Jump to content

Προκήρυξη πρόσληψης 159 Ελεγκτών Ιατρών και 65 Ελεγκτών Οδοντιάτρων στον ΟΠΑΔ


anastasiostheodoridis

Recommended Posts

Από μέρα σε μέρα αναμένεται η προκήρυξη πρόσληψης 159 Ελεγκτών Ιατρών και 65 Ελεγκτών Οδοντιάτρων στον Οργανισμό Περίθαλψης Εργαζομένων Δημοσίου (ΟΠΑΔ), ενώ στο τελικό στάδιο βρίσκεται και ο διαγωνισμός του Οργανισμού Ασφάλισης Ελευθέρων Επαγγελματιών, που αφορά συνολικά 4.500 συμβάσεις Ιατρών και Φαρμακοποιών.

Έθνος εργασία 16/5/2010

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

ΣΥΝΑΨΗ ΣΥΜΒΑΣΕΩΝ ΜΙΣΘΩΣΗΣ ΕΡΓΟΥ ΕΛΕΓΚΤΩΝ ΙΑΤΡΩΝ ΚΑΙ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΩΝ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΥΑ Δ1α/14318/13.5.2010 (ΦΕΚ 653/Β/14.5.2010)

Αίτηση σύμβασης Ιατρού Οδοντιάτρου

Οι αιτήσεις των ενδιαφερομένων γίνονται δεκτές από 20 Μαίου 2010 στις κατά τόπους Υπηρεσίες μας (ΥΠΑΔ) και στην Κεντρική Υπηρεσία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και όπως πάντα δεν υπάρχει καταληκτική ημερομηνία κατάθεσης δικαιολογητικών.

Πηγαίνεις αύριο δηλαδή και σου λένε πως δεν δέχονται πλέον δικαιολογητικά.

Όσο και να προσπαθούν κάποιοι να αλλάξουν τα κακώς κείμενα στη χώρα αυτή, αδίκως προσπαθούν.

Η ηλιθιότητα και η διαπλοκή σε όλο της το μεγαλείο....συνεχίζεται γι ακόμα μία φορά στον Ο.Π.Α.Δ.

Το "έγκλημα" καλά οργανωμένο, όπως πάντα.

Το Φ.Ε.Κ. δημοσιεύθηκε 14 Μαΐου 2010, αλλά στο παραπάνω δημοσίευμα του ένθετου "Εργασία" της εφημερίδας "Έθνος" δύο ημέρες μετά τη δημοσίευση του Φ.Ε.Κ. ανέφερε ότι "Από μέρα σε μέρα αναμένεται η προκήρυξη". :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αφού δεν υπάρχει καταληκτική ημερομηνία των αιτήσεων, ώστε να γίνει μια διαλογή με κανόνες μοριοδότησης, μπορώ να πω με ασφάλεις ότι οι θέσεις είναι ήδη δοσμένες και όλα τα άλλα γίνονται για τα μάτια του κόσμου! Εξάλλου ξέρω δύο νομαρχίες της περιφέρειας που τουλάχιστον τα δυο τελευταία χρόνια τις θέσεις έπαιρναν όσοι είχαν το καλύτερο μέσο. Και το κερασάκι: μια φορά σε μια μικρή όμορφη πόλη η θέση ήταν μία και τα μέσα δύο συναδέλφων και γνωστών μου τόσο μα τόσο ισοδύναμα που ένωσαν τις δυνάμεις τους και οι θέσεις έγιναν ΔΥΟ!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από παλαιότερη προκήρυξη, όπου αναφέρεται ότι:

Οι ετήσιες μικτές αποδοχές των συμβασιούχων έχουν ως εξής:

Για τους Ελεγκτές Ιατρού: 13.000€

Για τους Ελεγκτές Οδοντιάτρους 13.000€

Σε αυτή τη προκήρυξη, αναφέρει πως η συνολική δαπάνη θα ανέλθει σε 2.912.000€ για 159 ιατρούς και 65 οδοντιάτρους (σύνολο 224).

Άρα 2.912.000€/224 άτομα=13.000€ το άτομο μικτές ετήσιες αποδοχές.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ερωτηση αφελης....μπορεις να δουλευεις σε κ.υ. ή π.ι. και ταυτοχρονα ως ελεγκτης οπαδ....?

