Jump to content

UK Greekmeds meeting- Part 2


Recommended Posts

Anyone interested?

Το προηγουμενο meeting το ειχαμε κανει Μαντσεστερ, τωρα μπορουμε να κατεβουμε λιγο πιο κεντρικα (πχ Birmingham)

Τεσπα, ειπα να ριξω την ιδεα, περιμενω replies with date and place preferences!

:)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Παλι στην επαρχια το meeting?

Γιατι να μην γινει στο Λονδινο?

Καλη ειναι η επαρχια, τα βουνα και τα λαγκαδια, η φυσικη ζωη κτλ αλλα καλο ειναι να κραταμε και μια επαφη με τον πολιτισμο :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Count me in!

Να πούμε καλύτερα το πρώτο σβκ του Ιουνίου; Ή στις 12/6;

Ο Μάης είναι fully booked... :(

Και όποιος θέλει έρχεται, ψωνάρα Dr Lecter! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βρε χαζό είμαι εφημερία και τα 2 σβκ και το long weekend off to Edinburgh... εκτός αν μας την κάνει τη ζημιά η Ισλανδία...

Στις 22/5 θα μπορούσα να σας βρω μετά τις 2200, αν δεν γίνεται αλλιώς :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

συμφωνω, ο ιουνιος πεφτει μακρια. Εγω μπορω και το σκ 22/5 και το 29/5.

Ας κανουμε αυτο τωρα στο Brum, και κανουμε το επομενο στο Λονδινο!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά αν περιμένεις από Cadaver σώθηκες.

Τον έχουν ξεμυαλίσει οι Ινδοπακιστενές τον μορφονιό. Αν τον δεις με άσπρη κάλτσα Primark και πέδιλο να κυκλοφορεί παραμάσχαλα με καμμιά απ'αυτές μη ξαφνιαστείς :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλη ιδεα να γινει meeting και στο Μπιρμινwhatever, οπως τελοσπαντων λεγεται αυτο το μερος στην αγγλικη επαρχια :P, και να γινει και ενα meeting στο Λονδινο.

Εγω ειμαι μεσα για 29/5 στο Λονδινο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

White British?! Πιο trash και από trash :rolleyes:

Να σε πω... μην την έχεις και παραμάσχαλα γιατί όταν ξερνάει θα σε βρίσκει και σ'ένα :lol:

Ήταν να μην βρω τη χαμένη Ελληνίδα μέσα μου :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Α γεια σου. Τώρα παίρνεις ένα μπουκάλι μπύρας, βενζίνη, στουπί και αναπτήρα και πας και σπας μια HSBC για πλάκα. Τότε θα τη βρεις για τα καλά!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Α γεια σου. Τώρα παίρνεις ένα μπουκάλι μπύρας, βενζίνη, στουπί και αναπτήρα και πας και σπας μια HSBC για πλάκα. Τότε θα τη βρεις για τα καλά!

A, sov εδώ τα χαλάμε. Αυτό πάει να πει Ελληνίδα για σένα; emno

Βρε, η πλειοψηφία μας είναι θεές, όταν θέλουν...

Κάτσε να το δουν και άλλοι το ποστ πριν το κλείσουμε... είναι οι wicked, ppalios, andreas και ο φίλος μου ο "Νίκος" από τα λίγα μέλη που μου'ρχονται τώρα στο μυαλό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είμαι κι εγώ μέσα! Βρήκα locum στο Wolverine στα West Mindlands!

Θα πω και στο φίλο μου το Σταύρο, πρώην Μαρία Καραντίνη :)

Σταύρο γιατί έκοψες τη συνδρομή σου με το GMC; Μίλησα με την Allison, σ'ευχαριστώ!

Τα λέμε σύντομα παιδιά, περιμένουμε νέα για την ημερομηνία!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μα δεν είναι κατάσταση αυτή, όλα τα meeting τα παίρνω χαμπάρι τελευταίος!!! 22, 29 είμαι ελεύθερος αλλά please να το κάνουμε 22 γιατί 29 και πέριξ θέλω να κανονίσω καμιά Ελλάδα ή καμιά άλλη banana republic με καλύτερο καιρό από το Brum. ΟΥΓΚ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά ναι, αλλά για όσους είναι εκτός London θέλει 4 ώρες να μπεις στο κέντρο με rush hour!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παίδες Bham-London είναι άντε 2 ωρίτσες με το τραίνο. Έλεος.

