά γιατι φοβάμαι οτι θα αποκτήσει πολλούς περισσότερους "εχθρούς".

Anyway, το βρήκα ενδιαφέρον και το ποσταρα... Καθένας βγάζει τα συμπεράσματά του. Κι αν εξηγήσει το πώς το έκανε, και με τη προϋπόθεση οτι είναι μια μέθοδος που μπορεί να ακολουθηθεί και από τους.... υπολοίπους, τότε είμαι σίγουρος οτι θα βγει δήμαρχος, όχι απλώς δημοτικός σύμβουλος με όλες τις ψήφους των εν αναμονή συναδέλφων του!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν, ορκίστηκε στην καλύτερη 08/2006 (αν και νομίζω ότι χρωστούσε κάποια τότε... τέλος πάντων!). Μεταξύ 2006 και 2008 έκανε 1 χρόνο ναυτικό κι 1 χρόνο ΓΧ (ακόμα κι αν πούμε 12/2008, δε βγαίνει το σύνολο, μήπως αναγνώρισε μέρος του στρατού ως ΓΧ;;; ). ΣΤΟ ΜΕΤΑΞΥ, έκανε και μεταπτυχιακό στη Σχολή Δημόσιας Υγείας (τελείωσε το αργότερο 09/09). Όλα αυτά, ΕΝΩ ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΑΤΡΙΒΗ ΤΟΥ! (Για να μην αναφερθώ στα διεθνή συνέδρια που παρουσίαζε δικές του εργασίες - άσχετα που δεν έχει ούτε μια δημοσίευση στο pubmed!)

Μάλλον του έδωσε τη συνταγή η Νατάσσα!

Τέτοιους επιστήμονες χρειάζεται η χώρα μας, όχι σαν τα σκουλήκια που τελειώνουν και πηγαίνουν στο εξωτερικό για να εκπαιδευτούν!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αχ έχω συγκινηθεί με το βιογραφικό του συναδέλφου....πως τα έκανε όλα αυτά το θηρίο!

Του αξίζουν θερμά συγχαρητήρια.

Θέλω να σου μοιάσω φίλε μου Καλαμπόκα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ στοιχηματίζω ότι αν δείξετε αυτό το βιογραφικό στους γονείς σας θα πουν "προκομμένο παιδί" ! :splaaaats:

το πέτυχες ακριβώς όμως!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με εκπλήσσει που οι πολυάριθμοι φίλοι του κυρίου Μανόλη Καλαμπόκα δεν έκαναν τον κόπο να τον ενημερώσουν ή δεν έφτασε με κάποιο τρόπο στα αφτία του το παρόν τόπικ...

Εκτός κι αν βέβαια ο κύριος Μανόλης Καλαμπόκας είτε δεν έχει κάτι να απαντήσει είτε δεν πέφτει σε αυτό το επίπεδο... Τουλάχιστον ας το κάνει για να μας πει τον τρόπο και ποιά -προφανώς εξαιρετικά αποτελεσματική- λύση βρήκε στο ζήτημα των αναμονών.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με εκπλήσσει που οι πολυάριθμοι φίλοι του κυρίου Μανόλη Καλαμπόκα δεν έκαναν τον κόπο να τον ενημερώσουν ή δεν έφτασε με κάποιο τρόπο στα αφτία του το παρόν τόπικ...

Εκτός κι αν βέβαια ο κύριος Μανόλης Καλαμπόκας είτε δεν έχει κάτι να απαντήσει είτε δεν πέφτει σε αυτό το επίπεδο... Τουλάχιστον ας το κάνει για να μας πει τον τρόπο και ποιά -προφανώς εξαιρετικά αποτελεσματική- λύση βρήκε στο ζήτημα των αναμονών.