ειναι αδυνατον για πρακτικους λογους ωραριων ή υπαρχει ασυμβιβαστο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"Η απασχόληση των ανωτέρω σε έργα ή καθήκοντα ξένα με το έργο απαγορεύεται."Έτσι λέει η προκήρυξη, αλλά δεν ξέρω ακριβώς τι σημαίνει.Επιπλέον θέλω να ρωτήσω τον Τάσο γιατί αφού "Η συνολική δαπάνη που θα προκληθεί από την αναφερόμενη ανάθεση θα ανέλθει ετησίως στο ποσότων : 2.912.000 €, πλέον εργοδοτικών εισφορών ποσού 631.680 €, ήτοι συνολικά στο ποσό των 3.543.680 €" να μην είναι 13000€ οι καθαρές αποδοχές.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ερωτηση αφελης....μπορεις να δουλευεις σε κ.υ. ή π.ι. και ταυτοχρονα ως ελεγκτης οπαδ....?

ειναι αδυνατον για πρακτικους λογους ωραριων ή υπαρχει ασυμβιβαστο?

Μπες στον κόπο και διάβασε την προκήρυξη και είμαι σίγουρος πως θα βρεις απάντηση στο ερώτημά σου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"Η απασχόληση των ανωτέρω σε έργα ή καθήκοντα ξένα με το έργο απαγορεύεται."Έτσι λέει η προκήρυξη, αλλά δεν ξέρω ακριβώς τι σημαίνει.Επιπλέον θέλω να ρωτήσω τον Τάσο γιατί αφού "Η συνολική δαπάνη που θα προκληθεί από την αναφερόμενη ανάθεση θα ανέλθει ετησίως στο ποσότων : 2.912.000 €, πλέον εργοδοτικών εισφορών ποσού 631.680 €, ήτοι συνολικά στο ποσό των 3.543.680 €" να μην είναι 13000€ οι καθαρές αποδοχές.

1080€ καθαρά μηνιαίως.....θα θελες :rolleyes:

Γύρω στα 800€ είναι τα καθαρά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η προκηρύξεις του ΟΠΑΔ για ελεγκτές ιατρούς είναι από τις πιο βρώμικες υποθέσεις όσο αφορά "προκήρυξη".

Απορώ γιατί δε την ονομάζουν τη διαδικασία "απευθείας ανάθεση".

Είναι η μοναδική προκήρυξη που δεν έχει καταληκτική ημερομηνία κατάθεσης δικαιολογητικών.

Είναι η μοναδική προκήρυξη που δεν έχει κριτήρια επιλογής.

Κατά τα άλλα υποστήριζαν πως θα γίνει μέσω ΑΣΕΠ, αλλά κάτι τέτοιο θα δυσκόλευε τα ρουσφέτια των κατά τόπου βουλευτών

Θα ήθελα να ήξερα αν κάποιος κάνει ένσταση τι σκατά απάντηση θα δώσουν οι ανευθυνο-υπεύθυνοι του ΟΠΑΔ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απορω, δε βρεθηκε ποτε ενας χριστιανος να καταγγειλει και να εγειρει νομικη διαδικασια για τη διερευνηση τοσο εξοφθαλμα προκλητικων ρουσφετοχαρτων σαν αυτη την προκηρυξη?καλα, αυτο με τη καταληκτικη ημερομηνια ειναι ολα τα λεφτα......κατι σαν ταινια του αγγελοπουλου....στο χασιμο.... emofftopic

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ενας, δεν βρίσκεται ποτέ!

Μόνο αν μαζευόμασταν καμία 100στή από το γμ ας πούμε και υπογράφαμε όλοι μαζί ή κάναμε καταγγελίες στις εφημερίδες ίσως γινόταν θέμα και άλλαζε κάτι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απορω, δε βρεθηκε ποτε ενας χριστιανος να καταγγειλει και να εγειρει νομικη διαδικασια για τη διερευνηση τοσο εξοφθαλμα προκλητικων ρουσφετοχαρτων σαν αυτη την προκηρυξη?καλα, αυτο με τη καταληκτικη ημερομηνια ειναι ολα τα λεφτα......κατι σαν ταινια του αγγελοπουλου....στο χασιμο.... emofftopic

Γιάννημ, ξέρεις πόσο πολύ με εξιτάρει να "ξεκολιάζω" κάτι λαμόγια.

Προσωπικά δε με ενδιαφέρει η συγκεκριμένη "ιατρική" εργασία αλλά θα καταθέσω τα χαρτιά μου αν και τελειώνω τώρα το αγροτικό μου και ξεκινάω σε 2-3 μήνες το επόμενο κομμάτι της ειδικότητας.