Είπαμε αν δε γίνει τώρα Λονδίνο θα γίνει στο επόμενο ή και αντίστροφα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εαν δε δουλεύω είμαι μέσα είτε για Λονδίνο είτε για Birmingham (θα προσπαθήσω να ξεσηκώσω και τον Dr Lecter!). Το μοναδικό πρόβλημα που έχω είναι ότι θα ξέρω το πρόγραμμα μου μονάχα μια εβδομάδα πριν τις 22 ή 29 οπότε θα επιβεβαιώσω τη τελευταία στιγμή (the joys of A&E...)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

7 Ιουνίου παίρνω το αεροπλάνο για πίσω.

Πριν απο αυτό έχω προγραμματίσει επίσκεψη στο Λονδίνο να δω τα Ελγίνεια στο British Museum,

αν κανονίσετε Λονδίνο θα προσπαθήσω να έρθω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Pappou πήρε τ'αυτάκι μου ότι κάνεις καλή δουλειά. :rolleyes:

Cadaverούλη Κρητίκαρε άλλαξες τις νύχτες σου;

Ωχ,ωχ τελείωσαν οι διαφημίσεις και ξαναρχίζει η Bridget Jones...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόοοοοοοοοοοοοοοοοον, μιας και πρέπει να πάρουμε μια απόφαση για να κλείσουν και μερικοί και τρένα, ν'αλλάξουν άλλοι εφημερίες και γενικά να έχουμε ένα ας πούμε πρόγραμμα για το επόμενο σβκ (γιατί οι μέρες τρέχουν τόοοοοοοοοοοοοοσο γρήγορα) έχουμε και λέμε:

1)καταλήγουμε δημοκρατικά :rolleyes: στο επόμενο σβκ

2)στο Birmingham, επίσης δημοκρατικά :rolleyes:

3)και το θέμα τώρα είναι Σάββατο ή Κυριακή;

Προσωπικά Σάββατο είμαι εφημερία, όπως μάλλον έχετε εμπεδώσει και κατάφερα ν'αλλάξω την Κυριακή. Οπότε μπορώ να καθήσω αργούτσικα το Σάββατο και όλη μέρα Κυριακή.

Ο Cadaver, αφού μας έκανε την τιμή και μας έστειλε μήνυμα με τηλεβόα, θα προτιμούσε νωρίς/απόγευμα αν και θα προσπαθήσει για να αλλάξει τις νύχτες του.

Οι υπόλοιποι είστε πιο ελεύθεροι γενικότερα το επόμενο σβκ, απ'ότι κατάλαβα.

Οπότε προτείνω ΓΜ ριγιούνιον Κυριακή 23/5 για λαντς. Τι λέτε;

ΥΓ παππού, δεν ψήνεις τον Λέκτερ, να ψήσει τη γουίκεντ και εκείνη να ψήσει τον Νίκο; emcolgate Ψυχίατροι είναι θα συνεννοηθούν μεταξύ τους :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κι εγώ μαζί σας αυτή την ελπίζω ηλιόλουστη Κυριακή που μας έρχεται!

Προθεσμία ως την Τετάρτη να δηλωθούν κωλύματα, προτιμήσεις κλπ κλπ, αλλιώς σημείο συνάντησης σταθμός τρένου Μπέρμιγχαμ 12 το μεσημέρι Κυριακής 23/5. Όσοι δηλώσουν το παρόν ως την Τετάρτη θα αρχίσουμε να κυκλοφορούμε κινητά και email με πμ για να μη χαθούμε!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κι εγώ μαζί σας αυτή την ελπίζω ηλιόλουστη Κυριακή που μας έρχεται!

Προθεσμία ως την Τετάρτη να δηλωθούν κωλύματα, προτιμήσεις κλπ κλπ, αλλιώς σημείο συνάντησης σταθμός τρένου Μπέρμιγχαμ 12 το μεσημέρι Κυριακής 23/5. Όσοι δηλώσουν το παρόν ως την Τετάρτη θα αρχίσουμε να κυκλοφορούμε κινητά και email με πμ για να μη χαθούμε!

How do you know the weather forecast for next Sunday?! Or, what makes you hope it’s going to be sunny?! Damn NHS PCs I can’t see what I’m writing!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.