Το ότι έχει ενημερωθεί για το παρόν topic είναι σχεδόν σίγουρο... Το πότε θα του απαντήσει ο νομικός του σύμβουλος δεν είναι... ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδιά, με τον Καλαμπόκα ήμαστε συμφοιτητές και είναι αδελφικός μου φίλος. Τώρα με κάνετε να νιώθω προδωμένος από τη φιλία μας αφού δε βοήθησε και εμένα που περιμένω 4 σχεδόν χρόνια για ειδικότητα…

Ας σοβαρευτούμε λιγάκι… Διαβάζοντας τα παραπάνω σχόλιά σας έχω να πω τα εξής:

Όσοι μιλούν για τιμιότητα και ηθική, το πρώτο πράγμα που θα πρέπει να κάνουν είναι να έχουν τόλμη και το θάρρος της γνώμης τους και όχι να κρύβονται πίσω από ψευδώνυμα. Και μιλώντας ΕΓΩ επώνυμα συνεχίζω:

Αναφέρεστε όλοι στο Στρατό-Ειδικότητα: Αυτό έγινε βάσει σχετικής Υπουργικής Απόφασης η οποία προυπήρχε πολύ καιρό, συνεπώς πρόκειται για μια καθ’ όλα ΝΟΜΙΜΗ διαδικασία. Από αυτή την ιστορία όμως με λυπεί η υποκρισία, η ηθικολαγνεία και η επιλεκτική κριτική. Τα λέω αυτά γιατί δεν ήταν ο Καλαμπόκας ο μόνος που επωφελήθηκε αυτής της Υπουργικής Aποφάσεως – από το έτος μου μόνο τουλάχιστον άλλα 7 άτομα έκαναν το ίδιο και μάλιστα ΠΡΙΝ από τον Καλαμπόκα αλλά για εκείνους δε μιλάει κανείς… Μήπως γιατί ΔΕΝ ήταν Νέα Δημοκρατία…;;;

Ναι, δεν ήταν. Όπως ΔΕΝ ήταν Νέα Δημοκρατία συμφοιτήτριά μου που δήλωσε ειδικότητα στο πλέον outsider νοσοκομείο και όλως τυχαίως… την επόμενη ακριβώς ημέρα διπλασιάστηκαν στο νοσοκομείο αυτό οι θέσεις ειδικευομένων άρα υποδιπλασιάστηκε ο χρόνος αναμονής με αποτέλεσμα να ξεκινήσει ειδικότητα σε χρόνο ρεκόρ!!!

Επίσης, ΔΕΝ ήταν Νέα Δημοκρατία άλλη συμφοιτήτριά μου που αμέσως μόλις πήρε αγροτικό, αυτομάτως αυτό ανακυρήσσεται άγονο. Και αυτά αποτελούν μόνο ενδεικτικά παραδείγματα.

Αλλά αφού τόσο πολύ λέτε για τη Νέα Δημοκρατία, μήπως η ΝΔ τον έβαλε τον Καλαμπόκα και στην Ιατρική? Φαντάζομαι να γνωρίζετε πως το 2000 κυβερνούσε το ΠΑΣΟΚ…

Λέτε για διδακτορικό. Μα από το έτος μου μόνο είμαστε αρκετοί αυτοί που εκπονούμε διδακτορικές διατριβές. Όσο για το μεταπτυχιακό (ωραίος φίλος είσαι ρε Καλαμπόκα – εμένα δε με έβαλες…) η επιλογή των φοιτητών γίνεται κάθε Μάιο κατόπιν εξετάσεων στη Σχολή Δημόσιας Υγείας (όποιος θέλει μπορεί να δώσει). Το έχουν κάνει πάρα πολλοί συμφοιτητές μας και απ’ όσο γνωρίζω έχει διάρκεια σπουδών 1 μόνο έτος και αρκετά ευέλικτα ωράρια. Τέλος για τη συνέχιση της ειδικότητάς του στο Αρεταίειο, να σας ενημερώσω πως έχει 2-3 χρονιά αναμονή. Αντιστρέφοντας τη λογική σας , μάλλον θα φταίει το ΠΑΣΟΚ για αυτό…!!!