Αλλά υπόσχομαι πως στο νομό Κοζάνης....ελεγκτής γιατρός δεν θα υπάρξει...λόγω ένστασης. Εύχομαι φυσικά να μην με κάνουν δεκτό, γιατί τότε θα παραιτηθώ.

Ας μου εξηγήσει κάποιος "υπεύθυνος" του ΟΠΑΔ ποια είναι τα κριτήρια βάσει των οποίων θα επιλέξουν τον καταλληλότερο.

Φυσικά κι εδώ θα αναθέσουν τη θέση σε "αρεστό" και όχι σε "άριστο".

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

http://axiologisibou.../#comment-27576

Σύμφωνα με τις Ειδήσεις, η τρόϊκα (ή κατ’ άλλους τρώει-κα) εγκαταστάθηκε στην Ελλάδα και ένα από τα θέματα τα οποία θα εποπτεύσουν ασφυκτικά είναι οι δαπάνες των νοσοκομείων και οι δαπάνες των φαρμάκων.

Εν τω μεταξύ όμως, χωρίς μηχανοργάνωση και άλλα εργαλεία, ο έλεγχος ανατίθεται σε συμβασιούχους γιατρούς-φαρμακοποιούς των 800 Ευρώ.

Το τί προσόντα έχουν και τί εκπαίδευση στο αντικείμενο είναι άλλο θέμα.

Εκτός αυτού, εντύπωση προκαλεί και ο τρόπος προσλήψεων.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ας μου εξηγήσει κάποιος "υπεύθυνος" του ΟΠΑΔ ποια είναι τα κριτήρια βάσει των οποίων θα επιλέξουν τον καταλληλότερο.

Μόνο ένα θα έπρεπε να είναι το κριτήριο σε αυτές τις περιπτώσεις: Η...προχωρημένη ηλικία! emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

στην αίτηση για ελεγκτή ιατρό,αναφέρει υποχρεωτικά να συμπληρωθεί το ΑΜΚΑ,ΑΜΑ ΚΑΙ ΑΦΜ.ΑΜΑ οι αγροτικοί δεν έχουν.βέβαια εάν κάποιος εργοδότης σου βάλει αμα στο ικα,είναι όλα οκ. μ άρεσε όμως το υποχρεωτικά..το κάνει να φαίνεταιοτι στηρίζεται σε κάποιες αρχές,λές και αν είναι να πάρουν τον τάδε που έχει καλό βύσμα,το αμα που δεν θα έχει θα τους ενοχλήσει.

Θα τον πάρουν και του βγάζουν μετά ΑΜΑ.

(δεν ξέρω πολλά για το ΑΜΑ),από γνωστούς όμως γνωρίζω ότι χρειάζεται κάποιος εγοδότης σου να υπαρχει για να βγάλεις ΑMA,δεν ξέρω κατα πόσο είναι ευκολο σε κάποιους αγροτικούς να βγάλουν ΑΜΑ,αλλά γνωρίζω άτομα που παρόλα άυτά έκαναν αίτηση χωρίς ΑΜΑ και επιδίδονται στον ρουσφετοπόλεμο...

και κάτι τελευταίο,πόσο καιρό κάνει για να βγουν τα αποτελέσματα?

με την ένσταση,γίνεται να πετύχεις κάτι?θα πάρεις κάποια απάντηση για το πως και το γιατί διάλεξαν τον τάδε βυσματία.

μπορείς να τον ξυλώσεις και να αυτός που δικαιούται να πάει ή απλώς κάνεις μια τρύπα στο νερό.

την ενσταση την καταθετεις στις κατα τόπους ΥΠΑΔ.

απλώς το λέω γιατί για όλους εκτός του βυσματία,το παιχνίδι είναι χαμένο από την αρχή..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι είναι αυτό το ΑΜΑ; :withstupid:

αγαπημενο αλφαβητο,μα να εχω την ιδια απορια με σενα?...""τυχαιο??δε νομιζωωωω""....χαχαχα

φιλια πολλα απο το ζεστο νοτο, αγαπημενε!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΜΑ=(ΑΡΙΘΜΟΣ ΜΗΤΡΩΟΥ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ)ΕΤΣΙ ΑΝΑΓΡΆΦΕΤΑΙ ΣΤΑ ΒΙΒΛΙΑΡΙΑ ΟΣΩΝ ΕΧΟΥΝ ΙΚΑ,ΑΝ ΤΟ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟ ΑΥΤΑ=ΑΡ. ΜΗΤΡΩΟΥ ΙΚΑ στην αιτηση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.