Jump to content

[υποψ. αγροτικός] Αγροτικό και αλλαγή Ιατρικού Συλλόγου


Kermit.The.Frog

Recommended Posts

Περιμένω το διορισμό μου για το αγροτικό.Ειμαι μέλος στον ΙΣΑ.

Πότε λέτε να πάω να διαγραφώ; Πόσο χρόνο χρειάζεται να μεταφερθούν υπηρεσιακώς τα χαρτιά μου;

Τί χρειάζεται για τη διαγραφή; Πριν παρουσιαστώ στο νοσοκομείο για το τρίμηνο πρέπει να πάω πρώτα από το νέο σύλλογο για να πάρω βεβαίωση ότι γράφηκα εκεί; Αυτά τα λίγα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα πας πρώτα στον ιατρικό σύλλογο που ήσουν γραμμένος και θα ζητήσεις να κλείσει ο φάκελος σου διότι πήρες αγροτικό αλλού. Οι ίδιοι θα στείλουν υπηρεσιακώς τα χαρτιά σου στο νέο ιατρικό σύλλογο που θα ανήκεις, συνήθως αυτό θέλει 2-3 εργάσιμες μέρες. Θα πρέπει να κλείσεις τις όποιες οικονομικές εκκρεμότητες έχεις με τον ΙΣΑ, θα σου ζητήσουν επίσης να πληρώσεις τη συνδρομή σου και για το β' εξάμηνο. Όταν θα πας στο μέρος που θα κάνεις αγροτικό,πριν παρουσιαστείς στο νοσοκομείο για το 3μηνο,θα πας στον εκεί ιατρικό συλλογο, θα βρουν το φάκελο σου και θα πληρώσεις την εγγραφή.Καλή αρχή.Αυτά ισχύουν γενικότερα, αν ξέρει κάποιος ειδικότερα για τον ΙΣΑ, να ακούσεις αυτόν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα!

δηλαδή εννοείς ότι θα πρέπει να πληρωσει κανείς 90 ευρο στον ΙΣΑ + 90 για το άλλο εξάμηνο παρόλο που κάνεις διαγραφή??ή κατάλαβα κάι λάθος?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

βασικα κανεισ αιτηση μεταγγραφής στον ιατρικό σύλλογο του τόπου που θα πασ.θα πρέπει όντως να πληρώσεις τη συνδρομή του ιατρικού συλλόγου και τα χαρτιά σου μεταφέρονται υπηρεσιακώς.στο νεο ιατρικό σύλλογο που θα πας δε θα πληρώσεισ συνδρομή παρα μόνο εαν έχει διαφορά η συνδρομή με αυτή των Αθηνών

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εάν δεν έχεις πληρώσει συνδρομή για το 2009 θα πρέπει να πληρώσεις 92,70€ και να ζητήσεις να στείλουν τον φάκελό σου στον ιατρικό σύλλογο που υπάγεται το νοσοκομείο στο οποίο θα διοριστείς.

Πριν πας για διορισμό στο νοσοκομείο πάνε στον εκεί ιατρικό σύλλογο να πάρεις μια βεβαίωση μέλους. Θα πληρώσεις περίπου ένα ευρώ (ανάλογα το σύλλογο) για την εγγραφή σου. Συνδρομή δεν θα πληρώσεις, ισχύει αυτή του Ι.Σ.Α.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω που δεν εχω πληρωσει τα 90 ευρω στον ΙΣΑ επειδη ηταν η πρωτη φορα που γραφτηκα στο συλλογο τωρα πρεπει να πληρωσω συν 90 ή ισχυει η οικονομικη συμμετοχη της 1ης εγγραφης?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θες να πεις πως από τότε που πήρες αγροτικό ακόμα δεν ρώτησες στον ΙΣΑ ή στον ιατρικό σύλλογο που ανήκεις και να είσαι έτοιμος με τα δικαιολογητικά σου μόλις παραλάβεις το διορισμό;

Μην βιάζεσαι.....

Ι.Σ.Α. 210 3816404

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συνάδελφε...θες σοβαρή απάντηση λοιπόν....

Πας και κάνεις διαγραφή από τον ΙΣΑ και ζητάς να σου στείλουν το φάκελο στον ιατρικό σύλλογο που θα ανήκεις.

Εκεί θα πληρώσεις και εγγραφή και συνδρομή.

Αυτά....ΚΑΛΗ ΘΗΤΕΙΑ λοιπόν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

μεταφορα αποενα ιατρικο συλλογο σε αλλο!!!!!!!!!!!!

Αγαπητοι συναδερφοι καλησπερα σας!!!Σημερα για πρωτη φορα,μετα απο 3 αλλαγες ιατρικου συλλογου,ακουσα οτι για τη μεταφορα του φακελου απο τον ιατρικο συλλογο στον οποιο υπαγομαι αυτη τη στιγμη,σε καποιον αλλο,πρεπει να πληρωσω το ποσο των 20 ευρω για εξοδα μετακινησης!!!!!Εγινα εξαλη!!!Πληρωσα εγγραφη 20 ευρω,συνδρομη 100 και τωρα καλουμε να πληρωσω αλλα 20 συν την εγγραφη στο επομενο συλλογο!!!!!εχετε ακουσει ξανα κατι τετοιο????

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να τους ζητήσεις διαγραφή από το μπουρδελοσύλλογο που είσαι λόγω εγγραφής στον ιατρικό σύλλογο Ζιμπάμπουε.

Μετά όμορφα και ωραία πας και κάνεις εγγραφή σε άλλο μπουρδελοσύλλογο του Ελλαδιστάν.

υ.γ. Το ανέκδοτο αναφέρει για δωρεάν συνομιλία από μπουρδέλο σε μπουρδέλο, για μετεγγραφή δεν ξέρω αν πληρώνεις :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλα τα λες!!!ενα μπουρδελο γιναμε!!!δεν μπορω να ηρεμησω!!!!!!!δεν εχει ξαναγινει!!ακου 20 ευρω για διαγραφη και μεταφορα!!!!και μιλησα με συναδερφους του ιδιου συλλογου οι οποιοι ηδη πληρωσαν 20 ευρω για να πανε σε αλλο συλλογο!!!!ημαρτον πια!!!ποσες π......ες θα πληρωνουμε?????

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.