Και μετά από όλα αυτά πείτε μου, να συνεχίσω να τον έχω φίλο ή όχι…;;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αναφέρεστε όλοι στο Στρατό-Ειδικότητα: Αυτό έγινε βάσει σχετικής Υπουργικής Απόφασης η οποία προυπήρχε πολύ καιρό, συνεπώς πρόκειται για μια καθ’ όλα ΝΟΜΙΜΗ διαδικασία. Από αυτή την ιστορία όμως με λυπεί η υποκρισία, η ηθικολαγνεία και η επιλεκτική κριτική. Τα λέω αυτά γιατί δεν ήταν ο Καλαμπόκας ο μόνος που επωφελήθηκε αυτής της Υπουργικής Aποφάσεως – από το έτος μου μόνο τουλάχιστον άλλα 7 άτομα έκαναν το ίδιο και μάλιστα ΠΡΙΝ από τον Καλαμπόκα αλλά για εκείνους δε μιλάει κανείς…

οι υπολοιποι 7 που αναφερεις βαζουν υποψηφιοτητα και αυτοι στις αυτοδιοικητικες εκλογες? μαλλον οχι.

οσον αφορα την ΝΟΜΙΜΗ διαδικασια ασχολιαστο. και ο βουλγαρακης οτι εκανε νομιμο ειπε πως ηταν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ας σοβαρευτούμε λιγάκι… Διαβάζοντας τα παραπάνω σχόλιά σας έχω να πω τα εξής:

Όσοι μιλούν για τιμιότητα και ηθική, το πρώτο πράγμα που θα πρέπει να κάνουν είναι να έχουν τόλμη και το θάρρος της γνώμης τους και όχι να κρύβονται πίσω από ψευδώνυμα. Και μιλώντας ΕΓΩ επώνυμα συνεχίζω:

Επίσης, ΔΕΝ ήταν Νέα Δημοκρατία άλλη συμφοιτήτριά μου που αμέσως μόλις πήρε αγροτικό, αυτομάτως αυτό ανακυρήσσεται άγονο. Και αυτά αποτελούν μόνο ενδεικτικά παραδείγματα.

Δε θα σχολιάσω το σύνολο του μηνύματός σου, αφού κάτι τέτοιο το έχω κάνει σε παρόμοιες περιπτώσεις κομματόσκυλων.

Φοβάμαι πως δεν κατάλαβες τίποτα απ' όσα έγραψαν οι συνάδελφοι και κυρίως το πνεύμα των σχολιασμών τους. Λογικό αφού μόλις σήμερα έκανες εγγραφή και πιθανός να μην έχεις καταλάβει πως δεν μας ενδιαφέρει η κομματική προέλευση του Καλαμπόκα και του κάθε Καλαμπόκα, το αν τον βοήθησε το ΠΑΣΟΚ ή η ΝΔ ή ο Θεός ο ίδιος.

Και επειδή ζήτησες να σοβαρευτούμε, έχεις την καλοσύνη να μας δώσεις στοιχεία για το μη άγονο που έγινε άγονο μετά την προκήρυξη;

Ευχαριστώ!

υ.γ. ανακηρύσσεται :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όχι μόνο αυτο.

Εγώ θα ήθελα άν μπορεί ο επώνυμος να μας πει και τα ονόματα όλων αυτών που κάνανε αυτά που αναφέρει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάνε μας την χάρη που έχεις και το θράσος να βγαίνεις να λες ότι είναι νόμιμο να υπηρετείς στο σπίτι σου γράφοντας ειδικότητα, όταν τα παιδιά που δεν είναι "μαααα είναι νόμιμο duh, μπαμπά πάρε τον βολευτή" τρώνε τις μέρες τους στα σύνορα στην Θράκη και στην πινέζα του χάρτη, όταν τα παιδιά που δεν είναι ΝΔ ή ότι άλλο χρώμα περιμένουν χρόνια σε επαίσχυντες αναμονές και πάνε στα αγροτικά με τα χιόνια στην άκρη του θεού, να έχετε το ΘΡΑΣΟΣ να λέτε και τέτοιες ανοησίες. Αλλά άμα είσαι μικρόνους τί να πεις. Σε λίγο θα βγει και ο γιος του Ζαγορίτη να μας την πει. Ουστ!

Αντί να σιωπάτε μιλάτε κιόλας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ας σοβαρευτούμε λιγάκι… Διαβάζοντας τα παραπάνω σχόλιά σας έχω να πω τα εξής:

Όσοι μιλούν για τιμιότητα και ηθική, το πρώτο πράγμα που θα πρέπει να κάνουν είναι να έχουν τόλμη και το θάρρος της γνώμης τους και όχι να κρύβονται πίσω από ψευδώνυμα. Και μιλώντας ΕΓΩ επώνυμα συνεχίζω:

Επίσης, ΔΕΝ ήταν Νέα Δημοκρατία άλλη συμφοιτήτριά μου που αμέσως μόλις πήρε αγροτικό, αυτομάτως αυτό ανακυρήσσεται άγονο. Και αυτά αποτελούν μόνο ενδεικτικά παραδείγματα.

Δε θα σχολιάσω το σύνολο του μηνύματός σου, αφού κάτι τέτοιο το έχω κάνει σε παρόμοιες περιπτώσεις κομματόσκυλων.

Φοβάμαι πως δεν κατάλαβες τίποτα απ' όσα έγραψαν οι συνάδελφοι και κυρίως το πνεύμα των σχολιασμών τους. Λογικό αφού μόλις σήμερα έκανες εγγραφή και πιθανός να μην έχεις καταλάβει πως δεν μας ενδιαφέρει η κομματική προέλευση του Καλαμπόκα και του κάθε Καλαμπόκα, το αν τον βοήθησε το ΠΑΣΟΚ ή η ΝΔ ή ο Θεός ο ίδιος.

Και επειδή ζήτησες να σοβαρευτούμε, έχεις την καλοσύνη να μας δώσεις στοιχεία για το μη άγονο που έγινε άγονο μετά την προκήρυξη;

Ευχαριστώ!

υ.γ. ανακηρύσσεται :rolleyes:

Και να διευκρινίσω, επειδή έλαβα κάποιο π.μ. από συνάδελφο που γνωρίζει πολύ καλά τα θέματα αγροτικών-ειδικοτήτων, η απόφαση για το χαρακτηρισμό σε άγονα κάποιων μη άγονων Π.Ι. και το αντίστροφο πάρθηκε 1/9/2009, δε θυμάμαι πότε δημοσιεύτηκε σε ΦΕΚ, αλλά στην πρώτη προκήρυξη που δημοσιεύτηκε κατόπιν της απόφασης αυτής (17/9/2009) όσα Π.Ι. συμπεριελήφθησαν σε αυτή ήταν βάσει της απόφασης αυτής.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όσοι μιλούν για τιμιότητα και ηθική, το πρώτο πράγμα που θα πρέπει να κάνουν είναι να έχουν τόλμη και το θάρρος της γνώμης τους και όχι να κρύβονται πίσω από ψευδώνυμα. Και μιλώντας ΕΓΩ επώνυμα συνεχίζω:

Και μετά από όλα αυτά πείτε μου, να συνεχίσω να τον έχω φίλο ή όχι…;;;

Γεγονός 1): Υπάρχουν νόμοι και παραθυράκια σε νόμους για να βολεύονται και να εξυπηρετούνται ορισμένα άτομα

Γεγονός 2): Οι φωτογραφικές αυτές διατάξεις ισχύουν μόνο για αυτά τα άτομα και επουδενί για το μέσο πολίτη

Γεγονός 3): Υπάρχει συνεργασία, αλληλεγγύη και μια συνομωσία σιωπής ανάμεσα σε αυτά τα άτομα, γιαυτό και δεν παίζει ρόλο η κομματική ταυτότητα και το ποιό κόμμα βρίσκεται στην εξουσία, αφού έτσι μπορούν να τακτοποιούνται ανεξάρτητα αν το κόμμα του καθενός κυβερνάει ή όχι. Παλιότερα υπήρχε έντονος διπολισμός και εμπάθεια που δεν βόλευε κανένα ιδιαίτερα και έτσι αποφάσισαν πως αυτό πρέπει να αλλάξει. Αν θέλεις ένα καλό παράδειγμα δες ποιοι και πότε διορίστηκαν στη Βουλή και θα καταλάβεις.

Γεγονός 4): Βάσει του γεγονότος 3 εξηγούνται τα μεταπτυχιακά, τα διδακτορικά, η ειδικότητα στο στρατό, η ΜΗ τυχαία δήλωση σε νοσοκομεία που δίνουν ειδικότητα, οι δημοσιεύσεις, η εύρεση θέσης σε ειδικότητα στο εξωτερικό, η ακαδημαική καρριέρα

5ο και τελευταίο γεγονός: η υιοθέτηση αυτών των δόλιων και παράνομων πρακτικών από άλλους ΔΕΝ σε νομιμοποιεί, δεν σε δικαιολογεί, ούτε φυσικά και σε απαλλάσει απο τις ευθύνες σου, αλλά χαρακτηρίζει επακριβώς το ήθος σου.

ΥΓ. 1) Με το να γράφεις επώνυμα, δεν λες πράγματα που έχουν μεγαλύτερη ισχύ από τα δικά μου ή έχουν μεγαλύτερη αλήθεια.

ΥΓ. 2) Με το να γράφεις επώνυμα, ουσιαστικά ξεκαθαρίζεις στο φίλο σου τον Καλαμπόκα ποιος είσαι, για να ξέρει και σε ποιον θα ξεπληρώσει τη χάρη.

ΥΓ. 3) Ο καθένας έχει τους φίλους που του αξίζουν και πιστεύω κι εσύ το ίδιο....όντως αξίζεις ένα Καλαμπόκα για φίλο και τίποτε παραπάνω... emevlogies emevlogies emevlogies

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ποσώς με ενδιαφέρει σε ποιό κόμμα ανήκει, εαν μια καταγγελία είναι ανώνυμη ή εαν εσύ θα συνεχίσεις να τον έχεις φίλο.

Επίσης δε θα κάνω το κόπο να σχολιάσω τη "λογική" που λέει "μόνο εγώ έκλεψα τράπεζα? Δείτε στο αστυνομικό δελτίο πόσες ληστείες γίνονται καθημερινά." Και αφού γνωρίζεις όλα αυτά τα γεγονότα, το θεωρώ υποχρέωσή σου να τα καταγγείλεις όχι μόνο για να μη θεωρηθεί οτι πετάς λάσπη στον ανεμιστήρα αλλά και γιατί είναι υποχρέωσή σου ως πολίτης και γιατρός να διαφυλάσσεις τη νομιμότητα και το κύρος του επαγγέλματός σου (Θεέ μου τι λέω??).

Αυτό που όμως δεν καταλαβαίνω είναι γιατί ο κύριος Μανόλης Καλαμπόκας (/Μιλάω Καθαρά), δεν απαντάει ωστε να κλείσει το θέμα και να βάλει τα πράγματα στη θέση τους. Λυπάμαι, αλλά επειδή καθένας εδώ μέσα μπορεί να ισχυριστεί οτι τον γνωρίζει, οτι είναι αδελφικός του φίλος ή οτι τον εκπροσωπεί, δε μπορώ να θεωρήσω ως απάντηση τα όσα εσύ ή ο όποιος άλλος "εκπρόσωπος" υποστηρίζει. Πιστεύω οτι είναι υποχρέωσή του να απαντήσει ο ίδιος ο κύριος Καλαμπόκας σε όσα τον αφορούν, ειδικά αφού βγαίνει στη πολιτική και εκτίθεται ζητώντας τη ψήφο και την εμπιστοσύνη των Αθηναίων πολιτών.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αναφέρεστε όλοι στο Στρατό-Ειδικότητα: Αυτό έγινε βάσει σχετικής Υπουργικής Απόφασης η οποία προυπήρχε πολύ καιρό, συνεπώς πρόκειται για μια καθ’ όλα ΝΟΜΙΜΗ διαδικασία. Από αυτή την ιστορία όμως με λυπεί η υποκρισία, η ηθικολαγνεία και η επιλεκτική κριτική. Τα λέω αυτά γιατί δεν ήταν ο Καλαμπόκας ο μόνος που επωφελήθηκε αυτής της Υπουργικής Aποφάσεως – από το έτος μου μόνο τουλάχιστον άλλα 7 άτομα έκαναν το ίδιο και μάλιστα ΠΡΙΝ από τον Καλαμπόκα αλλά για εκείνους δε μιλάει κανείς… Μήπως γιατί ΔΕΝ ήταν Νέα Δημοκρατία…;;;

Ναι, δεν ήταν. Όπως ΔΕΝ ήταν Νέα Δημοκρατία συμφοιτήτριά μου που δήλωσε ειδικότητα στο πλέον outsider νοσοκομείο και όλως τυχαίως… την επόμενη ακριβώς ημέρα διπλασιάστηκαν στο νοσοκομείο αυτό οι θέσεις ειδικευομένων άρα υποδιπλασιάστηκε ο χρόνος αναμονής με αποτέλεσμα να ξεκινήσει ειδικότητα σε χρόνο ρεκόρ!!!

Επίσης, ΔΕΝ ήταν Νέα Δημοκρατία άλλη συμφοιτήτριά μου που αμέσως μόλις πήρε αγροτικό, αυτομάτως αυτό ανακυρήσσεται άγονο. Και αυτά αποτελούν μόνο ενδεικτικά παραδείγματα.

Είναι απόλαυση να βλέπω κομματόσκυλα να μην αρνούνται οτι είναι λαμόγια όταν άλλοι τους αποκαλούν έτσι, αλλά να προσπαθούν να αποδείξουν ότι τα κομματόσκυλα της άλλης παράταξης είναι πιο λαμόγια από αυτούς. Ποιός νοιάζεται για ονόματα,αφού μόνο το χρώμα μετράει στο τέλος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το πιο αστείο ήταν αυτό για τη σχολή δημόσιας υγείας (δεν τα διάβασα κι όλα).

Οσοι γνωρίζω που έχουν πάει εκεί, μου έχουν περιγράψει επακριβώς και ποιός τους έβαλε... :rolleyes:

Α, ναι, έχουν και κάτι εξετάσεις, είπες...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδιά, με τον Καλαμπόκα ήμαστε συμφοιτητές και είναι αδελφικός μου φίλος. Τώρα με κάνετε να νιώθω προδωμένος από τη φιλία μας αφού δε βοήθησε και εμένα που περιμένω 4 σχεδόν χρόνια για ειδικότητα…

...................

Και μετά από όλα αυτά πείτε μου, να συνεχίσω να τον έχω φίλο ή όχι…;;;

Όπως λέμε "Δάμων και Φιντίας" ένα πράμα ή "Ο έχων δυο χιτώνας, δότω τον ένα..." που λένε και οι Γραφές;

Και δεν σε βοήθησε ο φίλος σου; Τί φί(δ)λος είναι αυτός;

Ωρέ που πάμε ρε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το πιο αστείο ήταν αυτό για τη σχολή δημόσιας υγείας (δεν τα διάβασα κι όλα).

Οσοι γνωρίζω που έχουν πάει εκεί, μου έχουν περιγράψει επακριβώς και ποιός τους έβαλε... :rolleyes:

Α, ναι, έχουν και κάτι εξετάσεις, είπες...

Πού να ακούσεις τα αστεία για το ΚΕΕΛΠΝΟ (το "αδερφό σωματείο" - όσοι περνάνε από το ένα μπορεί να περάσουν και από το άλλο) όπου πρόεδρος διετέλεσε και ένας συνυποψήφιος του ως άνω (δες υποψήφιοι δημ. σύμβουλοι 2ο διαμ. - γκούγκλισε "Αθήνα, Πόλη της ζωής μας" -> δεν δουλεύει ο σύνδεσμος).

Διάβασε τα αστεία εδώ: http://www.gurforum....AC%CE%B5%CE%B9/

Αν το διαβάσεις όλο, μιλάμε θα μορφωθείς (3 σελίδες σχόλια).

Αν ψάξεις και τους συνδέσμους, θα μάθεις για το πώς κάποιοι, προσφέρουν τις άμισθες υπηρεσίες τους στην πατρίδα, από πολλαπλές άμισθες θέσεις (εξ' ού και ο τυρόπιτας ήθελε άμισθους ειδικευόμενους), για το πώς κάποιοι, αίφνης στα 60+, ανακαλύπτουν ξανά την επιστημονική έρευνα, για το πώς υπάλληλος δημόσιου φορέα δανείζει(!) τον φορέα με 330.000 ευρώ, για το πώς -όλως τυχαίως- οι πρωταγωνιστές είναι άλλοτε γαλάζιοι και άλλοτε πράσινοι (ή και τα δυο μαζί - άγνωσται αι βουλαί του Κυρίου), για το πώς γίνονται οι διορισμοί από την πίσω πόρτα ...... κ.ά.

Οι δυο Ελλάδες που λέγαμε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.